کدام آب مرد باعث حاملگی می شود ؟

۲۰,۴۷۴
۹
۰
سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۳۸

آیا می دانید مایع پیشاب مردان چیست؟

در مردان آلت تناسلی به گونه‌ای قرار گرفته است که تنها یک لوله هم وظیفه خروج ادرار را بر عهده داشته و هم در هنگام انزال، منی از آن خارج گردد. همانطور که می‌دانیم ادرار از ترکیبی اسیدی تشکیل می‌شود و به شدت در تقابل با اسپرم داخل منی خواهد بود. برای جلوگیری از از بین رفتن اسپرم‌ها در داخل منی توسط ادرار، در سراسر آلت تناسلی غددی وجود دارند که هنگام تحریک جنسی ماده بی رنگ قلیایی تولید می‌کنند.

این مایع قبل از انزال همان پیشاب است که برخی از متخصصین ترشح آن را برای لیز کردن واژن در زنان نیز می‌دانند. مایع پیشاب در اصل وظیفه پاکسازی آلت تناسلی از ادرار (کم کردن خاصیت اسیدی ادرار) را داشته تا اسپرم درون مایع منی زنده و احتمال بارداری افزایش یابد.

اما مایع پیش از انزال میتونه محتوی عامل های عفونی باشه . توجه به این حقیقت بسیار مهم است که عامل های عفونی و یا ویروسی میتونن در مایع پیش از انزال وجود داشته باشن . بنابراین استفاده از کاندوم برای کاهش خطر عفونت هایی که از طریق مایع منی منتقل میشه بهترین روش است . و همچنین از بارداری های ناخواسته جلوگیری میکنه .

حتی زمانی که کاندوم احتمال بارداری ناخواسته رو کاهش میده ٬ وحشت بارداری ناخواسته اغلب زوج ها رو به انتخاب روش جدیدتری برای جلوگیری از بارداری ترقیب میکنه.

نحوه بوجود آمدن آب پیشاب مرد :

محققان محتوای مایع پیش از انزال رو مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد . به این معنا نیست که اسپرم هرگز در مایع پیش از انزال وجود ندارد ٬ این فقط به این معناس که معمولأ اسپرم در آن وجود نداره .

مایع پیش از انزال ،مایعی است که از مرد خارج میشه ٬ و این مایع به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادرار کمک میکنه و از اسپرم محافظت میکنه . مایعی شفاف است و در برخی مردان نه همه آنها٬ در نوک آلت جنسی آنها در زمان تحریک جنسی شون قابل رویت هست .

پزشکان اغلب اخطار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه و میتونه باعث بارداری بشه .

در مورد شما٬ چون همسرتان تا چند روز قبل از رابطه جنسی با شما انزالی نداشته ٬ بعید است که اسپرمی در مجرای ادرارش وجود داشته . در هر صورت اگر می خواهید مطمئن شوید، آزمایش بارداری بهترین اطمینان برای شماس .

در مورد نحوه حاملگی بیشتر بدانید

آیا پیشاب اسپرم دارد؟

متخصصین در آزمایشاتی که بر روی مایع پیشاب انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که درون این ماده شفاف به ندرت اسپرم وجود دارد. ولی این بدان معنا نیست که هرگز اسپرمی درون آن وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید در حالتی خاص اسپرم می‌تواند وارد پیشاب شده و احتمال بارداری را افزایش دهد.

مایع پیش از انزال ،مایعی است که از مرد خارج میشه ٬ و این مایع به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادرار کمک میکنه و از اسپرم محافظت میکنه . مایعی شفاف است و در برخی مردان نه همه آنها٬ در نوک آلت جنسی آنها در زمان تحریک جنسی شون قابل رویت هست .

پزشکان اغلب اخطار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه و میتونه باعث بارداری بشه .

احتمال بارداری با پیشاب چقدر است؟

برای احتمال بارداری با پیشاب می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

  1. در تحریک جنسی اولیه یا اولین انزال، مایع پیشاب قبل از مایع منی خارج شده و تمامی مجاری ادرار را پاک سازی و آماده خروج منی خواهد کرد. پس از خروج منی، احتمال اینکه درون آلت تناسلی مردانه مقادیری اسپرم وجود داشته باشد افزایش می‌یابد.
    اگر فرد پس از خروج مایع منی مجدداً به تحریک جنسی خود بپردازد این احتمال وجود دارد که در مایع پیشاب ثانویه مقداری از اسپرم منی در انزال قبلی موجود باشد و بنابراین احتمال بارداری را افزایش می‌دهد.
  2. اما گاهی اوقات ممکن است قبل از انزال حقیقی، مایع منی از آلت تناسلی خارج شده و با این مایع مخلوط شود. پس می‌توان گفت در موارد نادر مایع قبل از انزال حاوی اسپرم است ولی برای بررسی هر چه بهتر و دقیق‌تر نیازمند ابزاری به مانند میکروسکوپ برای تأیید وجود اسپرم در پیشاب است.

اگر انزال به هر طریقی (مانند خود ارضایی یا تحریک توسط شریک جنسی) صورت گرفته باشد و فرد پس از آن ادرار نکرده باشد در تحریک دوم احتمال این که مایع پیشاب حاوی اسپرم باشد وجود دارد. احتمال بارداری زمانی که پیشاب با دهانه واژن تماس داشته و به درون آن راه یابد افزایش می‌یابد.

آیا با هر آب مرد حاملگی وجود می آید؟

در هنگام آمیزش جنسی حدود سیصد و پنجاه میلیون اسپرم که در مایع منی مرد وجود دارد رها می‌شود. همانطور که مشخص است در صورت وجود اسپرم در پیشاب این عدد به مراتب کمتر خواهد بود و پایین بودن این عدد احتمال بارداری به شدت کاهش می‌یابد ولی غیر ممکن نیست.

برای شروع فرآیند حاملگی این اسپرم‌ها می‌بایست به عمق دستگاه تناسلی زن برود. اسپرم‌ها از مسیر دهانه رحم به طرف رحم و از آنجا به طرف لوله‌های شیپوری می‌روند. در این حرکت بیشتر آن‌ها از بین می‌روند و فقط 2000 تا 3000 عدد آن‌ها پس از داخل شدن در رحم به لوله‌های شیپوری می‌رسند.

بدن زنان در حدود روز 14 قاعدگی یک تخمک آزاد شده داشته که از مسیر لوله شیپوری به سمت رحم می‌رود. اگر تخم‌گذاری در همان زمانی انجام گیرد که اسپرم‌ها در دستگاه تناسلی زن‌ رها شده است و تخمک در لوله شیپوری آماده باشد، اسپرم مرد با تخمک زن تماس پیدا می‌کند و بدین صورت است که سر اسپرم به تخمک نفوذ می‌کند و هسته با آن یکی می‌شود و دم اسپرم از سر آن جدا می‌گردد.

اگر در آن زمان، تخمک وجود نداشته باشد، اسپرم‌ها ممکن است در حدود 72 ساعت به انتظار ورود تخمک زنده بمانند.

در حالت کلی اگر پیشاب بعد از انزال اولیه وارد دهانه واژن شده و زن در دوره تخمک گذاری باشد احتمال بارداری با پیشاب نیز وجود خواهد داشت. زوجین می‌توانند با پیشگیری،‌ احتمال بارداری از این طریق را تقریباً به صفر برسانند.

divider

بیشتر بخوانید :

زمان خروج پیشاب و تفاوت پیشاب با مایع منی

چگونه با همسرمان رابطه جنسی هات داشته باشیم؟

18 ترفند شگفت انگیز روابط جنسی از دید مردان (خانم ها بخوانند)

7 دلیلی که نشان می دهد رابطه جنسی در صبح مفیدتر است!

چگونه میتوان شهوت خود را کنترل کرد؟

کاربر گرامی چنانچه در مورد " آب پیشاب مردان " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(9 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter