دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
۵ علامت که نشان می دهد شما به درمانگر جنسی نیاز دارید
63
زمان مطالعه: 8 دقیقه
سکس تراپی با تمرکز بر انواع مسائل فیزیکی و عاطفی که در ناتوانی و مشکلات جنسی دخیل است می تواند مفید باشد، مثلا در مشکل نعوظ، کمبود میل جنسی، سابقه سوء استفاده جنسی و...، سکس تراپی موثر است و می تواند برای شما و شریک زندگی تان در یک محیط حمایت کننده...

شاید شما در مورد رابطه جنسی و ارگاسم بهتر اطلاعات کافی را داشته باشید. اما آیا تمام اصول اساسی یک رابطه جنسی رضایت بخش را می دانید؟ اگر غالبا علائم زیر در روابط جنسی شما و شریک زندگی تان دیده می شود، ممکن است وقت آن باشد که به یک سکس تراپیست(درمانگر جنسی) مراجعه کنید.

مواقعی که به درمانگر جنسی نیاز دارید

1- عدم تمایل به رابطه جنسی

تمایل نداشتن به رابطه جنسی می تواند به دلیل استرس، خستگی و کسالت، و یا تغییرات ناگهانی در سبک زندگی شما باشد. با این حال، اگر نوسانات خلق و خوی شما بیش از چند ماه طول بکشد، این می تواند مشکل ساز باشد. یک سکس تراپیست( درمانگرجنسی) می تواند به شما کمک کند ارتباطتان را با همسرتان بهبود ببخشید تا همسرتان بتواند بفهمد چه چیزی باعث ناتوانی جنسی شما شده است.

2- رابطه جنسی دردناک

رابطه جنسی باید لذت بخش باشد، اگر در هنگام داشتن رابطه جنسی احساس درد ناخوشایند داشته باشید، احتمال دارد که شما یا همسرتان یک مشکل مربوط به سلامتی داشته باشید. سکس تراپیست می تواند به شما کمک کند تا از بهترین پوزیشن های جنسی برای کاهش درد استفاده کنید.

3- به ارگاسم نرسیدن

شاید شما اغلب ارگاسم شدید داشته باشید. اما ممکن است به طور ناگهانی متوجه شوید که که به ارگاسم و اوج لذت جنسی نمی رسید. اگر این مشکل برای چند ماه ادامه داشته باشد ، این امر می تواند به دلیل یک مسئله اساسی باشد که با مراجعه به سکس تراپی متخصص می تواند به حل آن کمکتان کند.

4- شما نمی دانید که از رابطه چه می خواهید.

بسیاری از افراد از شناخت میل جنسی شان غلفت می کنند، مثلا ممکن است شما ندانید که چه چیزی واقعا برای شما مناسب است. سکس تراپیست در درک خواسته هایتان و پیدا کردن چیزهایی که احساس خوبی به شما و بدنتان می دهد کمکتان می کند.

5- از رابطه جنسی با همسرتان لذت بیشتری را انتظار دارید.

خواه به خاطر اضطراب عملکرد یا بخاطر صرفا خستگی و فرسودگی ساده باشد، بسیاری از مردم از روابط جنسی خود لذت نمی برند. حتی اگر روابط جنسی شما در حال حاضر بسیار ایده آل و پسندیده باشد، همیشه فرصت بهبودی آن وجود دارد. اگر به رابطه جنسی با شریک زندگی تان اهمیت ندهید، عدم رضایت در رابطه زناشویی در زندگی تان تبدیل به یک فاجعه خواهد شد. سکس تراپی می تواند در درمان احساسی و عاطفی مشکلات جنسی و حفظ یک رابطه جنسی و رضایت بخش مفید باشد.

بیایید درباره رابطه جنسی صحبت کنیم. سلامت جنسی بخش مهمی از سلامت عاطفی و فیزیکی است. اما اگر شما مشکل جنسی دارید، احتمال دارد از صحبت کردن در مورد آن اجتناب کنید و آن را به آخرین راهکار تبدیل سازید. اگر از کمک و راهنمایی در این زمینه خجالت می کشید، بهتر است بدانید که: 43 درصد از زنان و 31 درصد مردان، دچار برخی از اختلالات جنسی می شوند. بی شک عدم توانایی در سکس و عدم توانایی در ارضای جنسی همسر باعث می گردد تا رابطه زناشویی به سردی گراییده و چه بسا به خیانت و اتفاقاتی جبران ناپذیر ختم گردد. برای رفع مشکلات جنسی در روابط زناشویی و یافتن راهکارهای مناسب می توان به سکس تراپی مراجعه کرد.

با روانپزشک، روانشناس یا مشاور جنسی و زناشویی با هرکدام که صحبت کنید، سکس تراپی با تمرکز بر انواع مسائل فیزیکی و عاطفی که در ناتوانی و مشکلات جنسی دخیل است می تواند مفید باشد، مثلا در مشکل نعوظ، کمبود میل جنسی، سابقه سوء استفاده جنسی و...، سکس تراپی موثر است و می تواند برای شما و شریک زندگی تان در یک محیط حمایت کننده و آموزشی مفید باشد.

  • سکس تراپی مانند سایر روش های مشاوره درمانی است

هیچ چیز عجیب، انحرافی و ناسالم در پشت یک دفتر سکس تراپی وجود ندارد. در واقع، سکس تراپی با سایر انواع مشاوره روانشناسی بسیار متفاوت نیست. "سکس تراپی نوعی روان درمانی است که همچنین به مشکلات احتمالی فیزیکی نیز توجه دارد. وقتی زن و شوهر با مشکل جنسی روبرو می شوند، سکس تراپیست سعی دارد که پی ببرد هر کدام از آنها در این مشکل چه نقشی دارند باربارا بارتلیک، یک روانپزشک و متخصص روانپزشکی در کالج پزشکی ویل کرنل نیویورک می گوید: "ما رفتار را بررسی می کنیم و به تدریج برای آنها تفسیر می کنیم و راه حل ها را ارائه می دهیم."

  • در سکس تراپی شما جنبه روحی روانی سکس را کاوش می کنید.

به گفته متخصص ارولوژی، پروفسور دراگو مونتاگو ، استاد دانشکده پزشکی کالرین لرنر در اوهایو، سکس تراپیست از طریق مسائل احساسی و عاطفی که در مسائل جنسی(مثلا اختلال نعوظ) دخیل هستند، به شما کمک می کند. او توضیح می دهد: "سکس تراپی به طور معمول با یادگیری اضطراب عملکرد شروع می شود و سپس به تعلیم زن و شوهر مبادرت می کند که چگونه با یکدیگر در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی شان صحبت کنند."زن و شوهر نیز ممکن است موضوعاتی را که سبب ایجاد استرس در روابط می شود، را کشف کنند."

  • در سکس تراپی خواهید آموخت که باید بیشتر بیندیشید و بیشتر آگاه باشید.

در تمرین آگاهی ذهن، یاد می گیرید که در لحظه فعلی حضور داشته باشید و به گذشته و آینده فکر نکنید. کاربرد این مفهوم در بهبود رابطه جنسی این است، شما یاد می گیرید که افکار بیرونی و افکار منفی را که ممکن است تاثیر منفی در مورد بدن یا عملکردتان داشته باشد، متوقف کنید. در عوض، سکس تراپیست به شما آموزش می دهد که بیاندیشید که چگونه بدنتان به تحریک جنسی واکنش نشان می دهد.

لری . آ. براتو، مدیر اجرایی موسسه تحقیقات بهداشت زنان و دفتر تحقیقاتی کانادا در زمینه بهداشت جنسی زنان در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، مطالعات متعددی را در مورد این موضوع انجام داده است، از جمله یک مطالعه در مورد رفتار جنسی ماه نوامبر 2016 منتشر شد. تحقیقات او بهبود قابل توجهی در رابطه جنسی زنان که به استرس مرتبط می شد نشان داده است. دکتر براتو، نویسنده "رابطه جنسی بهتر از طریق ذهن آگاه" می گوید که فرضیه پشت این نتایج این است که مهارت های آگاهی ذهن که زنان به دست می آورند، انگیزه و میل جنسی آن ها را بهبود می بخشد، زیرا به زنان اجازه داده می شود که قبل و بعد از رابطه جنسی در مورد مشکلات جنسی شان بدون قضاوت و انتقاد متمرکز شوند و در بهبود خلق و خو و کاهش استرس و اضطراب شان تمرین کنند.

درمان مشکلات زناشویی با سکس تراپی

  • مسائل فیزیکی در سکس تراپی نادیده گرفته نمی شوند.

اگر یک مشکل فیزیکی مانند بواسیر یا هموروئید یا ناتوانی جنسی ،سرطان پروستات وجود داشته باشد، سکس تراپیست شما را به یک متخصص پزشکی ارجاع می دهد که در کنار متخصص سکس تراپی کمک کننده باشد.

  • انجام تمرین های مربوط به سکس تراپی در منزل

هیچ رابطه جنسی در دفتر سکس تراپیست رخ نمی دهد بلکه او ایده هایی برای تمرین در منزل ارائه می کند. دکتر مونتاگو می گوید: "سکس تراپیست ممکن است به شما پیشنهاد کند چیزی به نام "تمرین تمرکز احساسی" که برای شما و شریک زندگی تان مفید است، امتحان کنید." تمرین ها معمولا به صورت مرحله ای انجام می شوند و از لمس یا نوازش هر جایی از بدن، به جز قسمت سینه و ناحیه تناسلی، شروع می شوند. هدف این است که احساس لمس کردن را تجربه کنید نه تلاش برای رسیدن به ارگاسم. در نهایت، این تمرینات می توانند منجر به مقاربت و رابطه جنسی شوند.

  • شاید نیاز باشد برای درمان جنسی شریک زندگی تان را همراهتان به سکس تراپی ببرید.

دکتر بارتلیک می گوید"سکس تراپیست می تواند در هدایت و مشاوره فرد برای غلبه بر رفتارهای شکست خورده و آسیب دیده ، بسیار مفید باشد،می توانیم یک به یک با زوج کار کنیم و سپس با هر دوی آن ها مشاوره کنیم ».

  • در دفتر سکس تراپیست نیازی به عریان شدن نیست.

در هیچ شرایطی نباید در دفتر سکس تراپیست عریان شوید و لزومی ندارد سکس تراپیست بدنتان را لمس کند. "سکس تراپیست ها بیماران خود را لمس نمی کنند، مگر اینکه متخصص بیماری های زنان یا ارولوژی باشند یا یک تست فیزیکی لازم باشد.

دوستان عزیز از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم، می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید:

10 خواسته زنان از مردان در رابطه جنسی

13 چیزی که نباید هنگام رابطه جنسی بگویید (مخصوص خانم ها)

ترجمه و گردآوری

سهیلا مقصودی

بخش سلامت مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (63 رای)  

۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

مسعود | ۴ سال پیش
سلام من ۳۰سالمه مجردم اصلا نغوظ *** یا همان سفتی *** ندارم چکار باید بکنم ممنون میشم پاسخ دهیدو استرس شدید هم دارم پرانول مصرف کردم جواب نداد
1
0
shahram ahmadi | ۴ سال پیش
سلام او ن چه که من تجربه کردم تو.روابط با مردم در ارتباط با رابطه جنسی و سکس و نوع زندگی شون وشخصيتشون که منجر به گرايشاتشون میشه مانندبرگه آزمایش هستش که فرض کنید از صفر تا صد به هر مطلبی که گرایش دارن رو نشون بده اگر چربی و اوره و قند رو بزنگاه آزمایش میکنه و دقیق اعلام میکنه این یک نظريه غیر علمیه از یک آدم غیر علنی ولی یه دلایلی رو براش دارم که آور هم دقیقا این که بهش رسيدم رو اگر خواستید بیان ميکنم
0
1
یا الله | ۵ سال پیش
سلام در یک خانواده مذهبی وسنتی هستیم متاسفانه چند وقتیه برادرم که صاحب زن وفرزند هستند به کارهای نا پسندی روی اورده اند که کل زندگی خودشون وخانوادهی بنده وپدر ومادر رو درگیر کرده جلسات ***ه وروانشناسی متعددیی ایشان رو بردیم وچند جلسه سکس تراپی بردیم اما هیچ تاثیری نداشت ایشان متاسفانه به نوع هم جنس خود گرایش دارند راهنمایی بفرمایید
0
3

hits