فواید باورنکردنی کرم مغذی بدن سینره

۱,۵۱۴
۲
۰
یکشنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۰:۰۱

آشنایی با مزایای کرم مغذی بدن سینره

کرم مغذی بدن سینره علاوه بر تامین رطوبت لازم به پوست از خارش و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند و به پوست نرمی و لطافت می بخشد. کرم مغذی بدن سینره با دارا بودن عسل گیاهی که سرشار از مواد معدنی ویتامین ها، مواد آنتی اکسیدان و مواد انرژی زا است باعث می شود تا علاوه بر افزایش متابولیسم سلول های پوست و افزایش سرعت نوسازی پوست باعث محافظت پوست در برابر عوامل نامساعد محیطی و رادیکال های آزاد شود.

کرم مغذی بدن سینره به راحتی بر روی پوست پخش شده و سریعاً جذب پوست می گردد به طوری که باعث کثیف شدن لباس نمی گردد و منظره چرب روی پوست ایجاد نمی کند. در تهیه این کرم از روغن های گیاهی استفاده شده است تا باعث تقویت بیشتر پوست شود و سازگاری بیشتری با پوست داشته و روی پوست جوش ایجاد ننماید.

ویژگیهای کرم مغذی بدن سینره

  • حاوی عسل گیاهی، مغذی، مرطوب کننده و ضد چروک
  • دارای روغن جوجوبا و شی باتر جهت نرمی و لطافت پوست
  • رفع خارش و التهابات ناشی از خشکی پوست بدن با بهره گیری از ژل آلوئه ورا
  • حاوی روغن گل مغربی و روغن آووکادو، سرشار از امگا 3 و امگا 6

کرم

مزایای مصرف کرم مغذی بدن سینره

کرم مغذی بدن سینره سرشار از ترکیبات بی نظیری است که همگی برای حفظ و بهبود سلامت پوست بسیار مفید هستند که در ادامه مقاله خواص این ویتامین ها و عصاره ها بطور کامل شرح داده شده است.

دکسپانتنول

دکسپانتنول یکی از مواد موجود در فرمولاسیون کرم مغذی بدن سینره است. این ماده یکی از ویتامین های گروه B می باشد که براحتی به داخل پوست و فولیکول مو و ناخن نفوذ می کند. این ماده در بدن به پانتوتنیک اسید تبدیل شده و در سنتز کوانزیم A به کار می رود. دکسپانتنول سریعاً از پوست جذب شده و به لایه های عمقی پوست می رسد. دکسپانتنول قدرت پیوند با آب را داشته و آب را درون پوست نگه می دارد. این ماده نوسازی سلولها را افزایش داده و ترمیم پوست در اثر سوختگی ، اگزما و غیره را سرعت می بخشد. دکسپانتنول خارش و التهاب پوست را کاهش داده و باعث لطافت و نرمی پوست می گردد.

ویتامین E

ویتامین E یکی از ویتامین های مفید موجود در ترکیب کرم مغذی بدن سینره است.این ترکیب به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی شناخته شده است. ویتامین E به راحتی به داخل پوست نفوذ کرده توسط پوست جذب می شود . این ویتامین از راه کانالهای پیلوسباسه به داخل فولیکول مو نفوذ کرده و باعث تقویت مو می شود. همچنین وجود آن بر روی مو باعث کاهش تخریب ناشی از اشعه UV می شود. زیرا این ترکیب رادیکالهای آزاد اکسیژن را به دام انداخته و از پراکسیداسیون چربی ها در اثر اشعه UV جلوگیری می نماید. همچنین خصوصیات تشکیل لایه محافظ بر روی مو را داشته و باعث رطوبت رسانی به مو نیز می شود.

آلوئه ورا

نام آلوئهورا در لغت به معنای ماده تلخ درخشان است که از کلمه عربی آلوئه برگرفته شده است.در ایران از آن به عنوان صبر زرد هم نام برده می شود. اگرچه آلوورا هزاران سال است که در پزشکی نقش مهمی را ایفا می کند ،اما از کشف خواص بی همتای آن توسط طب مدرن زمان زیادی نمی گذرد. ویتامینهای موجود در آن A,B1,B2,B6,B12,C,E و فولیک اسید و نیاسین و مواد معدنی شامل کلسیم سدیم،آهن ،پتاسیم،کروم،منگنز،مس و روی می باشد.این معجزه گر خواص ضد التهابی داشته و رطوبت پوست را بطرز شگفت آوری حفظ می کند به همین جهت در فرمولاسیون کرم مغذی بدن سینره بکار رفته است.

آووکادو

منشاء آووکادو آمریکای جنوبی بوده که از آنجا به نواحی دیگر دنیا راه یافته است . میوه آن مانند گلابی و درای پوستی سخت به رنگ سبز تیره و یا سیاه است در حدود 044 نوع مختلف آووکادو وجود دارد که بعضی از آنها درای پوست صاف و سبز رنگ بوده ولی پوست برخی از آنها سیاه و خشن است .

آووکادو چرب است و درای اسیدهای آمینه مختلف مانند سیستین، تریپتوفان و تیروسین می باشد. در تحقیقات جدیدی که انجام شده وجود چند نوع آنتی بیوتیک در آووکادو ثابت شده است . دانه گیاه درای مقدار کمی ( در حدود 2 درصد)روغن است . این روغن غلیظ و سفت و به رنگ زرد مایل به سبز بوده که درای بو و طعمی مطبوع است . روغن دانه آووکادو موجود در کرم مغذی بدن سینره دارای روغنهای اشباع شده مانند اسید پالمتیک واسیداستئاریک، اسیدآراشیدیک، اسیدمیریستیک، اسیداولیک، اسیدلینولییک م یباشد.

روغن آووکادو بهترین کرم برای پوست است زیرا به آسانی در پوست نفوذ می کند و به آن شادابی می دهد. آووکادو بهترین ماسک برای برطرف کردن وجلوگیری از چین و چروکهای صورت است.

شی باتر

شی باتر موجود در کرم مغذی بدن سینره عصاره طبیعی دانه یک درخت آفریقایی به نام VITELLARIA PARADOXA است.روغن شی باتر به علت داشتن سینامیک اسید ،یک مرطوب کننده گیاهی موثر است و بهترین انتخاب برای افرادیست که م خواهند از مواد سفت کننده طبیعی پوست استفاده نمایند.

روغن جوجوبا

در میان رو غنهای گیاهی ، روغن جوجوبا بیشترین شباهت را به سبوم )چربی طبیعی (دارد.این روغن خاصیت نرم کنندگی بسیار خوبی داشته بدون اینکه بر روی پوست حالت چرب ایجاد کند. روغن جوجوبای موجود در کرم مغذی بدن سینره همچنین باعث افزایش الاستیسیته پوست می شود.فیتو استرو لهای موجود در آن متابولسیم سلولهای پوست را افزایش داده و اثرات ضد التهابی دارد.فرولیک اسید موجود در آن متابولیسم سلولهای پوست را افزایش داده و اثرات ضد التهابی دارد.فرولیک اسید موجود در آن از ایجاد صدمات ناشی آفتاب در پوست جلوگیری می کند. بدلیل داشتن توکوفرولهای طبیعی اثرات ترمیم کنندگی و ضد چروک را نیز را داراست.

گل مغربی

گیاه گل مغربی بکار رفته در فرمولاسیون کرم مغذی بدن سینره یکی از گیاهان دارویی مهم است که روغن و اسیدهای چرب آندر صنایع دارویی ،غذایی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد .منشا آن آمریکای شمالی بوده است.مهمترین اجزای تشکیل دهنده آن اسید لینولئیک و اسید گاما لینولنیک است که تاثیر قابل توجهی جهت حفظ سلامت غشا سلولی و ساخت سلولهای پوست دارند.

این ترکیبات همچنین ضمن کمک به فرآیند التیام زخمها ،در تعادل پروتوئینها ی پوست نیز مؤثرند.به عنوان یک ماده فعال جهت به دام انداختن رادیکالهای آزاد عمل نموده و پوست را از اثرات زیانبار نور آفتاب حفظ می کنند.همچنین با اثرات مخرب آلودگی هوا و عوامل استرس زای محیط مقابله کرده و پیری پوست را به تعویق می اندازند.این اسیدهای چرب ضروری می توانند با مهار تیروزیناز به روشن تر شدن پوست کمک نمایند.در کرم بدن کرم دست کرم دور چشم کرم ضد چروک کرم ضد لک سینره از این گل استفاده شده است.

گلیسیرین

گلیسیرین یکی از بهترین مرطوب کننده های پوست است که در ترکیب کرم مغذی بدن سینره وجود دارد. این ماده رطوبت پوست را حفظ کرده و رطوبت محیط را نیز به پوست جذب می کند تا مانع خشکی پوست شود.

مصرف کرم

روش مصرف کرم مغذی بدن سینره

پس از استحمام و یا به صورت روزانه کرم مغذی بدن سینره روی پوست بدن استفاده کنید.

توصیه ها در رابطه با کرم مغذی بدن سینره

  • کرم مغذی بدن سینره را از مراکز معتبر و داروخانه ها تهیه کنید.
  • کرم مغذی بدن سینره را بر روی زخم های تازه و باز استفاده نکنید.
  • کرم مغذی بدن سینره را در جای خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

separator line

بیشتر بخوانید:

تاثیرات روغن های ترکیبی گیاهی در مراقبت از پوست و مو

۱۰ روش حیرت انگیز برای مراقبت از پوست

راهکارهای مراقبت از پوست در زمستان

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم