دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
درصد لذت بردن زن و مرد از رابطه جنسی + پرسش و پاسخ
34
زمان مطالعه: 12 دقیقه
درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله فرهنگ و ملیت اشخاص. حال با ما باشید تا بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

زن چند درصد حال میکند ؟

درصد لذت زن و مرد در رابطه جنسی چقدر اسـت ؟

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی چقدر اسـت ؟ این سوال در ذهن خیلی از مـا تقریباً بدون جواب باقیمانده، خانمها می دانند کـه مردان چقدر و چگونه لذت می‌برند اما در مورد خانمها باید بگوییم:

آقایان همیشه شکاک هستند زیرا کـه زنان طبق معمول لذت بردن خود از انجام رابطه را نشان نمی‌دهند، می تواند بخاطر شرم و خجالت باشد یا این‌کـه اتمام زودتر رابطه، در ادامه بیشتر صحبت می‌کنیم.

همه زنان و مردان در جهان این سوال را دارند که در رابطه جنسی مرد بیشتر لذت می برد یا مرد ؟ درصد لذت زن و مرد در رابطه زناشویی چقدر اســت ؟

رسیدن بـه اوج لـذت در زنـان یـک واکنش طبیعی جنسی اســت کــه تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده و به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی میتواند سرمنشا مشکلات فراوانیباشد.

ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی در این مسئله میباشد.

ارگاسم در زنان از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار اســت وبه همین دلیل زمانی بیشتر می برد تا زن به ارگاسم برسد.

این عمل در زنان دارای یکروند برای تخلیه اســت به طوری کــه زمان خاصی برای بوجود آمدن آن نمی توان مشخصکرد.

حدود ١٠ درصد از زنان به ارگاسم نمی رسند یا ارگاسم آنان از طریق خودارضایی می باشد یادگیری به ارگاسم رسیدن به یک امر مهم و ضروری برای بقای زندگیزناشویی در زنان تبدیل شده اســت .

به عقیده برخی از محققان،زنان لذت بیشتری از یک رابطۀ جنسی می برند تا مردان

البته این موضوع اثبات نشده اســت کــه لذت جنسی زنان چه میزان اســت ولی در برخی موارد لذت جنسی زن را ۷ یا ۹ برابر قدرت جنسی مرد دانسته اند کــه این نشان از پیچیدگی این امر دارد.

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند کــه چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. کــه در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در رسیدن به لذت جنسی به همسر کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.

ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. درحالیکــه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد.

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی

به ارگاسم نرسیدن خانم ها می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد کــه با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.

۱. مرد‌ها بیشتر به برقراری رابطه جنسی فکر می‌کنند

طبق تحقیقات انجام شده مردان بالغ زیر سن ۶۰ سال حداقل روزی یک بار به برقراری رابطه جنسی می‌اندیشند و یا انجام آن را در ذهن تصویر سازی می‌کنند.

اما بر خلاف آقایان تنها یک چهارم از بانوان این تجربه را در روز دارند و به طور میانگین می‌توان ادعا کرد آقایان دو برابر بیشتر از بانوان به خیال پردازی جنسی می‌پردازند که البته این خیال پردازی را می‌توان یکی از نیاز‌های طبیعی برای مردان در نظر گرفت.

چرا که مردان در برقراری و هدایت رابطه جنسی نقش فعال تری داشته و بنابراین خود را نیازمند آموزش و کسب مهارت‌های جدید و متنوع می‌دانند که در این بین خیال پردازی می‌تواند به ایشان در این امر کمک کند.

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

۲. مرد‌ها نسبت به رابطه جنسی حریص‌تر هستند

مطابق با آمار‌های به دست آمده می‌توان بیان کرد مردان نسبت به بانوان به برقراری رابطه جنسی حریص‌تر هستند و گرایش بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارند.

طبق تحقیقات انجام شده می‌توان درصد این اشتیاق را برای بانوان چهل درصد عنوان کرد این در حالی است که در آقایان این درصد چیزی حدود ۷۵ درصد خواهد بود.

در این رابطه می‌توان حتی به موضوع خود ارضایی نیز اشاره کرد که میزان انجام آن در دو سوم جمعیت آقایان ثابت شده و تنها حدود یک چهارم بانوان به انجام آن اذعان داشته‌اند.

/ زن چند درصد حال میکند/درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

۳. تحریک پذیری آقایان بیشتر از بانوان است

تحقیقات نشان داده است که میزان تحریک پذیری و مدت زمان لازم برای رسیدن به تحریک در مردان و زنان بسیار متقاوت است. مردان بسیار سریع‌تر تحریک شده و میزان تحریک پذیری بالاتری نسبت به بانوان دارند.

همچنین آقایان تحریک پذیری آسان‌تری داشته و با ساده‌ترین روش‌های تحریک پذیری فیزیکی مانند لمس می‌توانند تحریک شوند.

در مقابل تحریک پذیری در خانم‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر بوده و نیازمند وجود مجموعه‌ای از عوامل تحریک کننده فیزیکی، روحی و ذهنی در کنار هم است.

طبق نتایج به دست آمده در تحقیقات مختلف می‌توان چنین بیان کرد که آقایان شناخت بهتر و روشن‌تری از عوامل تحریک کننده خود دارند و به خوبی می‌دانند تحت چه عوامل و شرایطی می‌توانند به تحریک جنسی برسند.

با این حال این شناخت در خانم‌ها نسبتا پیچیده بوده و علت آن نیز در این مورد است که عوامل و شرایط تحریک کننده در بانوان نه تنها تحت کنترل محیط و شرایط فیزیکی بدنشان است، بلکه تا سطوح زیادی تحت تاثیر خلق و خو، حس درونی ایشان نسبت به خود و شریک جنسی و حتی میزان علاقه و عشق آن‌ها به شریک شان است.

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

۴. تاثیرپذیری آقایان و خانم‌ها نسبت به شرایط فرهنگی متفاوت است

تحقیقات دیگری حاکی از این واقعیت است که دو جنس زن و مرد نسبت به شرایط فرهنگی و اجتماعی حاکم بر محل زندگی خود تاثیرات متفاوتی دریافت می‌کنند.

برای مثال یک تحقیق نشان داد که میل جنسی در بانوانی که به کلیسا می‌روند بسیار کمتر از آقایانی است که به کلیسا می‌روند.

در واقع در این مورد خانم‌ها نسبت به شرایط فرهنگی حاکم بر زندگی خود واکنش نشان داده و تحت تاثیر آن رفتار می‌کنند در صورتی که قرار گیری در این شرایط فرهنگی روی میل جنسی آقایان تاثیری ایجاد نکرده است.

همچنین می‌توان گفت: خانم‌ها خیلی بیشتر از آقایان تحت تاثیر صحبت‌ها، افکار و کنش‌ها و واکنش‌های افراد نزدیک به خود قرار می‌گیرند.

برای مثال خانم‌هایی که در معاشرت با افرادی در گروه‌های سنی بالاتر هستند، تحت تاثیر این معاشرت میل کمتری به برقراری رابطه جنسی پیدا می‌کنند و همین طور خانم‌هایی که در معاشرت با افراد جوان و جست و جو گر هستند میل جنسی مهیج شده‌تری را تجربه می‌کنند.

این مشاهدات در شرایطی است که در تحقیقات مشابه آقایان هیچ گونه تغییر رفتار و میل معنی داری گزارش ندادند.

 زن چند درصد حال میکند / درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

۵. ارگاسم متفاوت زن و مرد

مدت زمان رسیدن به ارگاسم از جمله عوامل دیگری است که درصد لذت بردن زن و مرد در رابطه جنسی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

طبق تحقیقات انجام شده مدت زمان رسیدن به ارگاسم در آقایان و خانم‌ها با هم متفاوت است.

معمولا مرد‌ها برای رسیدن به ارگاسم به طور متوسط به چیزی حدود ۴ دقیقه زمان نیاز دارند این در حالی است که بانوان برای رسیدن به ارگاسم به ده الی یازده دقیقه زمان نیاز دارند.

از طرف دیگر می‌توان گفت کیفیت رسیدن به ارگاسم در بانوان و آقایان نیز متفاوت است.

به طوری که طبق تحقیقات انجام شده ۷۵ درصد مردان در برقراری رابطه جنسی اعلام کرده اند به ارگاسم رسیده اند. اما این عدد در بانوان ۲۵ درصد گزارش شده است

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی

۶. توانایی ارگاسم پی در پی در بانوان

یکی دیگر از تفاوت‌های لذت بردن از رابطه بین آقایان و بانوان تفاوت در تعداد ارگاسم است.

بدین ترتیب که بانوان توانایی تجربه چندین ارگاسم پی در پی را داشته و در صورتی که پس از ارگاسم هم چنان تحریک شوند می‌توانند ارگاسم‌های دیگری را نیز تجربه کنند.

اما آقایان پس از تجربه ارگاسم و انزال توانایی نعوظ مجدد نداشته و نمی‌توانند در فواصل زمانی کمتر از یک الی چهار ساعت دو ارگاسم را تجربه کنند.

البته شایان ذکر ست میزان فاصله ارگاسم در مردان با تحریک پذیری، میل جنسی، سن و سال و توانایی‌های فیزیکی بدن مردان در رابطه است.

درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی

۷. ارگاسم بدون دخول در بانوان

از نقطه نظر دیگری نیز می‌توان درصد لذت بردن زن و مرد از رابطه جنسی را بررسی کرد و آن نوع ارگاسم در آقایان و بانوان است.

در این رابطه می‌توان چنین بیان کرد که بانوان برای رسیدن به ارگاسم و ارضای جنسی لزوما نیازی به دخول ندارند؛ بلکه آنان می‌توانند از طریق تحریک پذیری بیرونی مانند ، لمس و تحریک ناحیه کلیتوریس ارگاسم را تجربه کنند.

این ویژگی این امکان را به بانوان می‌دهد تا قبل از انجام عمل نزدیکی و یا پس از آن بتوانند ارگاسم دیگری را نیز تجربه کنند و لذت بیشتری از رابطه ببرند.

 / زن چند درصد حال میکند/درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی / در رابطه جنسی زن لذت میبرد یا مرد

سوالات شما کاربران عزیز در مورد درصد لذت زنان و مردان از رابطه جنسی

چه تفاوت هایی بین ارگاسم مردان و زنان وجود دارد؟

در مردان همراه با انزال ارگاسم اتفاق می افتد ولی در زنان هنگام ارگاسم انزالی وجود ندارد.مردان پس از تجربه انزال توانایی انزالهای مجدد را ندارند و لذا برای نعوظ و انزال مجدد نیاز به گذشت زمان دارند، ولی زنان پس از تجربه یک ارگاسم،در صورت تدوام تحریک جنسی می توانند ارگاسم های دیگری را تجربه کنند

مراحل لذت جنسی در زن و مرد چه تفاوتی دارند؟

مردان زودتر برای رابطه جنسی آماده شده و زودتر نیز به اوج (ارگاسم) می رسند اما زنان دیرتر آماده شده و در نتیجه دیرتر هم به اوج (ارگاسم) می رسند.

بنابراین مردان بایستی در رابطه جنسی به گونه ای عمل نمایند کــه قبل از دخول و انزال به زن فرصت کافی برای رسیدن به ارگاسم را بدهند.

زنان چند نوع ارگاسم را تجربه می کنند؟

در زنان دو نوع ارگاسم وجود دارد:

  1. یکی ارگاسم خارجی یا کلیتورال (از طریق تحریک نواحی حساس به خصوص کلیتوریس)
  2. دیگری ارگاسم داخلی یا واژینال (از طریق عمل نزدیکی)

آیا در یک رابطه زناشویی زن می تواند هر دو نوع ارگاسم را تجربه کند؟

بله. در صورت آمادگی جسمی و روانی و نیز تحریکات کافی خارجی و داخلی، زن می تواند هر دو نوع ارگاسم را تجربه نماید.

آیا اوج لذت جنسی زن در همه روابط زناشویی یکسان اســت؟

خیر. عواملی همچون میزان آمادگی برای رابطه جنسی، میزان تحریکات جنسی قبل از رابطه زناشویی، میزان آگاهی از مسائل جنسی، تجربه جنسی، سلامت جسمی و روانی، عادت ماهانه، میزان هورمون های زنانه همگی در کسب لذت جنسی زن تأثیر دارند، بطوریکــه در حول و حوش زمان تخمک گذاری میزان تجربه ارگاسم بیشتر و در روزهای قبل از قاعدگی کمتر اســت.

بهترین شیوه ارگاسم در زن و مرد چیست؟

بهترین شیوه ارگاسم در زن و مرد این اســت کــه تقریبا هر دو با هم به مرحله ارگاسم برسند. از آنجا کــه معمولا زنان دیرتر به مرحله ارگاسم میرسند لذا مردان بایستی مراحل پیشنوازی و انجام تحریکات جنسی را باندازه کافی در خصوص زنان رعایت نمایند.

مدت زمان طبیعی در یک رابطه جنسی چقدر است؟

هر چند این زمان در زوج های مختلف متفاوت اســت، اما حداقل آن ۲ دقیقه اســت. هر چند تا ۲ ساعت نیز گزارش شده ولی مدت زمان میانگین ۱۵ دقیقه اســت.

اگر مرد زودتر از زن به ارگاسم برسد، آیا می تواند عمل جنسی را تا زمان ارگاسم زن ادامه دهد؟

خیر. از آنجا کــه بعد از انزال آلت مرد حالت سفتی خود را از دست می دهد، امکان ادامه عمل دخول و ارگاسم داخلی زن کم اســت، هر چند مرد می توانند با مالش آلت خود به کلیتوریس زن، در او ارگاسم خارجی ایجاد نماید اما در مردان پس از ارگاسم، حساسیت سر آلت تناسلی بسیار زیاد می شود و ادامه رابطه زناشویی و حرکات رفت و برگشتی یا ضربات لگنی برای وی بسیار ناراحت کننده و دردناک خواهد بود.

به همین دلیل بهتر اســت در رابطه زناشویی مرد با تحریک مناسب زن ابتدا او را به ارگاسم برساند و بعد عمل انزال را انجام دهد و یا ارگاسم هم زمان اتفاق افتد.

آیا رسیدن به ارگاسم در زن برای باردار شدن الزامی اســت؟

حضور مایع منی در واژن زن برای بارداری کافی اســت و ارتباطی بین بارداری و ارگاسم زن وجود ندارد.البته گفته می شود هنگام ارگاسم زنانه به سبب انقباض ها، حوضچه های منی ایجاد می شود کــه مانع خروج منی و افزایش احتمال باروری می گردد و در زوج های با باروری ضعیف، توصیه به داشتن ارگاسم زنانه می شود.

بیشتر بخوانید :

۳۰ مدل رابطه جنسی بدون دخول مناسب دوران عقد و نامزدی !

گفتن برخی جملات حین رابطه جنسی

۲۹ روش موثر برای تحریک مردان در رابطه جنسی

۲۱ پوزیشن رابطه جنسی دهانی (مخصوص زوجین) +۱۸

رابطه جنسی در پریود: آیا نزدیکی در دوران قاعدگی مفید است؟

نتیجه گیری نهایی
با توجه به تفاوت‌های گفته شده در رابطه با تحریک پذیری و ارگاسم آقایان و بانوان می‌توان چنین نتیجه گیری کرد که افزایش درصد لذت زن و مرد از رابطه جنسی به متغیر‌های متفاوتی وابسته است که با افزایش آگاهی و دانش نسبت به این متغیر‌ها و به کارگیری راهکار‌های مناسب برای زوجین می‌توان رابطه‌ای سرشار از عشق، توجه، تنوع و لذت را برای خود و شریک جنسی ایجاد کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (34 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits