دلگرم
امروز: شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
مزایای استفاده از کاندوم در یک رابطه جنسی
9
3,499
زمان مطالعه: 4 دقیقه
می دانید که رابطه جنسی بخشی از روال زندگی است. این که آیا شما یک فرد جوان هستید و به تازگی ازدواج کرده اید و اخیرا به این امر مهم دست یافته اید، یا یک فرد بالغی که یک زندگی فعال جنسی دارد، همچنین جنسيت در زندگی جنسی نقش ندارد، باید به طراوت و تازه و…

داشتن یک زندگی سالم و رضایت بخشی با زندگی جنسی لذت بخش رابطه مستقیم دارد و به معنای حفظ مسئولیت های جنسی شما هر دوره ای از زندگی است، همچنین فعالیت جنسی با سلامت جنسی همراه است.

در این مقاله 10 دلیل برای خرید کاندوم مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و هرگز هدف من این نیست که بگویم در روابط جنسی خود حتما کاندوم بپوشید، در اینجا تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی شما داریم، من فقط توصیه به خواندن دلایل زیر می کنم، در مقالات قبل هر چند از اهمیت استفاده از کاندوم صحبت کرده ام اما به دلیل مشاوره های زیاد اخیر و مطالعات آمار و توصیه های جدید، تصمیم به نوشتن لیست ذیل نمودم؛

جلوگیری از بیماری های مقاربتی (STDs) :

بسیاری از افراد مبتلا به یکی از این بیماری های آمیزشی، حتی نمی دانند که مبتلا به این بیماری هستند، پس چطور می توانید از یک رابطه جنسی سالم مطمئن باشید! با استفاده از کاندوم خود را در مقابل بیماری های مانند: کلامیدیا، سیفیلیس، گونوره و HPV (نوعی ویروس خطرناک که سازنده آن 100 نوع ویروس می باشد) حفظ کنید. توجه کنید که این بیماری های فقط تعداد اندکی از بیماری های آمیزشی می باشد.

AIDS

جلوگیری از بارداری ناخواسته:

پوشیدن کاندوم شاید نتواند 100% باعث جلوگیری از حاملگی شود، اما واقعیت این است که هیچکدام از روش های پیشگیری از بارداری 100% نمی باشد مگر اینکه هیچ گونه اسپرم و ترشحی از مرد حتی نزدیک واژن زن نباشد. از کاندوم برای به حداقل رساندن شانس بارداری ناخواسته جلوگیری کنید.

نشان دهنده بلوغ فکری می باشد:

مراقبت از سلامت جنسی شما ارزش زیادی دارد که می تواند به عنوان یک مسئولیت در زندگی جنسی شما شناخته شود و استفاده از کاندوم به خوبی می تواند در این مسئولیت به شما کمک کند.

ازدواج نکردن:

اگر شما مجرد هستید، و هنوز ازدواج نکرده اید این بدان معنا نیست که تا آخر زندگی خود در امان هستید، این خطرناک تر است چرا که نمی توانید غریزه جنسی خود را تا ابد کنترل کنید. داشتن چندین شریک جنسی در روابط می تواند خطر هر نوع ویروس را برای شما چند برابر کند.

با حال بودن کاندوم:

کاندوم در انواع رنگ، شکل و اندازه متفاوت وجود دارند و این می تواند بسیار جذاب باشد. آنها دارای روان کننده های مختلفی هستند که موجب حساسیت شوند و حتی انزال را به تاخیر بیندازند. شما حتی می توانید به راحتی کاندوم را از طریق داروخانه آنلاین سفارش دهید که محصولات دیگری مثل اسپری تاخیری نیز موجود است که میتوانید خرید اسپری تاخیری و دیگر محصولات لذت ببرید .

condoms

استرس و اضطراب کمتر:

با توجه به اینکه احتمال کاهش STDs و بارداری را کاهش می دهید، احساس امنیت می کنید و بیشتر لذت میبرید. همیشه در ذهن داشته باشید که این 100٪ نیست و شما و شریک جنسی تان هنوز قابلیت دریافت ویروس ها را دارند. اما استفاده از کاندوم به طور شگفتی می توانند این استرس ها را کاهش دهد.

کاندوم می تواند زندگی شما را نجات دهد:

ایدز ناشی از HIV یک ویروس است که به تدریج به سیستم ایمنی بدن حمله می کند. متاسفانه درمانی برای این بیماری وجود ندارد. بسیاری از افراد هستند که به دلایل جنسی و عدم استفاده از کاندوم از بیماری ایدز رنج می میرند. راه های متعددی برای قراردادن ویروس وجود دارد، اما برای موضوع در دست، کاندوم می تواند در جلوگیری از شیوع این بیماری موثر باشد.

داشتن چندین شریک جنسی:

برای هر رابطه جنسی فقط از یک کاندوم استفاده نکنید. حتی گفته شده است هنگام رابطه جنسی با یک نفر، برای رابطه مقعدی از یک کاندوم و برای رابطه واژینالی از کاندوم دیگر استفاده کنید.

شما و همسرتان آزمایش نداده اید:

اگر شما و شریک زندگی تان وضعیت جنسی خود را نمیدانید، بهتر است از کاندوم استفاده کنید.

شما نمیتوانید با نگاه کردن به کسی قضاوت کنید که آری از بیماری است یا نه:

زیباترین زن جهان و خوش تیپ ترین مرد دنیا، هر دو می توانند یک راز کشنده را به دنبال داشته باشند. مراقب باش!


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter