۲۰ راه جدید برای درمان خود ارضایی (جق زدن)

۳۶,۷۲۶
۸۳
۸
یکشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۲۸
خود ارضایی یا استمناء به انگلیسی ( Masturbation ) عملی غیر اخلاقی است که به شدت سلامت روحی و جسمی بدن را تحدید می کند. فرقی ندارد خانم هستید یا آقا! خود ارضایی از نظر اسلام هم جزء گناهان کبیره و حرام است.
۲۰ راه جدید برای درمان خود ارضایی (جق زدن)

درمان و ترک خود ارضايی با 20 روش جدید

خود ارضایی یکی از چالش های کسانی است که به بیماری " خود ارضایی " دچار شده اند, خود ارضایی کردن شما را دچار مشکلات روانی , جسمی و جنسی بزرگی می کند که شاید ازآن بی اطلاع باشید. پس با من در مجله دلگرم همراه شوید تا روش های جدیدی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید خود ارضایی کردن را درمان کنید.

divider

از مهمترین دلایل " خود ارضایی " که ممکن است شما را به انجام این کار وادار میکند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تجربه در کودکی
 2. نداشتن رابطه جنسی سالم و تامین نیاز جنسی
 3. تصاویر و فیلم های Porn ( پورنو گرافی ) یا مستهجن از کوچک تا بزرگ
 4. مشکل در برقراری رابطه با دیگران
 5. سردی در روابط جنسی زوجین
 6. دوری از روابط اجتماعی

ابتدا فیلم آموزش 20 روش درمان کردن خود ارضایی را مشاهده کنید:

فیلم آموزش 20 روش درمان کردن خود ارضایی


آموزش درمان خود ارضایی و استمناء ( جلق زدن ) در زنان و مردان !


امروزه از خود ارضایی بعنوان آغاز اولین تجربه های جنسی در سنین کودکی نام برده می شود ! در واقع خود ارضايي در نوجوانان شروع می شود ! و علت آن عدم اطلاع رسانی های به موقع است !

متاسفانه خود ارضايي در مردان متاهل و زنان متاهل نیز شایع است ! که علت های آن را در پائین توضیح خواهیم داد.

خود ارضایی

divider

راههای جدید درمان خود ارضایی


۱. از تماشای هرگونه عکس یا فیلم پورن (عکس و فیلم هایی با محتوای رابطه جنسی که مستحجن و تحریک کننده هستند) به شدت خودداری کنید.

 • هرچه عکس و فیلم پورنو دارید از بین ببرید Shift Delete و اگر عضو گروه یا کانال های هستید که مطالب پورنو پخش می کند از آنها خارج و بلاک کنید . تا زمانی که شما به سراغ مطالب و محتوی جنسی و سکسی برید تحریک خواهید شد.
 • اگر فیلم یا عکس خاصی در دسترس دارید که پورنو هم نیست ولی حس جنسی شما را تحریک می کند و یا فرد خاصی را در ذهن شما می آورد که سبب تحریک شما به خودارضایی می شود آنها را نیز از بین ببرید.
 • کلیپ ها و تصاویر از حرکات و اندام نمایی های این روزها در شبکه های اجتماعی را به هیچ عنوان مشاهده نکنید ! هرچه از این مدل تصاویر و کلیپ ها برایتان ارسال می شود را Block و Report کنید.
 • فیلتر شکن یا هر ابزاری که سایت ها و محتوی تحریک کننده را برای شما فراهم میکند حذف و از بین ببرید.

divider


۲. در حمام و دستشویی در را قفل نکنید و در زمان های تنهایی به حمام نروید

 • در مکان هایی مثل حمام که لباس بر تن ندارید و یا جایی که تنها هستید شیطان بیشتر به سراغتان می آید تا آنجا که ممکن است سریع دوش بگیرید و تا به دام شیطان نیافتاده اید و دست به خود ارضایی نزده اید از حمام خارج شوید!
 • یک دستگاه پخش موسیقی با خود به حمام ببرید ( البته طوری که خراب و خیس نشه ) و موسیقی های شاد و مورد علاقه خودتون بزارید و از موسیقی لذت ببرید تا خدای نکرده از خود ارضایی

divider

3. همیشه مضرات و عوارض خود ارضایی را با خودتون مرور کنید

 • برخی از عوارض خود ارضایی : از بین بردن اعتماد به نفس , افسردگی , گوشه گیری و دوری از روابط اجتماعی , از بین بردن نیاز جنسی سالم در ذهن شما , اعتیاد همیشگی , از بین بردن خلاقیت , ایجاد مشکلات جنسی شدید به دلیل استفاده مکرر از مواد شیمایی ( صابون - شامپو و ... ) , از بین بردن قدرت تصمیم گیری و ...
 • سعی کنید از تماس بدنی با دیگران و لو در شوخیهای دستی پرهیز کنید.

divider

4. اجتناب از دلیل و منطق آوردن

 • اگر در زمانی ترک جلق و استمنا , به هر دلیلی اینکار را انجام دادید هرگز دلیلی منطقی جز حماقت و تکرار اشتباه برای خود نیارید !
 • برای اینکار جریمه های سنگینی رو برای خودتون در نظر بگیرید .

divider


5. به هر طریقی خود را سرگرم کنید و اجازه ندهید در تنهایی فکرهای شیطانی مثل خودارضایی به ذهنتان خطور کند.

 • سعی کنید از حضور در اماکن خلوت و بدور از نظر دیگران دوری کنید
 • خانم ها یا آقایانی که مبتلا به خود ارضایی هستند زمانی که تنها می شوند و یا بیکار هستند بیشتر به این عادت بد روی می اورند.
 • سعی کنید تنها نمانید یا اگر تنها هستید خود را سرگرم خواندن رمان کنید و یا به کاری تفریحی مشغول شوید و ذهن خود را درگیر کنید با این کار هرگز به خود ارضایی روی نخواهید آورد.
 • هرگاه افکار تحریک کننده سراغتان آمد سریع موقیت خودتون تغیر بدید و مکان دیگری بروید

divider

6. از رفت و آمد با کسانی که مستقیم و غیر مستقیم شما را به خود ارضایی و جلق دعوت می کنند دوری کنید

 • رابطه خودتون با کسانی که از این موضوع صحبت می کنند و خاطره تعریف میکنند و .. قطع کنید , ممکن است برای شما از فواید این کار هم صحبت کنند که خودتون بهتر میدونید که هیچ فایده ای جز یک عمر پشیمانی برای شما همراه ندارد.
 • از صحبت کردن در خصوص مسائل شهوت انگیز دوری کنید

divider

7. مشکلات جنسی خود را بصورت سالم و قانونی برطرف کنید

 • جلق زدن و خود ارضایی تنها برای مجرد ها نیست , و در خیلی مواقع افراد متاهل و دارای شریک جنسی هم دست به این کار می زند !
 • اگر از روش ارضاء شدن یا نوع رابطه جنسی با همسر و شریک جنسی خود لذت نمی برید یا به عبارت ساده تر اون مدلی نیست که دلتون میخواد یا نمیتونه شما را ارضاع کند, حتما از طرف مقابل کمک بخواهید.بهش بگید چه نوع رابطه جنسی رو لازم دارید چطور باید رفتار کنه و انجام بده که شما را راضی کند. و درنهایت اگر لازم است بگید که اگه اون مدلی که میخواید باشه این کارو ترک میکنید.
 • اگر لازم بود , طلاق بگیرید و جدا بشید !!! خیلی بهتر است تا یک عمر جلق زدن !! اگر با تلاش های مکرر در آخر نمی تونید زندگی جنسی سالمی رو با همسر خود داشته راه قانونی و درستش جدا شدن و انتخاب شریک جنسی مناسب برای خود است.

در نظر داشته باشید اعتیاد به خود ارضایی می تواند تا آخر عمر شما را درگیر کند از پای در آورد و زندگی و آینده خودتون و همسرتون حتی فرزندانتون رو برای همیشه از بین ببرد.

divider

8. اعضای بدن خود را لمس نکنید.

 • تا آنجا که ممکن است به اعضای بدن خود به خصوص اندام جنسی (سینه و آلت تناسلی و هر کجای بدن که باعث تحریک شما می شود) دست نزنید.
 • از نگاه کردن به بدن عریان خود نیز اجتناب کنید.

divider


9. کار جدیدی را شروع کنید.
عکاسی، وبلاگ نویسی، کتاب خوانی،بازی های سرگرم کننده، مهمانی ها و شرکت در اجتماع و یا هر کار دیگری که توسط آن سرگرم می شوید و خدای ناکرده رو به خودارضایی نخواهید آورد.

divider


10. به کارهای داوطلبانه بپردازید.

 • می توانید به صورت داوطلبانه در زمان های بیکاری خود در مکانی مثل مهدکودک یا یتیم خانه یا هرمکانی که در‌آنجا می توانید توانایی های خود را به دیگران عرضه کنید و چه بسا پاداش خوبی در قبال آن دریافت کنید. در اینصورت محال است وقت برای خود ارضایی داشته باشید و یا اصلا به آن فکر کنید!
 • از خیال‌ پردازی های جنسی به شدت دوری کنید

11. به هیچ وجه در شرایطی قرار نگیرید که منجر به تحریک جنسی شما شود.
همانطور که قبلا هم متذکر شدیم از مشاهده هرگونه محتوای غیراخلاقی که شما را به سمت آتش جهنم هدایت می کند مثل فیلم یا عکس پورنو پرهیز کنید. اگر ناخودآگاه و طبق عادت در کامپیوتر شخصی، تبلت یا تلفن همراه خود به سراغ صفحاتی می روید که عکس های برهنه و مستحجن وجود دارد با استفاده از نرم افزار “Google Chrome Parental Lock Extension” یا نرم افزارهای مشابهی که برای قفل گذاری والدین بر روی مرورگر و یا سایر نرم افزار فرزندان طراحی شده است برای خود قفل گذاری کنید تا نتوانید وارد سایت ها و شبکه های مستحجن شوید.

divider

12. ازدواج کنید.
اگر در سن ازدواج هستید بهترین روش برای درمان خود ارضایی و استمناء ازدواج است. دلیل اصلی تاکید اسلام بر ازدواج در سن ۱۸ سالگی دوری از شر شیطان و تخلیه نیازهای جنسی به طریقه درست و لذت بخش آن می باشد.


13. با توکل بر خداوند و جلب رضایت او بر نفس خود غلبه کنید.
با خواندن قرآن و دعاهایی که برای ترک خودارضایی در بالا آمده است غیرممکن است ناامیدی و احساس عجز به سراغ شما بیاید. یقین داشته باشید خداوند هر لحظه با شماست و ناظر بر تک تک اعمال و رفتار بندگان خود می باشد. خداوند آنقدر بخشنده و مهربان است که توبه بندگان خود را هر لحظه و هر کجا می شنود و بدون شک منتظر بازگشت بندگان خود به دامان پاکی و انسانیت است.


14. قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.

(اگر قبلاً نیز تصمیم به ترک جلق گرفته باشید اما موفق نشده باشید، اراده شما تا حدی ضعیف شده است. در این صورت باید به خود تلقین کنید که اراده قوی ای دارید. برای این کار موفقیت های خود در زندگی را در ذهن مرور کنید و مرتب به خود بگویید که من بسیار پر اراده هستم و تصمیم به هر کاری که بگیرم، آن کار را انجام خواهم داد)


15. غذای خود را به حداقل برسانید .

وعده غذایی ظهر را نخورید. سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.


16. شبها قبل از خواب مطالعه کنید و با لباس کامل بخوابید و بعد از بیدار شدن سریع رختخواب را ترک نمایید. همچنین هرگز به رو ( آلت به زیر) نخوابید.

17. شبها تنها نخوابید و یا در جایی بخوابید که فرصت انجام این عمل نباشد.18. همواره بیاد داشته باشید که تصمیم دارید این عمل را ترک کنید.


19. بعد از تصمیم به ترک خود ارضایی حتی یک بار هم سراغ این عمل نروید زیرا اراده شما را سست خواهد کرد.


20. یک سیستم پاداش قرار دهید.

با خودتان قرارداد ببندید که به ازای هر روز که خود ارضایی نکنید هزار تومان در یک صندوق بیندازید و در پایان هفته با پول آن چیزی را که دوست دارید برای خود بخرید. این روش کمک زیادی به ترک خود ارضایی می کند.


تماشای این فیلم از سخنان استاد رائفی پور با موضوع راهکار عملی ترک و درمان خود ارضایی


در آخر باید به شما بگوییم " داروی برای درمان خود ارضايی وجود ندارد ! جز عزم راسخ شما "

divider


پس از همین حالا شروع کنید خداوند بخشنده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

درمان خود ارضایی با توکل بر خدا و اراده قوی ۱۰۰٪ امکان پذیر است.

تجربیات سودمند خود را در مورد ترک و درمان خود ارضایی با سایر خوانندگان خوب مجله دلگرم در بخش کامنتها به اشتراک بگذارید.


۲۰ راه جدید برای درمان خود ارضایی (جق زدن)
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 89
83
6

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
امیدوارم | ۲ هفته پیش
هیچی ندارم بگم... فقط التماس دعا????????????
خدایا اراده قوی بهمون بده.
۰
۱
 
 
ir
یه ایرانی | ۲ هفته پیش
سن ازدواج بالاست فکر جوانها هم بدبختانه رشد کرده العان بچه 8 ساله همه چیزو میدونه.کار یک شخص نیست کل مملکت درگیر هست. همه باید دست به دست هم بدن .گناه مال اون کسانی هست که وضعیت این مملکت و جوان هاشو به این جا رسوندن.تو ایران تو پیری باید بری ازدواج کنی مسخره هست بابا چه وضعه شه. من خودم سربازی معافم مدرک لیسانس پدرم به فکرم بود و خونه دارم ولی العان 25 سال سنم هست و مجردم من معتقدم من باید تو 17 سالگی زن داشتم. اصلا برا ازدواج تو مملکت ما شیوه و روش و راهش از بیس ایراد داره شانسی شده مسئله...دخترا که هیچی بعد ازدواج تازه باید متوجه بشن میشه باهاش زندگی ادامه داد یا نه...همین مسلئله بزرگتربن عامل بی حجابی دخترهاست. فکر انسان درگیر میشه .تو مملکت ما بلوغ بگی همه فکرشون میره به جنسی بلوغ فکری خیلی مهمه.... یکی میبینی 15 سالشه ولی فکر عقیده یک انسان 24 ساله روداره و برعکس. اینا همه حرفه جوان وقتی سر وقتش درسش کامل باشه و باسواد باشه و به موقع ازدواج کنه و بی عدالتی نباشه کار داشته باشه درست تو مملکت استعداد یابی بشه وقت جوان تلف نشه و..........مگه دیوانه هست دنبال این کارا باشه؟!!
۲
۰
 
 
ir
حمید | ۲ هفته پیش
سلام به همون خدا هیچ راهی برا ترکش نیس من الان ۱۰ساله به این سرطان گرفتارم هربارم میخام ولی نمیشه
۱
۴
 
 
ir
نجات یافته | ۳ ماه پیش
تنها روش ترک این کار کنترل ذهنه
برای اینکه ذهن به سمت این افکار نره:
۱- نباید بیکار و تنها موند
۲-نباید فیلم و عکس و مطالب و جوکهای محرک دید و شنید اگر هم اتفاقی پیش اومد باید سریع ازش گذشت و بهش فکر نکرد
۳- هروقت ذهن اولین قدم رو به سمت این افکار برداشت"اولین قدم" باید سریع ازش گذشت و ادامه نداد اگه اولین فکر ناخواسته به ذهن میاد، اما دومین فکر عمدیه ..پس اگه ادامه دادی و افکار شاخ و برگ دادی و به خودارضایی منجر شد جای تعجب نیست. پس کنترل ذهن رو تو اولین لحظه به دست بگیرید و بچرخونید به یه سمت دیگه
۴
۲
 
 
ir
x4 | ۴ ماه پیش
توکل به خدا رو خوب اومدی . آدم حسابی خوب این یه نیازه مثل غذا خوردن مثل خوابیدن .چرا موضوع رو اینقدر پیچیده می کنید ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
۱
۳
پاسخ ها:
  ir
  A | ۱ ماه پیش
  مثل غذا خوردن!!! مثل این که سیانور بخوری بگی گشنه!
  ۲
  ۲
  dk
  علی | ۳ هفته پیش
  ارضاع شدن نیاز بدن هست ولی راهش *** زدن نیست ! خود خرت هم اینو میدونی که راهش خود ارضایی نیست و موضوع رو ساده میکنی !
  ۴
  ۰
  ro
  mason | ۲ هفته پیش
  منم موافقم باهات اگر با خود ارضایی تخلیه شهوت نکنیم با چی کنیم رابطه نا مشرو نمیشه صیغه و ازدواجم پول میخواد سرکوبشم کنی جنون میگیریی
  ۲
  ۳
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter