دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
چطور به والدین سالمندی که دور از ما زندگی می کنند کمک کنیم؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
مراقبت از والدین سالمندی که دور از شما زندگی می کنند با توجه به نیازهای ویژه دوران سالمندی مشکل به نظر می رسد اما با در نظر گرفتن نکات این مطلب از دلگرم می توانید هنوز هم به والدین مسن خودتان نشان دهید با وجود دوری از آنها باز هم مراقب آنها هستید.

چطور به والدین سالمند دور از خودمان کمک کنیم ؟

وقتی موضوع مراقبت از والدین سالمند باشد زندگی کردن با فاصله ای بیش از 1 ساعت از والدین می تواند مشکل باشد. با اینکه شما طبیعتا می خواهید هر زمانی که والدینتان به شما احتیاج دارند در کنار آنها باشید در صورت دوری از آنها اغلب این اتفاق نمی افتد و شما درباره امنیت والدینتان و توانایی آنها برای انجام کارهای روزمره شان هم نگران هستید.

در ادامه با 10 گام برای مراقبت از والدین سالمند دور از فرزندان آشنا می شوید.

1. برای مراقبت از والدین برنامه ریزی داشته باشید

یک راه خوب برای شروع مراقبت از پدر و مادر سالمندی که از آنها دور هستید اطلاع داشتن از این موقعیت،مشکلات احتمالی که با آنها مواجه می شوید و مقدار کمکی است که آنها نیاز دارند.

مراکز محلی و گزینه هایی را که می توانند کارهای شما را از دور مدیریت کنند شناسایی کنید. اطلاعات مربوط به مراقبت های پزشکی، حقوقی یا مالی والدینتان را یادداشت کنید. همچنین تا جایی که می توانید درباره بیماری های آنها و هر درمانی که ممکن است لازم داشته باشند جستجو کنید و اطلاع داشته باشید.

۱۲ بیماری شایع جسمی در دوران سالمندی

2. موقعیت زندگی والدین سالمند را ارزیابی کنید

یکی از اولین چیزهایی که لازم برای مراقبت والدین سالمند دور از خودتان انجام دهید ارزیابی موقعیت فعلی سلامت و زندگی آنها است. اگر دور از آنها زندگی می کنید شاید لازم باشد با دکتر آنها صحبت کنید، کسی را داشته باشید تا مراقب رانندگی آنها باشد و مطمئن شود خوب غذا می خورند و به نیازهای شخصی شان توجه دارند.

با این اطلاعات می توانید با در نظر گرفتن بهترین نوع زندگی و خدمات مراقبتی بلند مدت برای مراقبت از وضعیت سالمندان دور از فرزندان برنامه ریزی کنید.

3. انتخاب هایتان را برای مراقبت از سالمندان بشناسید

بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند چه تعداد مراکز خدماتی برای ارائه خدمت به سالمندان وجود دارد متعجب می شوند. اغلب بهترین موقعیت زندگی برای پدر و مادر مسن به وضعیت سلامت و سطح مستقل بودن آنها بستگی دارد. وقتی انتخاب هایتان را بشناسید می توانید برنامه ای را برای مراقبت طولانی مدت از والدین سالخورده حتی از راه دور دنبال کنید.

4. با خانواده برای مراقبت از والدین سالمندتان جلسه بگذارید

اگر خواهر برادر یا اعضای دیگری از خانواده تان دارید که می توانند در مراقبت از والدین مسن دور از فرزندان به شما کمک کنند باید جلسه ای داشته باشید تا مطمئن شوید همگی برای برنامه مراقبت از والدینتان توافق دارید. طی این جلسه درباره چیزهایی که برای مراقبت از راه دور پدر و مادرتان ارزیابی کرده اید صحبت کنید و با بقیه درباره بهترین راه حل ها مشورت کنید.

بعد مسئولیت های هر کس را مشخص کنید و برنامه ای برای مراقبت از پدر و مادر طراحی کنید تا همه افراد بتوانند آن را دنبال کنند.

5. اطلاعات تماس مربوط به مراقبت والدینتان را جمع آوری کنید

وقتی دور از پدر و مادر سالمندتان زندگی می کنید بخشی زیادی از اطلاعات تماس شما در تلفن همراهتان مربوط به پزشکان و دیگر مراقبان والدین شما می شود. لیستی از شماره تلفن های مهم مربوط به آنها مثل پزشک، پرستار، شرکت بیمه و خدمات اورژانسی محل زندگی والدینتان را در دسترس داشته باشید.

بهتر است شماره تماس یک نفر مثل همسایه ای نزدیک یا یک دوست خانوادگی هم که بتواند در هر زمان ممکن سریع آنها را ببیند و به شما از وضعیت آنها خبر بدهد داشته باشید. اگر دور از سالمندی زندگی می کنید که سعی دارید به او کمک کنید می توانید ترتیبی دهید تا همسایه ها، دوستان و اقوام مرتب به دیدن آنها بروند و به شما درباره وضعیت زندگی آنها اطلاع دهند.

همچنین شاید بتوانید به آنها پیشنهاد استخدام یک مراقب حرفه ای برای نگهداری از پدر و مادر پیرتان را بدهید. با هر چیزی که برای نگهداری والدین سالمند دور از خانواده توافق کردید مهم است در مواقع اضطراری بتوانید با کسی در محل زندگی آنها تماس بگیرید.

علاوه بر این با دیگر کسانی که از والدین شما مراقبت می کنند مرتب تماس داشته باشید تا اگر لازم است در برنامه ها تغییری ایجاد شود همگی اطلاع داشته باشند.

6. یک برنامه ریزی اضطراری برای مراقبت از والدین سالخورده داشته باشید

از قبل فکر کنید و از خودتان بپرسید اگر عزیز سالمندتان با موقعیتی اضطراری مواجه شد چه کاری می توانید انجام دهید. بهتر است شماره تماس کسانی در محل زندگی آنها که می توانند بعد از مطلع شدن از این موقعیت اضطراری خودشان را به آنها برسانند یادداشت کرده باشید.

همچنین لازم است برای مسافرت به خانه آنها در مواقع اضطراری پولی کنار گذاشته باشید. از خطوط هواپیمایی که به مقصد مورد نظر شما پرواز مستقیم دارند اطلاع قبلی داشته باشید. مطمئن شوید والدینتان می دانند چطور با یک فاجعه طبیعی رو به رو شوند و می توانند بسته کمک های اولیه و تجهیزات اورژانسی را مهیا کنند و به آسانی در خانه به آنها دسترسی داشته باشند.

7. یک سیستم امنیتی برای والدین سالمند تهیه کنید

تکنولوژی مدرن این کار را از همیشه آسان تر کرده است تا مطمئن شوید وقتی دور از سالمند عزیزتان زندگی می کنید او در امنیت است. اگر عزیزتان مستقل زندگی می کند یک سیستم امنیتی در خانه شان نصب کنید. دوربین مداربسته و هشدار دهنده های بیمار مثل دستبندهای هشدار دهنده برای سالمندانی که از آنها دور هستید وسایلی مفید هستند.

افرادی که والدین پیرشان با کمک پرستار زندگی می کنند می توانند با قرار دادن سیستم های امنیتی در جای مناسب خیال خودشان و بقیه را راحت کنند.

8. با والدین سالمندتان در تماس باشید

البته که ملاقات شخصی شما از عزیز سالمندتان بسیار خوب است. به این شکل شما می توانید به خوبی در جریان احتیاجات عاطفی سالمندان و همچنین احساسات فیزیکی و مالی ضروری او قرار بگیرید.

اما وقتی نمی توانید شخصا او را ببینید، موبایل های هوشمند، تبلت ها و وب کم ها به شما کمک می کنندبا آنها در تماس بمانید. اسکایپ، واتس اپ، وایبر، فیسبوک مسنجر و اپل فیس تایم روش های خوبی برای تماس از راه دور هستند.

اگر عزیز سالمند شما موبایل دارد طرز استفاده از آن را حتما به او یاد بدهید و شماره تماس های مهم را برای او در آن ذخیره کنید. همچنین خوب است نگاهی به تنظیمات مفید موبایل ها که برای افراد مسن طراحی شده مثل فعال کردن دستورات صوتی، دکمه های حروف بزرگ تر و سازگاری گوشی های موبایل با سمعک نگاهی داشته باشید.

وقتی از عزیزتان دور هستید تماس گرفتن و ارتباط داشتن با آنها اهمیت ویژه ای دارد. با آنها تماس تلفنی، تصویری و ایمیلی داشته باشید تا ضمن اینکه متوجه شوند به آنها اهمیت می دهید از سلامت آنها هم مطمئن شوید.

9. از محصولات بهداشتی مربوط به آنها اطلاع داشته باشید

اگر والدینتان تنها زندگی می کنند احتمالا می توانند بیشتر اوقات از خودشان مراقبت کنند. علاوه بر این اگر والدینتان بی اختیاری ادرار دارند می توانید با کمک به آنها برای انتخاب محصولاتی مناسب زندگیشان را آسان تر کنید.

محصولاتی را انتخاب کنید که مثل یک لباس زیر معمولی طراحی شده باشند، پوشیدن آنها آسان باشد و به کمک دیگری احتیاجی نباشد. بی اختیاری ادرار هر فرد متفاوت است؛ بنابراین باید محصولی را با سطح جذب مناسب برای عزیزتان پیدا کنید.

چرا با سفارش دادن محصول مورد نیازشان به صورت آنلاین و ارسال آن به آدرسشان به آنها کمک نکنید؟

یبوست و بی اختیاری ادرار در سالمندان

10. یک فرد متخصص مراقبت از سالمندان استخدام کنید

شاید به این نتیجه برسید استخدام کسی که در مراقبت از سالمندان متخصص است واقعا مفید است. کسی که بتواند طبق رژیم غذایی سالم برای سالمندان برای آنها غذا تهیه کند و مراقبت های شخصی و دیگر احتیاجات مورد نیاز آنها را هم فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

روش های مفید برای حفظ سلامت روان در دوران سالمندی

فعالیت های فیزیکی و ذهنی سرگرم کننده برای سالمندان

چگونه از پوشک بزرگسالان (easy life) استفاده کنیم ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits