اولین رابطه جنسی: ۱۰ نکته ای که برای اولین رابطه جنسی باید بدانید

۲۲,۶۸۱
۱۰۴
۰
شنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۱۴

اولین رابطه جنسی برای خیلی از افراد ویژه است، مخصوصا خانم ها. هیچوقت نمیتوان بی نقص بود اما اگر 10 نکته ای که در ادامه آمده است را رعایت کنید، اولین تجربه رابطه جنسی برای شما بسیار لذت بخش تر خواهد بود. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.

در اولین رابطه جنسی باید چه کار هایی انجام بدهید؟

divider

- تصمیم بگیرید که رابطه جنسی چه معنایی برای شما دارد.

یکی از دلایلی که اغلب اوقات اولین رابطه جنسی برای زوجین خیلی خوب پیش نمیرود این است که هر کسی دید متفاوتی نسبت به آن دارد. مثلا ممکن است یکی فکر کند که رابطه جنسی یعنی اینکه با طرف مقابل در یک رابطه خیلی خاص و همیشگی است اما شریک جنسی او اعتقاد دارد که رابطه جنسی تنها یک تجربه جذاب و جالب است. بنابراین بهتر است بدانید که در چه وضعیتی قرار دارید.

- قبل از اینکه لخت بشید حرف بزنید.

همانطور که درمورد قبلی هم اندکی اشاره شد، سعی کنید قبل از رابطه جنسی با شریک جنسی خود صحبت کنید و بفهمید که طرف مقابل درباره رابطه شما چه فکری میکند. زمانی که نصف لباس هایتان را درآورده اید، حرف زدن و یا فکر کردن خیلی سخت خواهد بود.

- اگر برای شما بار اول است، خجالت نکشید.

خیلی ها ممکن است از اینکه بار اول آن هاست و اینکه باکره هستند خجالت بکشند مخصوصا اگر در سنین بزرگسالی قرار داشته باشند. اما هیچ چیزی برای خجالت وجود ندارد. خیلی راحت در این باره با شریک جنسی خود صحبت کنید و بگویید که باکرگی تان چه معنایی برای شما دارد. (لازم به ذکر است که این مورد در کشور ما خیلی صدق نمیکند و میتوان گفت که کاملا برعکس است)

اولین رابطه جنسی ، تجربه جنسی اول

- با احساس اضطراب خود کنار بیایید.

احساس استرس و اضطراب برای رابطه جنسی کاملا طبیعی است. چه خودتان مضطرب باشید و یا شریک جنسی تان، باید بدانید که پس از مدتی کاملا برطرف خواهد شد.

- احساسات خود را جدی بگیرید.

در جایی که اندکی احساس اضطراب کاملا طبیعی است، احساس ترس و یا استرس شدید میتواند حاکی از این باشد که شما هنوز آماده رابطه جنسی با اون فرد نیستید. حتما به احساسات خود توجه کنید.

- رابطه اول را ویژه کنید.

هیچ اشکالی ندارد که بخواهید اولین رابطه جنسی شما با کسی خیلی خاص و ویژه باشد. این ویژه شدن رابطه اول بستگی به زوجین دارد. مثلا میتوانید یک موسیقی رمانتیک که هر دو دوست دارید بگذارید و یا چراغ ها را خاموش و شمع روشن کنید. این که دقیقا چکار کنید که اولین رابطه جنسی خیلی خاص باشد کاملا به خودتان بستگی دارد.

- خیلی پر توقع نباشید.

اولین رابطه جنسی چه در صورتیکه باکره باشید و چه در صورتی که با فردی جدید باشد، میتواند کمی عجیب باشد. خیلی نمیخواهد وسواس به خرج دهید که همه چیز بی نقص باشد. مخصوصا اگر رابطه جدی ندارید، نیازی نیست که بیش از حد تلاش کنید.

- کمی شوخی کنید.

خیلی افرادی که از اولین رابطه خود راضی بوده اند گفته اند که آن ها و شریک جنسی شان خیلی جدی نبوده اند و همه چیز خیلی راحت و همراه با کمی شوخی سرگرمی بوده است. بنابراین بخندید، رابطه جنسی باید سرگرم کننده و جذاب باشد.

- شریک جنسی خود را بشناسید.

ممکن است شما فانتزی هایی داشته باشید که بخواهید هنگام رابطه جنسی انجام بدهید. اما صبر کنید. اگر شریک جنسی خود را بخوبی نمیشناسید بهتر است ابتدا کمی به رابطه خود زمان بدهید. زوج های جدید نیاز به زمان دارند تا علایق و چیز های که دوست دارند را پیدا کنند.

- بهترین ها هنوز در راه است.

رابطه جنسی برای اولین بار معمولا خیلی عجیب است و هر چقدر هم که تلاش کنید بی نقص نمیشود، بنابراین بهتر است که سطح توقعات خود را پایین بیاورید. بیاد داشته باشید که اگر اولین رابطه جنسی شما خوب نبود، دلیل نمیشود که هرگز رابطه خوبی نخواهید داشت، مطمئن باشید که تجربه های بهتری در انتظار شماست.


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(104 امتیاز , میانگین: 3.7 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter