علت بی حالی و سستی ماهيچه های بدن بعد از رابطه جنسی چیست؟

چرا آقایان بعد از رابطه جنسی خسته می شوند؟
۵۳,۱۷۱
۴۸
۰
جمعه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۰۲
سستی بعد از ارضا شدن:چرا آقایان پس از برقراری رابطه جنسی و اتمام آن به خوابی عمیق فرو میروند علت این امر چیست چرا این حالت برای آن ها به وجود می آید این خواب آلودگی امری طبیعی است یا همسر شما فقط پس از نزدیکی خسته می شود؟
 چرا آقایان بعد از رابطه جنسی خسته می شوند؟

علت سستی بدن بعد از رابطه جنسی و درمان آن


مردها بعد از رابطه جنسی و ارضا شدن چکار کنند؟

نکاتی هستند که مردان باید بعد از انزال یا ارضا شدن و بطور کلی رابطه جنسی انجام دهند، این موارد هم برای سلامت آنها اهمیت دارد و هم در رابطه با همسر-مردها بعد از انزال به بعلت فعل و انفعالات شیمایی ناشی از هورمونها ، احساس خوابالودگی خواهند داشت و همینطور بی حسی ، این احساس همراه با حالت سرخوشی ناشی از ترشح دوپامین میباشد، بنا براین آقایان ترجیح میدهند بعد از رابطه بخوابند ، اما چرخهو فرآیند جنسی زنان به گونه ایست که یکی از مراحل رابطه جنسی در آنها به رفتار شما با وی بعد از ارگاسم مرتبط است ، زنان بعد از ارگاسم یا بطور کلی رابطه جنسی تمایل دارند مورد توجه قرار بگیرند و یا حتی در آغوش همسرشان باشند ، حال فرض کنید در این شرایط آقا به جای توجه به خانم ، پشت خود را کرده و به خواب برود در این صورت مرحله نهایی فرآیند جنسی برای همسر وی انجام نشده است .

سستی بدن بعد از انزال


در هنگام ارضا شدن نفس را حبس نکنید

بیشتر آقایا ن عادت دارند در لحظه ای که ارگاسم می شوند نفس خود را حبس کرده و به درستی تنفس نمی کنند.
بنابراین به جای حبس کردن نفس، باید دم و بازدم خود را تنظیم کرده و نفس عمیق بکشید. این کار نه تنها لذت شما را بیشتر می کند، بلکه به شما کمک می کند که هشیاری خود را نیز حفظ کنید، حداقل برای مدت زمان کوتاهی. این روال باعث میشود تا بعد از انزال کمتر احساس خواب کنید

بعد از رابطه جنسی بلافاصله نخوابید

اگر شما بعنوان یک مرد بلافاصله بعد از رابطه جنسی و ارضا شدن بخواب بروید ، تمامی لذتی که به همسرتان در فرآیند جنسی داده اید را به یکباره از بین خواهید برد ، زنان بعد از رابطه زناشویی نیز نیاز به نوازش شدن،توجه و آغوش همسرشان دارند که اگر چنین نشود احساس میکنند تنها ابزاری برای لذت جنسی همسرشان بوده اند ، بنا براین لاطم است بعد از ارضا شدن ، همسرتان را در آغوش گرفته و با وی صحبت کنید.

دیگر نکات مهمی که بعد از رابطه ی جنسی باید بدانید:

 • بعد از ارضا شدن بلافاصله بستر را رها نکنید
 • سریعا سراغ فعالیتهای دیگر نروید و اجازه دهید ریتم بدن شما به حالت نرمال بازگردد
 • منی بصورت کامل باید دفع شود
 • بعد از ارضا شدن، با رفتن به دستشویی و فشردن آلت از انتها به سمت سر الت مایع انزالی را بطور کامل دفع کنید ، ممکن است ادرار شما در این شرایط منقطع باشد ، این توصیه به زنان نیز میشود
 • بعد از ارضا شدن آب نخورید
 • آشامیدن آب پس از نزدیکی جنسی به جهت گرم شدن بدن و اعضا موجب ضعف و کاهش حرارت غریزی می‌شود، همچنین به دلیل گرم شدن اعضاء بدن آب به سرعت به اعضاء رسیده و بدن سرد می‌شود
 • بعد از رابطه زناشویی بیشتر از قبل دو نفره شوید

اگر همسرتان جزء آن دسته از خانم های پرحرارت است که در برقراری رابطه جنسی فعال عمل می کند، شکی وجود نخواهد داشت که او نیز به اندازه شما خسته میشود. بنابراین می توانید چیزی شبیه این به او بگویید: "چرا برای بدست آوردن انرژی یک چرت نزنیم؛ بعد می تونیم با هم دوش بگیریم، شام رو آماده کنیم و دوباره این کارو تکرار کنیم." و فراموش نکنید که دست هایتان را به دور او حلقه بزنید تا متوجه شود که او شما را به این روز در آورده.

سستی بدن بعد از انزال

سوالات کاربران عزیز دلگرم:

سلام يه پاسخ به اين سوالاتم را بده لطفاً در انجمن جستجو كردم اما نتونستم دقيقاً بفهمم...

 1. علت سستي جنسی و سستی ماهيچه هاي بدن بعد از انزال چيه؟ از دست دادن انرژي؟ آيا هر دو همين دليل رو دارن؟
 2. آيا بعد از انزال اگر فرد همان مواد پر كالري مثل روغن آفتاب گردان را مصرف كنه...آيا مدت 20 دقيقه اي سستي رو ميتونه كمتر كنه؟
 3. آيا اين صحيح است كه حتي اگر فرد از غذاهاي پر كالري مصرف كرده باشه بعد از انزال كل انرژي بدنش را از دست ميده و باعث سستي ميشه؟
 4. اگر كسي محتلم بشه...بعد غسل كنه...بعد بخوابه دباره محتلم شه بعد غسل كنه و بعد بخوابه و باز محتلم شه...آيا اينكه فرد پشت سر هم محتلم ميشه طبيعي هست؟

پاسخ:

سلام ظاهرا شما مطالب غير علمي رو مطالعه ميكنيد كه به چنين نتايجي رسيديد.همه مردان بعد از رسيدن به ارگاسم براي مدتي - چند دقيقه تا چند ساعت- توان رسيدن به ارگاسم ديگه اي رو ندارن كه جزئي از مراحل واكنش جنسي و فيزيولوژي طبيعي بدنه وسستي نميشه اسمشو گذاشت بعد از انزال هم مثل ساير فعاليت هاي بدني انرژي مصرف شده كه بر خلاف اعتقاد عوام بالا هم نيست با تغذيه عادي جبران ميشه ونياز به خوردن مواد پركالري افزون بر نياز معمولي نيست .

رسيدن به ارگاسم در مردان وزنان بيشتر به فعاليت مغزي آنان مرتبطه نه نوع ومقدار تغذيه وكالري مصرفي و همبستگي كمي با خود اندامهاي جنسي وهورمونها داره احتلام گاه جنبه جنسي داره گاه نداره وبراي تخليه مايع مني ساخته شده اضافه است واگر پشت سرهم باشه طبيعيه و نميشه هم روي اعمال غير ارادي بدن كنترل يا دخالتي داشت.

سستی بدن بعد از انزال

راه های بیدار نگهداشتن برای دریافت نوازش

 1. رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب او کمتر احتمال دارد به خواب برود چون گرسنه است.
 2. سعی کنید شب دیر وقت مقاربت نداشته باشید چون این زمان خود به خود خستگی به دنبال دارد.
 3. درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید.

همه چیز به او مربوط نمی شود

بعد از رابطه جنسی هم مرد و هم زن احساس آرامش، گرمی و خواب آلودگی میکنند اما همه مردان هم بعد از رابطه جنسی نمیخوابند برخی از آنها از نوازش لذت می¬برند و از صحبت کردن با یکدیگر لذت میبرند و گاهی این زن است که به خواب میرود. اما اگر هم بخوابد نباید شما را به این فکر بیندازد که رابطه شما آن طور که باید قوی نیست. در حالی که خروپف او میتواند ثابت کند که چقدر خوشحال و راضی است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(48 امتیاز , میانگین: 4.1 از 5)  
 • برچسب ها:
 • سستی بدن
 • علت سستی بدن
 • سستی بدن بعد از رابطه جنسی
 • علت بی حالی
 • نکات بعد از رابطه جنسی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter