alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
راههای تشخیص افرادی که خود ارضایی دارند !
145
127K
زمان مطالعه: 8 دقیقه
گاهی غریزه جنسی در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خودارضایی می‌کند. نشانه های افراد خود ارضا.آیا افراد خود ارضا میتوان تشخیص داد؟

آیا افراد خود ارضا را میتوان تشخیص داد ؟

همانگونه که بارها گفته ام خود ارضایی عارضه جسمانی ندارد و تاثیری نیز بر شکل ظاهری بدن یا حتی سیستم تناسلی فرد ندارد که از روی این تغییرات بتوان فهمید کسی خود ارضایی می کند یا نمی کند یا قبلا خود ارضایی داشته است یا نداشته است.

بسیاری از جوانان این دغدغه را دارند که نکند کسی بفهمد آنها خود ارضایی می کنند و همین دغدغه یا نگرانی باعث ایجاد یک اضطراب و ترس درونی در وجود ایشان می شود.

از جمع فرار می کنند و بیشتر سعی می کنند تنها باشند. از بسیاری از میهمانیها و حضور در جمعهای فامیلی می پرهیزند که مبادا کسی متوجه شود آنها خود ارضایی می کنند.

داشتن همین دغدغه باعث می شود تا در مقابل آینه بارها در چهره خود دقت کنند و کوچکترین تغییری را در چهره به خود ارضایی نسبت می دهند.

در حالیکه خود ارضایی هیچ اثر یا عارضه ای جسمی یا علامت مشخصه ای ندارد و کسی نمی تواند بر اساس علامت یا عارضه خاصی تشخیص خود ارضایی را در فرد دیگر بدهد.

برخی از جوانان تصور می کنند کسی که خود ارضایی می کند کمر ضعیفی دارد و با ضربه زدن به کمر وی می توان از روی درد یا واکنش او فهمید که خود ارضایی کرده است.

یا برخی از دختران تصور می کنند به علت خود ارضایی رنگ ناحیه تناسلی شان تیره شده یا پوست ناحیه حالت افتادگی و چروکیدگی پیدا می کند یا بسیاری از باورهای دیگر که همگی بی پایه و اساس بوده و غلط می باشد.

خود ارضایی هیچ علامت مشخصه ای ندارد و قابل تشخیص نیست. تنها مشکلی که خود ارضایی دارد عدم ارضای روانی می باشد و فرد چون از نظر روانی با آن ارضا نمی شود آرامشی که لازمه ارضای جنسی می باشد را بطور کامل تجربه نمی کند.

افراد خود ارضا

علائم ظاهری افراد خود ارضا:

برخی از علائم خود ارضایی در چهره دختران و پسران عبارتند از :

 1. رنگ پریدگی
 2. کبودی اطراف چشم
 3. خستگی و بی حالی مفرط
 4. خواب آلودگی زیاد
 5. سستی و بی رمقی
 6. لرزش اعضای بدن
 7. ضعف حافظه
 8. اضطراب
 9. افسردگی
 10. عصبانیت
 11. یأس و ناامیدی

خود ارضایی چه عوارضی را بر روی بدن می گذارد ؟


1. خود ارضایی بر کوتاهی قد :

بله موثر است. بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زودرس و تاثیرات هورمونی خود ارضایی باعث کوتاهی قد می شود.

خودارضایی علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی،ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، لرزش اعضای بدن، ضعف حافظه، فرد را دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس هم می کند.

2. آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود؟

وقتی فردی یک رابطه جنسی صحیحی را تجربه می کند هم به لحاظ روانی و هم جسمانی ارضاء می شود، نیاز جنسی فقط به بعد جسم محدود نمی شود بلکه بخش مهمی از آن با ذهن و روان انسان ارتباط دارد.

بعد از یک رابطه جنسی صحیح میزان هورمون های جنسی و ناقل های عصبی محرک در مغز کاهش می یابند و در قبال آن بر میزان هورمون های پرولاکتین و کورتیزول افزوده می شود که این امر موجب حس آرامش، رضایت و نشاط می گردد و به دنبال آن فرد تا مدتی نیاز به رابطه جنسی نخواهد داشت.

اما در عمل خودارضایی صرفا فرد به لحاظ فیزیکی(جسمی) تخلیه شده و نه از لحاظ روانی و ذهنی و این مسئله باعث عدم تعادل بین نیاز جسم و روان می گردد

به عبارتی خود ارضایی باعث تشنگی بیشتر فرد به لحاظ روانی به رابطه جنسی می شود که این امر سبب شده فرد بیشتر و بیشتر به عمل خود ارضایی مبادرت بورزد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گویند و بیشتر در مردان مجرد زیر 25 سال شایع است.

بدن مردان برای تولید اسپرم و هورمون تستسترون(هورمون جنسی در مردان) نیازمند مواد مغذی مختلفی از قبیل پروتئین، روی(زینک)، کلسیم، منیزیم، ویتامین ای، ث و غیره می باشد، استمرار به خود ارضایی و خروج بیش از حد اسپرم موجب تخلیه بدن از مواد مغذی ذکر شده می گردد که عوارضی از جمله ریزش مو را به همراه خواهد داشت.

از طرفی دیگر با هر بار انزال تغییراتی در سیستم هورمونی بدن رخ می دهد که یکی از مهمترین آنها تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدروتستسترون(DHT) است. تجمع هورمون DHT موجب تضعیف فولکوهای مو و به دنبال آن ریزش مو می گردد، طبق گزارش انجمن ریزش مو در آمریکا ازدیاد هورمون DHT یکی از شایعترین علل ریزش مو در مردان می باشد.

انزال بی رویه چه در قالب خود ارضایی و چه در قالب رابطه جنسی می تواند موجب تشدید ریزش مو در برخی مردان گردد.

همچنین خود ارضایی سبب تحریک غده سباسه شده که منجر به افزایش چربی پوست صورت و سر می شود، چربی بیش از پوست یکی از عوامل ریزش مو، جوش و آکنه می باشد.

علائم افراد خود ارضا

3- خستگی و سستی :

این یکی از عوارض خود ارضایی بیش از حد است. خود ارضایی بیش از حد انرژی شما را می گیرد. فردی که درگیر خود ارضایی مکرر است احتمال دارد که در طول روز بیشتر احساس خستگی و سستی کند.

این یک اثر خود ارضایی است که اگر بیش از ۳-۵ بار در روز انجام شود خود را نشان می دهد و مانع از انجام فعالیت های روزانه می شود.

4- تاثیر منفی بر حافظه و تمرکز :

بدون حافظه و تمرکز نمی توانید فردی باهوش باشید. دلایل زیادی برای کاهش حافظه و تمرکز وجود دارد که یکی از آن خود ارضایی بیش از حد است.

خود ارضایی علاوه بر تاثیرش بر روی سلامت جسمی و فیزیکی، بر سلامت ذهنی و روانی نیز تاثیر منفی دارد. حافظه ی ضعیف و عدم توانایی در تمرکز، تاثیر بدی در زندگی آکادمیک و معمولی تان دارد.

5- تاری دید :

برخی از عوارض خود ارضایی بیش از حد، در چشم ها ظاهر می شوند. تاری دید، دیدن مگس پران (دیدن سایه هایی به شکل نقطه یا کرم که با حرکت چشم حرکت می کنند) از جمله ی این عوارض هستند.

این حالت ها به سادگی می توانند عوارض خود ارضایی بیش از حد باشند. هنگامی که فرد عادت به خودارضایی می کند اختلالات هورمونی در بدن او به وجود می آید و این عدم تعادل هورمونی می تواند منجر به مشکلات بینایی شود.

6- انزال زودرس :

مردی با مشکل انزال زودرس نمی تواند شریک زندگی خود را ارضا کند. انزال زودرس یکی از اختلالات مشترک جنسی در میان مردان است. وقتی فرد درگیر خود ارضایی بیش از حد شود، کنترل انزال خود را از دست می دهد و این موجب انزال زودرس در رابطه با شریک زندگی خود می شود.

مطالعات نشان می دهد که نه تنها مردان، بلکه زنان نیز می توانند دچار انزال زود رس شوند. برخی از زنان به دلیل انزال زودرس سریعتر به رابطه های خود پایان می دهند.

۶- درد :

یکی دیگر از عوارض خود ارضایی درد است. مردان مبتلا به خود ارضایی بیش از حد ممکن است در قسمت های مختلف بدن مانند کمر، ناحیه ی لگن، کشاله ی ران و در نواحی بیضه خود درد احساس کنند.

تمام این درد ها آزار دهنده هستند و مانع از فعالیت های روزمره شما می شوند. دلایل مختلف دیگری برای درد کمر و کشاله ی ران وجود دارد ولی شما نباید این دلیل را نیز نادیده بگیرید.

۷- اختلالات نعوظ :

اختلال نعوظ (ED) شایع ترین اختلال جنسی و یک مشکل بسیار جدی در میان مردان است. این اختلال در میان مردان، در گروه های سنین مختلف دیده می شود.

دلایل بسیاری برای اختلال نعوظ گزارش شده است و یکی از آن دلایل خود ارضایی بیش از حد است. خود ارضایی بیش از حد آلت تناسلی شما را تضعیف می کند که منجر به نعوظ نرم و ضعیف می شود.

نتیجه عوارض خودارضایی ترسناک هستند، اینطور نیست؟ تمام عوارض جانبی مانند انزال زودرس، اختلالات نعوظ، از دست دادن مو و دیگر موارد ممکن است در نهایت باعث نابودی زندگی شما شود. اگر شما فردی هستید که اعتیاد به خود ارضایی دارید باید به دنبال راهی برای حل مشکل خود باشید.

divider

بیشتر بخوانید :

عوارض خود ارضایی + چگونگی ترک سریع آن

درمان قطعی خود ارضایی با 20 روش جدید + فیلم

چگونه خود ارضایی را ترک کنیم؟ 40روش برای ترک خود ارضایی

اعتیاد جنسی یا خود ارضایی چیست؟

کاربر گرامی چنانچه در مورد " علائم خود ارضایی " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (145 رای)  
 • منبع
 • tanzimekhanevadeh.com
 • barfanak.com
 • niniban.com
۳۰ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
مهدی | ۱ ماه پیش
سلام من میخوام بدم نیروی هوایی ارتش نوشته دکتر اورژ... کاملا لخت میکند و اگر خود ارضایی داشته باشی رد میشوی من هم قد بلندم و هم بوکسور هستم الانم ۱۵ سالمه اگه از الان ترو کنم میتونم به ارتش بروم لطفا پاسخگو باشید
0
0
علی | ۴ ماه پیش
سلام من 16 سالمه و دوسال پی در پی دنبال این کار ها رفتم و هیچ حسی جزء ناراحتی گوشه گیری بد اخلاقی و ناامیدی نداشتم من هر بار که شدیدا اینکارو انجام میدادم حس میکردم مرتکب بزرگترین گناه و اشتباه زندگیم شدم و من از 10 اسفند ماه سال 98 به قول یارو گفتنی که بگم تو ترکم و الان که دارم اینو مینویسم 5 ماهه درد کشیدم نمیگم تموم شد الانم همون جوریم فیلم عکس .X. نگاه میکنم ولی خودمو شدیدا نگه میدارم و الان که دارم اینو مینویسم میخام به خودم قول بدم که دیگه سراغ این عادت بد و زشت به هیچ عنوان سمتش نرم و به فکر ورزش سلامتی و تناسب اندامم باشم از الان تو این سن و به فکر آینده از خدا میخام که هممونو کمک کنه و به هیچ عنوان سمتش نرییم یا علی (25.04.1399) ساعت (2:53 AM)
0
8
ahmad | ۵ ماه پیش
سلام من 2 ساله این کارو میکنم و همه میگن ازدواج تنها راه ترکه، ولی من 15 سالمه چجوری روم میشه به مامانم اینا بگم زن میخوام؟ الان فامیل داریم 40 سالشه ازدواج نکرده یکی دوتا هم نیستن، اونوقت من بخوام با 15 سال سن زن بگیرم؟ اگه به مامان بابام بگم و راضی هم بشن که نمیشن اصلا زن برای من پیدا میشه؟ حالا پیدا هم بشه باید هم من بپسندمش هم اون منو و خیلی احتمالش کمه،خیلی کار هم برا ترکش امتحان کردم حتی نماز هم امتحان کردم بهتر که نشد بدترم شد، من فقط میخوام بگم ک بچه هاتونو زود رد کنید گناه دارن خود خدا هم گفته اینو، دو تا فشار بدترین فشار زندگیه از نظر من یکی فشار مالی یکی هم جنسی که من متاسفانه جفتشو دارم در حال حاضر ولی جنسی بدتره مالی خدا بزرگه
من خیلی ارادم قویه ولی این کار لعنتی کلا ناامیدم کرده باید یه فکری براش بشه بچه های الان هم بدتر از قدیمیا تحت فشارن
تو مدرسه اکثر بچه ها این کار کثیفو میکنن و همه ی مامان بابا ها میفهمن صد در صد ولی انگار نه انگار فقط ناراحت میشن برای اینکه بچشون این کارو میکنه و هیچ کاری نمیکنن امید وارم مامان بابای خودم هرچه زود تر این نظرو ببینن
3
12
پاسخ ها:
خخخخخ | ۱ ماه پیش
ببین اگه یه هفته این کارو نکنی آهسته آهسته فراموش می کنی باور کن یه هفته خود ارضایی نکن می بینی دلت نمیشه ولی تا وقت که خودت نخایی
0
0
یه بنده خدایی | ۵ ماه پیش
سلام من حدود ۶ ساله از کلاس پنجم این کارو انجام میدم البته الان دیگه نه کمش کردم یه بار حدود چهل پنجاه روز بود انجام ندادم مهر که رفتم دبیرستان یکی از رفیقام میگفت چرا رنگ و روت عوض شده بهش نگفتم !!وجدانن این کارو نکنید میدونم سخته اون چهل و خورده روزم فقط به خاطر این بود که نماز خوندم البته نماز نه نماز
قبلنا نماز میخوندم اما بد میخوندم / از اون نمازا که بخونی بعد بشینی فیلم ...... ببینی با نماز راحت ترک میشه امتحان کن اما درست نماز بخون نه اینکه وقتی داری نماز میخونی فکرت جایی دیگه باشه یا... تو گوگل هست که چطور یه نماز خوب و کامل بخونیم / یه چیز دیگه امروز از خدا حاجت گرفتم البته فعلا نصفش ( بقیش مونده که اونم مطمعنم بهم میده بدون شک) امیدوارم براتون پیش بیاد دهنم از خوشحالی و تعجب تلخ شده بود / این دعا رو خوندم > هفت بار بعد از نماز خوندم "لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظیم" یه نماز حاجت هم هست تو گوگل بزنید میاره دو تا دو رکعتی ۴۰ ۵۰ بار باید سوره قل و الله احد و اینا اون خیلی مجربه باور کنید حاجت گرفتم یه جوری شدم اصلا باورم نشد . البته گریه هم کردم
0
10
پاسخ ها:
العبد | ۱ روز پیش
سلام من هم به این نتیجه رسیدم که این کارا آخرش هیچ چیزی جز بدبختی وپشیمانی نداره حتی حاضرم جون عزیزترین کسانمو قسم بخورم اگه باور ندارید راه بازه... میتونید ادامه بدید یا امتحان کنید این راه کثیف رو
ولی یادتون باشه:
شکوفایی استعدادها
موفقییت تون درجامعه
رسیدن به هدف
حتی آرامش و لذت در زندگی رو که خدا برای شما قرار داده
در گرو تصمیم و اعمالیه که انجام میدید.
نگران نباش
آیات قرآن کریم:
(خدا بهترین جبران کننده است)
(خدا توبه کنندگان را خیلی دوست میدارد)
درهر کاری باید از خدا اطاعت کرد و کمک خواست
اگه هزار بار توبه شکستیم ناامید نشیم
و مطمئن باشیم که خدا از همه کس نسبت به ما نزدیکتر و مهربونتره.
خدایا ببخشید من دیگه فریب شیطان رو نمیخورم.
التماس دعا
0
0
دانیال | ۸ ماه پیش
ما بالاخره نفهمیدیم خودارضایی بده یا خوبه؟
5
8
محمد | ۱۰ ماه پیش
با سلام
این یک نوع عادت بیمار گونه و نوعی بیماری اعتیاد است که ریشه های آن مانند دیگر انواع اعتیاد به دوران طفولیت و کودکی باز میگردد و اکتسابی است (اول خانواده مؤثر است بعد محیط و دوستان) قابل قطع شدن و توقف است اما بطور کامل برطرف نمی شود تنها ممکن است نوع وابستگی و اعتیاد عوض شود مثلا بعد از ازدواج شخص دچار افراط در مقاربت گردد یا به دام دیگر انواع اعتیاد در افتد که پس از مدتی دوباده همان اعتیادها و عادتها امکان دارد عود کنند و حتی در این مورد خاص خود ارضایی ممکن است شخص باز هم این کار را انجام دهد
واقعا اشخاصی که به دام این اعتیادها می افتند بیمارانی روحی و روانی اند که ممکن است خودشان هم ندانند و نیاز به کمک دارند و با فحش و توهین و تف و لعنت هرگز این اختلالات روحی و روانی بر طرف نمیشود
0
0
محمد | ۱۰ ماه پیش
سلام
بهترین و کارامدترین شیوه ترک همه انواع مختلف اعتیاد از مواد مخدر و الکل و دخانیات گرفته تا اعتیاد جنسی و خود ارضایی ، پرخوری ، قمار ، کلوپ بازی ، افسردگی و وسواس و تقریبا تمامی نقص های اینگونه ، پیوستن به انجمن های 12 قدمی چون ‏NA‏ و ‏AA‏ و ‏SA‏ و ... به همراه انتخاب یک راهنمای همدرد با تجربه ای که خودش از آن نقص ها پاک شده باشد و دریافت و اجرای 12 قدم است و هیچ درمان دارویی در عمل برای رفع آن نقایص نیست و نصیحت و ارشاد و نذر و ترساندن و ... هم هیچ حاصلی ندارد فقط با این کارها نوع اعتیاد و مصرف عوض میشود ولی قطع نمی گردد
1
3
حسام | ۱۰ ماه پیش
سلام مرسی از مطالب خوبتون
میشه یه راه برای ترک این عادت بگین
من راه های زیادی رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم
1
1
پاسخ ها:
Amin | ۵ ماه پیش
واسه ترکش ترس و استرس و ناامیدیو باید ریخت دور

و شما اگه دنبال یه مونس با مرام باشی و این مشکلت و باهاش درمیون بزاری احتمال زیاد ترک میکنی

در ضمن اگه خودارضاییو ترک کنی ولی پورن و ترک نکنی ضررش بیشتره چون تو ناحیه تناسلی میشه منبع و پایگاه انواع باکتری
1
4
سارا | ۱۱ ماه پیش
آیا خود ارضا یی را دکتر زنان زایمان میتواند تشخیص دهد
1
1
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ ماه پیش
نخیر نمی توانند
0
0
عباس | ۱ سال پیش
سلام
من چند بار اینکارو انجام دادم
همه عزیزان بدونید من راه های زیادی از خوراک کار ورزش و کاری دیگه ای انجام دادم بهترین راه ازدواج است و یه لحظه هم شک نکنید بعد از ازدواج از رفتار گذشته پشیمان میشوید از ازدواج نترسید باور کنید با اینکه هزینه ها بالاس همچی عجیب غریب جور میشه این وعده خداس یه لحظم شک نکنید من این معجزه را دیدم(امیدوارم دیر به فکر نیفتید)
7
6
علی | ۱ سال پیش
فقط یک دوست خوب که از تو ساده تره میتونه کمکتون کنه ترک کنید
3
6
مسعود | ۱ سال پیش
من ۳ سال این کارو انجام میدم قبل از این کارا کمرم حالت عادی داشت ولی الان خیلی بد حالت شده و خیلی گود داره من حدود ۲ هفتس این کارو نمیکنم درست میشه کمرم یا نه بعدشم میخواستم بدونم تو کدوم ازمایشات نشون میده که فرد خود ارضایی میکنه
0
4
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ ماه پیش
خود ارضایی هیچ ربطی به کمر نداره برای داشتن صحت خوب باید ورزش کنید
0
1
مهدی | ۱ سال پیش
سلام من 4 سال هست در دام این گناه افتادم
در حال ترک هستم الان یک ماه شده ولی من می خوام برم نظام توی نظرات نوشته بود که ان هایی که خود ارضایی داشته اند رد می شون ایا صحت دارد این قضیه
یکی از نشانه های خود ارضایی وکه تشخیص پزشک هم می تونه باشه به نظرم کوچکی بیضه هست

تورو خدا کمکم کنید راهنمایی کنید آیا واقعا دکتر اورولژ متوجه می شه
2
2
پاسخ ها:
عباس | ۶ ماه پیش
بیشتر روی قد و هیکل کار کن چون لاغر و قد کوتاه باشی همون جا دکتر میگه سیکدیر بیرون بابا یکی از فامیلام تجربه این حرف رو داشتن
2
3
Elina | ۱ سال پیش
سلام
من متأسفانه موضوع مسائل جنسي رو خيلي زود فهميدم حدود ٨ يا ٩ سالگي و درك كاملا درستي از بكارت نداشتم و از روي كنجكاوي بعضي اوقات اشيايي مثل لاك غلط گير و يا مداد داخل واژنم كردم ولي خونريزي نداشتم
و بعد ها حدود ١٥ ١٦ سالگي دچار خود ارضايي شدم كه تا الان كه ٢١ سالمه ادامه داره اوايل چون نميدونستم اين كار چيه زود زود اتفاق ميوفتاد ولي الان گاهي اوقات من خيلي درباره بكارتم نگرانم و خيلي ميترسم ميشه لطفا بگين بكارتم سالمه يا نه ؟ و اينكه خود ارضايي من با معاينه دكتر معلوم ميشه يا نه ؟
0
3
پاسخ ها:
پرستو | ۱ سال پیش
سلامممکنه پردتون ارتجاعی باشه اما نیازی نیست نگران باکره بودن باشید چون تعریف باکره کسی ایه که رابطه جنسی نداشته باشه نه کسی که پرده نداشته باشه(باورغلط!)بنابراین اگه بری پیش دکتر حتی اگر پردت آسیب دیده باشه اون موظفه گواهی رو صادر کنی همچنین دکتر زنان مثل همه ی دکترا موظف راز مراجعه کنندش رو حفظ کنه و اگه تو بخوای از خودارضای و... چیزی به کسی نگه اون برحسب وظیفه ام که شده رازداری میکنه:)
پس نگران نباش الینای عزیزم
0
4
رؤیا | ۱ سال پیش
دختری هستم 30ساله چهار ماه ازدواج کردم ولی در گذشته و قبل از ازدواج روزی چند بار خودارضایی میکردم ایا این کار ممکنه باعث نابارور شدنم شده باشه؟
2
0
اکبر | ۱ سال پیش
سلام بعد خیلی ادم ها الت کوچک دارن نمی تواند ازدواج کند،چرا اینها را نمیگیم،چرا هیچ پزشکی تلاش نمیکند،برای راه و،روشی درمانی،چرا کسی نمیگه،غذاهای شیمیایی،مثال مرغ 16یا18امپول،هور
مونی بهش تزریق میشود،باعث میشود الت، قد ،اینها رشد نکند،همین الت کوچک باعث خود ارضایی، میشود ،چون،بعضی،جوانا
ن نمی تواند ازدواج کند،
1
3
محمد | ۱ سال پیش
سلام پس شما بفرمائید،دلیل خود ارضایی چیست،چرا کسی نمیاید از فشار جنسی صحبت کند،چرا کسی نمیاید،از راحت شدن ازدواج صحبت کند،چرا کسی نمیاید،بگوید، تخلیه جنسی خوب هست ،از راه ازدواج نه خود ارضایی، چرا کسی نمیاید بگوید تحمل فشار جنسی باعث پرستات،عفونت خشم سرگردانی،مشکلات روحی و روانی،و نا امیدی در ادامه زندگی جوانان میشه،به نظر شما چگونه میشه فشار جنسی را ترک کرد،به جزء ازدواج کردن آیا راهی هست،اگر هست بفرمائید،جوانان استفاده کند،بابا مشکلات جوانان گرانی بیکاری شرایط اقتصاد،مسکن،ازد
واج نکردن،بخاطر بی پولی باعث شده بچه بنده خدا به خود ارضایی و گناه پناه ببرد،تا آرام شود،چرا کسی درباره این موضوعات،صحبت،نم
یکند،تا خود ارضایی،شکست بخورد نابود شود ترک شود،،فقط ما دست و پای جوانان را بستیمه، میگیم برو شناکن،آقا چگونه جوانان برود شنا،کند،،فقط میگوئیم خود ارضایی،بده،چرا،
نمیگیم،دلیل این خود ارضایی،چیه،
0
4
پاسخ ها:
میثم | ۱ سال پیش
داداشم من ادمهای میشناسم پول خونه ماشین زن هم دارن بازم جلق میزنن اینجورادمها ازحیونم هم پسترن دلت خوشه
1
2
Mina | ۸ ماه پیش
من یک شبی که همسرمو ارضا کرده بودم، یه ساعت بعد در حال خودارضایی دیدمش که باعث شد من از لحاظ روحی نابود بشم. اولش چند تا بهانه آورد و گفت که دیگه اینکارو نمیکنه. متاسفانه بعد از اون قول چندین بار در حال انجام این کار دیدمش و شما بفرمایید آیا این فرد معتاد نیست؟؟؟ من دقیقا دو ماهه متوجه رنگ پریدگی زیاد، کبودی دور چشم و ریزش و کم پشت شدن شدید جلوی موهاش شدم. نمیدونستم داستان چیه تا همین الان که این متنو خوندم که از عوارضشه.
من واسه این آدم چیزی تو رابطه کم نذاشتم و تازه ازدواج کردیم شما بفرمایید چه ربطی داره به عدم توانایی برای ازدواج؟؟؟
اول یه ازدواج آدم نباید رفتارش این باشه. اعتیاد، اعتیاده از هر نوعی که باشه مخربه.
حاضر هم نیست بره دکتر و من به عنوان یه دختر تازه عروس واقعا نمیدونم چه خاکی باید به سرم بریزم با این مشکل!
شما راهنمایی بفرمایید که دنبال چرایی این اعتیاد هستید واسه پاک کردن صورت مسئله.
0
2
محمد | ۱ سال پیش
این مطالب خیلی به دردم خورد. تو اینترنت، شما یکی از بهترین ها بودین که به این موضوع اشاره داشتین.
0
2
عالیه | ۱ سال پیش
سلام راستش میخام بدانم چگونه میتوان از خود ارضایی جلوگیری کرد و دکتور میتونه بفهمه که ما خود ارضایی داشتیم یا نه؟
0
0
پاسخ ها:
ستاره | ۱ سال پیش
سلام دکترا لااقل روش درمانی برای خود ارضایی پیدا کنید
0
1
فشفشه | ۲ سال پیش
ابتدای مطلب گفتین که هیچ تاثیری ظاهری نداره ولی ادامه ی مطلب عوارض جسمی رو بیان کردین
0
13
hits