دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
مدت زمان بین جلسات لیزر چقدر باید باشد ؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
به دلیل آنکه تمامی موهای بدن با یک جلسه لیزر از بین نمی روند و جلسات لیزر متعددی نیاز است تا تمامی فولیکول های موهای زائد تحت تاثیر اشعه ی لیزر قرار بگیرند.

جلسات لیزر موهای زائد چند وقت یک بار باید انجام گیرد ؟

شیوه از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر با وجود آنکه به سرعت در میان افراد رایج گردیده است و بسیاری افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن خود به آن روی آورده اند، یک فرایند سریع و زود بازده نیست و برای آنکه بتواند تمامی موهای زائد در یک ناحیه را از بین ببرد به زمان نیاز دارد.

برای آنکه افراد بتوانند بهینه ترین نتیجه را از این شیوه درمانی بگیرند نیاز است که 5 الی 10 جلسه لیزر را پشت سر بگذارند و هر یک از این جلسات باید در فاصله زمانی 10 هفته از جلسه قبل خود قرار بگیرد.

این مساله به دلیل طبیعت بدن افراد و روند رویش موهای زائد می باشد که چرخه استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد.

زمان جلسات درمانی لیزر موهای زائد

به دلیل آنکه تمامی موهای بدن با یک جلسه لیزر از بین نمی روند و جلسات لیزر متعددی نیاز است تا تمامی فولیکول های موهای زائد تحت تاثیر اشعه ی لیزر قرار بگیرند و برای همیشه غیر فعال گردند، از این رو نیاز است که شما برنامه زمان بندی دقیق و منظمی برای جلسات لیزر خود داشته باشید.

بسته به اندازه ناحیه و نوع موهای بدن فرد اکثر افراد 5 الی 10 جلسه لیزر نیاز دارند تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود و خلاصی از شر موهای زائد برسند.

از آنجایی که این جلسات باید در فاصله زمانی 10 هفته از یکدیگر قرار بگیرند، گروه جدیدی از فولیکول های مو در هر یک از جلسات لیزر تحت تاثیر اشعه قرار می گیرند.

پس از هر جلسه بخشی از موهای بدن فرد برای همیشه از بین می روند و پوست فرد نرم تر و لطیف تر از قبل می گردد.

جلسات لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چگونه موجب از بین رفتن موها می گردد ؟

در طول فرایند لیزر کردن موهای زائد یک تکنسین کار آزموده که دارای مدرک و مجوز رسمی فعالیت باشد از یک دستگاه لیزر بر روی پوست شما استفاده می نماید.

دستگاه لیزر اشعه های نوری لیزر را به صورت تشدید شده و متمرکز شده در می آورده، تا فولیکول های موهای زائد را در پوست شما از بین ببرد. این اشعه های نور متمرکز شده به حرارت تبدیل می شوند و توسط فولیکول های موی شما که در فاز فعالیت هستند جذب می شود.

این فرایند با نام علمی فوتوترمویسیس (Photothermoysis) شناخته می شود.

زمانی که فولیکول های مو حرارت اشعه لیزر را جذب می نمایند، غیر فعال می گردند و در واقع این مساله موجب می شود که فولیکول ها توانایی خود را در رویاندن موهای جدید از دست بدهند.

در فاصله زمانی کوتاه نسبت به زمانی که فولیکول ها اشعه های متمرکز شده لیزر را جذب می نمایند، موهای زائد می ریزند و دیگر هیچ گاه مجددا رویش نمی یابند.

در مرحله رشد از چرخه رویش مو ها، رنگ دانه های مویی درون فولیکول ها در بیشترین مقدار خود قرار دارند و این مساله موجب می شود که به خوبی اشعه های لیزر را جذب نمایند. این فولیکول های مو قادر هستند که بخش اعظمی از حرارت و انرژی اشعه های لیزر را جذب نمایند و این مساله رشد آنها را غیر فعال می نماید.

از آنجایی که میزان رنگ دانه ها در فولیکول های مو در سایر فاز های سیکل رشد به اندازه زمانی آنها در فاز فعالیت یا رشد هستند، نمی باشد لذا موهایی که در سایر فاز ها قرار دارند به اندازه موهایی که در فاز فعالیت قرار دارند تحت تاثیر اشعه لیزر قرار نمی گیرند.

از این رو اشعه لیزر تنها می تواند فولیکول های موهایی که در فاز رشد قرار دارند را از بین ببرد. در هر دوره از زمان تنها یک سوم و یا کمتر از موها در فاز رشد قرار دارند. به همین دلیل هر فرد نیاز به جلسات لیزر متعددی دارد تا همه موهای زائد بدن وی از بین بروند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.5 از 5 (2 رای)  
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter