دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۲۱ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
شادابي پوست با شاد بودن
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شادابي پوست با شاد بودن-شادي براي پوست‌تان خوب است زيبايي و شادابي پوست - ريزش مو - کدرشدن پوست-عامل مهم جواني پوست-روحيه شاد-داشتن پوست-شادي براي پوست‌تان خوب است-شاد بودن عامل مهم جوانی پوست-جلوگيري از پيري زودرس

شادابي پوست با شاد بودن

شادابي پوست با شاد بودن

براساس نتايج اين تحقيقات جامعه‌شناسان و دکتر آبروايا و همکاران در مرکز تحقيقات پوست، 4 کشور متفاوت از جمله کاليفرنيا، مردمان شادمان زيباترند و بيشتر مورد توجه قرار مي‌گيرند، مشکلات را به راحتي پشت‌سر مي‌گذارند و حتي درآمد بهتري دارند. براساس مطالعه دکتر فرايد، متخصص پوست مرکز تحقيقات دانشگاهي پنسيلوانيا نيز مردمان شاد سالم‌تر به نظر مي‌رسند و مو و ناخن آنها رشد بهتري دارد.

شادابي پوست با شاد بودن

حتي ايستادن و راه رفتن انسان‌هايي با ديدگاه مثبت هم وضعيت بهتري دارد و استوار و محکم قدم برمي‌دارند و شانه‌هايشان را هنگام راه رفتن عقب نگه مي‌دارند. همان‌طور که مي‌دانيد، استرس زمينه‌ساز بسياري از بيماري‌هاست و باعث بدتر شدن آکنه، تشديد اگزما، افزايش ريزش مو و تسريع فرآيند پيري مي‌شود. در مطالعه‌اي در سال 2001 در دانمارک، پاسخ پوستي 15 بيمار به هيستامين پس از ايجاد غم، عصبانيت و شادماني بررسي و مشاهده شد واكنش‌هاي آلرژيک در حالت‌هاي خلقي شادماني کمتر و پاسخ پوستي کمتر به هيستامين در حالت سرخوشي و شادماني رخ مي‌دهد.

شادابي پوست با شاد بودن

در مطالعه‌هاي جداگانه‌اي که در سال‌هاي 1982 و 1990 انجام شد،. مردان و زنان را در دو چهره خندان و بدون خنده به مطالعه‌شوندگان نشان دادند و نتايج نشان داد که افراد خندان بيشتر انتخاب شدند و جذاب‌تر و باهوش‌تر به نظر مي‌رسيدند. جالب است بدانيد که ثابت شده خانم‌هاي افسرده‌اي که براي تزريق بوتاکس در خط اخم مراجعه مي‌كنند، به دليل اثر بوتاکس که فرد را از اخم كردن باز مي‌دارد و آثار منفي اخم در چهره را از بين مي‌برد، حتي خلق بهتري پيدا مي‌كنند.

شادابي پوست با شاد بودن

روحيه شاد، عامل مهم جواني پوست و جلوگيري از پيري زودرس محسوب مي‌شود و افسردگي در طولاني‌مدت، کدرشدن پوست و مستعدشدن آن براي بروز بيماري‌هاي مختلف را در پي دارد. سفيدي موي سر و آسيب به ناخن‌ها نيز از آثار مخرب افسردگي در طولاني‌مدت است، بنابراين براي داشتن پوست، مو و ناخن بهتر مي‌توان بدون صرف هزينه‌هايي گزاف و وقت و زمان، آسان‌ترين راه يعني خنديدن و شاد زندگي‌کردن را امتحان کرد.

شادابي پوست با شاد بودن

رفع چین و چروک‌های ناشی از افسردگی و ناراحتی‌های روحی در صورت مراجعه زودهنگام فرد به متخصصان پوست و خارج شدن از حالت افسردگی امکان پذیر است.

شادابي پوست با شاد بودن

وی همچنین ریزش و سفیدی موی سر و آسیب به ناخن‌ها را نیز از آثار مخرب افسردگی‌ها و ناراحتی‌های عصبی فرد در طولانی مدت دانست و اظهار داشت:در زمان ابتلای فرد به افسردگی و ناراحتی‌های روحی و عصبی،سلول‌های دفاعی بدن در این افراد به فولیکول‌ها یا غشا‌ی سازنده زیرپوست حمله ور شده و با آسیب رساندن به آن موجب سست شدن ریشه موی سر،از بین رفتن رنگدانه‌های مو و همچنین تحت تأثیر قرار دادن صدف ناخن‌ها و در نتیجه ریزش موو شکنندگی و ضعف ناخن ها می‌شود.

این متخصص پوست و زیبایی خاطرنشان کرد:افسردگی موجب جمع شدن عضلات زیرپوست و فشار برروی ابرو‌ها و در نتیجه افتادگی پلک شده که با لبخند زدن و دوری از حالت مذکور می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

گردآوري توسط : مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید