پوزیشن های رابطه جنسی در زمان بارداری

۶,۳۶۲
۲۳
۰
شنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۸:۱۶

پوزیشن رابطه جنسی در بارداری باید به نحوی باشد که سلامت مادر و کودک را به خطر نیاندازد. کاملا طبیعی هست که رابطه جنسی در زمان بارداری مسئله عجیبی باشد و بسیاری از افراد نگران سلامت کودک هستند اما خیالتان راحت؛ پزشکان میگویند که هیچ خطری وجود ندارد. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

خیلی از افراد میگویند رابطه جنسی در زمان بارداری حتی میتواند نسبت به حالت عادی لذت بیشتری هم داشته باشد و دلیل علمی این مسئله هم این است که در این دوران میزان هورمون استروژن و پروژسترون در بدن افزایش پیدا میکند. افزایش هورمون ها همچنین باعث افزایش جریان خون به اندام های تناسلی میشود که این امر باعث روان شدن واژن و حساس تر شدن سینه ها میگردد.

برخی از پزشکان گفته اند که رابطه جنسی عاشقانه در زمان بارداری هم برای مادر و هم برای کودک فواید زیادی دارد. در هنگام رابطه جنسی اندورفین و اکسی توسین ترشح میشود که به هورمون عشق معروف است. ترشح این هورمون ها حال عمومی بدن را بهبود میبخشد.

یکی از مهم ترین مسئله ها در ارتباط با رابطه جنسی در بارداری انتخاب پوزیشن درست است چراکه برخی پوزیشن ها سخت تر است و برخی حتی میتواند خطرناک هم باشد. برای مثال خانم های باردار نباید در انتهای سه ماهه دوم و سه ماهه سوم از پوزیشن هایی استفاده کنند که برای انجام آن روی کمر خود قرار بگیرند (مثل پوزیشن میشنری) چراکه اینکار باعث کاهش جریان خون از پایین تنه به قلب میشود.

پوزیشن رابطه زناشویی در سه ماهه اول بارداری

پوزیشن برای زمان بارداری

پوزیشن قیچی

در این پوزیشن زوجین راحت تر هستند و دخول هم با عمق کمتری صورت میگیرد. در این پوزیشن زن به روی کمر خود قرار میگیرد و به همین دلیل برای سه ماهه اول بارداری مناسب میباشد.

پوزیشن میشنری در لبه صندلی

اگر پوزیشن میشنری را دوست دارید اما با بزرگ شدن شکم تان احساس ناراحتی میکنید، این پوزیشن برای شما ایده آل خواهد بود. در این پوزیشن همه کار ها را مرد انجام میدهد. بیاد داشته باشید که نهایتا تا هفته 20 بارداری میتوانید از این پوزیشن استفاده کنید.

پوزیشن برای سه ماهه دوم بارداری

پوزیشن در زمان بارداری

پوزیشن سگی

این پوزیشن برای سه ماهه دوم بارداری مناسب است. اگر هنگام اجرای این حالت دچار کمر درد شدید سعی کنید چیزی مثل یک بالشت و یا تکیه گاه راحت زیر سینه خود بگذارید. بطور کلی پوزیشن هایی که در آن ها دخول از پشت انجام میشود و فشار زیادی به کمر نمیاید برای سه ماهه دوم بارداری مناسب تر است.

پوزیشن قورباغه

این پوزیشن مخصوصا برای زمانی که همسرتان خسته است مناسب میباشد. علاوه بر این مسئله زمانی که مرد لگن زن را برای دخول بالا میگیرد، رابطه جنسی برای زوجین لذت بیشتری خواهد داشت. برای احساس راحتی بیشتری یک بالشت زیر دستان و سر خود قرار دهید.

پوزیشن دختر گاوچران

در این پوزیشن با توجه به حالتی که زوجین قرار میگیرند، بیشترین کنترل را زن در اختیار دارد. به علاوه مرد نیز میتواند به راحتی هنگام رابطه جنسی سینه های همسر خود را تحریک کند. سینه های زن در دوران بارداری فوق العاده حساس است.

پوزیشن رابطه جنسی برای سه ماهه سوم بارداری

divider

پوزیشن قاشقی

هنگامی که برای رابطه جنسی به پهلو قرار میگیرید هرگونه فشار را از روی کمر و واژن خود برداشته و همچنین دیگر شکم بزرگ شده تان مشکل ساز نمیشود. شما میتوانید از این پوزیشن در هر زمانی استفاده کنید اما از آنجایی که رابطه جنسی در این حالت خیلی آرام انجام میشود و دخول عمیق نیست، برای سه ماهه سوم بارداری مناسب است.

پوزیشن دختر گاوچران برعکس

در پوزیشن هایی که زن بالا قرار میگیرد، خانم ها به راحتی میتوانند آنطور که دوست دارند خود را تحریک کنند. در این پوزیشن زن با توجه به میزانی که رو به جلو یا عقب خم میشود میتواند به راحتی به نقطه اوج و ارگاسم برسد.


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(23 امتیاز , میانگین: 4.6 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter