مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
آیا می دانید مردها چند نوع آب دارند؟
62
زمان مطالعه: 8 دقیقه
آب مردان ،اکثر مردم فکر می کنند مردان فقط داری یک نوع آب یه نام منی هست ولی این باور کاملا اشتباه است و در این مقاله در مورد آب مردان توضیح کامل داده ایم.

در مورد آب مردان چه می دانید؟

منی، به مایع غلیظی گفته می شود که از غدد تناسلی مرد، به وسیله نزدیکی یا احتلام و یا استمنا بیرون می آید. خروج منی در زن و مرد تفاوت دارد و در مرد،

برای بسیاری از مردان این سوال پیش می آید که مایع قبل از انزال که از آلت تناسلی آن ها خارج می شود چیست و چرا تولید و از بدنشان خارج می شود؟ و آیا این مایع همان منی است؟ پاسخ سوالاتتان را در مورد مایع قبل از انزال در ادامه این مطلب بخوانید.

ساختار آلت تناسلی مردان به گونه ای است که تنها یک لوله از آن خارج شده که هم وظیفه خروج ادرار را به عهده دارد و هم مایع منی هنگام انزال از آن خارج می شود. از طرفی، ادرار معمولا اسیدی است و برای اسپرم های موجود در مایع منی کشنده است. برای جلوگیری از آثار مخرب ادرار بر روی اسپرم ها در سراسر آلت تناسلی مردان غدد وجود دارند که هنگام تحریک جنسی ماده بی رنگ قلیایی تولید می کنند.

این ماده همان مایع قبل از انزال است و کمک می کند تا در صورتی که ادرار در مجرای خروج مایع منی وجود داشته باشد، خاصیت اسیدی کمتری پیدا کرده و آثار مخرب آن بر روی مایع منی کم شود. البته برخی از متخصصان نیز معتقدند که پیش آب یا همان مایع قبل از انزال، برای لیز کردن واژن در زنان ترشح می شود. اما در حقیقت دلیل اصلی و علمی ترشح مایع قبل از انزال خنثی کردن اثر ادرار بر روی اسپرم هاست.

این مایع در حالت کلی شفاف است و به رنگ‌های سفید، خاکستری و گاهی با ته رنگ زرد نیز دیده می‌شود. در صورتی که خون در منی باشد به رنگ صورتی یا قرمز در می‌آید به این وضعیت هماتوسپرمیا گفته می‌شود که در صورت ادامهٔ این نشانه‌ها حتماً باید به پزشک مراجعه کرد.

وجود خون در منی یا هماتوسپرمیا با چشم عادی قابل درک نیست (با کمک میکروسکوپ قابل دیدن است) وجود خون در منی می‌تواند به دلیل التهاب، عفونت، بسته شدن یا وجود زخم در دستگاه تناسلی مرد باشد همچنین در صورت وجود مشکلی در میزراه، بیضه، اپیدیدیم یا پروستات ممکن است در منی خون دیده شود.

این مشکل معمولاً با درمان‌های ساده و آنتی‌بیوتیک قابل حل است اما در صورت ادامه باید نمونهٔ منی، آزمایش شود و دیگر اندام‌های جنسی هم باید مورد معاینه قرار گیرند.

نشانه های خارج شدن منی از آقایان :

1. همراه با شهوت است.

2. با جستن بیرون می آید.

3. بدن پس از آن سست می شود. اگر هیچ یک از این نشانه های سه گانه و یا یکی از آنها در آن نبود، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین به منی بودن آن پیدا شود.

نکته : بعضی از مراجع تقلید دو نشانه اول را علائم منی می دانند...عزیزان به رساله عملیه مرجع تقلید خود رجوع کنند.

در زن، اگر خروج ترشحات، همراه با شهوت (اوج لذت جنسی) باشد، حکم به جنابت می شود و لازم نیست با جستن بیرون آید و بدن سست شود و اگر بدون شهوت باشد، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین به منی بودن آن پیدا شود. هر رطوبت و ترشحی که از بانوان بیرون آید، لازم نیست برای آن غسل کنند؛ بلکه بسیاری از این ترشحات که با اندک تحریک جنسی از آنان بیرون می آید، منی نیست و پاک است.

نام آبهای که از مردان خارج می شود اما پاک است :

 1. مَذْیْ :
  مذی، به آبی می گویند که بعد از ملاعبه و بازی کردن با همسر یا شخص دیگر، از شخص بیرون می آید. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.
 2. وَذْیْ :
  وذی، به آبی می گویند که بعد از منی بیرون می آید. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.
 3. وَدْیْ :
  ودی، به آبی می گویند که بعد از بول بیرون می آید و کمی سفید و چسبنده است. این رطوبت، در صورتی که مجرا آلوده به بول و منی نباشد، پاک است.

آیا می دانید مردها چند نوع آب دارند؟


منظور جنابت (جنب شدن) چیست ؟

جنابت به حالت نجاست باطنی گفته می شود که پس از نزدیکی یا خروج منی حاصل می شود. طور کلی، انسان به دو چیز جنب می شود؛ یکی آمیزش جنسی به شرط دخول، نسبت به مرد و زن اگرچه منی بیرون نیاید و دیگری بیرون آمدن منی؛ در خواب باشد یا بیداری؛ کم باشد یا زیاد؛ با اختیار باشد یا بی اختیار.

احتلام (جنب شدن در خواب) :

در اصطلاح شرعی، احتلام به این معنا است که هرگاه در خواب، از شخص، منی خارج شود، شخص محتلم شده است و در این صورت، باید برای نماز، غسل جنابت انجام دهد.

توجه:

بعضی از نوجوانان و جوان ها بعد از خواب متوجه رطوبتی در لباس خود می شوند که باید توجه شود اگر علائم منی را که در بالا اشاره شد داشته باشند(یعنی رویای سکسی! خود را به یاد دارند و مایع با فشار و شهوت از آنها خارح شده باشد)جنب هستند و برای نماز ها و روزه هایی که از ابتدا می خواهند نیت کنند باید غسل جنابت انجام دهند و الا اگر هیچ کدام از نشانه های دیگر را نداشت این رطوبت یکی از سه ترشح جنسی دیگر است و نیازی به غسل ندارد.

استبرا چیست ؟

استبرا به عملی گفته می شود که مرد بعد از بیرون آمدن بول انجام می دهد و کیفیت آن به این ترتیب است که سه بار با انگشت میانه دست چپ از مخرج غائط تا بیخ آلت بکشد و بعد با شَست و انگشت ابهام، زیر آلت گذاشته، سه بار تا ختنه گاه بکشد و سپس سه بار سر آلت را فشار دهد.

این عمل، برای مرد مستحب است و فایده اش آن است که اگر آب مشکوکی بعد از آن از شخص خارج شود، پاک است و وضو را هم باطل نمی کند؛ اما اگر استبرا نکند و چنین آبی از او خارج شود، باید وضو را اعاده کند و محل را بشوید.

یک نوع استبرای دیگر نیز به نام استبرای از منی، وجود دارد که با بول کردن حاصل می شود و فایده اش آن است که اگر آب مشکوکی بعد از آن خارج شود و انسان نداند منی است یا یکی از آب های پاک، غسل ندارد و اگر استبرا نکند و احتمال دهد ذرات منی در مجرا باقی بوده، همراه بول یا رطوبت دیگری خارج شده، باید دوباره غسل کند.

برای بانوان، استبرا وجود ندارد و اگر رطوبتی از آنان بیرون آید و در پاکی و نجاست آن شک کنند، پاک می باشد و وضو و غسل آنان را نیز باطل نمی کند.

استمنا یا خود ارضایی جلق

استمنا آن است که انسان با خود یا دیگری کاری کند که از او منی بیرون آید؛ لازم نیست این عمل با وسیله ای انجام گیرد؛ بلکه ممکن است با نگاه به عکس مبتذل یا فکر ملاعبه، معاشقه و نزدیکی با جنس مخالف نیز استمنا و خودارضایی صورت گیرد. این عمل، گناهی بزرگ و حرام است و در صورت خروج منی، روزه شخص باطل و غسل جنابت بر او واجب می شود و اگر با این عمل، منی بیرون نیاید، هر چند شخص مرتکب گناه شده است، ولی روزه اش باطل نیست و غسل هم ندارد.

استمنا، کفاره ندارد؛ ولی باید توبه کند و از این کار دست بردارد. اگر شخصی که استمنا کرده، نزد قاضی اقرار کند یا دو نفر عادل، نزد قاضی شهادت بدهند، قاضی او را تعزیر می کند؛ یعنی به مقداری که مصلحت می داند، به او تازیانه می زند؛ البته در این گونه موارد لازم نیست شخص به گناه خود اقرار کند و بر دیگران نیز لازم نیست که نزد قاضی آبروی او را ببرند.

عرق جنب از حرام:

عرق کسی که از طریق حرام جنب شود، خواه به واسطه زنا باشد یا لواط و یا استمنا، نجس نیست؛ ولی بنا بر احتیاط، با بدن یا لباسی که به آن آلوده شده، نماز نخواند.

divider

بیشتر بخوانید :

چگونه با همسرمان رابطه جنسی هات داشته باشیم؟

18 ترفند شگفت انگیز روابط جنسی از دید مردان (خانم ها بخوانند)

7 دلیلی که نشان می دهد رابطه جنسی در صبح مفیدتر است!

20 ماده غذایی اعجاب انگیز که میل جنسی را افزایش می دهد

چگونه میتوان شهوت خود را کنترل کرد؟

کاربر گرامی چنانچه در مورد " آب مردان " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (62 رای)  
 • منبع
 • blogfa.com
 • payamesalamat.com
 • wikipedia.org
قرآن آنلاین
۴ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

امیر | ۱ سال پیش
ناموسا جواب بدین سوالمو
من الت مو به سطح زمین میمالم و بعد یکم مالیدن یه حس خوب دارم که عالیه ولی آب منی نمیاد و همون آب اولیه میاد این عمل الان خود ارضایی هست یانه
18
8
ناشناس | ۱ سال پیش
سلام ببخشید بعضی اوقات حالت شهوت به من دست میده و مایع شفاف و لزجی آروم بیرون میاد. میخواستم بدونم در اون حالت جنب شدم یا نه و آیا باید غسل انجام بدم؟
6
12
مینا | ۲ سال پیش
سلام میخواستم بدونم علت اینکه شوهر من آب شادی نداره یا همون آب اولیه که از هر مردی بیرون میاد چیست؟آیا مشکلی داره
6
17
مردناشناس | ۳ سال پیش
سلام من مدتیه که سر آلت ام چیز سفید رنگ که خشک شده میبینم اونم صبح ها نمیدانم آب مذی خشک شده یا منی خشک شده چون آبی که خارج شده را اصلا احساس نکردم اگرم احساس کردم با جستن بیرون نیامده
10
0