فواید مصرف ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن

۱,۵۲۹
۱
۰
سه شنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۷

معرفی ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن


ژل بعد از موزدایی سینره با بهره گیری از اسانس ها و عصاره های طبیعی گیاهی جهت تسکین صدمات وارد به پوست بعد از موزدایی فرموله و تولید گشته، همچنین مواد مؤثر طبیعی بکار رفته در آن دارای قدرت بالایی در بهبود و رشد بافت های پوستی می باشد. با توجه به pH بالای بعضی محصولات مثل کرم های موبر، ژل بعد از موزدایی سینره با ایجاد pH طبیعی و مطلوب در پوست (حدود 5/5) باعث آرامش و تسکین بافت ها گشته و از بروز صدمات احتمالی جلوگیری مینماید.

ترکیبات گیاهی این فرآورده خواص ضد باکتری و ضد قارچی داشته و به این ترتیب امکان بروز عفونت و ناراحتی جلدی نظیر آکنه را بعد از موزدایی کاهش می دهد. این ترکیبات همچنین با ایجاد رطوبت مناسب و بالا بردن خاصیت ارتجاعی، پوست را محافظت نموده و به آن صافی و شفافیت می بخشند.

ویژگی های ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن

  • پیشگیری از پیدایش جوش و کاهش رشد موهای زاید با استفاده مداوم
  • حاوی روغن درخت چای جهت ضد عفونی پوست و پیشگیری از پیدایش جوش
  • بهبود تحریکات و التهابات پوست بعد از هر نوع روش موزدایی
  • کاهش رشد موهای زاید با استفاده مداوم
  • حاوی عصاره بابونه با خواص ضد التهابی قوی
  • رطوبت رسانی به پوست و جلوگیری از خشکی پوست پس از موزدایی
  • متعادل نمودن pH پوست بعد از موزدایی

کرم

مزایای مصرف ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن

به‌طور کلی حذف موهای زائد قسمت‌های خاص و حساس بدن مانند ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف پستان با روش اپیلاسیون، اگر ‌درست و با دقت انجام شود، مشکل چندانی برای فرد ایجاد نمی‌کند. البته پوست این نواحی بدن کمی حساس‌تر و ظریف‌تر از پوست سایر قسمت‌ها و عصب‌دهی آن هم بیشتر است. بنابراین خطر ایجاد فولیکولیت (التهاب روزنه‌های رویش مو)، فولیکولیت‌های کاذب یا التهاب دور بافت فولیکول‌های مو در این مناطق بعد از اپیلاسیون موهای زائد بیشتر خواهدبود.

اپیلاسیون یک روش رایج برای حذف موهای زائد از پاها، زیر بغل، ناحیه بیکینی و صورت است. متاسفانه اپیلاسیون باعث ایجاد تحریک و بثورات پوستی می شود که می تواند بعد از این فرایند ظاهر پوست را جوش دار کند. برای جلوگیری از جوش بعد از اپیلاسیون مهم است که پوست را قبل از برداشتن موهای زائدش به درستی آماده کنید. با این حال، دانستن آنچه که پس از اپیلاسیون بر روی پوست اتفاق می افتد نیز همان قدر مهم است. پس از اپیلاسیون با مراقبت های مناسب از پوست، خطر ابتلا به بثورات و قرمزی را کاهش دهید.

برای جلوگیری از جوش بعد از اپیلاسیون باید از مواد طبیعی تسکین دهنده برای کاهش التهاب و جلوگیری از بثورات تحریک کننده استفاده کنید. برخی از بهترین داروهای طبیعی برای کمک به پیشگیری از قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون شامل آلوئه ورا، عسل مانوکا، روغن درخت چای و ماسک خیار می باشد.

ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن با دارا بودن ترکیبات ضد التهاب و ضد عفونی کننده یک محصول عالی برای برطرف کردن مشکلات پس از اپیلاسیون مانند التهاب و قرمزی است.

در ترکیب ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن موادی بکار رفته است که پوست را تسکین داده و لطافت و نرمی را به ناحیه مو زدایی شده باز می گردانند. در ادامه مقاله خواص ترکیبات بکار رفته در ژل بعد از موزدایی مخصوص صورت و بدن سینره بطورکامل شرح داده شده است.

بابونه

ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن حاوی بابونه است .نام لاتین بابونه camomil از کلمات یونانی khamai , malon به معنی گلهای کوچک با بوی سیب گرفته شده است.استفاده از این گیاه در زیبایی از دیرباز شناخته شده است.یکی از ترکیبات اصلی تشکیل دهنده بابونه روغنی فرار و لطیف وآبی رنگ است که از گل آن بدست میآید و مسبب عطر خاص آنست.مصرف جلدی این روغن ،تاثیر بسزایی در ضدعفونی و برطرف کردن التهابات پوستی و افزایش سلول سازی دارد.همچنین این گیاه برای تقویت موی سر و جلوگیری از ریزش آن از طریق کاهش فعالیت 5 آلفا ردوکتاز بسیار موثر است.

آلانتویین

ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن حاوی آلانتویین است. الانتویین ماده ای است که از برخی گیاهان مثل جوانه گندم و بابونه استخراج می گردد و دارای خواص التیام بخش قوی بوده و به بهبود زخمها کمک می کند. این ماده باعث بهبود بافت های تحریک شده می شود و به کاهش التهاب پوست ناشی از خشکی نیز کمک میکند. به عنوان نرم کننده نیز در محصولات مختلف به کار می رود. این ماده همچنین باعث سرعت بخشیدن به امر بازسازی پوست می شود.

گلیسیرین

ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن حاوی گلیسیرین است که از دیر باز در فراورده های مرطوب کننده مورد استفاده بوده است. این ماده جاذب الرطوبه بوده و باعث مرطوب شدن پوست می گردد.

روغن درخت چای

در فرمولاسیون ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدنروغن درخت چای وجود دارد. این درخت بومی استرالیا بوده و از هزارن سال پیش توسط بومیان این قاره استفاده میشده است.نکته مهمی که باید در نظر داشت اینست که بسیاری این گیاه را به دلیل تشابه اسمی با گیاه چای اشتباه میگیرند،در حالیکه چای (خوراکی ) با این درخت تفاوتهای زیادی دارد.

اولین مورد استفاده از روغن درخت چای در سال 1920 در جراحی و دندانپزشکی و بعد از آن در جنگ جهانی دوم برای درمان جراحات پوستی بود. از مهمترین خواص آن میتوان به ضد میکروبی بودن این روغن اشاره کرد.موارد کاربرد این ترکیب بسیار زیاد است.کاهش التهاب ، ضد عفونی کنندگی ،درمان عفونتهای قارچی و باکتریایی ،رفع خشکی پوست و ...از دیگر خواص زیبایی این روغن می باشد. همچنین در رایحه درمانی نیز از آن استفاده می شود.

سویا

ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن حاوی سویاست. سویا اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است. .فیتواستروژنها(استروژنهای گیاهی) از گذشته به میزان زیاد استفاده کاهش می یابد.نشان داده شده تجویز خوراکی و موضعی استروژن (هورمون جنسی زنانه) صخامت پوست و کلاژن پوست را افزایش می دهد.بدین ترتیب از چروک پوست کاسته شده و شل شدن و افتادگی پوست بهبود می یابد.

علاوه بر اینها سویا اثرات آنتی اکسیدان دارد. مولکولهای موجود در سویا اکسیداسیون القاء شده توسط اشعه آفتاب را مهار می کنند. بدین ترتیب سویا اثر محافظتی در مقابل آفتاب برای پوست ایجاد می کند.ترکیبات حاوی ایزوفلاون (مولکول مؤثر سویا) در حال حاضر درمحصولات ضد چروک جهت افزایش فعالیت فیبرو بلاستها در سنتز کلاژن و دکورین (دو پروتویین مهم پوست ) و بهبود چروک استفاده می شود.

مصرف کرم

روش مصرف ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن

پس از موزدایی با هریک از روش های ممکن، مقدار مناسبی از ژل را روی پوست قرار داده و کاملا پخش نمایید. برای کاهش رشد موهای زاید، استفاده از ژل را دوبار در روز به مدت دو هفته ادامه دهید.

توصیه ها در رابطه با ژل بعد از موزدایی سینره مخصوص صورت و بدن

  • ژل بعد از موزدایی مخصوص صورت و بدن سینره را از مراکز معتبر و داروخانه ها تهیه کنید.
  • می توانید برای شستشوی ناحیه مو زدایی شده از ژلها و لوسیون های شستشوی سینره استفاده کنید.
  • ژل بعد از موزدایی مخصوص صورت و بدن سینره را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

separator line


بیشتر بخوانید:

ارزان ترین روش های موزدایی صورت

بهترین شیوه اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون بدن : مراقبت و توصیه‌های قبل و بعد از اپیلاسیون

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم