دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
تعداد دفعات رابطه زناشویی
80
زمان مطالعه: 5 دقیقه
رابطه جنسی استرس را کم می کند- رابطه جنسی داروی شفابخشی است برای آنها که به دنبال آرامش هستند-تعداد دفعات رابطه جنسی-تعداد دفعات رابطه زناشویی-چندبار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم؟-چندبار درهفته رابطه زناشویی داشته باشیم-رابطه جنسی-رابطه...
توجه: این مطلب آموزشی ویژه خانم ها و آقایان متاهل است و برای کودکان یا افراد زیر 18 سال مناسب نمی باشد.

یک خبر خوب! رابطه جنسی علاوه بر حس خوبی که به شما می دهد برای بدنتان نیز مفید است. با خواندن این مقاله مطمئن باشید از این بعد بهانه های خوبی برای کشاندن شریک جنسیتان به اتاق خواب خواهید داشت.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

به هفت دلیل بیشتر با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید.

1. رابطه جنسی استرس را کم می کند
رابطه جنسی داروی شفابخشی است برای آنها که به دنبال آرامش هستند. براساس مطالعاتی که در دانشگاه پیسلی اسکاتلند انجام گرفته و در مجله روانشناسی زیستی به چاپ رسیده است، زمانیکه افراد تحت آزمایش، رابطه جنسی برقرار می کردند به نسبت زمانیکه رابطه نداشتند ، فشار خونشان به فعالیتهای پر استرس( سخنرانی، حساب ذهنی و...) کمتر واکنش نشان می داد. استادیار روابط خانواده و مسائل جنسی، رابین میحاسن در دانشگاه گولف در رابطه با کاهش استرس پس از رابطه جنسی می گوید "شاید به این دلیل که رابطه جنسی فعالیتی لذت بخش و خوشایند است و اکثر افراد بعد از تمام شدن رابطه خواب بهتری خواهند داشت."

تعداد دفعات رابطه زناشویی

2. رابطه جنسی کالری های بدن را می سوزاند
نمی توان ادعا کرد که رابطه جنسی به اندازه دویدن و یا اروبیک کالری ها را می سوزاند، اما می توانید با 1 ساعت در رختخواب ماندن حدود 275 کالری بسوزایند(برای افرادی با وزن 68 کیلوگرم). بیشتر از این انتظار از دست دادن کالری نداشته باشید چرا که آنقدرها هم فعالیتتان در رختخواب زیاد نیست!

برای اینکه 1 کیلوگرم کم کنید باید چیزی حدود 3500 کالری بسوزانید.امیدوار باشید چرا که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود! به گفته میحاسن در طول رابطه جنسی بدن از نظر فیزیکی فعالیت بالایی دارد، در نتیجه سلول ها، استخوان ها و کل اندام درآن زمان اکسیژن تازه دریافت می کنند که برای بدن بسیار مفید است.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

3. ارگاسم می تواند به کاهش درد کمک کند
اگر همیشه به دنبال بهانه جویی هستید و از جملاتی مثل "عزیزم امشب نه، سردرد بدی دارم" زیاد استفاده می کنید، شاید الان وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید. بورلی ویپل درآخرین اثرش به نام "علم ارگاسم" در این مورد می نویسد که "هورمون عشق" یا همان اکسی توسین،موقع ارگاسم افزایش یافته وحساسیت نسبت به درد را در حد چشمگیری کاهش می دهد.

اگرچه تسکین میگرن توسط دارو موثرتر می باشد اما سرعت تسکین درد توسط ارگاسم خیلی بیشتر از دارو است. میحاسن اظهار می کند که تاثیر تسکین در اثر ارگاسم محدود می باشد و فقط در طول مدت ارگاسم و بعد از آن، تحمل درد بیشتر می شود و دوام طولانی مدتی ندارد.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

4. رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند
در کتاب "احساس خوب،حال خوب " کارل چارنتسکی به مطالعه ای که به همراه دیگر دانشمندان انجام داده اند می پردازد و می گوید، در مورد تعداد دفعات رابطه جنسی از 112 زوج سوال شد و میزان پادتنی به نام ایمنوگلوبولین ، که می تواند انسان را در برابر سرما خوردگی محافظت کند اندازه گیری شد. افرادی که یک یا دومرتبه در هفته رابطه جنسی داشتند سطح ایمنوگلوبینشان بیشتر از افرادی بود که کمتر از هفته ای یکبار و یا اصلا رابطه جنسی نداشتند و آن هایی که بیش از دو بار در هفته رابطه برقرار می کردند سطج ایمنوگلوبین بدنشان خیلی خیلی بیشتر از گروه های دیگر برآورد شد و در نتیجه سیستم دفاعی بدنشان قوی تر عمل می کرد.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

5. رابطه جنسی باعث می شود که جوانتر بنظر بیایید
استفاده از لوسیون ها و یا کِرِم های مختلف را فراموش کنید. چشمه ی آب حیات و عصاره جوانی همین جاست در دستان خودتان. دیوید ویکز، متخصص اعصاب بالینی در بیمارستان رویال ادینبرگ اسکاتلند و نویسنده کتاب رازهای جوانی، مطالعه ای را به مدت 10 سال انجام داد که در آن 3500 نفرشرکت داشتند. نتیجه ای که از این تحقیق به دست آمد مشخص کرد که مردها و زنهایی که به طورمیانگین 4 بار در هفته رابطه جنسی دارند 10 سال جوانتر از سن واقعیشان بنظر می آیند.
ویکز خاطرنشان می کند که حین برقرای رابطه جنسی، هورمون هایی مثل هورمون رشد تا حدودی تحت تاثیر قرار می گیرند.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

6. رابطه جنسی، خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردها کاهش می دهد
در سال 2003، تیمی تحقیقاتی به رهبری پروفسور گراهام گیلز، مدیر مرکز اپیدمیولوژی سرطان در استرالیا دریافت که مردان بین سنین 20 تا 50 سال هر چه بیشتر به انزال برسند، احتمال بروز سرطان پروستات در آن ها کمتر خواهد بود و آنهایی که در سنین 20 تا 30 سال ،هفت روز هفته و یا بیشتر به انزال می رسند در مقایسه با مردهایی که در همین سن کمتر از سه بار درهفته به انزال می رسند حدود یک سوم کمتر احتمال رشد سرطان پروستات را خواهند داشت.
شاید به این دلیل که انزال مداوم مانع رشد مواد سرطان زا در مجاری پروستات می شود.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

7. رابطه جنسی باعث بهبود رفتار زوجین با یکدیگر می شود
شاید رابطه جنسی همه مشکلات را حل نکند، اما اکسی توسین ایجاد شده در طول ارگاسم سبب به وجود آمدن رشته های الفت و محبت بین دو طرف می شود.
ملحاسن در نتیجه مطالعاتش بیان داشته است که رضایت جنسی و رضایت رفتاری طرفین دو امر کاملا مرتبط با یکدیگر می باشد. در کتاب "احساس خوب، حال خوب" کارنتسکی می گوید اگر در تخت خواب همه چیز به نحو عالی پیش برود، به طبع دیگر بخش های زندگیتان نیز عالی خواهد بود و خود بخود مشکلاتتان برطرف خواهد شد.
او همچنین اظهار می دارد زوج هایی که با یکدیگر رفتار دوستانه ای دارند و از نظر جنسی خواسته های یکدیگر را برآورده می کنند بدن سالمتر و در نتیجه طول عمر بیشتری خواهند داشت و در برابر اکثر بیماریها مصون خواهند ماند.

برگردان توسط مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (80 رای)  

۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

مخاطب | ۹ سال پیش
بله رابطه جنسی خوبه ولی نه در این حد که شما می گین.افراط تو هر چیزی بده.اسلام هم رابطه جنسی (ارضا شدن) زیاد مثلا تو هر روز هفته رو بد می دونه
0
0
ترنج | ۱۰ سال پیش
این مقاله فوق العادس مرسی خیلی به درد خورد
0
0
لطیف نیکوروش | ۱۰ سال پیش
از توضیحات شما متشکرم
0
0

hits