مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
ناباروری مردان با پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
لباس تنگ زیر در مردان باعث افزایش درجه حرارت ناحیه تناسلی می‌شود شلوار و لباس‌های تنگ و چسبان، سلامتی افراد را بخصوص از نظر جنسی به خطر می‌اندازد

عوارض پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ برای مردان :


لباس زیر تنگ :

لباس زیر تنگ در مردان، باعث افزایش درجه حرارت ناحیه تناسلی می‌شود. توصیه می‌شود مردان از لباس‌های آزاد استفاده کنند. همچنین شستشوی ناحیه تناسلی با آب سرد برای برخی از بیماران، حالت درمانی دارد.

استرس روانی نیز بر تحرک و شکل اسپرم‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. همچنین استفاده پیوسته از موبایل اثرات سوء روی تمامی ‌پارامتر‌های اسپرم دارد؛ هرچند که اثبات این موضوع نیاز به بررسی و آزمایش بیشتری دارد.

شلوار تنگ :

پوشیدن شلوارهای جین و تنگ که فاق کوتاهی دارند و پوشیدن شلوار و لباس‌های تنگ و چسبان، سلامتی افراد را بخصوص از نظر جنسی به خطر می‌اندازد. تحقیقات علمی دانشمندان سوئدی نشان می‌دهد که پوشیدن شلوار جین تنگ، موجب ناباروری (عقیم شدن) در مردان می‌شود.

به گونه ای که در سال ۱۹۷۰میزان نرخ ناباروری مردان سوئدی نسبت به سایر کشورها بسیار بالاتر بوده و دانشمندان پس از ارائه و تحقیق روی تئوری شلوارهای تنگ، دریافتند مردانی که در یک دوره خاص و طبق مد، شلوارهای جین تنگ پوشیده بودند، تعداد اسپرم کمتری داشته اند.

آیا لباس تنگ باعث عقیم شدن در مردان می شود ؟

آیا لباس زیر آقایان بر قدرت باروری آنها تاثیر می گذارد؟

یکی از مدهایی که بین جوانان امروزی رایج شده، پوشیدن لباس های تنگ و چسبان است، اما بالا رفتن دمای بیضه ها باعث آسیب رسیدن به اسپرم ها می شود و قدرت باروری مردان را کاهش می دهد.به طور کلی، بیضه ها تلاش می کنند تا گرما را از ناحیه تناسلی دور کنند، اما وقتی آقایان شلوار تنگ یا جین را برای مدت زمان طولانی به تن می کنند، گرما در ناحیه تناسلی آنها حبس شده و این در باروری آقایان اختلال به وجود می آورد.

پوشیدن لباس های زیر و شلوارهایی که تبادل هوا و حرارت در آنها به خوبی انجام نمی شود و دمای بیضه‌ها را بالا می برد، به آقایانی که قصد بچه دار شدن دارند، توصیه نمی شود. نشستن طولانی مدت در وان آب گرم یا رفتن به سوناهای خشک و مرطوب نیز، باعث پایین آمدن قدرت باروری در مردان خواهد شد.غیر از این مسائل، برخی عوامل دیگری نیز هستند که بر قدرت باروری مردان تاثیر منفی دارد:

باس زیر و شلوارهای تنگ فاق کوتاه و از جنس پارچة سفت با سه مکانیسم سبب آسیب به بیضه ها می گردند: سبب مختل شدن جریان خون ناحیة دستگاه تناسلی می شوند، تهویة ناحیة دستگاه تناسلی را مختل کرده و درجه حرات بیضه ها را بالا می برند و با نزدیک کردن و چسباندن بیضه ها به بدن، درجه حرات بیضه ها معادل درجه حرارت بدن می گردد و در دراز مدت سبب آسیب به تولید اسپرم توسط بیضه ها می شوند.

درجه حرارت ایده آل برای تولید اسپرم طبیعی، تقریباً 33 درجه سانتی گراد است. در ناحیة دستگاه تناسلی ما یک قسمتی داریم که به آن در اصطلاح “میاندوراه” یا به اصطلاح پزشکی آن “پِرینه” گفته می شود. مابین مقعد و قاعدة کیسه های بیضه را میاندوراه می گویند.

اعصاب مهم ناحیة دستگاه تناسلی از میاندوراه عبور می کنند. هر عاملی که سبب ضربه و یا اختلال در این قسمت شود، اعصاب ناحیة دستگاه تناسلی را مختل می کند که این موضوع سبب اختلال در نعوظ می گردد. شلوارهای تنگ و فاق کوتاه دارای یک درز دوخت سفت در خط وسط هستند که این درز دوخت ناحیة میاندوراه را بشدت تحت فشار قرار می دهد.

در این مورد بیشتر توضیح می دهم. یک مرد برای اینکه بتواند یک رابطة زناشوئی موفق داشته باشد، باید جریان خون و عصب گیری ناحیة دستگاه تناسلی وی طبیعی باشد. بعضی بیماریها هستند که از طریق مختل کردن جریان خون و جریان عصبی ناحیة دستگاه تناسلی منجر به ناتوانی جنسی و یا همان اختلال در نعوظ می شوند، مثل بیماری قند، فشارخون، چربی بالا، آسیب به نخاع به هر علتی و غیره.

حالا اگر فردی بنا به دلایلی دارای جریان خون نامناسب و یا عصب گیری مختل ناحیة دستگاه تناسلی است، ولی این اختلالات آنقدر شدید نیستند که سبب تظاهر ناتوانی جنسی شوند (معمولاً مردان نسبتاً جوان)، حال اگر اتفاقی بیفتد و در آن جریان خون و عصب گیری ناحیة دستگاه تناسلی بیشتر آسیب ببیند، ناتوانی جنسی خود را نشان خواهد داد.

divider

بیشتر بخوانید :

همه چیز در مورد علل مشکلات جنسی مردان و استراتژی های درمان آن

برخی از مشکلات جنسی مردها

مشکلات جنسی نوجوانان: شناخت و نحوه صحیح برخورد

6 راه برای برطرف کردن مشکلات جنسی شما

کاربر گرامی چنانچه در مورد " مشکلات جنسی مردان با پوشیدن لباس های تنگ " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است