۵ نکته اساسی ویژه آقایان برای داشتن خواستگاری موفق

نکاتی که آقایان برای خواستگاری موفق باید بدانند
۳,۵۲۲
۵
۰
شنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷
مهارت هایی که مردان برای موفقیت در زندگی مشترک باید بدانند _ دختر و پسرهای جوان حتما قبل از ازدواج آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهند تا انتخاب همسر مناسبی داشته باشند !
نکاتی که آقایان برای خواستگاری موفق باید بدانند

نکاتی که مردها باید قبل از ازدواج بدانند

در این مطلب، روی سخن‌مان به‌ ویژه با آقایان محترم است و قصد داریم از چند روش ساده برای اینکه مردان در ازدواج به مشکل برنخورند، صحبت کنیم. آقایان می‌توانند با رعایت این موارد از اشتباهاتی که یک رابطه را ذره‌ ذره به‌ سوی جدایی می‌کشانند، دوری کنند. با دلگرم همراه شوید .

۵ نکته اساسی ویژه آقایان برای داشتن خواستگاری موفق

نکات مهمی که آقا پسر ها باید در هنگام جلسه خواستگاری رعایت کنند

جلسه خواستگاری موفق باید چگونه باشد ؟ وقتی که می خواهی خواستگاری بری باید چه کارهایی انجام دهی ؟ از چه چیزهایی بپرسی ؟ چطوری و چگونه جلسه اول خواستگاری و جلسه دوم خواستگاری و … چه ملزوماتی را باید رعایت کنی ؟ تا بهترین انتخاب را برای یک ازدواج موفق و پایدار داشته باشید.

دختر و پسرهای جوان حتما قبل از ازدواج آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهند تا انتخاب همسر مناسبی داشته باشند !

چند توصیه برای جلسه خواستگاری

مرحله قبل از عقد هم خود مراحلی دارد که یکی از آن مراحل مسأله خواستگاری می باشد و کسی که به خواستگاری می رود حتما باید مراحل قبل از آن را نیز به خوبی و به طور کامل طی نموده باشد، از جمله تحقیق از طرف مقابل، تا به شناخت نسبتاً کاملی از همسر آینده خود دست پیدا کند.

هر قدر در این زمینه بیشتر دقت کند زندگی با موفقیتی در پیش رو دارد و هر میزان که به مسأله تحقیق کم توجهی کند و احساسی عمل نماید پایه های زندگی آینده خود را سست بنا نهاده است.

1 - از پرسیدن سوالات مبهم بپرهیزید

فراموش نکنیم مراسم خواستگاری از قداست، اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است و برخورد صادقانه و شرافت مندانه در آن از ضروریات اخلاقی و و جدانی است که نتیجه آن به طور مستقیم به آینده و حتی سرنوشت شما ربط دارد .

بنابراین یادمان باشد که قرار نیست از طرف مقابل بازجویی کنیم و با طرح سوالات کلی و مبهم او را در فشار قرار دهیم.

2 - سعی کنید ارتباط چشمی برقرار کنید

هنگام حرف زدن با طرف مقابلتان با او ارتباط چشمی برقرار کنید و این ارتباط را برای چند دقیقه برقرار نگه دارید زیرا این کار نشان می دهد شما مرد مطمئن و بی پروایی هستید و می دانید از زندگیتان چه می خواهید.

3 - با نشاط و شوخ طبع باشید

اگر می خواهید نسبت به مردان دیگر متفاوت عمل کنید گفتگو یتان را در یک مراسم خواستگاری به سمت یک بحث داغ و سرگرم کننده هدایت کنید و به گفتگو درباره علایق شخصی خانم ها بپردازید .

در قرارهای بعدی خواستگاری درباره علایق طرف مقابلتان حرف بزنید مثلا سوالاتی نظیر:" رنگ مورد علاقه ات چیست؟" " چه نوع بستنی را دوست داری؟" " چند تا حیوان خانگی داری ؟" را بپرسید و هیچ ابایی نداشته باشید و گفتگوی موجود را تبدیل به یک بحث سرگرم کننده کنید.

۵ نکته اساسی ویژه آقایان برای داشتن خواستگاری موفق

4 - گفتگو و صحبت هایتان را هدایت کنید

هدایت گفتگویتان را خود برعهده بگیرید و مسیر گفتگو را تغییر دهید مثلا اگر احساس کردید که مکالمه به سمت مسائل خسته کننده مانند مسائل کاری کشیده شده فقط بگویید:" کافیه، اجازه بده در مورد مسئله جالب تری صحبت کنیم". چنین کاری می تواند یک بحث خسته کننده را به یک گفتگوی مهیج تبدیل کند.

5 - با همه مهربان و خوشرو باشید

هنگامی که به خواستگاری می روید به نحوه برخورد خود با دیگران دقت کنید زیرا آنها شما را زیر نظر دارند و کوچکترین رفتاری در شما آنها را به فکر وا می دارد . پس دقت کنید که بهترین رفتار را داشته باشید و با تمام افراد با خوشرویی صحبت کنید تا او متوجه ارزش و اعتبار شما بشود.

بیشتر بخوانید :

باید ها ونباید های مراسم خواستگاری

تشخیص صداقت خواستگار

۱۲ روش پیشنهادی برای خواستگاری کردن

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)  
  • برچسب ها:
  • ازدواج
  • نکات مهمی
  • خواستگاری
  • قبل از ازدواج
  • جلسه خواستگاری

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter