دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
تزریق چربی پشت پلک چگونه انجام میشود ؟
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تزریق چربی به پشت پلک یکی از راه های مطلوب و غیر تهاجمی برای برطرف نمودن گودی زیر چشم و خطوط تیره پشت پلک است، در این روش برای باز و شفاف شدن و حجم دادن پوست پشت پلک، از بدن خود فرد چربی برداشته می شود و به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

تزریق چربی پشت پلک

تزریق چربی پشت پلک : سیاهی و تیرگی اطراف چشم، یک عارضه رایج است که با افزایش سن، یا به دلیل ژنتیک و نور خورشید ایجاد می شود. برای رفع این حلقه های تیره می توان از تزریق چربی استفاده کرد.

تزریق چربی برای چشم های فرورفته

یکی از پیشرفت های مهم در عمل های زیبایی صورت که در سالهای اخیر ابداع شده است، تزریق چربی برداشت شده از بدن خود فرد به قسمت های مورد نظر است.

تزریق چربی در عمل جراحی زیباسازی پلک چشم ( بلفاروپلاستی ) یکی از موارد استفاده از این تکنیک می باشد.

در دهه های اخیر روش های مختلفی برای ترمیم پوست استفاه می شد مانند کلاژن، رِستیلان، رژودرم و… که نتایج خیلی بسیار خوبی حاصل می شد.

تحقیقات نشان داده است که کاهش حجم صورت (چربی، ماهیچه و استخوان)، اولین عامل تاثیرگذار در پیر شدن ظاهر افراد است که در اصطلاح به آن فروکش صورت گفته می شود.

این تغییرات موجب شل شدن پوست، لاغر شدن صورت، گودی اطرف چشم و به طور کلی چهره استخوانی می شود. روش تزریق چربی یک روش مناسب برای بهبود این وضعیت است.

تزریق چربی پشت پلک

فواید تزریق چربی پشت پلک

عوامل موثر در موفقیت تزریق چربی

میزان موفقیت تزریق چربی که اصطلاحا به آن، «ابقای چربی» نیز گفته می شود، به چند عامل مختلف بستگی دارد مانند تکنیک برداشت چربی، نحوه آماده سازی چربی برای عمل تزریق، قسمتی از صورت که تزریق چربی در آن انجام می شود، وجود زخم، یا عمل های جراحی که قبلا انجام شده است، وضعیت بافتی که تزریق چربی در آن صورت می گیرد و تکنیکی که برای تزریق چربی استفاده می شود.

به طور مثال چربی تزریق شده به زیر چشم بهتر از سایر قسمت های صورت جذب می شود، زیرا در این قسمت تحرک کمتری وجود دارد.

برای یک ارزیابی خوب، در تعیین این عوامل و چگونگی تاثیرگذاری آنها بر عملیات برداشت و تزریق چربی به زیر ابرو، می توان با یک دیدگاه انتقادی عمل کرد .

اگر تزریق چربی توسط یک جراح متخصص صورت گیرد، عدم یکنواختی چربی در قسمتی که تزریق در آن صورت گرفته است، نسبت به گذشته کمتر رخ می دهد .

روش های نوین به گونه ای هستند که در آن کمتر این عوارض رخ می دهد اما در صورت یکنواخت نبودن تزریق چربی به زیر ابرو یا در هر قسمت دیگر می توان از طریق دارو یا عمل جراحی آن را برطرف نمود.

متخصصان تزریق چربی را روشی ارزشمند می دانند چرا که تاثیر فوق العاده ای بر نتایج جراحی های آنها داشته است مخصوصا در رابطه با جراحی بلفاروپلاستی مجدد (زیباسازی پلک چشم) در افرادی که چشم های فرورفته دارند این موضوع صدق می کند.

همچنین می توان گفت تزریق چربی برای عمل بلفاروپلاستی اولیه نیز ابزار ارزشمندی می باشد. زیرا در این عمل، برداشت بیش از حد چربی ممکن است باعث فرو رفتگی و گود رفتگی چشم ها شود که می توان از تکنیک تزریق چربی برای بهبود شرایط استفاده نمود.

تزریق چربی پشت پلک

رفع گودی چشم با تزریق چربی

مراحل برداشت و تزریق چربی پشت پلک

شکم، پهلوها، ران ها و باسن از قسمت های معمول برای برداشت چربی می باشند. مراحل برداشت چربی به این شکل است که در ابتدا محل مورد نظر ضدعفونی و استریل شده و سپس با بی حسی موضعی و استفاده از کانول های کوچک مخصوص، موضع را سوراخ می کنند تا چربی کشیده و برداشت شود.

در مرحله بعد، با سانتریفیوژ کردن چربی، قسمت های اضافی آن جدا شده و چربی خالص تری به دست می آید.

در صورتی که عمل برداشت و سانتریفیوژ چربی به درستی انجام شود، 90 درصد سلول های چربی زنده مانده و عملکرد طبیعی خود را حفظ می کنند.

در مرحله تزریق، باید محل مورد تزیق، استریل و بی حس شود و عمل تزریق چربی با استفاده از کانول های مخصوص انجام شود.

البته باید توجه داشت تزریق چربی با مقدار کم و در چند مرحله، نسبت به تزریق یک جای مقدار زیادی چربی معمولا نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

حتماً بخوانید:
تزریق چربی به صورت چگونه انجام میشود و چه فوایدی دارد ؟

تزریق چربی به صورت چگونه انجام میشود و چه فوایدی دارد ؟

تزریق چربی روشی است که حجم از دست رفته صورت را برای کاهش چین و چروک، بهبود اسکار و کانتور صورت بازیابی می کند. در این روش که به نام انتقال چربی نیز…

یعنی برای دستیابی به نتیجه بهتر و ماندگاری طولانی تر این روش بهتر است تزریق چربی در چند جلسه با فواصل چهار تا شش ماهه انجام شود.

در این روش چون چربی از بدن خود بیمار گرفته شده و به بدن او تزریق می گردد، احتمال بروز واکنش های آلرژیکی که در روش تزریق ژل به وجود می آید، رخ نمی دهد.

بنابراین روش تزریق چربی به پشت پلک یه راه کم عارضه برای جوانسازی صورت و لیفت کردن چشم، ابرو و پوست است. برای تزریق چربی نیازی به بستری شدن نمی باشد و به طور سرپایی انجام می گردد.

تزریق چربی علاوه بر بهبود ابرو کاربرد بسیار زیادی در رفع خط خنده، چین و چروک های صورت، خط فک و پایین چشم دارد.

تزریق چربی پشت پلک

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی پشت پلک

مدت زمان تزریق چربی

به طور کلی مدت زمان جراحی بسته به تعداد و حجم مناطقی که باید تقویت شود و چه روش‌های دیگری در همان زمان روی بیمار انجام می‌شود، از 30-120 دقیقه متغیر خواهد بود.

مراحل اصلی تزریق چربی پشت پلک

 1. استفاده از لیپوساکشن به منظور تخلیه چربی
 2. فرآوری و تفکیک چربی
 3. تزریق دوباره چربی به ناحیه مورد نظر.

تزریق چربی پشت پلک | مراحل تزریق چربی

مراحل تزریق چربی پشت پلک

مراقبت های ویژه بعد از تزریق چربی پشت پلک

در پایان عمل جراحی، دچار کبودی و تورم خواهید شد. هر دردی که احساس بکنید باید در کمترین میزان خود باشد. علاوه بر این، مسکن‌های بدون نسخه به راحتی هرگونه ناراحتی را کنترل می‌کنند.

گذشته از برخی کبودی و تورم‌هایی که ممکن است ایجاد شود، تزریق چربی نیازی به نقاهت قابل توجهی ندارد.

زمانی که برای بهبودی نیاز دارید به میزان انجام عمل اولیه لیپوساکشن و نظر شخصی شما برای حضور در مکان‌های عمومی بستگی دارد.

با این وجود، باید چند روز پس از عمل فعالیت‌های خود را به حداقل برسانید. شما دستورالعمل‌های لازم برای مراقبت شخصی خود را از پزشک دریافت خواهید کرد که شامل اطلاعاتی مربوط به موارد زیر است:

 • داروها (نسخه و هومیوپاتی)
 • تمیز کردن محل برش
 • ارتفاع سر
 • خنک کردن

برای کمک به بهبودی باید تا حد امکان استراحت کنید و:

 • حداقل 10 تا 14 روز بعد از عمل سر خود را به آرامی بالا بگیرید (بالاتر از سطح قلب خود)، حتی هنگام خواب.
 • به پشت یا به پهلو بخوابید.
 • حداقل 7-10 روز از فعالیت شدید از جمله ورزش و کارهای سنگین در خانه خودداری کنید.
 • حداقل 6 هفته یا تا زمانی که پزشک به شما اجازه بدهد از حمام بخار و سونا استفاده نکنید.
 • از محصولات حاوی آسپیرین به مدت 14 روز قبل و بعد از عمل خودداری کنید.
 • تا زمانی که همه کبودی‌ها ناپدید نشود از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

مراحل تزریق چربی

عوارض تزریق چربی پشت پلک

تزریق ژل برای پشت پلک بهتر است یا تزریق چربی ؟

اغلب افراد تزریق چربی را بهتر از تزریق ژل می دانند زیرا فکر می کنند که چون چربی از بدن خود فرد برداشت می شود حتما تزریق را ایمن تر می کند.

البته می توان گفت دلایل مختلفی برای عدم تزریق چربی به پشت پلک وجود دارد.

 1. برای تزریق چربی به عمل جراحی نیاز است. یعنی چربی مورد نظر در ابتدا باید توسط عمل جراحی برداشته شده و با یک عمل جراحی دیگر به محل مورد نظر تزریق شود.همچنین برای حفظ نتایج این درمان هم به جراحی نیاز می شود زیرا در صورت عدم تزریق درست و نداشت رضایت از نتیجه، باید برای برداشتن چربی تزریق شده، عمل دیگری انجام داد.
 2. چربی خیلی سریع جذب بدن می شود. ممکن است پس از تزریق چربی 30 تا 70 درصد آن توسط بدن جذب شود،به همین دلیل برای حفظ حجم مورد نظر باید دوباره چربی تزریق نمود.
 3. چربی نیازمند خونرسانی می باشد و در صورت کافی نبودن خونرسانی در ناحیه مورد نظر احتمال بروز عوارض جدی وجود دارد. به همین دلیل باید توسط عمل جراحی، چربی تزریق شده برداشته شود.
 4. معمولا بافت چربی یکدست و هموار نمی باشد. بنابراین ممکن است تزریق آن باعث ایجاد برآمدگی و توده های کوچک و بزرگ در زیر پوست شود.

این عوارض در تزریق ژل به وجود نمی آید زیرا تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک یا از بین بردن اثر آن ها به هیچ عمل جراحی نیاز ندارد.

به طور کلی برای تزریق، متناسب با تعداد و حجم مناطقی که باید تقویت شود بین 30 الی 120 دقیقه متغیر خواهد بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است