رادیوفرکانس (RF) و هایفوتراپی در جوانسازی پوست چگونه عمل میکنند ؟

۱,۴۸۷
۰
۰
یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
هایفو و ار اف یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی جدید است که جهت سفت کردن پوست شل و افتاده صورت از تکنولوژی امواج فراصوت و فرایند طبیعی ترمیم در بدن استفاده می کند.
رادیوفرکانس (RF) و هایفوتراپی در جوانسازی پوست چگونه عمل میکنند ؟

آر اف فرکشنال یا رادیوفرکانس (RF) چیست ؟

رادیوفرکانس (RF) ، درمان رادیوفرکانسی غیر جراحی برای “تغییر شکل” بدن و چهره در لایه عمقی و زیرین پوست است.

در این روش با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای به طور معمول برای درمان مشکلات رایج پیری پوست مردان و زنان، مانند چین و چروک، تجمع بیش از حد بافت های چربی یا سلولیت استفاده می شود.

عوارض آر اف می تواند از امواج آن ساطع شود. این روش از امواج رادیویی استفاده می کند که اساسا نوعی انرژی گرمایی برای بازسازی بافت ها و تولید الاستین و کلاژن جدید است.

برخلاف روش های تهاجمی که عمدتا بر لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارند، گرمای حاصل از درمان رادیواکتیو عمدتا در عمیق ترین لایه پوست (درم) بدون تاثیر بر لایه های بالا یعنی اپیدرم ،عمل می کند.

در روش RF ، گرمارسانی به عنوان تحریکی است که باعث کاهش انقباض بافت های زیرین به ویژه در سطح درم، می شود.

بافت های نرمی که در آن منطقه از بدن فشرده شده اند، تقسیم شده و حتی تولید کلاژن جدید صورت می گیرد. تولید کلاژن فرآیندی است که به طور معمول ماه ها طول می کشد.

اما با روش RF در مدت زمان کوتاهی جوانسازی پوست انجام می شود. رادیوفرکانسی و امواج آن کمک می کند تا بافت ها جوان تر شده و انعطاف پذیری همراه با کلاژن سالم جدید صورت گیرد.

با این روش عوارض آر اف کمتر می شود. روش آر اف یک راه بی درد و غیر جراحی است که باعث تسکین پوست و افزایش اکسیژن رسانی به پوست شده، سریع و موثر است و حتی پس از جلسه اول که حدود 30-50 دقیقه طول می کشد و نتایج خوبی ارائه می دهد.

آر اف فرکشنال چه کاربردی دارد ؟

سلولیت و چربی های بدن به طور کلی یک مورد مشترک دارند؛ مشکل این است که در بافت های زیر پوست و بخش سطحی و یا پایین تر، چربی وجود دارد.

خوشبختانه، درمان RF صرف نظر از سن فرد باعث زیبایی و جوان سازی پوست می شود. مکانیسم حرارت حاصل از درمان RF موجب می شود تا برخی از چربی های بدن، ذوب و تخلیه شود.

در روش جوانسازی پوست، پوست حالت سفتی اولیه خود را دریافت کرده و چین و چروک های پوستی، پوست ممکن است شل شده و از شکل خود خارج شود، با استفاده از این روش می توان این حالت را بهبود بخشید.

همه ما ظاهر پوست افراد را می بینیم و روش آر اف با تاثیرگذاری بر لایه های زیرین پوست، باعث جوانسازی ظاهر و لایه سطحی پوست می شود.

انجام این کار همان درمان با روش های غیر جراحی است. همه افرادی که از روش لیپوساکشن استفاده می کنند، به نتایج دلخواه خود رسیده و ظرف مدت زمان کوتاهی می توانند از ظاهری جوان و زیبا برخوردار شوند.

عوارض آر اف فرکشنال

در زیباسازی یا هر نوع درمانی، هیچ روشی کاملا ایمن و بی خطر نیست. هر روشی می تواند عوارض مخصوص به خود را داشته باشد که درجه آن ممکن است کم یا زیاد باشد. از این رو به عوارض آر اف هم باید توجه کرد.

عوارض جانبی روش آر اف فرکانسی عبارت اند از: درد، سوزش صورت، حساسیت جزئی، خشکی صورت، کمی التهاب و قرمزی. البته باید اضافه کرد که این عوارض دائمی نبوده و به مرور برطرف می شوند.

رادیوفرکانس (RF) و هایفوتراپی در جوانسازی پوست چگونه عمل میکنند ؟

هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی روشی است که امروزه در تمام دنیا جایگزین تکنیک جراحی شده است.

در این روش امواج اولتراسوند بطور مستقیم و تنها از راه تماس دستگاه با سطح پوست، به لایه اصلی موثر در لیفتینگ یا SMAS وارد شده و همان عملی را انجام می دهند که در روش جراحی انجام می شود.

یعنی مساحت این لایه را کم می کند، اما نیازی به برش جراحی ندارد.

هایفوتراپی آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیفت بدون جراحی ست . این کار را به وسیله امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بسیار متفاوت و بیشتر از آر اف و لیزر ها انجام میدهد.

تکنولوژی هایفوتراپی

تکنولوژی هایفو روشی است که از امواج ماورای صوت استفاده می کند.

در روش هایفوتراپی با تمرکز برای لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید باعث تخریب هوشیارانه منطقه ای می شود .

پس در روش هایفوتراپی با ایجاد امواج آلتراسوند بر روی یک نقطه مشخص و بسیار کوچک گرمای شدیدی ایجاد می شود .

اگر شما برای مدت طولانی کاغذی را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید شاید اتفاقی نیفتد اما اگر با یک ذره بین این نور را در نقطه ای کوچک متمرکز کنیم فورا کاغذ آتش می گیرد.

روش هایفو نیز همین کار را انجام می دهد. یعنی در نقطه تمر کز حرارت بالا می رود اما در نقاط کناری هیچ گرمایی ایجاد نمی شود و آسیبی نمی بینند .

پس تنها نقاطی که می خواهیم تخریب می شوند و به نقاط دیگر بافت آسیبی وارد نمی شود .

که در روش جوان سازی پوست بدن بافت آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست جدید و جوان جای پوست فرسوده و پیر قبلی جایگزین می گردد.

بیشتر بخوانید :

هایفو(کشیدن پوست و از بین بردن چین و چروک صورت بدون جراحی)

فواید و عوارض لیفت ابرو (بالا کشیدن ابرو و پیشانی)

ماندگاری و عوارض هایفوتراپی

بطور کلی تاکنون هیچ عارضه ای از هایفوتراپی گزارش نشده است.

بیمار هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد شاید یک گرمای بسیار خفیف و گذرا حس کند ولی اینگونه نیست که در طول مدت درمان مانند سایر روش ها از زخم یا قرمزی شدید پوست رنج ببرد.

هایفوتراپی به هر نوع پوستی سازگاری دارد و فرد با انجام هایفوتراپی تا 8 سال جوانتر و زیبا تر خواهد شد.

در رابطه با ماندگاری مطالعات و بررسی ها بر این است که هایفوتراپی تا دوسال باقی خواهد ماند. البته بیمار باید تحت نظر پزشک معالج برای دستیابی به نتایج بیشتر این عمل را تکرار کند.

کاندید مناسب برای هایفوتراپی چه کسی است ؟

بطور کلی کاندید مناسب برای هایفوتراپی فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد.بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند.

بعلاوه در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا مصرف کننده سیگار هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

موارد منع هایفوتراپی کدامند؟

آکنه کیستیک ،صرع ، مصرف داروهای ضد انعقاد خون ،ترومبوز یا ترومبوفلبیت، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن،کاردیوپاتی، عفونت فعال در موضع ، بارداری و جراحت در پوست از موارد منع مطلق انجام هایفوتراپی می باشند.

موارد منع نسبی این عمل دوران شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند و کلا هر عاملی که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی باشد.

بعلاوه توقع انتظارات غیر واقعی از درمان از موارد منع عمل هایفوتراپی می باشد چرا که بر اساس تحقیقات منتشر شده کمتر از ۲۰% بیماران بویژه در کهنسالی و افراد شدیدا چاق به این روش درمانی پاسخ نمی دهند.

فرق آر اف و هایفو چیست ؟

در روش هایفو ، امواج اولتراسوند به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و سرعت اثربخشی و زیباسازی پوست در این روش نسبت به روش آر اف ، بالاتر است .

نتایج هایفوتراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده میشود .

  1. اولین و آشکار ترین تفاوت این است که هایفو و آر اف برای حرارت دادن به بافت های عمیق پوست از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می کنند. هایفو انرژی امواج فراصوت را به صورت دقیق تر و شدید تر منتشر می کند در حالی که آر اف به صورت کلی گرما می رساند.
  2. دوم اینکه هر تکنولوژی بر لایه های مختلفی (گاهی تا حدودی مشترک) از پوست اثر می گذارند.
  3. سوم، در حالی که هایفو در یک جلسه انجام می شود امکان دارد آر اف به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشد
  4. چهارم، استفاده از انرژی فراصوت در فرایند های زیبایی تکنیکی نسبتا جدید است. به همین دلیل، آر اف مدت زمان بسیار بیشتری در زمینه جوانسازی صورت به کار گرفته شده است.

هایفو نفوذ عمیقی به پوست داشته، فراتر از لایه درم رفته و قادر است تا به لایه SMAS برسد. این در حالی است که آر اف به چنین عمقی نفوذ نمی کند.

آر اف بر لایه های اپی درم تمرکز داشته و فراتر از لایه درم نفوذ نمی کند.

تعداد دقیق جلسات درمانی برای هر کدام از این روش ها به نوع دستگاه استفاده شده و شرایط پوست فرد بستگی دارد. منظور از شرایط پوست مواردی از قبیل حالت ارتجاعی فعلی، صفات وراثتی و… هستند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم