مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
مراقبت و استفاده از اسفنج و قلم مو آرایشی
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مراقبت و استفاده از اسفنج و قلم مو آرایشی-اسفنج و قلم مو آرایشی-تمیز کردن اسفنج و قلم مو آرایشی-مراقبت اسفنج و قلم مو آرایشی

اسفنج و قلم مو آرایشی ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

اسفنج و قلم مو آرایشی

اسفنج و قلم مو آرایشی

وجود قلم موهای آرایشی در لوازم آرایش، از ضروریات است. قلم موهای خاصی وجود دارند که برای رسیدن به چهره ای عالی، به وجود آن‌ها نیاز خواهید داشت. با این حال یکی از چیزهایی که خیلی‌ها از آن چشم‌پوشی می‌کنند شستن قلم موهای آرایشی شان است!

قلم‌موهای طبیعی یا مصنوعی؟ اسفنج‌های آرایشی یکبار مصرف یا قابل استفاده‌ی مجدد؟ با وجود اپلیکاتورهای فونداسیون بسیاری که در بازار وجود دارد، انتخاب گزینه درست، مشکل بنظر می‌رسد.


اسفنج آرایشی گرد و قابل استفاده‌ی مجدد

اسفنج آرایشی گرد


مناسب برای: پوششی صاف و هموار بدون خطوط مشخص، فونداسیون مایع

شما اسفنج‌های آرایشی معمولی و یکبار مصرف را می‌شناسید. اسفنج‌هایی که لبه‌های آنها دایره یا زاویه دار (مثلثی) است، و در داروخانه‌ها پیدا می‌شوند. لبه‌هایی دارند که می‌تواند خط‌های مشخصی در پوست بجا بگذارد.

اما یک اسفنج با کیفیت قابل استفاده‌ی مجدد و گرد، فونداسیون را کاملا هموار پخش می‌کند و حتی می‌تواند برای رفع اشتباهات آرایشی مورد استفاده قرار گیرد. این اسفنج‌ها می‌توانند برای ایجاد یک پوشش کامل با فونداسیون پودری مورد استفاده قرار گیرند، زیرا آنها مواد بیشتری به پوست می‌رسانند.

کیندرا، مانند بسیاری از هنرمندان آرایشگر دیگر، طرفدار اسفنج‌های تخم مرغی شکل است و برای پخش فونداسیون مایع بصورت یکدست، از آنها استفاده می‌کند.

اسفنج و قلم مو آرایشی

اسفنج آرایشی

به یاد داشته باشید که باید هر نوع اسفنج قابل استفاده‌ی مجدد را زود به زود بشویید تا هر ماده‌ی اضافی خشک شده‌ای که روی آن وجود دارد، پاک شود. کیندرا توصیه می‌کند که این کار را حداقل هفته ای یکبار انجام دهید.

قلم موی آرایشی


مناسب برای: ایجاد پوششی با ظاهری طبیعی، ترکیب آسان و کانتورینگ با هر نوع فونداسیون

قلم‌موهای طبیعی بسیار بهتر از قلم‌موهای مصنوعی، فونداسیون پودری را نگه می‌دارند و باعث آرایش صاف‌تر و طبیعی‌تر می‌شوند، مخصوصا برای ایجاد پوشش هموار سبک تا متوسط، مناسب هستند.

شما می‌توانید قلم‌موهایی با موهای طبیعی از موی حیوانات مختلفی مانند سنجاب، بز، سمور، یا راسو پیدا کنید. هنگام استفاده از فونداسیون‌های مایع یا کرمی، می‌توانید از قلم‌موهایی با موهای طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید. قلم‌موها برای کانتورینگ در امتداد خط مو، خط آرواره، گونه‌ها و بینی نیز ایده آل هستند.


نگهداری از قلم مو

کیندرا توصیه می‌کند که مانند اسفنج‌ها، قلم‌موها را هم هفته‌ای یکبار بشویید (برای خشک کردن قلم موها از از وسیله‌ای که در شکل زیر نشان داده شده، استفاده کنید).

اسفنج و قلم مو آرایشی

قلم موی آرایشی

ابزارهای آرایشی‌تان را در کیف یا جعبه‌ی آرایش نگه ندارید، زیرا آنها محیط مناسبی برای رشد میکروب‌ها هستند. او می‌گوید: اگر می‌خواهید یک اسفنج یا قلم مو را برای مسافرت با خود ببرید، آن را در یک کیسه‌ی پلاستیکی زیپ دار یا داخل کیفتان نگه دارید تا گرد و خاک روی آن ننشیند.


انگشتان دستتان!

مناسب برای: کرم رنگ دهنده BB یا CC و یا مرطوب کننده‌ی رنگی مخصوصا روی پوست‌های خشک

کیندرا پیشنهاد می‌کند که از انگشتانتان برای مالیدن محصولات پایه‌ی خالص روی پوست خشک استفاده کنید تا بتوانید جاهای زبر پوست را احساس کنید و در آن نواحی با ملایمت بیشتری عمل کنید.

گرمای دست‌های شما به جذب بهتر محصول توسط پوستتان کمک می‌کند. بخصوص وقتی که از یک کرم مرطوب کننده‌ی BB یا CC استفاده می‌کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است