مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
فواید لیفت و کشیدن پوست صورت به روش اندوسکوپیک پوست
3
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آندوسکوپ صورت چیست؟ لیفت اندوسکوپیک می تواند در قسمت های مختلف صورت مانند ابرو و گونه انجام شود. این روش نسبت به سایر روش های جراحی زیبایی، درد و هزینه کمتری دارد.

جراحی لیفت اندوسکوپیک صورت چیست؟

جوانسازی با آندوسکوپ : با این که پیر شدن امری اجتناب ناپذیر است، ولی روش تأثیر آن بر بدن قابل انتخاب است. تغییرات مرتبط با پیری اغلب در دهه های ۳۰ و ۴۰ بسته به عواملی مانند میزان قرارگیری در معرض نورخورشید،خاصیت ارتجاعی پوست و وضعیت کلی سلامتی و شیوه ی زندگی در قسمت میانی صورت ظاهر می شود.
لیفت آندوسکوپ صورت روشی محبوب و مؤثر برای برطرف کردن علایم اولیه پیری که در قسمت میانی صورت پدیدار میشوند،است.لیفت صورت سنتی یکی از روش های مؤثر در جوان سازی پوست محسوب می شده است اما جراحی پلاستیک به روش آندوسکوپیک ده ها سال است که روشی مدرن به جای روش سنتی محسوب می شود و حتی در جراحی های ارتوپدی، اورولوژی و زنان انجام خواهد شد.
امروزه به علت پیشرفت های تکنولوژیکی جراحان پلاستیک در بسیاری از روش های سنتی مثل لیفت صورت، لیفت پیشانی، ابدومینوپلاستی و لیفت سینه ازطریق آندوسکوپی استفاده می کنند.در حقیقت جراحان پلاستیک تلاش بر به حداقل رساندن زخم ها و برش های بعد از جراحی دارند برای این که در این شیوه جراح با استفاده از یک لوله بلند و نازک که دوربینی روشن درانتهای آن وجود دارد ( آندوسکوپیک) به نواحی زیرین پوست دسترسی پیدا می کنند.

لیفت اندوسکوپی صورت

مزایای لیفت اندوسکوپی صورت

زیباسازی بسیار مؤثر صورت با برش های کوچک حدود یک سانتیمتر بدون برش های وسیع قدیمی.دقت بیشتر در دستیابی و درمان نواحی کوچک تر. این شیوه باعث ترمیم نواحی می شود که آنقدر کوچک هستند که رسیدن و درمان آن ها با شیوه های معمول لیفت صورت ماند لیفت قسمت پایینی یا میانی صورت دشوار است. خصوصاً نواحی نزدیک مرکز صورت مانند خط اخم در بالای چشم ها و چین و چروک های اطراف بینی و دهان.
احتمال اسیب بسیار کم اعصاب صورت نسبت به جراحی های باز _ عدم ایجاد جای زخم _ دوره ی بهبودی کوتاه تر _ درد و ناراحتی جزیی _ نیاز به صرف زمان و پول کم تر.

نکات مهم قبل از انجام لیفت اندوسکوپیک

قبل از لیفت اندوسکوپیک لازم است این موارد را رعایت کنید:

سیگار نکشید؛ سیگار کشیدن سبب کاهش جریان خون در پوست می شود و میتواند روند بهبودی را کند سازد. چنانچه سیگاری هستید، پیش از عمل و در طول بهبودی کشیدن آنرا متوقف کنید.
از مصرف داروهای خاص مثل آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی جلوگیری کنید؛ این داروها میتواند خونریزی را افزایش دهد.با اعضای خانواده یا دوستانتان هماهنگی انجام دهید تا بعد از عمل همراهتان باشند. باید شخصی پس از ترک بیمارستان شما را به خانه ببرد و حداقل در نخستین شب بهبودی در منزل کنارتان بماند.

separator line

مراحل جراحی لیفت اندوسکوپی صورت

در طی جراحی اندوسکوپی صورت، جراح یک اندوسکوپ را از روش سه یا چند برش کوچک به طول کمتر از 2.5 سانتیمتر ، در زیر پوست قرار می دهد. آندوسکوپ تصاویر ویدئویی از ساختار داخلی صورت بیمار را به یک صفحه تلویزیون انتقال می دهد. جراح از تصاویر ارسالی برای تشریح، بالابردن و تغییر مکان بافت های صورت استفاده می کند.
پس از پایان کار ، زخم ها بخیه می شوند. مدت زمان عمل بستگی به پیچیدگی لیفت دارد. بطور معمول بین 1 تا 4 ساعت طول می کشد. این عمل ناراحتی و درد تقریباً ندارد و پس از یک هفته، کبودی و تورم ناپدید می شوند.
بیمار برای 5 روز اول یک باند فشاری می پوشد. بعد از 10 روز بخیه ها برداشته می شوند. بیمار میتواند بعد از 10- 14 روز بکار خود بازگردد. منتها برای انجام ورزش های اکتیو لازم است 3 هفته یا بیشتر منتظر بماند.

فواید لیفت اندوسکوپی صورت

مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپیک

در هنگام خوابیدن سر خویش را بالاتر از بدن قرار داده و داروهای مسکن را بر اساس تجویز پزشک استفاده نمایید.به منظور کاهش تورم، از کمپرس آب سرد استفاده کنید. از فشار آوردن و حرکت های ناگهانی بر روی بخیه ها پرهیز نمایید.

separator line

بهبودی پس از لیفت آندوسکوپ صورت

از آنجایی که لیفت آندوسکوپ صورت شامل ایجاد چند برش بسیار کوچک می باشد، خونریزی و تورم کمتری بوجود می آید و نیاز به بخیه های کمتری در مقایسه با لیفت معمول صورت دارد. به همین دلایل، دوره ی بهبودی پس از جراحی آندوسکوپ اغلب کوتاه تر و راحت تر از بهبودی روش متداول لیفت صورت است. همچنین چون در این روش لیفت صورت که اغلب بدون ایجاد جای زخم است، خطر بسیاری از عوارض مربوط با جراحی های زیبایی مشابه کاهش پیدا می کند، دورهی بهبودی آن بدون مشکل خاصی طی می شود.

مدت زمان دوری از کار: بیماران معمولاً می توانند پس از یک هفته بعد از لیفت آندوسکوپ صورت به کار خود بازگردند.
زمان برداشتن بخیه: بخیه ها معمولاً ظرف هفت روز پس از عمل برداشته می شوند.
رنگ کردن موها: در حالت مناسب توصیه می شود که موهای خود را چند روز قبل از عمل رنگ کنید. همچنین می توانید سه هفته پس از جراحی نیز مجدداً آنها را رنگ کنید.

separator line

نتایج لیفت صورت با آندوسکوپ

لیفت صورت بطور قطع موجب جوان تر شدن ظاهر شما می گردد. هر چند فرایند پیری مداوم است و پس از عمل نیز همچنان روند پیری ادامه پیدا می کند. اما این عمل موجب بازگرداندن زمان به عقب برای شما می گردد. برخی مطالعات بر روی این موضوع خاص نشان داده اند که پس از لیفت آندوسکوپ صورت، بیمار هفت تا هشت سال جوان تر از حالتی که این عمل را انجام نداده باشد به نظر می رسد.

هزینه های لیفت آندوسکوپ صورت

هزینه ها بر حسب محل انجام درمان، مهارت جراح و سایر عوامل متغیر است و البته کمتر از لیفت معمول قسمت میانی صورت خواهد بود.

خطرات یا عوارض لیفت آندوسکوپ صورت

مانند تمام انواع جراحی ها، عوارض بالقوه ای وجود دارند که همراه با لیفت قسمت میانی صورت با آندوسکوپ رخ می دهند و عبارتند از: واکنش منفی نسبت به ماده بی حس کننده، خونریزی، هماتوم، عفونت، آسیب عصبی و نیاز به جراحی اضافه.

آندوسکوپ صورت چیست؟

تفاوت بین لیفت صورت سنتی و اندوسکوپیک

روش آندوسکوپیک نیز مانند لیفت صورت سنتی به منظور صاف کردن چین و چروک، سفت کردن عضلات صورت و رفع افتادگی استفاده می شود. با این وجود، با استفاده از فیبر نوری و فناوری های امروزی جراحی آندوسکوپی نیازی به برش های بزرگ ندارد و نسبت به لیفت صورت سنتی، روشی کم تهاجمی بوده و خطر آسیب عصبی به حداقل رسیده است.
درواقع زخم ها بسیار کم بوده و مانند زخم پس از لیزر هستند که به راحتی با خط مو پوشیده می شوند. به همین علت روش جراحی آندوسکوپ به روشی بدون زخم معروف شده است.در مقابل هرچند که این روش راحت و سریع است اما تنها برای افتادگی گونه ها جواب گو است و تاثیر کمی بر قسمت یک سوم پایینی صورت دارد.

حتماً بخوانید:
جراحی زیبایی لیفت و کشیدن پوست گردن

جراحی زیبایی لیفت و کشیدن پوست گردن

زیبا سازی گردن با عمل جراحی با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با لیفت و کشیدن پوست گردن آشنا شوید. یکی از اولین نواحی که علائم پیری در آن نمایان…

علاوه براین گردن را هم نمی توان با استفاده از این روش لیفت کرد. به همین علت نتایج این روش نباید با نتایج حاصل از روش های لیفت صورت سنتی مقایسه شود.برای تعیین مقدار لازم لیفت ابرو، جراح در زمان مشاوره، به اندازه چشم، شکل پلک ها و محل ابروها نسبت به لبه بالایی استخوانی چشم ها، توجه می کند و در این باره تصمیم می گیرد.
دوران نقاهت در روش آندوسکوپی بسیار کوتاه تر از لیفت صورت به روش سنتی می باشد. تورم و کبودی جراحی بطور معمول پس از دوهفته برطرف می شود و اکثر بیماران پس از یک هفته قادر به انجام فعالیت های روزمره خود خواهند بود.

افراد مناسب برای لیفت صورت به روش آندوسکوپ

بهترین کسانی که برای این جراحی مناسب می باشند مردان و زنانی با پوست نسبتا نرم و در سنین 30، 40 یا 50 سال هستند و مشکلات زیبایی در ناحیه میانی صورت مانند افتادگی در گونه، خطوط عمیق در اطراف بینی و خطوط اخم بین چشمان خود دارند. اندوسکوپ برای افرادی که مشکلات زمینه ای ندارند توصیه می شود اما با این وجود جراح طی مشورتی با شما تشخیص خواهد داد آیا این جراحی برایتان مناسب است یا خیر.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
  • منبع
  • drjafaripour.ir

ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه
رژیم گروهی راه حلی قطعی برای لاغری همیشگی

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است