دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
چطوری میز آرایشی خود را مرتب کنیم؟
1
زمان مطالعه: 12 دقیقه
مرتب کردن میز آرایشی و داشتن یک میز شیک و زیبا اغلب جزو دغدغه‌های خانم‌ها است. منظم‌‌بودن میز آرایشی این امکان را برای ما فراهم کرده که دسترسی سریع‌تر و آسان‌تری به لوازم آرایشی مورد نیاز خود داشته باشیم .

چگونه میز آرایش مرتبی داشته باشیم؟

در خصوص مرتب کردن میز آرایشی باید گفت. بهترین روشی که به منظور نظم دادن به میز آرایشی می توان به کار برد، آن است که دقت داشته باشیم در هر بار استفاده از ابزار و لوازم گوناگون آرایشی خود هر یک از چیزهایی را که مورد استفاده قرار داده ایم مجددا به جای خود برگردانیم.
با این شیوه جلوی بی نظمی و نامرتب شدن میز آرایشی را می گیریم. اما روش های متنوع و گوناگونی به منظور مرتب کردن میز آرایشی و نظم دادن به آن وجود دارد. شما می توانید از آن ها بهره بگیرید و همواره یک میز آرایشی شیک و مرتب و تمیز داشته باشید.البته همه ی شما میدانید که لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی نباید در در دسترس همه ی افراد قرار بگیرند.

چرا مرتب کردن و چیدن لوازم آرایش مهم است؟

از آنجا که سرانه مصرف لوازم آرایشی در ایران 2/5 برابر میانگین جهانی است، بسیار مهم است که افراد به سلامت خود توجه ویژه داشته باشند. لوازم آرایشی تاریخ گذشته می توانند باعث ایجاد حساسیت های پوستی و مشکلات جدی برای چشم و بینایی شوند. از آنجا که این لوازم برای مدت طولانی استفاده می شوند، ممکن است که مصرف کننده متوجه انقضای تاریخ مصرف آنها نشود. بنابراین مرتب کردن کشوی لوازم آرایش کمک می کند تا فرد متوجه وسایلی شود که تاریخشان گذشته است و آنها را دور بیندازید. به این ترتیب سلامت پوست و چشم خود را تضمین کند.

مرتب کردن میز آرایش

استفاده از کشوهای میز آرایشی

اگر میز آرایشی ما کشو داشته باشد یک قابلیت مثبت و خوب است. یکی از بهترین اقدامات جهت مرتب کردن میز آرایشی آن است که لوازم و ابزارهای آرایشی خود را در داخل این کشوها قرار دهیم.از این طریق بخش زیادی از وسایل ما درون کشوهای میز آرایشی جا می گیرند. این کار باعث می شود از شلوغی، بی نظمی و به هم ریختگی آن ها جلوگیری شود.
برای این که انواع ابزارها و لوازم آرایشی را در داخل کشوهای میز آرایشی جا دهیم می توانیم از جعبه های کوچک، ظرف ها و سایر لوازمی که جهت طبقه بندی وسایل کاربرد دارند استفاده کنیم. شما می توانید به این وسیله کشوهای میز آرایشی خود را نظم و ترتیب ببخشیم.

تمام وسایل میز آرایش را خالی کنید

در مرحله اول باید تمام وسایل آرایشی، لوازم بهداشتی، لوازم شخصی برقی، برس یا شانه، قلمو یا براش، عطر و ادکلن، وسایل تزئینی و اقلام دیگر را از روی میز و داخل کشو خالی کنید و روی یک ملحفه یا پارچه قرار دهید تا فرش یا زمین اتاق کثیف نشود.سپس یک دستمال نخی را کمی نم کنید و گرد و خاک داخل کشو و روی میز را پاک کنید.
در صورتی که رد پارچه روی میز باقی ماند، آن را با یک دستمال خشک و تمیز، پاک کنید. در صورتی که می خواهید داخل کشوها تمیز بماند، می توانید کاغذ های مخصوص کابینت را داخل کشو پهن کنید تا در هر شرایطی میز آرایش تمیز باشد.سپس با یک شیشه پاک کن و یک روزنامه، آینه میز توالت یا آرایش را تمیز کنید. هیچ گاه از دستمال های خشک و زبر به منظور پاک کردن آینه استفاده نکنید. چرا که ممکن است روی آن خط یا خراش ایجاد شود.

مرتب کردن میز ارایشم

لوازم روی میز آرایش را دسته بندی کنید

به منظور ساده تر شدن کارتان، ابتدا لوازم روی میز آرایش را دسته بندی کنید. بهترین دسته بندی لوازم میز آرایش به این صورت است:

لوازم آرایش
لاک
لوازم بهداشتی
لوازم شخصی برقی
لوازم مانیکور، پدیکور و موچین
عطر، ادکلن و بادی اسپلش
براش یا قلمو
لوازم تزئینی مو
و سایز لوازم آرایشی

لوازم آرایش را دسته بندی کنید

لوازم آرایش باید به دسته های کوچک تر تقسیم شود. به این منظور کرم پودر، پنکیک، کانتور، کانسیلر و رژگونه را در یک دسته، ریمل، خط چشم و مداد چشم را در دسته دیگر، رژلب ها را در کنار هم و سایه ها را در کنار یکدیگر قرار دهید.توصیه می کنیم پیش از آنکه هر یک از اقلام آرایشی را به میز آرایش بازگردانید، به تاریخ انقضایشان توجه کنید. اگر تاریخ مصرف هر کدام گذشته است، حتما آن را دور بیاندازید، چرا که ممکن است لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته باعث حساسیت چشم یا حساسیت پوستی، بیماری پوستی یا حتی سرطان گردد.

اگر می خواهید لوازم آرایش را روی میز قرار دهید، می توانید از باکس های آرایشی استفاده کنید. این باکس ها شامل فضای معین برای رژلب و سایر محصولات آرایشی است. اما اگر نمی خواهید این باکس های را تهیه کنید، سعی کنید این لوازم را روی یک ظرف یا سبد کوچکی کنار میزتان قرار دهید. در غیر این صورت حتما اقلام آرایشی مرتبط را به طور منظم کنار یکدیگر بچینید.

در صورتی که می خواهید لوازم آرایش را در کشوی میز آرایش قرار دهید، یک جعبه یا سبد تهیه کنید و لوازم آرایش را به طور منظم کنار یکدیگر قرار دهید. برای ساده تر شدن کارتان می توانید رژلب، سایه چشم، لوازم آرایشی مربوط به پوست و لوازم آرایش چشم را در جعبه های کوچک جداگانه قرار دهید. اگر می خواهید از باکس های کادویی استفاده کنید، بهتر است ارتفاع جعبه کوتاه باشد تا فضای زیادی را اشغال نکند.

همچنین می توانید خودتان با مقوا، کشویتان را به چند بخش تقسیم کنید. برای این کار کافیست چند مقوا را به اندازه عرض کشو و تعدای مقوا به اندازه طول کشو ببرید. مقواهای عرضی را در کشو قرار دهید. چند برش عرضی روی مقواهای بلندتر ایجاد کنید، به طوری که مقوا کاملا بریده و جدا نشود. سپس مقواهایی که به اندازه طول کشو بودند را از روی برش، روی مقواهای عرضی قرار دهید تا ثابت بمانند. در نهایت کشوی میز آرایش به چندین بخش تقسیم می شود که می توانید وسایل خود را در گروه های متفاوت در کشو قرار دهید.
توصیه می کنیم لوازم آرایشی که به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنید را در یک کیف لوازم آرایش قرار دهید تا کشو یا میز آرایشتان شلوغ نشود و همیشه لوازم مورد نیازتان همراهتان باشد. کیف آرایش را می توانید در کیف دستی یا کنار میزتان، جدا از وسایل دیگر قرار دهید.

لاک ها را مرتب کنید

تنها خانم ها می دانند که تفاوت میان لاک جگری، زرشکی، قرمز الکلیلی، قرمز براق یا قرمز مات چیست! این نکته را می توان از رنگ های مشابه لاک هایشان متوجه شد.لاک ها را می توانید به چند روش مرتب کنید. برای روش اول به یک جعبه کوچک، مانند جعبه کادویی نیاز دارید. از این رو تمام لاک ها را در جعبه قرار دهید. اما ممکن است فکر کنید که چگونه رنگ لاک را در جعبه تشخیص بدهید؟ برای این کار می توانید با یک گوش پاک کن یا هر چیز دیگر، روی در لاک، رنگ لاک را بزنید تا هنگامی که از بالا به جعبه لاک ها نگاه می کنید، به سرعت رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نکات شگفت انگیز برای مرتب کردن میز آرایش

برای روش دوم می توانید آن ها را به ترتیب رنگ روی میز به صورت قطاری بچینید. همچنین می توانید لاک ها را در یک گوشه از میز یا کشو قرار دهید که باز هم توصیه می کنیم به منظور تمیز ماندن میز آرایش از یک جعبه، باکس آرایشی یا هر چیزی همچون سبد کوچک کمک بگیرید.

لوازم بهداشتی را داخل یک کیف آرایشی قرار دهید

لوازم بهداشتی تنها برای خانم ها نیست و در این مرحله آقایان نیز می توانند به لوازم آرایشی و بهداشتی خود نظم دهند. لوازم بهداشتی شامل کرم مرطوب کننده، کرم ضدآفتاب، کرم دور چشم، لوسیون، افترشیو، کرم موبر، دئودورانت یا ضد تعریق و… است.
در صورتی که می خواهید میز لوازم آرایش تان تمیز و مرتب باشد، توصیه می کنیم تمام این اقلام آرایشی و بهداشتی را داخل یک کیف لوازم آرایش قرار دهید و تنها محصول پرکاربردی همچون کرم مرطوب کننده را روی میز بگذارید. در این صورت میزتان آشفته نمی شود و برای پیدا کردن لوازم بهداشتی مورد نیاز، تنها به کیف مخصوص رجوع می کنید.

لوازم برقی شخصی را از جعبه خارج کنید

جعبه های لوازم برقی شخصی مانند سشوار یا حالت دهنده مو (اتو مو یا فرکننده) فضای بسیاری را روی میز آرایش اشغال می کنند، از این رو ابتدا این وسایل را از جعبه خود خارج کنید. با این حال ریش تراش یا لوازم برقی اصلاح موی سر یا بدن را نیازی نیست از جعبه خارج کنید. در این صورت آن ها را حتما داخل کشور قرار دهید. به یاد داشته باشید جعبه ها را دور نیاندازید، چرا که بسیاری از این جعبه ها حاوی ضمانت نامه دستگاه است!
به منظور مرتب کردن لوازم شخصی برقی، به یک ظرف استوانه ای نیاز دارید. این ظرف را می توانید به سادگی در بازار تهیه کنید یا می توانید ظرف هایی همچون ظرف سس را رب را رنگ، تزئین و در نهایت بازیافت کنید و استفاده کنید.در مرحله نهایی می توانید سشوآر، اتو مو، فرکننده مو و دیگر لوازم برقی شخصی خود را در این ظرف قرار دهید و آن را روی میز بگذارید تا میز آرایش تان مرتب تر از همیشه گردد.

لوازم فلزی کوچک را داخل کشو قرار دهید

لوازم فلزی کوچک همچون لوازم مانیکور، پدیکور، ناخن گیر، موچین یا قیچی ابرو در بیشتر مواقع گم می شوند، چرا که فضای مشخصی ندارند! در صورتی که لوازم مانیکور یا پدیکورتان بسته بندی مشخصی ندارد، می توانید به روش های دیگر آن ها را مرتب کنید.
برای مرتب کردن لوازم فلزی کوچک می توانید از یک لیوان کاغذی یک بار مصرف کمک بگیرید. در این صورت این لوازم را به صورت برعکس، به طوری که قسمت تیز لوازم پایین قرار بگیرد، داخل لیوان قرار دهید.توصیه می کنیم به منظور زیبایی میز آرایش تان، این لوازم را داخل کشو بگذارید. از این جهت میزتان مرتب باقی می ماند و زمانی را صرف پیدا کردن هر یک از این لوازم فلزی نخواهید کرد.

عطر و ادکلن و بادی اسپلش را روی میز آرایش قرار دهید

معمولا عطر و ادکلن یا بادی اسپلش شیشه یا بسته بندی ظریفی دارند و ممکن است با کوچک ترین اشتباه شکسته شوند. همچنین اگر عطر و ادکلن را به طور نامرتب در کشو قرار دهید، ممکن است بر اثر برخورد با وسایل دیگر خالی شود و تمام وسایل تان را عطرآگین کند!بهترین روش آن است که عطر و ادکلن و بادی اسپلش خود را مرتب روی میز قرار دهید. همچنین می توانید عطر مردانه و زنانه را با فاصله از یکدیگر قرار دهید تا عطرها با یکدیگر اشتباه نشوند و هر یک فضای مشخصی داشته باشد.

میز لوازم آرایش

براش یا قلمو را بشویید

اگر تعداد براش های رژ گونه، سایه چشم، کانتور، کانسیلر یا کرم پودر زیاد است، ابتدا هر یک از آن ها را با مایع دستشویی و آب ولرم به خوبی بشویید، سپس آن ها را در جای تمیزی زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شوند.براش کثیف بستر مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری است. از این رو ممکن است باعث جوش چرکی یا آکنه شود. در این صورت حتما هر هفته برای شستن براش هایتان اقدام کنید.اگر براش ها بسته بندی مشخصی دارند، آن ها را داخل بسته یا کیف مخصوصشان، داخل کشو قرار دهید. اما اگر براش ها فضای مشخصی ندارند، می توانید از یک لیوان استفاده کنید و آن ها را مرتب و منظم روی میز آرایش قرار دهید.

لوازم تزئینی مو را مرتب کنید

لوازم تزئینی مو مانند گل سر، کش مو، سنجاق مو و حتی بیگودی های پلاستیکی باید در فضای تمیزی قرار بگیرند، چرا که در ارتباط مستقیم با موی سر هستند. بنابراین پیش از هر کاری اگر لوازم مربوط به مویتان کثیف است، آن را بشویید یا موهایی که به آن ها چسبیده را جدا کنید.
توصیه می کنیم این لوازم را در یک کیف دربسته و تمیز قرار دهید تا فضای مخصوص به خود را داشته و از گرد و غبار به دور باشند. در نهایت کیف مخصوص را داخل کشوی میز آرایش قرار دهید.

استفاده از لیوان های مسی جهت مرتب کردن میز آرایشی

یکی از راه های جالب به منظور مرتب کردن میز آرایشی استفاده از لیوان های مسی برای نظم دادن به تعدادی از لوازم آرایشی است.این کار سبب می شود که وسایل ما منظم شوند. به این ترتیب میز آرایشی مرتب، آراسته و خلوتی داشته باشیم.لیوان های مسی یا لیوان هایی که جنس مشابهی دارند وسایل مناسبی برای مرتب نمودن انواع ابزارهای آرایشی ما به شمار می روند.به طور مثال می توانیم برس های آرایشی و لوازمی شبیه به آن را که دارای پایه های بلندی هستند در داخل این لیوان ها قرار دهیم .این کار موجب آن می شود که بخشی از لوازم آرایشی ما در فضای داخل این لیوان ها جا بگیرند.در نتیجه این امکان را داشته باشیم که از فضای بیشتری در میز آرایش برای سایر لوازم آرایشی خود بهره ببریم.

استفاده از قفسه های معلق جهت مرتب کردن میز آرایشی

استفاده از یک تخته اسکیت می تواند ایده خلاقانه ای برای گذاشتن لوازم آرایشی و مرتب کردن میز آرایشی ما باشد.این ایده مناسب حال کسانی است که در خانه هایی با فضای کوچکتر ساکن هستند . به این خاطر از نظر استفاده از فضا برای گذاشتن وسایل گوناگون از جمله میز آرایشی در اتاق خواب محدودیت دارند.با کمک اشیایی همچون یک اسکیت برد کهنه و بی مصرف و یا تخته های مشابه آن می توانیم قفسه های معلقی درست کنیم. شما می توانید آن ها از سقف اتاق آویزان کنید و یا آن ها را بر روی دیوار قرار دهید.این قفسه های معلق می توانند برای انواع لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گیرند. بهترین گزینه برای اتاق های کوچک به شمار می روند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits