دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۲۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۲۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
نگهداری از گیاهان آپارتمانی با برگام!
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با خواندن این مقاله شما را با ابزاری آشنا می کنیم که بتوانید با کمترین دغدغه و دردسر در خانه خود، انواع گل و گیاه را نگهداری کنید و از داشتن گیاهانی شاداب و باطراوت لذت ببرید.

گل و گیاه به خانه حس زندگی می دهد و هوای خانه را تازه می کند. همچنین به عنوان بخشی از دکوراسیون خانه، آن را زیباتر می کند. اما نگهداری از گیاهان آپارتمانی، مراقبت ها و حساسیت های خاص خودش را دارد. هر گیاه به میزان آب دهی و نورمشخصی نیاز دارد. همچنین کوددهی، نوع و زمان مناسب آن و مقابله با حشرات و آفات گیاهی نیز از دیگر موارد مهم رسیدگی به گیاه است.

با این همه نیاز به مراقبت و رسیدگی به گیاهان، شاید شما هم جزو افرادی باشید که با وجود تلاش های بسیار از نگهداری گل و گیاه در آپارتمان ناامید شده اید و به کلی قید آن را زده اید. اما با خواندن این مقاله شما را با ابزاری آشنا می کنیم که بتوانید با کمترین دغدغه و دردسر در خانه خود، انواع گل و گیاه را نگهداری کنید و از داشتن گیاهانی شاداب و باطراوت لذت ببرید.

برگام!

برگام، نام اپلیکیشنی است که تمام نیازهای مراقبت یک گیاه را پاسخ می دهد. حتی نیازی نیست نام گیاه خود را بدانید. برنامه برگام به راحتی با شناسایی گیاه از روی عکس آن تمام اطلاعات گیاه را نمایش می دهد:

  • نام گیاه و نام علمی آن
  • توضیحاتی در خصوص گیاه و خاک مناسب
  • تعداد دفعات آبدهی به گیاه و میزان آب لازم
  • رطوبت موردنیاز گیاه
  • دمای مناسب برای نگهداری گیاه
  • میزان نور کافی برای گیاه

فقط کافیست از گیاه عکس بگیرید تا اطلاعات و توضیحات لازم را در خصوص گیاه بدست آورید.

برای دانلود برگام از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

آشنایی با انواع گل ها و گیاهان در برگام

در صفحه ابتدایی برنامه برگام لیستی از تمام گل ها و گیاهان نمایش داده می شود که با انتخاب هرکدام اطلاعات و توضیحات گیاه را می بینید. بهتر است پیش از انتخاب گیاه برای خانه خود نگاهی به این بخش داشته باشید تا با توجه به شرایط محیطی خانه و میزان نور، دما و رطوبت آن، بهترین گیاه را انتخاب کنید.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی با برگام!

باغچه من

با اضافه کردن گل و گیاه خود به بخش باغچه من می توانید آخرین آبیاری و سمپاشی و ... را در آن یادداشت کنید.

یادآوری آبدهی و غبارپاشی

بعد از اینکه گل ها و گیاهان خود را در بخش باغچه من اضافه کردید می توانید روز و ساعت را برای آبدهی و غبارپاشی تنظیم کنید تا خیالتان از هر بابت آسوده شود و دیگر نگران فراموش شدن آبدهی به گیاهان خود نباشید.

برای دانلود برگام از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

شناسایی حشرات و آفات گیاه با برگام

از دیگر ویژگی های این برنامه شناسایی آفات گیاهان است. نیازی نیست نام حشرات یا آفات را جستجو کنید. این ویژگی نیز با استفاده از دوربین گوشی و گرفتن عکس از گیاه امکان پذیر است. برگام با شناسایی آفات گیاهان اعم از شته، شپشک، انواع قارچ و ... از روی عکس، اطلاعات لازم را برای دفع آنها در اختیار شما می گذارد.

علاوه بر این می توانید نام آفات را نیز جستجو کنید تا اطلاعات لازم و روشهای دفع آفات را ببینید.

مبارزه با بیماری های گیاهان در برگام

مقابله با بیماری های گیاهان نیز از دیگر امکانات این برنامه است که توضیحات لازم برای مبارزه با بیماری های گل و گیاه را در اختیارتان می گذارد.

تنظیم نور گیاه با نورسنج برگام

یک ویژگی جالب دیگر از برگام این است که با گرفتن دوربین جلو گوشی مقابل گیاه می توانید میزان نور تابیده شده به گیاه را اندازه گیری کرده و در صورت کم یا زیاد بودن آن محل گیاه را تغییر دهید.

نور کافی از مهمترین عوامل رشد گیاه است. نور زیاد یا نور کم هردو می تواند در شادابی و رشد گیاه موثر باشد. اگر منزل شما از نورکافی برخوردار نیست یا به اصلاح نورگیر نیست باید از گیاهانی استفاده کنید که به نور کمتری نیاز دارند.

انجمن گفتگو در برگام

اگر از دوستداران و علاقمندان به گل و گیاه هستید می توانید برای بحث و تبادل نظر با سایرین در بخش انجمن گفتگو در برنامه برگام به گفتگو بپردازید.

برگام! با این همه ویژگی و امکاناتی که دارد دیگر هیچ جای نگرانی برای نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی باقی نمی گذارد و می توانید با خیالی آسوده گیاه دلخواه خود را در آپارتمان نگهداری کنید.

منبع: برگاماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است