چرا زن بعد از رابطه جنسی نیاز به نوارش دارد؟

دلیل نوازش زن بعد از رابطه جنسی / نحوه نوازش
۲,۷۹۳
۰
۰
شنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۳۳

خانم ها پس از رابطه جنسی نیاز به نوازش دارند و مایلند همسرشان به آن ها محبت کند و از رابطه جنسی بدون احساس، لذت نمی برند و از رابطه بدون صمیمیت و عاطفی بیزارند چرا این موضوع برای آنان حائز اهمییت است؟

یکی از سوالاتی که شاید ذهن مردان را درباره خانم‌ها مشغول کرده باشد، این است که چرا همسرشان بعد از رابطه جنسی به در آغوش گرفتن و نوازش کردن نیاز دارد

در حین ارگاسم، ماده شیمیایی قدرتمندی به نام اکسی توسین در مغز ترشح می شود که الهام بخش احساس صمیمیت و نزدیکی است. به همین خاطر است که اغلب این ماده را به نام هورمون نوازش می شناسند، چون اکسی توسین باعث می شود احساس کنید که شدیدا به همسرتان متصل شده اید.

البته تستوسترون خیلی زیادتری در مغز مردان وجود دارد که می تواند با بعضی از اثرات اکسی توسین مقابله کند، و همین نکته است که توضیح می دهد چرا مردان می توانند رابطه جنسی را بدون احساس صمیمیت انجام دهند، در حالی که خانم ها نمیتوانند این طور باشند. وجود این هورمون نشان می دهد که چرا خانم ها نیاز به نوازش بعد از رابطه جنسی دارند، ولی در عوض مردان اغلب تمایل دارند که یک لیوان آب بخورند و بعد هم بخوابند.

divider

نوازش بعد از رابطه چه تاثیری بر روی زن می گذارد ؟

در آغوش گرفتن و نوازش اکسی توسین آزاد می کند. اکسی توسین هورمونی است که از حس خوب گرفته تا احساس وابستگی به دیگران برعهده این هورمون است.

در آغوش گرفتن و نوازش سیستم ایمنی بدنتان را بهبود می بخشد. وقتیکه در عشق غرق باشید احساس شکست ناپذیری می کنید, انتشار ماده اکسی توسین را در بدنتان تجربه می کنید. این هورمون احساس خوبی به شما می دهد حسی که انگار کسی دیگر نمی تواند به شما آسیبی برساند—که قابلیت باور نکردنی است! همچنین سطح انتشار هورمون هایی را که برای مبارزه به عفونت کمک می کند را افزایش می دهد.

 1. در آغوش گرفتن و نوازش درد را تسکین می دهد. نه تنها سیستم ایمنی بدنتان را بهبود می بخشد نوازش کردن و آزاد شدن هورمون اکسی توسین سطح دردتان را کاهش خواهد داد.
 2. در آغوش گرفتن و نوازش باعث می شود که روابط تان عمیق تر شود.
 3. در آغوش گرفتن و نوازش اضطراب را کاهش می دهد.
 4. در آغوش گرفتن و نوازش استرس را کاهش می دهد.

آیا لازم است بعد از رابطه جنسی زن را نوازش کنیم

نحوه نوازش کردن بعد از رابطه جنسی :

 1. به آرامی همسر تان را نوازش کنید و در این نوازش تمام تلاش تان بر آن باشد که همسر تان لذت بیشتری ببرد اینگونه مطمئن باشید لذت بیشتری نصیب خودتان خواهد شد.
 2. حالتهای مختلف نوازش را تجربه کنید. یکی از دلچسب ترین حالتها حالت قاشق نام دارد. در این حالت هر دو نفر به پهلو دراز می کشند به طوری که پشت نفر جلو با سینه نفر عقب تماس داشته باشد. معمولا زنان بیشتر تمایل دارند که نفر جلو باشند.
  در این حالت مرد می تواند یک دست را مانند بالش در زیر سر همسرش قرار دهد و با دست دیگر همسرش را نوازش کند و پای بالا را بر روی پای همسرش قرار دهد زن نیز با دستان آزادش می تواند دست و ران پای مرد را نوازش کند.
 3. از حالات بسیار مورد علاقه همسران حالتی است که زن در آغوش مرد بنشیند به طوری که پشت زن با سینه مرد در تماس باشد و مرد دستان اش را مانند حلقه ای به دور همسرش قرار دهد. در این حالت زن احساس امنیت بسیار دلچسبی دارد و هر دو می تواند به آرامی با صورت شان صورت طرف مقابل را نوازش کنند و یا همدیگر را ببوسند.
  از حالات دلچسب دیگر میتوان به حالتی مشابه حالت اول اشاره کرد با این تفاوت که در این مورد هر دو نفر رو در رو قرار دارند. این حالت دلچسب تر از دو حالت قبل است با این وجود چون حالت اول برای خوابیدن بسیار لذت بخش تر است طرفداران بیشتری دارد.
  به یاد داشته باشید که حالت مناسب یک قانون نیست و بسته به نظر شما و همسر تان می تواند هر حالتی که در آن احساس آرامش می کنید حالت مناسب تلقی شود.
 4. آقایان فراموش نکنید که همسران تان از اینکه شما او را در آغوش بگیرید بیش از هر چیز دیگری لذت می برند و احساس آرامش و امنیت می کنند.
 5. بازی کردن با موهای زنان آرامش خوبی به آنها می دهد قرار گیری سر آنها روی سینه شما نیز بهترین حالت برای نوازش کردن موهای آنها میباشد مردان نیز از بازی کردن با دستانشان لذت میبرند به آرامی اینو در نظر داشته باشید در معاشقه سعی در تحریک کردن یکدیگر نداشته باشید فقط به احساسات دوست داشتن میان خود و عشقتان فکر کنید.
 6. خانمها فراموش نکنید که همسران تان نیز گاهی نیاز دارند شما آنها را در آغوش بگیرید.

divider

بیشتر بخوانید :

بعد از پایان رابطه جنسی باید چکار کنیم؟

چگونه با همسر خود عشق بازی کنیم؟ آموزش تحریک زن در رابطه جنسی

آموزش لذت بخش ترین روشهای نزدیکی زوجین/حالت های مختلف قرار گرفتن در رابطه جنسی

چطور رابطه جنسی لذت بخشی داشته باشیم؟

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، و نظر و پیشنهادی دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


چرا زن بعد از رابطه جنسی نیاز به نوارش دارد؟
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter