دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آیا ادرار کردن قبل و بعد از رابطه جنسی لازم است؟

اهمیت ادرار کردن قبل و بعد از رابطه جنسی

آیا ادرار کردن قبل و بعد از رابطه جنسی لازم است؟
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
نکته مهم رابطه زناشویی ، قبل از رابطه دستشویی برم یا نه؟ اگر ادرار را در مثانه نگاه داریم و به دستشویی نرویم ممکن است مواد سمی وارد بدنمان شود ولی این حقیقت قبل از رابطه زناشویی جور دیگریست و کاملا متفاوت است.

فواید ادرار کردن قبل و بعد از رابطه جنسی با همسر

از قدیم می گویند که اگر می خواهید از عفونت واژن و دستگاه ادراری پیشگیری کنید باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنید.

به گزارش دلگرم، از قدیم می گویند که اگر می خواهید از عفونت واژن و دستگاه ادراری پیشگیری کنید باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنید. از طرف دیگر برخی مقاله ها عنوان می کنند که اگر نمی خواهید در زمان رابطه جنسی پر شدن مثانه اذیتتان کند و حواستان را پرت کند، قبل از رابطه جنسی ادرار کنید. ولی طبیعت چیز دیگری می گوید.

اگر ما توانایی کنترل مثانه خود در زمان های مختلف مثل مسافرت های طولانی با ماشین و هواپیما داریم و مسلما تجربه های ناخوشایند پر شدن مثانه را تجربه کرده ایم ولی اتفاقی برایمان نیوفتاده است. به هر حال صحبت های زیادی در مورد دستشویی رفتن قبل یا بعد از رابطه جنسی برای پیشگیری از عفونت مجاری ادراری که در اثر وارد شدن باکتری های خارجی و انتقال به مجاری ادراری، مثانه و کلیه بوجود می آید، وجود دارد.

رابطه جنسی به صورت بالقوه باعث می شود که آلت تناسلی مرد باکتری های را به سمت مجاری ادراری منتقل کند بنابراین کمی نگرانی لازم است.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2017 در دانشکده پزشگی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس انجام شد، یک شاخه به خصوص از باکتری های واژن به نام گاردنرلا Gardnerella vaginalis ، می تواند عفونت های مجاری ادراری که قبلا توسط باکتری اشرشیاکلای E.coli، ایجاد شد را تحریک کند.

رفتن به دستشویی بعد از رابطه جنسی مسیر مجاری ادراری را شسته و باکتری ها را قبل از این که به مثانه برسند و شروع به رشد نمایند از بدن دور می کند. بنابراین می تواند به برخی زنان در پیشگیری از عفونت ادراری کمک کند.

به همین دلیل احتمالا رفتن به دستشویی قبل و بعد از رابطه جنسی تبدیل به روند معمول زندگی شما شده. ولی آیا واقعا ضروری است؟

به گفته دکتر سالا هوراواث Sarah Horvath، متخصص زنان در فیلادلفیا:

از نظر پزشکی لازم نیست بلافاصله بعد از رابطه جنسی ادرار کنید. اغلب زنان نیازی به استرس بیش از حد برای دستشویی رفتن بلافاصله بعد از اتمام رابطه جنسی ندارند مگر این که مستعد ابتلا به عفونت های مجاری ادراری باشند.

زنانی که مستعد ابتلای مکرر به عفونت مجاری ادراری هسند باید بیشتر از سایرین مسائل بهداشتی را رعایت کنند مثلا مطئن شوید دست و آلت تناسلی طرف مقابلتان تمیز است. دستهای خود را بشویید و روی آلت تناسلی طرف مقابلتان کاندوم بکشید.

نکته دیگر این است که باید به ا ندازه کافی آب بنوشید تا بدنتان همیشه هیدراته بماند و با ادرار منظم باکتری ها از مجاری ادراری شما دور شون.

از نظر علمی نمی توان گفت تمام زنان باید قبل وبعد از رابطه جنسی به دستشویی بروند ولی هیدراته ماندن و در نتیجه ادرار منظم برای پیشگیری از عفونت های ادراری ضروری است.

اگر شما به طور مکرر به عفونت های مجاری ادراری مبتلا می شوید باید با مرکز خدمات بهداشتی در میان بگذارید تا مورد معاینه قرار گرفته و رژیم غذایی خود را تغییر دهید. از مصرف نوشیدنی های خیلی شیرین اجتناب کنید. آب کرن بری را وارد رژیم غذایی خود کنید. از قرص های عصاره کرن بری استفاده کنید. کرن بری از چسبیدن باکتری ها به دیوراه مجاری ادراری و مثانه پیشگیری می کند.

بنابراین به پیشنهاد دکتر هوراث نیازی نیست برای تخلیه مثانه خود بعد از رابطه جنسی عجله کنید یا استرس داشته باشید. هر موقع احساس نیاز داشتید می توانید به دستشویی بروید. نگه داشتن ادرار احتمال ابتلا به عفونت های ادراری را افزایش می دهد بنابراین اگر حتی وسط رابطه جنسی احساس پر شدن مثانه داشتید باید به دستشویی رفته و مثانه را خالی کنید.

قبل از رابطه زناشویی انجام این کار ممنوع

1. یکی از کارهایی که زنان قبل از روابط زناشویی برای جلوگیری از بیماری های عفونی ناحیه تناسلی انجام می دهند ادرار کردن و یا خالی کردن مثانه است . بسیاری از خانم ها تصور می کنند این کار قبل از رابطه جنسی ،از عفونت ناحیه تناسلی جلوگیری می کند اما تحقیقات اخیر ثابت نموده است که ادرار کردن پیش از رابطه جنسی یکی از بزرگترین اشتباهات رایج زنان است.

2. خانم ها قبل از رابطه جنسی برای حفظ سلامت جنسی و جلوگیری از عفونت تناسلی نباید مثانه خود را خالی نمایند زیرا این کار سبب می شود باکتری به راحتی از واژن به مجاری ادراری راه یابد .

3. به جای ادرار کردن قبل از رابطه جنسی بهتر است این کار را به بعد از رابطه موکول کنیم تا عفونت با ادرار از ناحیه تناسلی خارج گردد.

فواید دستشویی رفتن و خالی کردن مثانه قبل از رابطه

جلوگیری از عفونت زنانه در رابطه زناشویی با این روش

برخی از افراد برای جلوگیری از بارداری از دیافراگم استفاده می کنند اما باید بدانند که استفاده از این روش برای پیشگیری از بارداری بیماری های عفونی ناحیه تناسلی را افزایش می دهد.

زیرا در این حالت دیافراگم به مثانه فشار وارد می کند و از تخلیه کامل مثانه جلوگیری می کند ، بنابر این بهتر است برای جلوگیری از عفونت زنانه در رابطه زناشویی از این روش پیشگیری از بارداری استفاده نکنید و روش های دیگر را امتحان کنید.

از دیگر مواردی که منجر به عفونت دستگاه تناسلی زنان می شود ، استفاده از ژل لوبریکانت یا کاندوم هایی است که آغشته به این ژل هستند ، هر چند این روان کننده باعث تحریک بیشتر در روابط جنسی می شود اما بهتر است برای جلوگیری از عفونت زنانه در رابطه زناشویی از این ژل استفاده نکنیم و از کاندوم های بدون روان کننده استفاده کنیم.

جلوگیری از عفونت در رابطه

1. ادرار موجب کاهش عفونت های دستگاه تناسلی زنان می شود بنابراین برای زیاد کردن ادرار باید آب بیشتری بنوشید و هیچ گاه بدنتان را بدون آب نگذارید.

2. به محض اینکه احساس نمودید باید ادرار کنید به دستشویی بروید و هیچ گاه ادرارتان را نگه ندارید.

3. ناحیه تناسلی تان را زیاد نشویید.

جلوگیری از بوی بد واژن

برای جلوگیری از بوی ناخوشایند واژن مقداری سرکه سیب یا جوش شیرین را در وان حمام بریزید و با آب مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه در آن بنشینید . این روش باعث می شود واژن هیچ گاه بوی نامطبوع ندهد .

separator line

همچنین بخوانید:

علت ادرار زیاد در طول روز

درمان سختی ادرار (احتباس ادرار) در منزل

علت سوزش ادرار چیست؟چگونه سوزش ادرار خود را درمان کنیم؟خانم ها بخوانید

علت ادرار زیاد

علت بوی تند و بد ادرار چیست؟چگونه آن را درمان کنیم؟

علت ایجاد ادرار سیاه چیست؟!

علت دو شاخه بودن ادرار چیست؟

درمان شب ادراری در بزرگسالان و کودکان


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits