alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۴ مه ۲۰۲۱ میلادی
تزریق چربی به روش نانوفت
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
جوان سازی پوست با متد نانوفت : روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که یکی از این روش‌ها تزریق چربی ( بهتر است بگوییم پیوند چربی به روش نانوفت ) است.

نانوفت چیست؟

امروزه زیبایی و جوانسازی پوست یکی از دقدقه ها بحساب می آید ،نانو فت جدیدترین روش تزریق چربی با ماندگاری بالا می باشد، در این متُد چربی برداشته شد از ناحیه هایی مثل ران و طی فرایند جداسازی سلول های بنیادین و تزریق آن به ناحیه های مورد نیاز جوانسازی پوست حاصل می شود.

این روش عموما جهت ترمیم صورت های تکیده استفاده شده و ورشی جدید جهت مدلینگ صورت می باشدنانوفت، چربی فرآوری شده بدن است که حاوی غلظت بالایی از سلولهای بنیادی است.سلول های بنیادی به سلول هایی گفته میشود که هنوز تمایز پیدا نکرده و قابلیت تمایز به سلول های اختصاصی را دارند و قادرند با تقسیم سلولی ، سلولهای بنیادی بیشتری تولید کنند.

این سلول ها در بازسازی بافت های آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند در این روش درمانی ، ابتدا سلول های بافت چربی از ناحیه ران ها . یا شکم برداشته میشوند این بافت چربی تکینک ویژه ای طی یک فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلول های بنیادی فراوانی است به دست می آید.

مشخص شده است که نانوفت تاثیر معجزه ای در جوان سازی داشته و پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته و پیر را بهبود می بخشد.این تکنیک برای جوانسازی و از بین بردن کبودی ، گودی،چین و چروک زیرچشم از بین بردن چروکهای سطحی صورت،گردن،ناحیه دکولته اثرات شگفت انگیزی به همراه دارد.

سلول ها و فاکتور های رشد داخل بافت چربی، قادرند بافت های آسیب دیده را ترمیم کرده و سلول های پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند و خاصیت کشسانی پوست و نشستن پروتئین های ساختاری لازم، برای پوست را تقویت کنند. همچنین این کار تاثیر مثبتی بر محو شدن جای زخم ها و اسکار دارد (به خصوص در صورتی که همراه تزریق چربی داخل جلدی باشد، نتایج شگفت انگیزی حاصل خواهد شد).

گرفت یا پیوند چربی نانو چیست؟

گرفت یا پیوند چربی نانو چیست؟

پیوند چربی نانو، به ذرات بسیار کوچک چربی که به طور خاص فیلتر و پایدار شده اند اشاره دارد و برای نواحی که امکان تزریق دارند، استفاده می شود. در این فرآیند چربی فیلتر پایدار می شود، تا ذرات نانو به دست بیاید. این پایدار سازی شامل درصد بالایی از سلول های بنیادی، سلول های اندوتلیال، مونوسیت ها، ماکروفاژ ها و گرانولوسیت ها می باشد، که فعال شدن سلول های بنیادی، باعث افزایش تولید کلاژن می شود.

تأثیر اصلی تزریق چربی نانو، بازسازی و جوان سازی بافت، به ویژه برای اصلاح گودی زیر چشم و بهبود پوست آسیب دیده می باشد. در طی پردازش و فیلتر چربی ها، بسیاری از سلول های چربی از بین می روند (آپوپتوز سلول)، بنابراین تزریق چربی نانو، توانایی ایجاد حجم قابل توجهی را ندارد. در حقیقت، به دلیل کمبود سلول های آدیپوسیت (چربی)، اثر حجم دهی چربی نانو، به طور قابل توجهی محدود می باشد.

از سوی دیگر، از پیوند چربی میکرو برای حجم دهی زیاد و تقویت بافت در صورت، سینه ها یا باسن استفاده می شود. بنابراین، نشانه های تزریق چربی نانو، در مقایسه با پیوند چربی میکرو متفاوت است.

پیوند چربی نانو زیر چشم

مشکل اصلی پس از تزریق چربی نانو به زیر چشم، تورم، کبودی، قرمزی در محل تزریق است، که ممکن است تا 2 الی 3 هفته ادامه داشته باشند. در طی 48 ساعت پس از تزریق چربی، توصیه می شود ناحیه ی مورد نظر را خنک نگه داشته و در حالت نیمه نشسته بخوابید تا در کم ترین زمان ممکن به بهبودی دست یابید.

هم چنین بهتر است از دارو های رقیق کننده خون مانند امگا 3 و ایبوپروفن، به مدت چند هفته اجتناب کنید. در صورت انجام صحیح این اقدامات، پیوند چربی نانو بیشتر دوام پیدا می کند.

separator line

هزینه تزریق چربی نانو

درمان تغییرات پیری صورت، با تزریق چربی نانو، باید با نیازها و خواسته های زیبایی هر فرد مطابقت داشته باشد و در افراد مختلف متفاوت است. برای هر فرد باید یک طرح منحصر به فرد انجام شود که نگرانی ها و نیازهای خاص هر فرد را برطرف کند. بنابراین، قیمت پیوند چربی صورت دقیقاً به نیاز هر فرد و زمان مورد نیاز برای انجام تزریق بستگی دارد.

separator line

عوارض جانبی تزریق چربی

عوارض جانبی تزریق چربی بسیار کم و نادر می باشد. درد و تورم شایع ترین عوارض هستند. وجود عفونت ممکن است بر روی دوام و پایداری پیوند چربی، تأثیر بگذارد. عفونت های ویروسی یا عفونت هرپسی، (تبخال) در محل ورود کانولا بسیار گزارش می شوند.

آمبولی چربی، به ویژه اگر با سوزن تیز تزریق شود، از عوارض جدی تزریق چربی است. کوری ممکن است به عنوان نتیجه مستقیم سوراخ شدن توسط سوزن، و آسیب داخل کپسولی یا ترومبوز شریان رتینال مربوط به فشار، ایجاد شود. احتمال تشکیل کیست در هنگام انتقال مقدار زیادی چربی، بسیار زیاد است. نکروز پوست و تشکیل سینوس، ممکن است ناشی از پر شدن یا افزایش حجم بیش از حد محل مورد نظر رخ دهند.

آتروفی فشاری ممکن است در اثر افزایش حجم بیش از حد، همراه با نکروز عروقی باشد که به دلیل فشار بیش از حد بر روی عروق می تواند، منجر به ترومبوز شریانی یا وریدی شود.هماتوم یا تشکیل سروما، ممکن است در صورت عدم استفاده از کانولاهای غیرنافذ، و مصرف دارو های ضد انعقادی یا مکمل های دیگری که اثر ضد انعقادی دارند، بیشتر ایجاد شوند.

تزریق چربی با تزریق ژل چه تفاوتی دارد؟

تزریق چربی با تزریق ژل چه تفاوتی دارد؟

در تزریق چربی نانو، می توان از افزودن پلاسمای غنی از پلاکت، (پی آر پی) برای بهبود نتایج، با افزایش عروق در اطراف سلول های چربی تزریق شده، استفاده کرد. درست مانند چربی، پی آر پی از بدن خود بیمار برداشته می شود و سپس چرخانده می شود تا پلاکت های ترمیم کننده، زخم را متمرکز کنند. استفاده از پی آر پی نسبت سلول های چربی را، که از فرایند انتقال آسیب زا زنده می مانند، به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و نتایج را بهبود می بخشد.

separator line

چه کسانی می توانند کاندید تزریق نانوفت باشند؟

تمام افرادی که دارای پوست آسیب دیده یا سالخورده باشند می توانند تزریق چربی انجام دهند. فرد باید چربی کافی برای ساختن نانوفت داشته باشد (از میزان فقط چند میلی لیتر برای نواحی کوچک تا ۳۰-۴۰ میلی لیتر نانوفت برای کل صورت) کدام نواحی برای تزریق نانوفت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند:

  • چهره
  • دست ها
  • ناحیه دکلته یا گردن و سینه

separator line

چه کسانی کاندید خوبی برای تزریق نانوفت نیستند؟

افراد مبتلا به آنورکسی یا بی اشتهایی عصبی یا ورزشکارانی که هیچ چربی ای در بدنشان برای پیوند زدن پیدا نشود.

چگونه برای تزریق نانوفت آماده شویم؟

آماده سازی خاصی برای این عمل زیبایی وجود ندارد.

separator line

نانوفت چگونه تزریق می شود؟

تزریق نانوفت معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. فقط در صورت ترکیب با روشهای دیگر، پزشک این عمل را تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد داد.برای کاهش ناراحتی پس از عمل و کبودی، همیشه ترکیبی از بی حسی موضعی و آدرنالین به ناحیه برداشت چربی تزریق می شود.

لیپوساکشن – چربی را می توان با استفاده از لیپوساکشن از هر بخشی از بدن که مقدار کافی چربی برای پیوند داشته باشد برداشت کرد. چربی اغلب از نواحی شکم یا قسمت داخلی بالای ران برداشت می‌شود، اما می توان از داخل زانوها، ران ها یا ساق پا، باسن، پهلوهای دور کمر نیز چربی برداشت،

پس از تزریق بی حسی موضعی، که در ناحیه مورد نظر خونریزی را به حداقل می رساند، برش بسیار کوچکی ایجاد می شود و چربی با استفاده از یک سوزن نازک با سوراخ های متعدد و یک دستگاه مکش ویژه برداشت می شود. سپس این برش کوچک را با یک بخیه قابل جذب می بندند.

تصفیه – برای جدا کردن خون، روغن و مواد بی حسی موضعی از سلول های چربی، چربی برداشت شده شستشو داده و فیلتر می شود.
در مرحله بعد، از طریق جابجایی چربی به میزان۳۰ بار بین دو سرنگ cc 10 که هر کدام به یک کانکتور خاص متصل می شوند، امولسیون یا محلول چربی به دست می آید.

تزریق نانوفات – اگر این روش تحت بی حسی موضعی انجام شود، تزریق چربی در محل مورد نظر با حداقل مقدار بی حسی انجام می شود که بعد از آن، سلول های چربی با یک سوزن ۲۷G بسیار نازک یا یک سرنگ تزریق خواهد شد. اگر روش تحت بیهوشی عمومی انجام شود، از بی حسی موضعی استفاده نخواهد شد، چرا که بی حسی موضعی بر میزان بقاء چربی تزریقی تأثیر منفی می گذارد.

MAFT-gun – برای تزریق چربی، از ابزار MAPA-gun استفاده می شود. این ابزار توسط پزشک تایوانی، دکتر لین ابداع شده است که این امکان را می دهد تا تزریق چربی پیوسته، بدون خطا و دقیق و به صورت قطره ای با قطر تنها یک میلی متر انجام شود. در مقایسه با میکرو چربی یا میکروفت، اثر نانوفت معمولا با تاخیر پس از چهار هفته تا سه ماه ظاهر می‌شود.

separator line

طرح درمانی ​​نانوفت به چه صورت است؟

به عنوان یک درمان مستقل، تزریق های نانوفت به صورت درمان سرپایی انجام می شود.

طی دوره بهبودی پس از تزریق نانوفت چه انتظاری باید داشت و چه باید کرد؟

تورم – به عنوان یک روش درمانی مستقل، تزریق نانوفت باعث تورم، کبودی یا ناراحتی چندانی نمی شود.

همچنین بخوانید:

فرق تزریق چربی با تزریق ژل چیست؟

خطرات تزریق نانوفت چیست؟

تا کنون، هیچگونه عفونت، کیست های چربی، گرانولوم پوستی یا عوارض ناخواسته دیگری مشاهده نشده است.

نتایج تزریق چربی چقدر دوام دارد؟

تزریق نانوفت روشی جدید در پزشکی و زیبایی است و هنوز نمی توان پاسخ مناسب و دقیقی به این سوال ارائه داد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • nilforoushzadeh.clinic
  • drhamidvahidi.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits