دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
 روش هایی برای قرینه سازی ابرو و هم اندازه کردن ابروها

۳ روش برای قرینه سازی ابرو + اشتباهات رایج هنگام برداشتن ابرو

روش هایی برای قرینه سازی ابرو و هم اندازه کردن ابروها
17
3,535
زمان مطالعه: 7 دقیقه
برای قرینه سازی ابرو روش های ساده ای وجود دارد که با انتخاب هر کدام از این روش های می توانید ابروهایتان را شبیه به هم بردارید و به اصطلاح ابروی شما تا به تا نشود. قرینه بودن ابرو و هم اندازه بودن آن در چهره شما بسیار تاثیر خواهد داشت

طراحی و قرینه سازی ابروها در خانه

برای قرینه سازی ابرو چند روش ساده وجود دارد که با انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید به راحتی ابروهایتان را شبیه به هم برداشته و زیبایی صورت خود را چندین برابر کنید.پس با این مقاله از دلگرم همراه شوید.

آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

شکل ابرو تاثیر زیادی در زیبایی ابرو دارد و باعث زیباتر شدن فرم صورت می شود. شکل ابرو می تواند به چشم های شما حالت دهد.

امروزه روش های متعددی تظیر آرایش ابرو، هاشور زدن ابرو، سایه ابرو و تاتوی ابرو برای تغییرات ابرو وجود دارد که هر کسی می تواند با این روش ها عیب های موجود در ابروها را برطرف کند و در مدل ابروهای خود تغییراتی را ایجاد کند.

از هر کدام از این روش ها برای قرینه سازی ابروها هم می توان استفاده نمود.

روش اول: استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو

 1. در این روش ابتدا دستمال کاغذی را روی قسمت پایینی ابرو‌ها قرار داده و با کمک ماژیک روی قسمت‌های وسط ابرو و ابتدا و انتهای پایین ابرو را نشانه گذاری کنید. (به جای دستمال کاغذی از پارچه یا کاغذ نیز می‌توانید استفاده کنید؛‌ هر چیزی که یک خط صاف زیر ابروهای شما ایجاد کند تا راحتتر بتوانید دو ابرو را در یک خط قرینه کنید.)
 2. سپس دستمال کاغذی را در قسمت بالایی ابروها (پیشانی) قرار داده و دوباره ابتدا،‌ انتها و وسط بالای دو ابرو را در یک راستا علامت‌گذاری کنید. با مقایسه کردن نقطه‌ها کاملا مطمئن می‌شوید که ابرو‌ها متقارن شده‌اند.
 3. بعد از آن در مرحله بعدی نقاط مشخص شده را به یکدیگر وصل کنید. توجه داشته باشید که دو قله ابرو باید به یکدیگر وصل شوند و دو تاج ابروی متقارن شده را هم باید به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید.
 4. از ریمل رنگ ابرو برای کشیدن ابرو استفاده کنید و سپس بخش‌های بیرون مانده از قابی که برای ابرو ایجاد کرده اید را با موچین تمیز کنید و موهای اضافی را بردارید.

روش دوم: قرینه سازی ابرو با استفاده از مداد چشم

 • ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص کنید. در ابتدا مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از اون قسمت شروع می‌شود.
 • برای کشیدن قسمت دنباله ابرو مداد را کنار پره بینی قرار داده به طوری که اون مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.
 • برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار داده و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند مکان صحیح قوس دادن ابرو می‌شود. قوس دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

روش سوم: استفاده از خط کش قرینه سازی و کولیس

 1. در ابتدای کار باید نقطه وسط پیشانی و بین دو ابرو را مشخص کنید. سپس خط کش قرینه سازی را بالای ابروها روی پیشانی گذاشته و نقطه وسط یعنی نقطه صفر را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم. (تصویر زیر)
 2. حال با استفاده از خط کش و مداد یا ماژیک ابرو در نقطه شروع ابروها نیز خط کشیده به شکلی که از نقطه صفر روی خط به یک میزان تا هر دو تاج ابرو فاصله باشد.
 3. سپس خط وسط خط پیشانی را تا قوس ابرو نیز اندازه بزنید. یعنی از همان نقطه صفر به یک میزان فاصله تا قوس هر دو ابرو تعیین کنید.
 4. به همین شکل خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو اندازه بگیرید. یعنی سه اندازه گیری از وسط دو ابر صورت می‌گیرد.
 5. حالا نوبت به بالا پایین بودن ابرو‌ها می‌رسد. در این مرحله با کمک کولیس خط‌ها را به یکدیگر وصل کنید یعنی یک خط مستقیم از قوس ابرو به قوس ابروی دیگر وصل کنید تا بالا و پایین بودن ابرو‌ها را متوجه شوید.
 6. سپس یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ابروی دیگر وصل کنید و همین کار را عینا با نقطه پایینی تاج ابرو انجام دهید تا دو ابرو در یک راستا قرار بگیرند.
 7. حال مطابق قاب ایجاد شده ابرو را تمیز کرده و یا هاشور یا تاتو کنید و شاید بخواهید با مداد یا ریمل ابرو تنها ابرو را به شکل موقت حالت دهید.

چند نکته برای قرینه سازی بهتر ابرو

باید توجه داشته باشید که با توجه به فرم صورتتان ابروها را قرینه سازی کنید تا زیبایی صورت شما دو برابر شود.

می توانید در زمان قرینه سازی از کانسیلر استفاده کنید تا خطها به وضوح مشخص شوند. اگر ابروهای شما کم پشت است یا بخشی از آن ریخته است باید در ابتدا آن را تقویت کنید تا ابروها رشد کنند و سپس اقدام به برداشتن آنها کنید.

اشتباهات رایج و معمولی هنگام برداشتن ابروها

1. فکر می کنید ابرو هایتان باید دقیقا قرینه باشند

همه متخصص ها این شعار را تکرار می‌ کنند : ابروها خواهر هستند، نه دو قلو. آنها درست می‌ گویند. سعی نکنید آنها را دقیقا مطابق یکدیگر کنید زیرا در نهایت ابرو هایی باریک و نازک خواهید داشت.

۲. هر روز ابرو هایتان را بر می‌ دارید

متخصصان در مرکز بلینک بروبار در مورد زمان برداشتن ابرو می‌ گویند : باید بگذارید ابرو هایتان تا آخرین حد ظرفیت خود رشد کنند و سپس نزد یک متخصص بروید تا برای شما ابرویی با شکل پهن تر در نظر بگیرد به طوری که در خانه هم بتوانید آن‌ را حفظ و مراقبت کنید.

۳ روش برای قرینه سازی ابرو + اشتباهات رایج هنگام برداشتن ابرو

۳. ابرو هایتان را قبل از حمام بر می‌ دارید

همیشه بعد از حمام آب گرم ابرو هایتان را بردارید. ( گرما + رطوبت = راحت‌ تر جدا شدن موها )

۴. اشتباه کردن درباره طول ابرو

از راهنمایی ما استفاده کنید تا طول درست را به دست آورید : بگذارید دو ردیف اضافه از مو زیر ابرو هایتان رشد کند. سپس از یک مداد برای اندازه گیری جایی که ابرو باید شروع شود ( پل بینی ) و جایی که باید تمام شود، استفاده کنید. ( مداد را از پل بینی تا انتهای ابرویتان قرار دهید )

۵. اشتباه کردن درباره مکان قوس ابرو

اگر مکان قوس ابرویتان را اشتباه انتخاب کنید، می‌ تواند به طور جدی ظاهر شما را تحت تأثیر قرار دهد. برای پیدا کردن اینکه قوس ابرویتان باید کجا باشد، مداد را از روی پل بینیتان تا عنبیه چشمتان قرار دهید.

۶. برداشتن بالای ابرو

شاواتا ، متخصص ابرو ها می‌ گوید : وقتی می خواهید ابرو هایتان را در خانه مرتب کنید، تنها زیر ابرو و قوس آن‌ را مرتب کنید و هرگز بالای آن‌ را برندارید.

۷. هنگام برداشت ابرو هایتان بیش از حد به آینه نزدیک می‌ شوید

اگر به هنگام برداشتن ابرو هایتان زیادی به آینه نزدیک بشوید، در عوض اینکه کل شکل ابرو هایتان نگاه کنید، به تک تک موها توجه می‌ کنید.

این کار می‌ تواند برای شما یک ابروی نازک و ناهموار به دنبال داشته بشید. در عوض از یک آینه‌ ی بزرگ استفاده کنید و هر ازگاهی چند قدم به عقب بروید تا بتوانید کل صورتتان را بینید ، نه فقط ابرو هایتان.

بیشتر بخوانید :

آرایش ابرو با استفاده از شیدینگ + آموزش میکروشیدینگ

فواید و عوارض لیفت ابرو (بالا کشیدن ابرو و پیشانی)

از بین بردن چین و چروک و خطوط اخم روی صورت در منزل


 • منبع
 • topnaz.com
 • farsimode.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

hits
statcounter