فواید رابطه جنسی بر هوش و عملکرد مغز

۸,۲۴۶
۳۳
۰
جمعه, ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
مدتهاست که تاثیر مثبت یک رابطه ی جنسی سالم و تقریبا منظم بر سلامت جسم و روان انسان ثابت شده است و جالب است که بدانید در بسیاری از بیماریهای روحی و برخی مشکلات جسمی کمک کننده ای فوق العاده محسوب می شود .
فواید رابطه جنسی بر هوش و عملکرد مغز

تاثیر رابطه جنسی بر هوش

با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با تاثیر رابطه جنسی بر هوش آشنایی کامل پیدا کنید.

رابطه جنسی چگونه در بهبود عملکرد مغز انسان و افزایش ضریب هوشی تاثیر می گذارد تحقیقات جدید بیانگر آن است که رابطه جنسی تاثیر مستقیمی بر پرورش سلول‌های مغزی دارد.

دانشمندان در پی تحقیقات اخیر که در مریلند و کره جنوبی صورت گرفته است دریافته اند که رابطه جنسی باعث بهبود عملکرد ذهنی و افزایش تعداد نوروژن ها ( تولید نورون های جدید ) در hippocampus (هیپوکامپوس) ، جایی که خاطرات بلند مدت شکل میگیرند میشود.

نقش رابطه جنسی منظم

نقش رابطه جنسی منظم در بهبود عملکرد های شناختی

اخیراً تیمی از دانشگاه مریلند دریافته اند که داشتن فعالیت های جنسی منظم منجر به بهبود عملکردهای شناختی در هیپوکامپوس می شود همچنین برخی دیگر از دانشمندان در دانشگاه کنکوک در سئول دریافته اند که برقراری رابطه جنسی منظم تاثیر بسزایی در جلوگیری از کاهش قدرت حافظه دارد.

رشد سلول های مغزی از طریق برقراری رابطه جنسی

بنابراین رشد سلول های مغزی از طریق برقراری رابطه جنسی بر مبنای علم حقیقت دارد، حال آنکه بحث بر سر اینکه رابطه جنسی غیر حقیقی (پورنوگرافی) می تواند مضر باشد وجود دارد. دانشجویان علوم اعصاب دانشگاه تگزاس اخیرا اظهار داشتند مشاهده فیلم های پورن ، همچون دیگر اعتیاد ها ، می‌تواند منجر به تغییرات دائمی در بخش های پاتولوژی و آناتومی مغزی و در نتیجه آسیب های مغزی شود.

آیا دیدن پورنوگرافی به مغز آسیب میزند

اینکه آیا پورنوگرافی به معنای واقعی به مغز آسیب میزند، دیدن تصاویر فیلم های پورنوگرافی هرچند کوتاه منجر به اختلال در حافظه کاری می شود در یک تحقیق که در اکتبر گذشته در مجله تحقیقات جنسی منتشر شده است حافظه کاری ۲۸ فرد سالم مورد آزمایش قرار گرفت و از آنها خواسته شد محرک های خنثی ، منفی ، مثبت پورنوگرافی را دنبال کنند نتایج نشان داد عملکرد حافظه کاری در شرایط پورنوگرافی تصویری بدتر می شود.

مسمومیت تستوسترونی و تاثیرش بر هوش

در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۷ در مجله Neuropsychologia انجام شد مشخص گردید که مسمومیت تستسترون در جوانان باعث کند ذهنی می شود. در این تحقیق سطح تستوسترون در پسران نابالغ که به دو دسته تقسیم شده بودند اندازه گیری شد :

 1. دسته اول افراد باهوش و دارای آی کیو بالای ۱۳۰ بودند
 2. دسته دوم دارای مشکلات روحی با آی کیوی کمتر از ۷۰ بودند.

آنها دریافتند که پسرانی که دارای هوش متوسط هستند میزان تستوسترون بدنشان به مراتب بالاتر از پسرانی است که دارای هوش و استعداد فکری می‌باشد.

تاثیر رابطه جنسی در پیشگیری از آلزایمر

در یک مطالعه نشان داده شد که افراد مسن با اختلالات شناختی خفیف (MCI) یا همان علائم پیش از شروع آلزایمر ، حدود نیمی از آنها که در رابطه جنسی فعال بوده اند نسبت به همسالان خود سالم شناخته شده بودند. از نیمی دیگر حدود ۳۰ درصد افراد که دچار اختلالات شناختی خفیف شده بودند اخیراً در روابط جنسی فعال شده بودند ولی ۷۰% الباقی افراد بدون روابط جنسی بودند.

با هوش تر شدن از طریق رابطه جنسی

اگرچه شاید رویای باهوش تر شدن از طریق برقراری رابطه جنسی یک فانتزی جذاب است، Tracey J. Shors روانشناس مرکز پزشکی اعصاب مشترک در دانشگاه راتگرز گزارش داده است که در حالی که بسیاری از فعالیت ها می‌تواند میزان رشد سلول‌های مغزی را افزایش دهند تنها با تلاش و یادگیری موفقیت آمیز می توان سلول های مغزی را زنده نگه داشت .

همانطور که وی در نشست پیشرفت های شناختی در انجمن علوم اعصاب در سال ۲۰۱۲ گفت : شما می توانید سلولهای مغزی جدید را طریق ورزش ، پروزاک یا برقراری رابطه جنسی ایجاد کنید. اگر مدیتیشن و فعالیت های ذهنی انجام می دهید حجم بیشتری از سلول های تولیدی را میتوانید زنده نگه دارید حال آنکه اگر هر دو را انجام میدهید شما بهترین ها در هر دو جهان را دارید سلولهای مغزی بیشتری ایجاد می‌کنید همچنین تعداد بیشتری از آنها را زنده نگه می دارید.

بیشتر بخوانید :

۱۵ مدل پوزیشن ۶۹ رابطه جنسی (ویژه زوجین) +۱۸

۵ تکنیک طلایی پوزیشن رابطه جنسی میشنری

۲۱ پوزیشن رابطه جنسی دهانی (مخصوص زوجین) +۱۸

ترجمه شده مجله اینترنتی دلگرم

احمد روشن زاده


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(33 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
 • برچسب ها:
 • رابطه جنسی
 • رابطه جنسی بر هوش
 • تاثیر رابطه جنسی بر هوش
 • نقش رابطه جنسی منظم
 • با هوش تر شدن از طریق رابطه جنسی
 • تاثیر رابطه جنسی در پیشگیری از آلزایمر
 • مصمومیت تستوسترونی
 • آیا دیدن پورنوگرافی به مغز آسیب میزند
 • تاثیر رابطه جنسی و پیشگیری از آلزایمر
 • با هوش شدن از طریق رابطه جنسی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter