دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کلیتورال هود (بخشی از واژن) چیست و چه نقشی در تحریک زنان دارد ؟
5
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کلیتورال هود معادل زنانه ی پوست ختنه گاه مردانه است و درست مانند لگن، کلیتورال هودها نیز در همه ی اشکال، اندازه ها و رنگ ها وجود دارد. در ادامه حقایق فراوانی در موردکلیتورال هود و چگونگی تاثیر آن بر رابطه ی جنسی، روش هایی برای تحریک جنسی و غیره،...

کلیتورال هود چیست ؟

کلیتورال هود چیست ؟ برجستگی پوستی بالای لبه های واژن، کلیتورال هود (کلاهک کلیتوریس) شما است که یک چین پوستی برای فراگرفتن و محافظت از کلیتوریس بلوطی شکل است.

راههای تشخیص کلیتورال هود

بهترین راه برای فهمیدن اینکه کلیتورال هود از کجا شروع می شود، دانستن دقیق جایی است که می توان آن را پیدا کرد. کلیتوریس بلوطی شکل در داخل لبه های بیرونی و لبه های داخلی واژن قرار دارد. شما می توانید کلیتورال هود خود را در بالاتر از لب های درونی واژن پیدا کنید.

برای یافتن کلیتورال هود خود، می توانید از روش زیر استفاده کنید:

  1. یک آینه ی دستی را بردارید و از کمر به پایین خود را برهنه کنید.
  2. بر روی صندلی و یا ماتحت خود بنشینید و پاهای خود را باز کنید و یک پای خود را بر روی صندلی و یا لبه ی تخت قرار دهید.
  3. آینه را بین پاهای خود نگه دارید و زاویه ی آن را طوری تنظیم کنید که فرج خود را ببینید.
  4. با استفاده از دست دیگر، لبه های بیرونی و درونی را از هم جدا کنید.
  5. به بالاتر از شکاف خود نگاه کنید و برآمدگی پوستی را که به لب های درونی شما متصل است ببینید.

عملکرد هود در کلیتورال هود چیست ؟

کلیتورال شما حاوی بیش از 15000 پایانه ی عصبی است. اگر هود در کلیتورال وجود نداشته باشد، همه ی آن پایانه های عصبی به طور مداوم با پارچه ی لباس شما سایش خواهند داشت.

برای محافظت از این بافت حساس از تحریک بیش از حد و تحریک کننده های خارجی، کلیتورال هود به وجود آمده است.

همچنین غده های موجود در کلیتورال هود نیز یک روان کننده را به نام سبوم تولید می کنند. این به هود کمک می کند که به آرامی بر روی محور کلیتوریس حرکت کند.

در رابطه جنسی هود تحریک میشود ؟

زمانیکه شما از نظر جنسی تحریک می شوید، کلیتوریس بلوطی شکل مانند آلت تناسلی مردانه متورم می شود. این تورم معمولا برای کنار گذاشتن هود کافی است. اگر کلاهک شما بزرگتر باشد، ممکن است به آسانی متورم نشود.

این معمولا نشانه ای ازچسپندگی کلیتورال است. زمانیکه باکتری ها، سلول های پوستی و درماتیت ایجاد می شوند، سبب رخ دادن چسپندگی می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده، یک زن از هر پنج زنی که معاینه ی جنسی می شوند، دارای چسپندگی های کلیتورال هستند.

اگر چسپندگی کلیتورال درمان نشود، می تواند سبب ایجاد درد شدید شود و موجب تداخل با لذت جنسی و ارگاسم شود. شستشوی بیشتر و تمیزتر می تواند چسپندگی کلیتورال را از بین ببرد. اگر شما درد و ناراحتی را احساس می کنید، سعی کنید از حمام گرم استفاده کنید و ناحیه ی مورد نظر را بیشتر بشویید.

کلیتورال هود چیست

نقش کلاهک کلیتورال بر ارگاسم کلیتورال

داشتن یک کلاهک با بافت ضخیم تر یا بیشتر ممکن است احساس را تحت تاثیر قرار دهد، اما تحریک دستی کلاهک و یا موقعیت های مختلف می تواند آن را جبران کند.

گاهی اوقات اعمال فشار بیشتر، زمانیکه شما کلیتوریس خود را از بالای هود تحریک می کنید، ممکن است همه ی نیاز شما برای لذت بردن باشد.

در واقع برخی از زنان تحریک بیش از حد هود و تحریک کلیتوال مستقیم را برای لذت بردن بیشتر، ترجیح می دهند.

اندازه کلاهک کلیتوریس چه میزان مهم است ؟

کلیتوریس با بافتی پوشانده است که به آن کلاهک کلیتوریس گفته می شود. این بافت پوستی در واقع هدف بسیار مهمی دارد و مانع مالش همیشگی کلیتوریس می شود که می تواند موجب درد، عفونت و تحریک بیش از حد شود و همچنین کلیتوریس را مرطوب نگه می دارد.

در برخی از زنان، این تکه پوست بسیار بزرگ است یا در طی رابطه جنسی به درستی جمع نمی شودکه دلیل آن می تواند ژنتیک، تروما یا زایمان باشد.

کلیتوریس تنها یک هدف دارد و آن عرضه لذت جنسی است. در صورتی که کلاهک بسیار بزرگ باشد، توانایی کلیتوریس در رسیدن به هدفش کاهش می یابد. با کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس، بسیاری از زنان می توانند بیشتر از قبل لذت جنسی ببرند.

چگونه کلیتورال هود را تحریک کنیم ؟

شما می توانید با حرکت های مستقیم به لذت دلخواه خود برسید و از کلاهک خود برای لذت بردن استفاده کنید.

  1. استفاده از روغن. استفاده از روان کننده ها همیشه یک ایده ی خوب است. حتی اگر احساس کنید که شما به اندازه ی کافی مرطوب شده اید، اضافه کردن یک روغن می تواند لذت شما را افزایش دهد و ناراحتی های احتمالی را از بین ببرد.
  2. استفاده از انگشتان بهترین راه برای لذت بردن بیشتر است. سعی کنید کلیتوریس خود را از بالای کلاهک ماساژ دهید و سپس آن را به طور مستقیم با یک دست برای عقب کشیدن هود و ظاهر ساختن بلوطی شکل، ماساژ دهید. این کار را با مقادیر مختلف فشار و ضربه امتحان کنید تا ببیتید که بهترین نتیجه برای شما کدام است.
  3. روش "دست کاری" را امتحان کنید. هود خود را بین انگشت سبابه و میانی قرار دهید و سر آن به سمت بالا و پایین حرکت دهید. این روش، یکی از راه های به دست آوردن لذت از طریق کلاهک است.
  4. از یک اسباب بازی جنسی استفاده کنید. ویبراتورها یک راه عالی برای تحریک کلیتوریس خود است و اگر شما به ویژه یک کلاهک ضخیم داشته باشید، می تواند آن را تحریک کند.

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن یک جراحی نسبت ساده است و به تنهایی تحت بی حسی موضعی قابل انجام است. با این وجود، اغلب بیماران عمل زیبایی لابیا و عمل کلیتورال هود ریداکشن را با هم انجام می دهند.

در طی عمل پزشک بخش کوچکی از بافت را بر میدارد تا اندازه کلاهک کوچک شود و به هیچ وجه به کلیتوریس و پایانه ها عصبی دست نمی زند. بنابراین هیچگونه کاهش میل جنسی و آسیب به اعصاب جنسی رخ نخواهد داد.

کلیتورال هود چیست ؟

سوالات رایج درباره کلیتوریس

سوال : آیا لذت جنسی با عمل زیبایی کلیتوریس کاهش می یابد؟

جواب : به دلیل بی حسی موضعی ممکن است حس شما در این ناحیه کمی کاهش یابد اما از آنجایی که هیچ آسیبی به اعصاب در طی جراحی زده نمی شود، هیچ حس جنسی از بین نخواهد رفت اما ورم در این ناحیه می تواند حس جنسی را کاهش دهد که معمولا بین سه تا شش ماه طول می کشد تا به حالت عادی بازگردد. پس از این مدت کلیتوریس نمایان تر شده و رسیدن به ارگاسم سریع تر خواهد شد و همچنین می توانید چندین ارگاسم داشته باشید

سوال : آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟

جواب : به دلیل استفاده از بی حسی موضعی در این ناحیه، بیمار هیچ گونه دردی را در طی عمل حس نخواهد کرد. پس از جراحی نیز مسکن هایی برای کنترل درد برای بیمار تجویز خواهند شد.


سوال : آیا رابطه جنسی پس از عمل زیبایی کلیتوریس بهبود خواهد یافت؟

جواب این سوال دشوار است زیرا زندگی جنسی فرد یک خصیصه صرفا جسمی نیست. اما بهبود ظاهری ناحیه تناسلی می تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و موجب رابطه جنسی بهتری شود. هدف عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن، افزایش تحریک کلیتوریس در طی رابطه جنسی به وسیله بهبود دسترسی به این ناحیه است. بیشتر در دسترس بودن کلیتوریس موجب افزایش تحریک و بهبود رابطه جنسی می شود.


بیشتر بخوانید :

علت بزرگ شدن کلیتوریس در خانم ها چیست؟

کلیتوریس چیست؟ علت و درمان بزرگی کلیتوریس در زنان

با تشکر از همراهی شما با مجله اینترنتی دلگرم :
کلیتورال هود بخشی از دستگاه تنسلی زنانه میباشد که پزشکان ما به تمامی سوالات شما در این بخش پاسخ داده حال اگر برای شما هم سوالی در زمینه کلیتورال هود و نقش کلیتورال هود در تحریک زنان پیش آمده میتوانید با متخصصین ما در میان گذاشته و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits