دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
صاف کردن موهای فر با بهترین روش
11
زمان مطالعه: 3 دقیقه
صاف کردن موهای فر با بهترین روش-صاف کردن موهاي مجعد و روش صاف کردن موهاي مجعد و روش های صاف کردن موهاي مجعد و اموزش صاف کردن موهاي مجعد و راه صاف کردن موهاي مجعد و برای صاف کردن موهاي مجعد و راههای صاف کردن موهاي مجعد و طرز صاف کردن موهاي مجعد و...

معمولا موهای فر، خیلی خشک و مجعد هستند و افرادی که موهایشان از این جنس است برای حالت دادن به آن با مشکل و معضلات زیادی روبه رو هستند.

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

اگر موهای شما هم به طور طبیعی فر و مجعد است، این شانس را دارید که با روش های کاملا طبیعی آنها را به شکل‌های مختلف حالت دهید تا نرم، یکنواخت و درخشان به نظر بیایند.

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

براي صاف کردن موهاي مجعد، روش‌هاي زيادي وجود دارد که در مورد آثار حاصله و بي‌خطر بودن آنها حرف و حديث فراوان است.

به طور عمده براي موهاي مجعد طبيعي سه روش صاف کردن وجود دارد:

lمو استفاده از پماد يا رزين‌هاي ثابت کننده

lمو استفاده از شانه حرارت داده شده

lمو استفاده از صاف‌کننده‌هاي شيميايي

هيچ کدام از اين روش‌ها کاملا بي‌خطر و موثر نيست و هر کدام، مشکلات خاصي دارند. کاربرد پمادها آسان و نسبتا بي‌خطر است اما کثيف بوده و اثر موقتي دارند. شانه گرم نيز آثار موقتي ايجاد کرده و خيلي به پوست سر و موها آسيب مي‌رساند و بايد در يک سالن زيبايي و توسط شخص حرفه‌اي به کار روند.

محصولات شيميايي نتايج طولاني‌تر داشته اما بعضي از اين مواد باعث ايجاد صدمه به پوست سر و موها مي‌شوند. از محصولات شيميايي هم براي مصارف خانگي و هم مصرف حرفه‌اي استفاده مي‌شود.

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

پمادها معمولا از روغن‌هاي سنگين يا وازلين مي‌باشند که موها را به پوست سر چسبانده و با اثر کوتاه‌مدت و بدون هيچ تغيير شيميايي به صاف کردن موها منجر مي‌شوند.اين روش اغلب توسط مردان استفاده مي‌شود.

گاهي به دليل وجود ماده معطر و يا ديگر ترکيبات در پمادها، درماتيت يا التهاب پوستي ايجاد مي‌شود. گاهي هم جوش‌هاي پوستي در پوست کنار خط مرز موها پديد مي‌آيند که جوش پمادي ناميده مي‌شوند.

در مورد شانه‌هاي گرم بايد گفت حرارت 90 تا 150 درجه‌اي اين شانه باعث شکسته شدن بعضي از پيوندهاي مو شده و باعث صاف شدن تحت فشار آن مي‌شود. سپس درجه حرارت موها با برداشتن شانه به سرعت پايين آمده و پيوندها دوباره به حالت اول برمي‌گردند.

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

موهاي صاف شده در معرض آب، رطوبت محيط و يا حتي تعريق پوست به حالت و شکل مجعد اوليه خود باز مي‌گردند. کمپرس گرم با اين شانه‌ها باعث سوختگي درجه يک تا درجه سه پوست سر يا اطراف آن مي‌شود.

تکنيک اشتباه، بي‌دقتي و استفاده مکرر از اين روش مي‌تواند باعث ايجاد يک قسمت طاس موقتي بشود اماصاف کردن شيميايي موها تنها روش طولاني اثر است.

مواد شيميايي قوي باعث تورم، شکستن و تغيير پيوندهاي شيميايي مو مي‌شود. به خاطر سرعت عمل سريع واکنش اين محصولات شيميايي نبايد بيشتر از 5 تا 10 دقيقه روي موها بمانند وگرنه به طور جدي آسيب خواهند رساند.

صاف کردن موهای فر با بهترین روش

حتي‌ امکان سوختگي پوست سر و پوست اطراف سر در اثر تماس با اين مواد وجود دارد. اگر مواد صاف‌کننده قليايي با چشم تماس پيدا کنند امکان از دست رفتن بينايي نيز هست. محصولات حاوي غلظت بالا که در سالن‌هاي زيبايي مصرف مي‌شوند بهتر است مورد مصارف خانگي قرار نگيرد.

گردآوري توسط : مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.2 از 5 (11 رای)  

    
    دیدگاه ها
    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    hits