شوخی جنسی چیست ؟

شوخی های جنسی +18 در فیلم گشت ارشاد 2
۳,۳۰۴
۹
۱
پنج شنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷
شوخی یا مِزاح به تمایل اشخاص به ارائه تجربیات شخصی که موجب خنده و تفریح می‌گردد، می‌گویند. اما آیا در شوخی جنسی هم چنین است ؟ با ما در دلگرم همراه شوید تا با شوخی جنسی بیشتر آشنا شویم .
شوخی های جنسی +18 در فیلم گشت ارشاد 2

شوخی جنسی چیست ؟

شوخی یا مِزاح به تمایل اشخاص به ارائه تجربیات شخصی که موجب خنده و تفریح می‌گردد، می‌گویند. مردم در اکثر سنین مایل به انجام شوخی هستند و اکثریت آنها پس از شنیدن شوخی لبخند زده و خوشحال می‌شوند. اما آیا در شوخی جنسی هم چنین است ؟

آیا همه ما از شوخی های جنسی لذت می بریم و لبخند می زنیم ؟ با ما در مجله دلگرم همراه شوید تا در مورد شوخی های جنسی بیشتر بدانیم .

در چندین سال اخیر شوخی های جنسی در جوامع ما مد شده و رسانه ها و فیلم های سینمایی ایران در این روند نقش پر رنگی داشته و شوخی های جنسی را خواسته و ناخواسته رواج داده است .

رواج شوخی جنسی در فیلم ها

در بیشتر فیلم ها مخصوصا فیلم های کمدی برای جذب بیشتر مخاطب و کشاندن آنان به گیشه سینما ؛ از شوخی های کلامی و غیر کلامی جنسی به کرات استفاده می شود .

شوخی جنسی در فیلم ها به گونه است که مخاطب در ابتدا: از یک جمله یا یک حرکت برداشت رکیک و زننده می نماید در حالی که منظور شخص در آن دیالوگ یا سکانس چیز دیگری بوده است. چیزی که اجازه داده از فیلتر ارشاد رد بشود.

و متاسفانه این شوخی های جنسی در جامع مخصوصا در بین جوانان همه گیر شده و قبح و زشتی این الفاظ و حرکات از بین رفته است. به طوری که ادبیات جامعه امروز بسیار متفاوت شده است .

شوخی های جنسی +18 در فیلم گشت ارشاد 2


شوخی های جنسی خود به سه نوع تقسیم می شود:

  • شوخی های جنسی کلامی
  • شوخی های جنسی غیر کلامی
  • شوخی های جنسی جسمی

شوخی های جنسی کلامی

شوخی های جنسی کلامی: شوخی های جنسی کلامی خود به چندین موارد تقسیم می شود؛ شوخی ها و طنز های جنسی ، کنایه های جنسی در گفتار، متلک های زننده؛ ابراز علاقه؛ توصیف و تمجید و صدقه رفتن بی مورد؛ اظهار نظر جنسی در مورد ظاهر؛ ارائه پیشنهاد یا دعوت به رابطه جنسی ناخواسته؛ ابراز علاقه؛ پرسش در مورد زندگی شخصی و جنسی .

شوخی های جنسی غیر کلامی

شوخی های جنسی غیر کلامی: شوخی های جنسی غیر کلامی نیز به پنج مورد تقسیم می شود؛ نگاه های هیز و شهوت آلود؛ چشم چرانی؛ نشان دادن تصاویر نامناسب، چشمک زدن، نگاه خیره و معنی دار .

شوخی های جنسی جسمی

شوخی های جنسی جسمی: شوخی های جنسی جسمی همان طور که از نامش پیداست شامل شوخی های است مستقیم با جسم فرد ارتباط دارد مانند لمس کردن؛ نوازش ناجور و نا مناسب بدن؛ نزدیک شدن زیاد به زن؛ گرفتن دستها و برخورد جنسی به زور .

البته این موضوع مهم را نباید نادیده گرفت که امروزه متاسفانه برای تولید حاشیه؛ هستند افرادی که به غلط انگ شوخی جنسی را به دیگران مخصوصا سلبریتی ها می زنند و از این طریق سود می برند .

امید است که دیگر نه شاهد شوخی جنسی باشیم و نه شاهد انگ شوخی جنسی

بیشتر بخوانید:

آزار جنسی چیست ؟

جلوگیری از انحرافات جنسی کودکان


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(9 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
امیر حسین | ۱ هفته پیش
راست می گی بخدا این فیلمها دیگه شورشو درآوردند اسم فیلم های فارسی قدیم بد در رفته بود
۲
۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter