دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
علت ضعف اسپرم و راه های مناسب برای تقویت اسپرم آقایان
129
زمان مطالعه: 9 دقیقه
علت ضعف اسپرم و راه های مناسب برای تقویت اسپرم آقایان:روش های تقویت اسپرم مردان برای بچه دار شدن/روش باردار کردن اسپرم ضعیف در مردان/با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای درمان اسپرم ضعیف آشنا شوید.

روش های تقویت اسپرم مردان برای بچه دار شدن/روش باردار کردن اسپرم ضعیف در مردان

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای درمان اسپرم ضعیف آشنا شوید.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

توتون، تنباکو و الکل می‌تواند عملکرد جنسی را مختل کند

اگر بعد از مدت‌ها زندگی زناشویی حالا آمادگی لازم را پیدا کرده‌اید که بچه‌دار شوید، بهتر است بدانید هزار و یک چیز هست که می‌تواند باعث شود این کار به درستی انجام نگیرد؛ از ضعف تخمک تا بی‌اثری اسپرم همه و همه می‌تواند نگذارد فرآیند لقاح درست انجام شود. واقعیت این است که از هر 10 زوج یک زوج ناباروراست و در میان زوج‌ها هم در 30دصد موارد مردان به تنهایی 30 درصد از موارد، عامل این ناباروری هستند.

از زمانی که جنس مذکر (مردان) به دنبال یافتن راهی جهت افزایش پاشش منی و همچنین اورگاسم قوی تر بوده اند ، کپسول سمناکس با فرمولاسیون قوی بوجود آمد تا این خواسته آقایان را برآورده و آنها را در کسب تجربه ها و ستاوردهای جدید (دستیابی به لذت بیشتر) کمک کند.

یکی از ساختارهای موفقیت در ذهن انسان زنده داشتن یک رابطه رضایت بخش عالی است. یک فرد همیشه علاقمند است که تصور مثبتی نسبت به دنیا ، زندگی اطرافش و احساس رضایتی از خود داشته باشد. لذا داشتن یک رابطه رضایت بخش عمیقا" با دو جنبه ی اجتماعی و شخصی زندگی فرد گره خورده است.وقتی تخلیه منی صورت می گیرد آلت جنــ.ــسـی (پنیس) منی را به سمت خارج پمپاژ کرده و بیرون می ریزد .لذا موجب احساس لذت در بسیاری از مردان وزنان می شود(ارگاسم).

داشتن حجم زیادی از منی در هر بار تخلیه از پنیس می تواند موجب تماس جنــ.ــسـی طولانی تر شود. وقتی میزان تخلیه منی افزایش یابد احساس لذت بیشتری را به دنبال دارد و رضایت فرد از رابطه رضایت بخش بیشتر می شود.لذا تخلیه طولانی تر تجربه ی اوج لذت جنــ.ــسـی (ارگاسم) را در هر دو شریک جنــ.ــسـی افزایش داده و بهتر می کند.

منی و باروری

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

برای یک لقاح طبیعی، وجود یک تخمک ومقدار زیادی اسپرم لازم است. یک مرد متوسط می تواند بیشتر از صد ها میلیون اسپرم در چند مدت در هر روز تولید کند. فاکتورهایی وجود دارند که می توانند روند اسپرم سازی را مختل نموده و اثرات سویی داشته باشند.فاکتورهایی نظیرسیگار، مصرف مواد مخدر، فقر غذایی ،عدم فعالیت جسمانی ،گرما و حتی پوشیدن لباس های تنگ وچسبان در اطراف ران ها افزایش حجم منی موجب افزایش درصد باروری می شود.اگر زوجین قصد بچه دار شدن را داشته باشند، شماره ی اسپرم تولید شده در هر بار تخلیه کاملا"به اندازه ی کیفیت اسپرم مهم است.

 • آنالیز منی مرد یا ارزیابی منی

 • بیشتر برای بررسی علل مربوط به مرد در نازایی انجام می گیرد.
 • برای ارزیابی ابتدا باید ۲الی۳ روز از تماس جنــ.ــسـی خود داری شود.

در حالت طبیعی آنالیز منی در این موارد صورت می گیرد:

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

 • حجم ۲تا۶ میلی لیتر
 • زمان ابکی شدن منی ۳۰دقیقه
 • شمارش اسپرم ها ۲۰ تا ۲۵ میلیون در هر میلی لیتر
 • درصد اسپرم با حرکت به سمت جلوبیش از ۵۰٪
 • پ .هاش 7.7 الی 8.2
 • حاوی 90 کپسول سنماکس (سمنکس)
 • شکل یا مرفولوژی بیش از ۵۰٪
 • در صورتی که نتایج آنالیز طبیعی باشد تقریبا" علل مربوط به مرد در نازایی رد می شود.

بیشتر مردان چه بخاطر بچه دارشدن و چه بخاطرلذت بردن از انزال،تمایل به افزایش مقدار اسپرم خود دارند.به نظر برخی زیاد بودن حجم مایع منی میتواند نشان دهنده سلامت جسمی باشد.صرف نظر از صحت وسقم این گفته،بدون شک افزایش حجم منی میتواند لذت ارگاسم رابیشتر و مدت آنرا طولانی تر نماید.بعلاوه افزایش تولید اسپرم در بیضه میتواند میل جنــ.ــسـی شما را هم بیشتر سازد.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

علل ناباروری در مردان

۱٫ واریکوسِل (واریس وریدی بیضه)

۲٫ هیدروسِل (تجمّع مایع اضافی بین بیضه و پوستۀ آن)

۳٫ عفونت‌های مجاری إدراری و دستگاه تناسلی، عفونت مَنَنژیت، بیماری اُوریون در سنّ ممیّزی و بلوغ

۴٫ ضربه، تصادف، سقوط.

۵٫ جرّاحی.

۶٫ مصرف داروهای هِمُوتُراپی

۷٫ رانندگی طولانی.

۸٫ کارِ زیاد با اینترنت.

۹٫ موبایل‌ها (تلفن همراه).

۱۰٫ بستن لولۀ دِفران.

۱۱٫ عدم نزول بیضه از شکم به داخل کیسه بیضه.

۱۲٫ کاهش شدید هورمون مردانۀ تستوسترون.

۱۳٫حمّام‌های سُونا (خشک‌و مرطوب)، جَکوزی و استخر آب سردِ تَگَرِی

۱۴٫ تهیّۀ غذا و خوردن غذا در ظروف آلومینیومی.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

علل ایجاد ناباروری در زنان

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

۱٫کیست تخمدان.

۲٫تخمدان پُلی‌کِیستیک.

۳٫فیبروم.

۴٫چسبندگی لولۀ رحم (باید دانست چِشُم گونۀ قیچ تیرۀ اسفند، یک داروی ضدّ بارداری است که چسبندگی لولۀ رحمی می‌آورد گرچه بعضی‌ها برای درمان چاقی تجویز می‌کنند).

۵٫ ناراحتی دهانۀ رحم.

۶٫سرطان دهانۀ رحم.

۷٫ سرطان رحم.

۸٫قرص ضدّحاملگی.

۹٫ بستن لولۀ رحم.

۱۰٫ کاهش هورمون جنسی زنانه، اِستروژن و پروژسترون.

۱۱٫خستگی جنسی شدید.

۱۲٫ تخمدان کَم کار.

۱۳٫ طول عمر کوتاه تخمک.

۱۴٫ تخمک نارس.

۱۵٫ عفونت‌های مجاری إدراری و دستگاه تناسلی.

۱۶٫ سرطان تخمدان.

۱۷٫ پِرُولاکتین بالا.

۱۸٫ إضافه وزن و چاقی مُفرط.

۱۹٫ رحم دوشاخه.

۲۰٫زخم دهانۀ رحمی که عفونت رحمی بیاورد.

۲۱٫ در هفتۀ اوّل بعد از زفاف (عروسی): خوردن سرکه، شیر، گشنیز و سیب ترش، عقیمی در زنان می‌آورد (در روایات شیعه آمده).

۲۲٫کیست عفونی لگن.

۲۳٫ عفونت ناشی از جرّاحی‌های لگنی.

۲۴٫عفونت نفاسی.

۲۵٫آندومتریوز.

۲۶٫چسبندگی داخل رحمی مثلاً سندروم آشِرمَن.

۲۷٫داروهای ضِدِّ عفونت.

۲۸ـ خوردن گُل میخک (یعنی در صورتیکه بعداز گذشت ۵ روز از پاکی قاعدگی، روزی یک عدد بخورد).

۲۹ـ نَروک (نَرّوک= نُروک پلنگ).

۳۰ـ خوردن تخم کتان بمدّت ۲۵ تا ۳۰ روز.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

علل ایجاد ناباروری در زن و مرد

۱٫خوردن کافور.

۲٫ خوردن شیرخشک.

۳٫ خوردن نخودفرنگی.

۴٫ خوردن میوۀ غازیاقی.

۵٫ پرتوهای أتمی (نظیر سی تی اسکن، اِم اِر آی، پِت)و سونوگرافی و اشعّۀ X.

۶٫خوردن میوۀ سبز نارسِ أنبه و تُرشی آن و مغز هستۀ آن.

۷٫گوشت پرستو.

۸٫کمبود فلز روی در بدن؛ زیرا باروری و بارداری تابع وجود روی در بدن است، فعّال نبودن بیضه‌ها، و کم بودن اسپرم در آقایان، و فعّال نبودن تخمدان‌ها در خانم‌ها می‌تواند به علّت کمبود روی در بدن باشد و در نهایت منجر به ناباروری شود.

۹٫سنگ دانه (دانه سنگی= سنگ سبویه= قُلب).

۱۰٫ مصرف دخانیات (از جمله سیگار)، مواد أفیونی، قرص‌های روان برگردان.

۱۱٫ سموم شیمیائی و ضِدّ آفات شیمیائی.

۱۲ـ قرص‌های شیمیائی ضدّ بارداری و آمپول‌های ضدّ بارداری.

۱۳ـ بستن لولۀ دفران در مردان و بستن لولۀ رحمی در زنان.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

به اندازه کافی از موادغذایی سرشار از ویتامین C و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید. این موادمغذی به جلوگیری از نقص و عیب اسپرم کمک کرده و جنبندگی آن را افزایش می‌دهد. یک لیوان آب پرتقال در روز تقریباً 124 میلی‌گرم ویتامین C در خود دارد. خوب است که در روز حداقل 90 میلی‌گرم یا بیشتر و اگر سیگار می‌کشید حداقل 125 میلی‌گرم ویتامین سی استفاده کنید.


* به اندازه کافی روی (zinc) مصرف کنید. تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد که حتی کمبودهای کوتاه مدت روی می‌تواند حجم نطفه و سطح تستوسترون را کاهش دهد. منابع عالی که می‌توانید مقدار توصیه‌شده روزانه یعنی 11 میلی‌گرم روی را از آن دریافت کنید شامل گوشت پشت مازو گاو (85 گرم حاوی 4.8 میلیگرم روی است)، لوبیا پخته (یک فنجان از آن حاوی 3.5 میلیگرم روی است، و قسمت‌های سیاه گوشت مرغ (2.38 میلیگرم روی در هر 85 گرم) می‌شود.


* اسید فولیک مصرف کنید. تحقیقات نشان میدهد که مردانی که سطح ویتامین B در بدنشان پایین است، اسپرم کمتری دارند. می‌توانید 400 میکروگرم مورد نیاز روزانه‌تان را با خوردن غلات صبحانه، سبزیجات، و آب پرتقال تامین کنید اما مصرف مکمل اسید فولیک یا مولتی ویتامین باید با نظر پزشک باشد.


* مقدار کلسیم و ویتامین D مصرفیتان را بالا ببرید. مصرف 1000 میلی‌گرم کلسیم و 400 واحد (ده میکروگرم) ویتامین D در روز می‌تواند قدرت باروری را در مردان بالا ببرد. منابع خوب کلسیم عبارتند از شیر کم چرب (یک لیوان از آن حاوی 302 میلی‌گرم کلسیم است) و ماست (یک فنجان از آن حاوی 415 میلی‌گرم کلسیم است). ویتامین D مصرفی خود را نیز می‌توانید از شیر (یک لیوان شیر حاوی 98 واحد ویتامین D است) و ماهی آزاد (85 گرم از آن حاوی 360 واحد ویتامین D است) تامین کنید.


* تا می‌توانید از نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید. تحقیقات نشان میدهد که مصرف مشروب می‌تواند مقدار تستوسترون و اسپرم را در شما پایین آورده و مقدار اسپرم‌های غیرطبیعی را درانزال شما بیشتر می‌کند.
میوه‌ها و سبزیجات باروری را در مردان تقویت

می‌کند. هرچه مصرف میوه‌ها و سبزیجات در مردان بیشتر باشد، اسپرم آنها نیز جنبندگی بیشتری می‌یابد.
آنتی اکسیدان‌ها، مثل آنچه در میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد، می‌تواند به جلوگیری از آسیب رسیدن به اسپرم که باعث میشود کند و تنبل شوند و توانایی بارور کردن تخم را از دست دهند، کمک می‌کند.

به ویژه، آنتی اکسیدان‌های گلوتاتیون و کریپتوکسانتین، که بیشتر در سبزیجات، گوجه فرنگی، فلفل و پرتقال وجود دارد، قدرت و سلامت اسپرم را تضمین می‌کند.مردهایی که می‌خواهند بچه دار شوند، بهتر است از انواع و اقسام میوه‌ها و سبزیجات، حداقل 5 وعده در روز، استفاده کنند.همچنین مردها بهتر است از خوابیدن طولانی مدت در وان آب داغ و کشیدن سیگار که همه به اسپرم آسیب می‌رساند، خودداری کنند.

درمان ضعیف بودن اسپرم, درمان طبیعی ناباروری مردان

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (129 رای)  

۱۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

اصغر | ۴ سال پیش
سلام چیکار کنیم حرکت اسپرم زیاد شود
1
0
دانیال هاشمی | ۴ سال پیش
سلام اول شنا رو به خداوند متعال قسمتون میدم یه فکری به حال من و خانمم کنید من در اثر تصادف فرزند پسر مون رو هم که همین تک فرزند بود متاسفانه از دست دادیم واز همون سال یعنی سال نود دیگه موفق به بچه دار شدن نشده ایم شما رو به خداوند به خاطر رضای خدا یه راهنمایی به ما کنید خانمم دیگه داره دچار افسردگی شده ومن خودم هم دیگه از اون بدتر .
1
2
منصورعبدلی | ۴ سال پیش
بعدازهفت سال میخواستیم بچه دارشویم،ازمایش دادم دکترامیگن خیلی ضعیف شدی،امکان بچه دارشدن فعلانمیشه
0
0
محمودبیضایی | ۵ سال پیش
سلام، آقا رسول اگر اسپرم یا همان آب منی شما مشکل داشته باشد،هرگز بچه دار نمیشود بعد از 2ماه بخواهدبچه سقط،شود،وقتی خانم شما بچه دار میشودیعنی شما هیچ مشکلی نداری، مشکل خانم،شما هست،یا کمرش شل هست، یا سن او بالا هست،مشکل هورمونی هم میتونه باشه،شما 3ماه قبل از بچه،دار شدن باید زیر نظر خانم دکتر زنان باشید تا این مشکل سقط پیش نیاد،یکی از مشکلات،سقط جنین، غذاهای شیمیایی،هست،غذا
ی خانمت،تغییر بدهید،به غذاهای،طبیعی،وق
دیمی،نمیدانم محل سکونت شما کجا هست،اگر در فارس یا اطراف فارس ،شیراز،زندگی میکنی،یک خانم،ماما، بنام خانم نوری در شهرستان،نورآباد ممسنی،هست تجربه اش همین جلوگیری از سقط جنین هست، معروف هست در شهرستان،مخصوصا اینهایی که بچه دار نمیشن،بچه دار میکنه،در شهرستان بهش میگن خدای (دوم )خیلی ها را من سراغ دارم حتی دکتر بهش گفته،بچه،دار،نم
یشی،،این خانم،ماما بچه دارش،کرده،من این قول میدم خیلی ها که آرزوی بچه دار شدن را دارن پزشکان جواب منفی بهشون دادنه،میتوانند پیش این خانمه،به آرزوی چند ساله اش برسه،خیلی ها را من دید مه بعد از 20سال بچه دار نشدن پیش این خانم بچه دار شدنه،هزینه ای هم نداره،
0
1
محمودبیضایی | ۵ سال پیش
سلام ،اول برای قوی شدن،یابیشتر،شدن
، اسپرم،یا آب منی،خرما شیر،تخم مرغ،روغنی، موز،پیاز،استفاد
ه کنید،آقا کاظم ،اگر شما مشکلت،سرعت اسپرم هست،کاری نداره ،راهش ساده هست، اول یک هفته رابطه جنسی نداشته باش،بعد هم هر شب مثل دوشیدن گاو آلت را با روغن زیتون ماساژ بده،15، دقیقه،قبل از رابطه جنسی هم ماساژ بده بعد رابطه جنسی را شروع کن،در رابطه وقتی میخواهی ارضا،بشی،الت را بکش بیرون نزار ارضاع،بشی،چند بار این کار را تکرار کن،تا شوته،زیاد بشه،فشار برود روی الت،بعد ارضا شو،منظورم،تاخیر در ارضا،شدن هست،و هر شب الت را 15دقیقه ماساژ بده، من حرکت سرعت،منی را از این،روش تا 2،3متر برات تضمین میکنم،،اینقدر در این چندسال برای بزرگ کردن الت این را ها را امتحان کردی مه که دیگه پوست دستمان رفته،کاظم جان تستورستون هم میتونه آب منی را قوی و بیشتر کنه ولی خطرناک هست، استفاده نکن تجربه شده،بعد از تزریق تستورستون، سرگیجه سردرد،منگی،درد اعضلات،قلب،سکته قلبی، سکته مغزی،در بعضی،افراد شاید تا یک هفته التش،نعوظ نشه،،این عوارضش،هست،چون بعد از تزریق تستورستون فشار خون میرود بالا، حالت بده میشه کارت میکشه بیمارستان،
0
0
احمد | ۵ سال پیش
اسپرم من ضعیف هست چیکار باید انجام بدم
2
4
سید کاظم حسینی | ۵ سال پیش
سلام شش ماهه داریم تلاش میکنیم برای بچه دار شدن و همه ازمایشا رو دادم مشکل من اینه ک اسپرمام جهش نداره و هردکتری ی نظری داره مصرف قلیانمم ترک کردم راهکارتون چیه
0
0
رسول باوی | ۶ سال پیش
میخوام اسپرم سالم داشته باشم بچه دار شدیم ولی بعد دو ماه سقط شد علت ضعف اسپرم بود
0
0
پاسخ ها:
مهسا | ۴ سال پیش
سلام خسته نباشی یه ساله ک ازدواج کردم ۶ماهه ک اقدام ب بچه دارشدن رو دارم ولی متاسفانه بددلیل ضعیف بودن شوهرم نمیشه شوهرم رفت ازمایش تعداد اسپرمش رو۱۸هزار بود دکتر گفته یه دوره دارو استفاد کنه یه ماه قرص خورد بدش رفت ازمایش،تعداد اسپرمش بجا اینکه بره بالا اومده رو ۶هزار ترو خدا راهنماییم کنین دلیلش چیه
2
7
رسول باوی | ۶ سال پیش
سلام خسته نباشید ما بچه دار شدیم ولی نطفه ضعیف بود بعد دو ماه سقط شد من چکار کنم که اسپرم سالم داشته باشم
با تشکر از شما .
0
4
پیمان | ۷ سال پیش
باسلام و عرض ادبخسته نباشدبنده متاسفانه به دلیل بیماری واریکوسل چپ که 2سال و نیم پیش عمل کرده ام تعداد اسپرمم 8میلیون بوه است و آزمایش دوماه پیشم 15 میلیون بدون استفاده از هیچ دارو بود((که احساس بنده این است دلیل آن شستن ناحیه بیضه با اب سرد و استفاده از میوه و سزیجات بوده است)) پس از مراجعه به دکتر حدود یک ماه است قرص فنتکسی فیلی و قرص اوومید سولفات روی استفاده می کنم و هنوز آزمایش اسپرم مجدد نداده ام میخواستم بنده حقیر را به صورت کامل هم از نظر رژیم غذایی و هم دارو راهنمایی کنیدلازم به ذکر است بنده 2سال است ازدواج و 2ماه است اقدام به باروری کرده ام
0
3

hits