بهترین سن ازدواج چه سنی است ؟

۸,۳۵۹
۱۵
۱
یکشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲

با مجله دلگرم همراه باشید تا بهترین سن ازدواج برای شما تخمین زده شود


بهترین سن ازدواج : افزایش سن ازدواج و همچنین تعداد کم فرزندان سبب کاهش جمعیت جوان و مولد کشور نیز می شود که این امر باعث عقب ماندگی کشور در زمینه پیشرفت و ارتقاء جایگاه می گردد.

بیشتر افراد معتقدند افرادی که دیر تر ازدواج می کنند در زندگی جدی تر هستند و بیشتر دنبال زندگی با ثبات هستند. بر حسب این عقیده، اگر شما در نوجوانی ازدواج کنید احتمال بیشتری برای طلاق وجود دارد.

اگر جوان هستید احتمالا وضعیت مالی و آینده حرفه ای شما خیلی مشخص نیست و احتمالا به اقتضای سنتان فشار بیشتری از سمت خانواده، دوستان، شغل و تحصیل روی شماست.

همچنین در این سن مغز شما هنوز به طور کامل توسعه نیافته است. مهم تر از همه، نوجوانان بی تجربه هستند و وقتی با چالش های زندگی مواجه می شوند نمی دانند چطور برخورد کنند. به همین دلیل ازدواج در سنین پایین مشکل ساز است.

بهترین سن ازدواج

پژوهش ها نشان می دهد بهتر است برای ازدواج چند سال صبر کنید:

طلاق در افرادی که 25 سالگی ازدواج می کنند 50 درصد نسبت به افرادی که 20 سالگی ازدواج می کنند کمتر است. این عقیده که اگر سن ازدواج بیشتر باشد احتمال طلاق کمتر می شود دلیل دیگری نیز دارد، احتمالا زوجین به ثبات مالی بیشتری می رسند، یک تصویر واضح تر از خود و اهدافشان دارند و وقت بیشتری را برای شناخت خواسته هایشان گذاشته اند.

تحقیقات اخیر در سال 2006 تا 2010 نشان داد ازدواج از سن 35 سالگی به بعد ریسک طلاق را نسبت به کسانی که 25 سالگی ازدواج کرده اند بالاتر میبرد.


بهترین سن برای ازدواج بین 28 تا 32 سال است.قبل از این سن میزان طلاق بالاست و بعد از این سن هم مجددا نرخ طلاق افزایش پیدا می کند.

بهتر است تفاوت سنی زوجین چقدر باشد؟

ما اختلاف سنی 5 سال را مطلوب می‌دانیم. در این صورت می‌توانیم بگوییم كه زمینه‌ها به عنوان قدم اول یعنی حداقل اختلاف سن شروع می‌شود. اگر مبنا را فقط سن در نظر بگیریم، می‌توانیم بگوییم حداقل سن ازدواج در دختران 18 سال و در پسران 5 سال بیشتر یعنی 23 سال است البته با حداقل توانمندی‌ها، مهارت‌ها، حرفه و تحصیلات.

تهیه شده مجله دلگرم

مرضیه ملایری


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(15 امتیاز , میانگین: 3.6 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
دکتر احمدی | ۸ ماه پیش
پرسش ها جسورانه و زشت بودند اینارو بپرسید بیچاره اید به ویژه اینکه تاکنون چند خواستگاری رفتید از روانشناسان بیزارم همشون کار را بدتر میکنند
۰
۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter