دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۳ میلادی
دخترانی که این ویژگی ها را دارند برای ازدواج مناسب نیستند
8
زمان مطالعه: 6 دقیقه
یک دسته از ویژگی هایی وجود دارد که اگر دختر خانمی دارای این ویژگی ها باشد برای ازدواج مناسب نبوده و باید فکر ازدواج با چنین شخصی را از سر خود بیرون کنید. با ما باشید تا به معرفی این ویژگی ها بپردازیم.

دخترانی که برای ازدواج مناسب نیستند

هر چند همه ی ما بر سر این موضوع توافق داریم که هیچکس کامل نیست، اما چند ویژگی وجود دارد که اگر در یک زن وجود داشته باشد می تواند روی روابط زناشویی او در زندگی مشترک و ازدواج موفق تاثیر معکوس بگذارد.

راه‌های شناخت طرف مقابل زیاد است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مثل میانبر عمل کند و کمک کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌ قبولی برسند.

1. با این دختران ازدواج نکنید: دختر تلخ و طعنه‌ زن

به نظر می رسد این جور زنان همیشه از دست همه ی مردها عصبانی هستند ! احتمالا دل آن ها یک یا چند بار توسط مردها شکسته شده و همیشه در حال سرکوفت زدن و حمله ور شدن به مردها هستند.

اگر فرصتی برایشان پیش بیاید با کلام آزار دهنده و توهین و ناسزای ناشی از خشم بیرون حل نشده ی خود، مرد مقابل را کاملا آزرده خواهند کرد. پس ازدواج با این زنان به صلاح نیست.

2. با این دختران ازدواج نکنید: دختر خودخواه

اگر دوست دارید بعد از ازدواج خانه ای شاد و همسری داشته باشید که شادی شما هم برای او مهم باشد پس باید دورِ زنِ خودخواه را خط بکشید ! زنی که تعیین کرده همیشه خودش در اولویت باشد نخواهد توانست یک خانه و زندگی گرم و شاد و عاشقانه برایتان فراهم کند.

3. با این دختران ازدواج نکنید: دختر پولدوست

زنی که نسبت به مسائل مادی، توجه و تمایل وسواس گونه دارد مطمئنا نمی تواند همسر خوبی بعد از ازدواج با شما باشد. اگر توجه او نسبت به پول و مادیات بیشتر از تامین عاطفی و روحی خانواده و همسر و فرزندانش باشد، نخواهد توانست نقش خود را به خوبی ایفا کند.

4. با این دختران ازدواج نکنید: دختری که برای هر کسی عشوه گری می کند

یکی از ویژگی های دختر نامناسب برای ازدواج این است که همیشه در حال عشوه گری و طنازی برای این و آن است. این زن مانند یک پروانه که از گلی به گل دیگر می رود، توجهش به تمام مردهای دور و اطرافش هست و به نظر می رسد تمام مردها جذب او می شوند.

خب، بهتر است چشم هایتان را خوب باز کنید ! زیرا ترک چنین عادتی بعد از ازدواج بسیار دشوار است و شما مطمئنا تحمل دیدن و شنیدن این را ندارید که همسرتان بخواهد گفتگوهای پر از ناز و عشوه با تمام مردهای اهل محل داشته باشد !

5. با این دختران ازدواج نکنید: دختری که اهل مهمانی های مداوم است

این زن به هر مهمانی دعوت می شود و حتما باید در همه ی آن ها هم حضور داشته باشد، او بیشتر اوقات لباس هایی می پوشد که بیشتر از همه جلب توجه کند و به عبارتی نگین مجلس باشد ! او مدام منتظر مهمانی بعدی است و به هیچ دعوتی نمی تواند «نه» بگوید.

چنین زنی بعد از ازدواج نمی تواند اهل زندگی باشد و آرامش و عشق مورد نیازتان را به شما بدهد، چون اصلا وقتش را ندارد !

6. با این دختران ازدواج نکنید: دختری که همیشه همه چیز برایش مهیا بوده

دختری که در محیطی بزرگ شده که همه چیز همیشه در دسترسش بوده و هرگز تجربه ی تلاش برای به دست آوردن چیزی را نداشته است، احتمال اینکه بتواند زن خوبی برای همسرش باشد بسیار ضعیف است.

فرقی نمی کند همسرش چقدر بتواند آن نوع زندگی و راحتی که این زن دوست دارد را برایش فراهم کند، چون نباید فراموش کنید که زندگی زناشویی و ازدواج گاهی واقعا نیاز به گذشت و صبر و فداکاری دارد و این چیزی است که چنین زنی برایش تمرین نکرده و آماده نشده و بعید به نظر می رسد که الان بتواند این تمرین ها را شروع کند.

7. با این دختران ازدواج نکنید: دختری که بیش از حد دنبال جلب محبت است

هر چند زنان به طور طبیعی بیشتر از مردان محبت و توجه را دوست دارند اما اگر این تمایل تبدیل به وسواس شود، چیز خوبی نیست.

یک شوهر خوب حتما زمان کافی برای همسرش و رسیدگی به نیازهای او اختصاص می دهد اما این اتفاقی نیست که صد در صد مواقع روی بدهد، یعنی منطقی نیست که زن توقع داشته باشد همسرش تمام اوقات توجهش فقط و فقط به او باشد و این یکی از خصوصیات دختر نامناسب برای ازدواج است.

8. با این دختران ازدواج نکنید: دختری که اختلاف اعتقادی مذهبی و فرهنگی واضح با شما دارد

هیچوقت با زنی ازدواج نکنید که اختلاف آشکار اعتقادی، مذهبی و فرهنگی با شما دارد، در صورت ازدواج با چنین زنی تا پایان عمر درگیر اختلاف خواهید بود.

9. با این دختران ازدواج نکنید: دختران مدگرا

زنان مدگرا از واقعیت‌های زندگی و سختی های پیش‌ رو بی اطلاع هستند؛ بنابراین در فراز و نشیب و تنگناهای زندگی صبر چ تحمل خود را از دست می‌دهند.

آن‌ها به خاطر این که دائما مورد توجه اطرافیان خود قرار می‌گیرند، در این صورت احساس بی‌ نیازی می‌کنند، نسبت به ارتباط با اطرافیان، یا بهتر شدن روابط اجتماعی با دیگر افراد پیرامون خود و به تصور خودشان هنرهای آشپزی، خانه‌ داری و کدبانوگری برایشان اهمیتی ندارد و اصلا لازم نمی‌بینند.

10. با این دختران ازدواج نکنید: دخترانی که دائما در حال امر و نهی کردن هستند

این دسته از زنان تمایل دارند همه چیز و همه کس باب میل و اعتقاد آن ها باشد، به صورت مداوم در حال نصیحت کردن دیگران هستند، بنابراین توصیه می‌شود با این دسته از زنان نیز ازدواج نکنید.

11. با این دختران ازدواج نکنید: دختران کنترل کننده

زنانی که پیوسته دیگران را زیر نظر دارند و کنترل می‌کنند و تمایل درونی دارند که همه تصمیمات زندگی را خودشان بگیرند، دائما در حال امر و نهی کردن دیگران هستند این دسته از زنان هم نمی‌توانند زن مناسبی برای زندگی باشند.

بیشتر بخوانید:

یک دختر خوب برای ازدواج باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

معیار های مناسب و خوب برای ازدواج

سن مناسب برای ازدواج چه زمانی می باشد ؟

عوارض دیر ازدواج کردن برای دختر و پسراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (8 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

ریحانه | ۳ سال پیش
اکثر دخترا این گزینه هارو دارم کلن جنس زن برمبنای این گزینه ها آفریده شده
3
4