دلگرم
امروز: شنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۳۰ مه ۲۰۲۰ میلادی
۱۲ مزیت ایجاد رابطه جنسی در دوران بارداری برای جنین
5
5,273
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بسیاری از زنان فکر می کنند که ایجاد رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین و یا آسیب به آن می شود.اما این دقیقا برعکس همان چیزی است که پزشکان توصیه می کنند.رابطه جنسی در طول بارداری فواید شگفت انگیزی دارد

12 مزیت ایجاد رابطه جنسی در دوران بارداری برای جنین:

خانم های بارداری که استرس یک رابطه لذت بخش در طول بارداری را دارند این مقاله را بخوانند..با مجله دلگرم همراه باشید.

بسیاری از زنان فکر می کنند که ایجاد رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین و یا آسیب به آن می شود.اما این دقیقا برعکس همان چیزی است که پزشکان توصیه می کنند.رابطه جنسی در طول بارداری فواید شگفت انگیزی دارد.با مجله دلگرم همراه باشید تا 12 مورد از آن را برای شما توضیح دهیم:

1.رابطه جنسی به جنین آسیب نمی زند:

درست است که کودک با مایع آمنیوتیک محافظت می شود اما این هیچ ربطی به ایجاد رابطه ندارد , استرس نداشته باشید.

2.خواص اسپرم در طول دوران بارداری :

براساس تحقیقاتی در دانمارک ، اسپرم برای پیشگیری از بیماری پره اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی مفید است. محققان معتقدند این امر به دلیل پروتئین موجود در اسپرم می باشد که میتواند سیستم ایمنی بدن را تنظیم کند.

3.ارگاسم بهتر در 3 ماهه دوم بارداری:

در سه ماهه دوم بارداری ناحیه تناسلی زن تحریک پذیرتر است و در طول این مدت ارگاسم زن به شدت افزایش می یابد و طولانی تر است .برای زنانی که در گذشته برای رسیدن به ارگاسم دچار مشکل شده بودند، در دوران بارداری می توانند به راحتی آن را تجربه کنند.

4.رابطه جنسی باعث تحریک و زایمان زودرس نمی شود:

در این زمینه مطالعات زیادی انجام شده و هیچ سندی مبنی بر این که رابطه جنسی در طول بارداری باعث تحریک رحم و زایمان زودرس می شود به ثبت نرسیده است.در این رابطه خیالتان کاملا راحت باشد.

5.بارداری نیاز جنسی در مادر را تقویت می کند:

دردوران بارداری تعادل هورمونی زن تغییر میکند و باعث بیشتر شدن نیاز جنسی می شود .البته مطالعات نشان می دهد که کاهش نیاز جنسی در دوران بارداری نیز رایج است ولی مطمئنا اگر رابطه جنسی در این دوره برقرار شود میزان رضایت جنسی افزایش می یابد. حتی اگر کم رنگ تر باشد.همسران در این رابطه مطالعات بیشتری انجام دهند و درباره راه های افزایش میزان رضایت زن در حین رابطه تحقیق کنند.


6.اعتماد به نفس مادر افزایش می یابد

تحقیقاتی در لهستان نشان می دهد که با ایجاد رابطه جنسی در حین بارداری سقف اعتماد به نفس مادران به شدت افزایش می یابد.رابطه جنسی باعث حس مثبت به همسر و اطرافیان شده و به راحتی به کودک شما نیز انتقال پیدا می کند.

7. افزایش رضایمندی زن و شوهر

اوکسی توسین هورمون آزاد شده در طول رابطه جنسی است که باعث افزایش لذت و ایجاد صمیمیت میان زوجین می شود.در طول بارداری ترشح این هورمون به حداکثر می رسد.

8.حتی رابطه جنسی دهانی نیز شگفت انگیز است

دلیل رابطه ی جنسی دهانی در دوران بارداری این است که پروتئین در اسپرم می تواند شانس پره اکلامپسی را کاهش دهد. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که جفت به اندازه کافی ذخیره خون نداشته و پروتئین با تنظیم سیستم ایمنی آن را متوقف می کند.

9.تسکین دهنده اعصاب و آرام بخش

رابطه جنسی به طور کلی، منجر به سلامت بدن شما می شود، استرس و فشار خون را کاهش داده و هورمون های بدن مادر را در حین بارداری تنظیم می کند.

10.تکرر ادرار شما با ایجاد رابطه جنسی درمان می شود

در زمان بارداری ,بعد از یک عطسه و یا سرفه کوچک , بعضی از مادران از خروج ادرار بصورت غیر ارادی شکایت دارند که این اصلا ظاهر خوبی ندارد خصوصا اینکه در یک مکانی باشید که نتوانید از توالت به دفعات زیاد استفاده کنید.این را به شما بگوییم که قطعا اگر در این دوره با همسرتان رابطه بیشتری برقرار کنید این مشکل به راحتی حل خواهد شد و دیگر گرفتار این درد نخواهید شد.

11. از افتادگی مثانه بعد از وضع حمل جلوگیری می کند:

روند تولد موجب ناراحتی بسیاری از زنان می شود. رابطه جنسی در طول بارداری یک درمان ایده آل برای تمرین لگن شماست که اثر افتادگی مثانه را کاهش داده و یا از بین می برد. البته در این مدت سعی کنید ورزش های خاص این دوره را فراموش نکنید ورزش Kegel باعث می شود که عضلات لگن قوی شوند و تولد نوزاد بسیار آسان تر شود.

12.در این حالت باعث میشود شما در موقعیت بهتری رابطه برقرار کنید:

با ورود به سه ماهه سوم بارداری بهتر است در هر موقعیتی رابطه جنسی نداشته باشید بهتر است شکم را روی زمین نگذارید زیرا در این وضعیت ممکن است به جنین شما فشار وارد شود

اسپرم در طی ایجاد رابطه به کجا می رود؟

اسپرم انباشته شده در طول مقاربت در محلی ذخیره می شود و در نهایت توسط بافت بدن جذب شده یا توسط واژن تخلیه می شود.

همچنین رابطه زناشویی و انزال اسپرم , جنین در رحم را تحت تاثیر قرار نمی دهد، زیرا جنین درون رحم محافظت می شود و از عوامل خارجی محفوظ می ماند. اسپرم همچنین حاوی هورمون پروستاگلاندین است که ممکن است باعث ایجاد انقباض دهانه رحم شود اما نگران نباشید این انقباض برای کودک ضرری نداشته و باعث زایمان زودرس نمی شود.داشتن رابطه جنسی دردوران بارداری به سلامت عمومی شما کمک می کند و اثرات آن در آینده در بدن شما دیده می شود.

با تشکر از حسن توجه شما خواننده عزیز

ترجمه و گردآوری معصومه راهی
مجله دلگرم


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits