دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
تشخیص مردان و زنان گرم مزاج و سرد مزاج در رابطه جنسی
9
زمان مطالعه: 15 دقیقه
برای شناسایی مزاج و طبع هر فرد در رابطه جنسی لازم است ویژگی ها و خصوصیات جسمانی وی مورد بررسی قرار گیرد. این شیوه یکی از ساده ترین راه ها برای شناسایی طبع و مزاج هر فرد است.

شناسایی گرم مزاجی افراد در رابطه جنسی

تشخیص افراد هات در رابطه جنسی

دقت و هوشیاری زیادی برای شناسایی مزاج و کیفیت آن لازم است به گونه ای که در بسیاری از موارد پیچیدگی هایی برای شناسایی طبع اتفاق می افتد که شاید تشخیص مزاج برای فرد عادی ممکن نباشد.

با وجود این برای شناسایی مزاج بررسی میزان گوشت و چربی بدن، بررسی ویژگی محل لمس شده در بدن از قبیل نرمی و سفتی، رنگ پوست، ویژگی های مو، شکل و خصوصیات اعضا، چگونگی خواب و بیداری،کیفیت و خصوصیات فضولات بدن و فعل و انفعالات حرکتی همگی از جمله مواردی است که برای تشخیص مزاج و طبع جنسی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر چه تک تک اندام و اعضای بدن علاوه بر مزاج جبلی (ارثی) که حاکم بر بدن است دارای مزاجی جداگانه هستند و گاهی ممکن است با غلبه یکی از اخلاط بدن در یکی از اندام ها روبه رو شوند و این مسئله اختلال هایی در عملکرد آنها پدید آورد.

1. سردی و گرمی بدن را بررسی کنید

برای شروع باید سردی و گرمی بدن را بررسی کنید. به کمک این روش می توانید نخستین قدم را برای شناسایی گرمی یا سردی مزاج تان بردارید. تنها کافی است بخشی از بدن مانند ساعد فرد را لمس کنید و دقت کنید که با لمس آن چه احساسی را تجربه می کنید.

۳۰ مدل رابطه جنسی بدون دخول مناسب دوران عقد و نامزدی !

گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی / تشخیص افراد هات در رابطه جنسی

2. بافت بدنی نرم دارید یا سفت ؟

مرحله بعدی برای شناسایی نوع مزاج، بررسی میزان نرمی و سفتی بافت های بدن، عضلات و پوست فرد است. چرا که افراد مختلف در مقایسه با هم بافت های بدنی متفاوتی دارند که تشخیص و شناسایی دقیق آنها می تواند جزئیات کامل تری برای شناسایی نوع مزاج در اختیار فرد قرار دهد.

 • در صورتی که با لمس بدن فرد گرما احساس کردید و علاوه بر گرما متوجه شدید بافت بدنی او نرم است و با فشار سرانگشتان بافت به راحتی فرو می رود این فرد علاوه بر گرمی مزاج دارای رطوبت نیز هست. بنابراین او ویژگی های مزاج گرم و مرطوب را دارد.
 • اما در صورتی که با لمس کردن بدن فرد احساس گرما کردید اما خشکی و زبری خفیفی را زیر سرانگشتان دست تان احساس کردید او علاوه بر گرمی، خشکی مزاج نیز دارد. پس او یکی از علائم گرمی و خشکی مزاج که همان حس گرما و خشکی در بافت و پوست بدن است را دارد.
 • ممکن است با لمس بدن فرد تجربه دیگری داشته باشید. در شرایطی که با لمس بدن فرد احساس سردی کردید اما این سردی با نرمی پوست و بافت گوشت آلود بدن نیز همراه بود او دارای یکی از علائم مزاج سرد و مرطوب است که در میان درمانگران طب سنتی با عنوان مزاج سرد و تر نیز معروف است.
 • اما در شرایطی که شما بدن فرد را لمس کردید و از آن سرما دریافت کردید و در عین حال با لمس بافت بدن با سختی و سفتی رو به رو شدید و احساس کردید بافت بدن او خشک است می توانید او را دارای ویژگی های مزاج سرد و خشک بدانید.

۲۱ پوزیشن رابطه جنسی دهانی (مخصوص زوجین) +۱۸

3- پوست شما چه رنگی است ؟

بررسی رنگ پوست در کنار بررسی بافت بدن و سردی و گرمی آن در رابطه جنسی می تواند سومین گام برای نزدیک شدن به نوع مزاج و طبع هر فرد باشد. درمانگران طب سنتی برای شناسایی نوع مزاج علاوه بر بافت بدن و استخوان بندی به رنگ پوست نیز برای شناسایی نوع مزاج افراد توجه می کنند. از دیدگاه این درمانگران رنگ پوست می تواند نشانه خوبی برای بررسی نوع مزاج و طبع باشد.

 • در شرایطی که پوست فرد سفیدرنگ و مایل به سفید باشد می تواند نشانه خوبی برای تشخیص سردمزاجی در رابطه جنسی فرد باشد. البته این رنگ علاوه بر این می تواند نشانه کم خونی او نیز باشد.
 • افرادی که پوست بدن آنها قرمز رنگ یا مایل به قرمز است از جمله افرادی هستند که دارای مزاج گرم و هات در رابطه جنسی هستند. این افراد پوست مایل به صورتی و قرمز دارند و علاوه بر گرمی مزاج در گروه افراد پرخون نیز قرار دارند.
 • کسانی که پوست بدن شان زرد رنگ یا مایل به زردی است از جمله افرادی هستند که علاوه بر گرمی مزاج با خشکی مزاج نیز رو به رو هستند. این افراد در طول زندگی با مشکلات ناشی از غلبه صفرا در بدن رو به رو می شوند.
 • در افرادی که پوست بدن آنها تیره و کدر است و به اصطلاح رنگ لب آنها بادمجانی رنگ است نشانه های مزاج سرد و خشک وجود دارد. این افراد با غلبه سودا نیز در بدن روبه رو هستند.
 • مردان و زنانی که پوست آنها سفید رنگ و مایل به رنگ گچ است. در گروه مزاج های سرد و مرطوب یا سرد و تر قرار دارند. یکی از نشانه های بارز وجود این افراد غلبه بلغم است که بر زندگی روزانه آنها تاثیرگذار است.

با رعایت این ۱۲ نکته بهترین رابطه جنسی عمر تان را تجربه کنید

4.عضلانی هستید یا استخوانی ؟

یکی دیگر از مواردی که درمانگران طب سنتی به کمک آن برای شناسایی مزاج افراد مختلف اقدام می کنند، بررسی ظاهر و شکل اندام، عضلات و میزان عضلانی بودن بدن است.

 • افرادی که دارای بالاتنه ای فراخ و پهن هستند دارای گرمی مزاج اند و رابطه جنسی حریصی خواهند داشت.
 • افرادی که اندام های بدن آنها بزرگ است و عروق برجسته و نبض قوی دارند هم اصطلاحا دارای گرمی مزاج هستند.
 • در صورتی که فردی عضلات کلفت و بزرگ و تاندون های ظریف تر داشته باشد این امر نیز نشانه گرمی مزاج در رابطه جنسی است.
 • برخلاف موارد ذکر شده اگر فردی دارای اندام های کوچک و بلاتنه کوچک داشته باشد این امر نشانه سردی مزاج است.
 • داشتن نبض ضعیف و عضلات ظریف نیز از دیگر علائم سردی مزاج در افراد است.
 • درمانگران طب سنتی افرادی را که دارای چهره لاغر و پوست به استخوان چسبیده دارند، دارای مزاج خشک می دانند.
 • افرادی که مفاصل قابل مشاهده و برجسته دارند و غضروف حنجره و بینی آنها نیز برجسته و واضح است در گروه افرادی که دارای مزاج خشک هستند، قرار می گیرند.

۱۰ حقیقت درباره رابطه جنسی مقعدی (خانم ها به همسر خود بگویند)

5. چند ساعت در شبانه روز می خوابید ؟

یکی دیگر از روش های شناسایی مزاج و طبع هر فرد در درابطه جنسی بررسی ساعت، کیفیت و چگونگی خواب هر فرد است. درمانگران طب سنتی با بررسی کیفیت و کمیت خواب و بررسی دیگر ویژگی های فردی می توانند مزاج افراد را شناسایی کنند.

از دیدگاه این گروه افرادی که در طول شبانه روز به اندازه کافی می خوابند و افرادی که در خوابیدن افراط و تفریط می کنند طبع و مزاجی متفاوت دارند.

 • اگر در گروه افرادی هستید که ساعت خواب شما بیشتر از حد مجاز یعنی ۸ ساعت است در این صورت در گروه افرادی قرار دارید که دارای مزاج سرد در رابطه و تر یا سرد و مرطوب هستید.
 • ولی اگر ساعت خواب شما کمتر از ۸ ساعت است و شما در بیشتر ساعات روز بیدار هستید و کار می کنید یا خود را به کاری سرگرم و مشغول می کنید در گروه افرادی که دچار مزاج گرم و خشک هستند، قرار می گیرید.

۱۵ مدل پوزیشن ۶۹ رابطه جنسی (ویژه زوجین) +۱۸

6. به موهای تان نگاه کنید

برای تشخیص نوع مزاج نیاز به بررسی مو، جنس و کیفیت رشد آن دارید. به این ترتیب می توانید پنجمین فاکتوری را که به شناسایی نوع مزاج شما کمک می کند، بررسی کنید. جنس مو و میزان رشد آن در افراد مختلف که مزاج های متفاوتی دارند، فرق می کند.

 1. افرادی که سرعت رشد موهای شان زیاد است و در گروه افراد پرمو قرار می گیرند، از جمله افرادی هستند که به گفته درمانگران طب سنتی در گروه مزاجی گرم و در رابطه جنسی داغ و هات هستند قرار می گیرند.
 2. اما افرادی که رشد موی آنها کم است به گونه ای که از این موضوع شکایت دارند در گروه افراد سردمزاج قرار می گیرند. این گروه علاوه بر آنکه موی سر و ابروی شان کم پشت است در دیگر اندام های بدن شان نیز موی زیادی ندارند.
 3. اگر رشد مو در مرد یا زنی خیلی سریع باشد به گونه ای که او احساس کند موهایش بیش از حد طبیعی زود رشد می کند و بلند می شود در صورتی که دیگر علائم را داشته باشد در گروه افرادی قرار می گیرد که مزاج گرم و خشک دارد. در کنار این مورد مجعد بودن و حالت دار بودن موها نیز نشانه گرمی و خشکی مزاج است و نباید از آن غافل بود.
 4. نازکی مو نیز یکی از دلایلی است که می تواند نشانه سردی و تری مزاج افراد باشد. بنابراین باید به این موضوع نیز توجه کنید و بهتر است برای بررسی آن از مشورت یک متخصص طب سنتی استفاده کنید. چون ممکن است کم پشتی و نازکی مو نتیجه یک بیماری باشد. علاوه بر این داشتن موی صاف و لخت نیز یکی دیگر از علائم مزاج سرد و مرطوب در مردان و زنان است.
 5. افرادی که موی کلفت دارند نیز در گروه افرادی که مزاج گرم و خشک دارند محسوب می شود و این امر یکی از نشانه های گرمی مزاج در مردان و زنان است.
 6. رنگ موی مردان و زنان نیز یکی دیگر از نشانه های تشخیص مزاج است. افرادی که رنگ موی آنها سیاه است معمولا در گروه افرادی که طبع گرم و خشک دارند قرار می گیرند.
 7. افرادی که رنگ موی آنها به سفیدی میرود و زودتر از بقیه تارهای سفید در سر آنها دیده می شود نیز از جمله افرادی هستند که مزاج سرد و تر دارند.

گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی / تشخیص افراد هات در رابطه جنسی

رابطه جنسی در پریود: آیا نزدیکی در دوران قاعدگی مفید است؟

7. اجابت مزاج

رنگ مدفوع و کیفیت آن از دیگر مواردی است که توسط درمانگران طب سنتی برای تشخیص نوع مزاج استفاده می شود. برای این منظور بررسی کل فضولات بدن شامل ادرار، مدفوع، عرق، مو، ناخن و خون در تشخیص دقیق نوع مزاج و طبع موثر است.

 1. اگر رنگ مدفوع یا ادرار تیره تر از حد معمول یا بدبوتر از حد نرمال باشد این امر نشان دهنده گرمی مزاج در رابطه جنسی و غلبه صفرا در بدن است.
 2. بی رنگ بودن فضولات و کم بودن بوی آن از علائم سردی مزاج است.

8. میزان سازگاری شما با محیط چگونه است ؟

اگر عضوی در برخورد با گرما، سرما، خشکی و رطوبت خیلی سریع آن را بپذیرد این موضوع نشان دهنده غلبه آن مزاج است. به عنوان مثال اگر در معرض گرما قرار بگیرید یا خوراکی با طبع گرم بخورید و زود احساس گرما درشما ایجاد شود این امر نشان دهنده گرمی مزاج شماست.

 • گرما
 • سرما
 • خشکی
 • رطوبت


گرم مزاجی و سرد مزاجی در روابط جنسی / تشخیص افراد هات در رابطه جنسی

تفاهم مزاج با همسرتان مهم است

وقتی قرار است فردی را به عنوان همسرتان انتخاب کنید یادتان باشد که توجه به مزاج او اهمیت دارد. از دیدگاه بسیاری از درمانگران و حکمای شیوه‌های طبیعی درمان، اگرچه میزان تفاهم و همفکری زن و مرد و هم‌سنگ بودن آنها برای داشتن زندگی شاد و موفق ضروری است اما توجه به نوع مزاج دو طرف و تفاوت‌های طبعی میان زوجین نیز می‌تواند روند زندگی را جذاب‌تر و شادتر و نیازهای جسمی و روحی زوجین را در زندگی برطرف سازد.

اول مزاج خودتان را بررسی کنید

گرم مزاجی و سردمزاجی درجه‌ها و رتبه‌های مختلفی دارد. برخی از گرم‌مزاجان در اوج گرم‌مزاجی قرار دارند و در برخی گرم‌مزاجی به سمت اعتدال میل می‌کند و این مسئله در مورد سردمزاجان نیز صادق است. با وجود این افراد گرم مزاج معمولا حرارت بدن‌شان بالاست، پرحرفند، پرمو و عضلانی هستند، با خوردن خوراکی‌ها و غذاهایی که طبع گرم دارند برون‌ریزی‌های پوستی از خود نشان می‌دهند،خواب این افراد سبک است، از گرما بیزارند و غالب آنها استعداد چاقی ندارند و پس از ازدواج موفقیت بیشتری در زندگی زناشویی دارند.

اما در مقابل افراد سرد مزاج موهای نازک و کم‌پشت دارند، حرکات‌شان آرام و کند است، کم حرف می‌زنند، خوابی سنگین دارند و با خوردن خوراکی‌های سرد دچار آبریزش دهان و پرآبی دهان می‌شوند. استعداد چاقی در این گروه بسیار زیاد است تا حدی که این گروه معتقدند با نوشیدن آب نیز چاق می‌شوند. افراد سردمزاج معمولا در زندگی زناشویی‌ خود نیز سردند و به طور کلی حرارت درونی بدن‌شان کم است و این مسئله ممکن است به مرور زمان روند زندگی را با اختلال و مشکلاتی درباره روابط زناشویی روبه‌رو کند.

آیا گرم‌مزاج‌ها مدیرند ؟

یکی دیگر از نکاتی که در مکاتب شیوه‌های طبیعی درمانی، درباره گرمی و سردی مزاج به آن پرداخته شده تفاوت‌ها و تمایزهای شخصیتی افراد سردمزاج و گرم‌مزاج است. براساس این دیدگاه افراد گرم‌مزاج در مقایسه با مردان و زنان سردمزاج پرجنب‌وجوش هستند و توان مدیریتی در آنها بیشتر است. اگر بخواهیم از میان دو فرد گرم‌مزاج و سردمزاج یکی را به‌عنوان مدیر انتخاب کنیم قطعا فرد گرم‌مزاج مدیر بهتری خواهد بود و توانایی بیشتری از خود نشان خواهد داد.

به طور کلی افراد گرم‌مزاج معمولا مدیرترند و افراد سردمزاج در مواجهه با این گروه حالت پیرو دارند. معمولا مردان در گروه گرم‌مزاج‌ها و زنان در گروه سردمزاج‌ها قرار می‌گیرند و خلق‌وخوهای اخلاقی مربوط به خود را دارند.

حالا مزاج همسرتان را بررسی کنید

اگرچه برای انتخاب همسر مهم‌ترین شرط داشتن تفاهم، عشق و صمیمت و تناسب‌های فرهنگی و دینی است اما در کنار این مسائل بررسی نوع مزاج و طبع افراد هم از جمله شرط‌های مهم محسوب می‌شود. در حالی که خوشبختی علاوه‌بر تفاهم و تعامل زن و مرد، به هماهنگی و همسویی مزاج و طبع زن و مرد ارتباط مستقیم دارد.

به این معنی که بهتر است فرد گرم‌مزاج با گرم‌مزاج و فرد سردمزاج با سردمزاج ازدواج کند. البته واضح است که میزان گرم‌مزاجی و سردمزاجی در آنها درجات مختلفی دارد و این مسئله می‌تواند به ایجاد تفاهم و درک بیشتر آنها کمک کند.

چرا که وقتی مرد و زنی با دو طبع مخالف در کنار هم قرار می‌گیرند تفاوت‌های مزاجی‌شان ممکن است آنها را نسبت به هم حساس و کم‌تحمل کند.

رابطه مزاج با مشکلات و اختلال زناشویی افرادی که مزاج گرم دارند توانایی جسمی بالاتری دارند و زندگی زناشویی مناسبی را در کنار همسرشان تجربه می‌کنند، در حالی که افراد سردمزاج توانایی جسمی کمتری دارند.

تصور کنید که فردی سردمزاج و گرم‌مزاج در کنار هم زندگی کنند. در این شرایط تفاهم آنها در زندگی زناشویی و مشترک در مقایسه با زوج‌هایی که مزاج و طبع یکسان یا نزدیک به هم دارند، کمتر است.

زن و شوهری که طبع‌های متفاوت دارند هر یک زندگی زناشویی را به گونه‌ای تجربه می‌کنند در حالی که زن و شوهری که طبع نزدیک به هم دارند- مثلا هر دو سردمزاج هستند با یک رویکرد زندگی زناشویی خود را تجربه می‌کنند و این هماهنگی تجربه خوب و به یادماندنی‌ای برای آنها به همراه دارد.

آیا همسرتان سردمزاج است ؟

زندگی در جوامع مدرن امروزی، رژیم‌های غلط غذایی، مصرف انواع فست‌فودها و غذاهای آماده مانند سوسیس و کالباس تهیه شده از گوشت گاو، مصرف ترشی‌جات و... که غالب آنها طبعی سرد دارد، موجب شده مزاج بخشی از مردم به سردی بگراید. همین مسئله موجب شده تا طبع سرد توان جسمی و میل زناشویی را در زوج‌ها کاهش دهد و این مسئله روند زندگی مشترک را تحت‌تاثیر خود قرار دهد. اگر شما هم همسر سردمزاج دارید بهتر است رژیم غذایی او را تغییر دهید.

البته این کار را با مشاوره متخصص طب سنتی انجام دهید، اما می‌توانید از این پس غذاهایی با طبع گرم برای او تهیه کنید. مثلا از ادویه‌های گرم مانند زنجبیل و خولنجان برای طعم دادن به غذاهای‌تان استفاده کنید. غذاهای اصلی را با گوشت گوسفند و شتر تهیه کنید. مصرف گوشت گوساله و لبنیات و ترشیجات را به حداقل برسانید. به جای قند در قندان همسرتان زنجبیل حب شده بریزید و سعی کنید به جای چای معمولی دمنوش‌ها و عرقیات گیاهی با طبع گرم مانند عرق آویشن یا دمنوش آویشن، عرق اترج یا عرق بابونه سرو کنید.

هماهنگی مزاج در ازدواج چقدر مهم است ؟

تصور کنید فردی گرم‌مزاج را به‌عنوان همسر انتخاب کرده‌اید در حالی که مزاج شما سرد است. در این شرایط شما فردی را به عنوان همسر زندگی‌تان انتخاب کردید که بسیار فعال و پر جنب‌وجوش است در حالی که شما شخصیتی آرام، کم‌تحرک و غالبا در حال سکونی دارید.

فرض کنید بنا باشد روزی به همراه هم برای شرکت در مراسمی آماده شوید. همسرتان که فردی گرم‌مزاج است خیلی پرانرژی و فعال و خیلی سریع برای مراسم آماده می‌شود و با هیجان و شور منتظر رسیدن لحظه مراسم است، اما شما که سردمزاج هستید با آرامش زیاد و کندی برای آماده شدن اقدام می‌کنید.

همین مسئله در دیگر مراتب زندگی نیز نمود دارد و می‌تواند به مرور کسالت و اختلال‌‌هایی را در زندگی زناشویی به همراه داشته باشد.


بیشتر بخوانید :

طبع سرد و گرم / چگونگی تشخیص طبع سرد و گرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (9 رای)  


  دیدگاه ها
  اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !