دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
میسلار واتر چیست و چرا بهتر است از آن استفاده کنیم؟

میسلار واتر چیست؟ فواید پاک کننده‌های میسلار واتر برای پوست

میسلار واتر چیست و چرا بهتر است از آن استفاده کنیم؟
1
زمان مطالعه: 10 دقیقه
میسلار واتر چیست؟ چطور می‌توانیم از آن روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟ در مقاله امروز قصد داریم همه چیز را درباره این محصول شگفت‌انگیز، و نحوه استفاده موثر از آن را برای شما شرح دهیم. با دلگرم همراه باشید!

چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

میسلار واتر یا آب پاک‌کننده آرایش چیست؟

یکی از سخت‌ترین کارهایی که ما خانم‌ها باید قبل از خواب انجام بدهیم و معمولا هم اصلا حوصله آن را نداریم، پاک کردن لوازم آرایش از روی پوست صورتمان است. اما اگر با صبر و حوصله این مقاله را بخوانید، متوجه می‌شوید که اخیرا عضو جدید وارد خانواده پاک کننده‌های آرایشی شده است.

محصولی که همه ما خانم‌ها به آن نیاز داریم. این محصول میسلار واتر یا همان آب پاک کننده مواد آرایشی است. خوشبختانه این محصول جدید و جالب، فرآیند پاک کردن لوازم آرایشی از روی پوست، و هر آنچه که ما در مورد این فرآیند می‌دانیم را دچار تغییر و تحول کرده است.

دستمال مرطوب، دستمال پاک کننده آرایش، پاک کننده‌های آرایشی که پایه آب دارند، لوسیون‌هایی که پایه روغنی دارندو روغن بچه، چیزهایی هستند که ما تا به حال از آن‌ها استفاده کرده‌ایم. تقریبا تمام خانم‌ها حداقل یک بار از این چیزها برای پاک کردن آرایش از روی صورت خود استفاده کرده‌اند تا بهترین و سازگارترین پاک کننده آرایشی با پوست صورت خود را پیدا کنند.

بهترین پاک کننده مواد آرایشی پاک کننده‌ای است که آرایش را روی پوست صورت شما پخش نکند و پاک کردن آرایش با آن زحمت زیادی برای شما نداشته باشد. متاسفانه پیدا کردن چنین محلولی، اصلا کار آسانی نیست.

خوشبختانه دیگر لازم نیست نگران باشید. میسلار واتر همان محلول پاک کننده آرایشی شگفت‌انگیزی است که به نجات ما آمده است.

اما میسلار واتر چیست؟ چطور می‌توانیم از آن روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟اصلا چرا باید به جای محلول‌های دیگر، از میسلار واتر استفاده کنیم؟

در ادامه پاسخ تمام این سوالات را برای شما بیان می‌کنیم، تا با خیال راحت، در مورد انتخاب پاک کننده آرایشی خود تصمیمی درست و آگاهانه بگیرید.

میسلار واتر یک پاک کننده آرایشی در حالت مایع، و حاوی مولکول‌های میسل کوچک است که به راحتی در آب حل می‌شوند و روغن را به خود جذب می‌کنند. این به این معنی است که روغن، مواد آرایشی، گرد و خاک، و آلودگی موجود بر روی پوست صورت شما، تنها با چند حرکت ساده توسط میسلار واتر جذب شده، و از روی پوست صورت پاک می‌شوند.

این محلول ترکیبی از آب، کمی گلیسیرین و غلظت خفیفی از سورفکتانت‌ها است که این ترکیب، به پاک شدن گرد و خاک از روی پوست صورت شما کمک می‌کند. یکی از مزایای میسلار واتر این است که شما بعد از استفاده از آن بر روی پوست، نیازی به شستن صورت خود ندارید.

زیرا میسلار واتر به طور کامل در پوست صورت شما جذب می‌شود و در حقیقت به عنوان یک تونر عمل می‌کند. اما خیلی از افراد در مورد میسلار واتر با یک سوال بسیار مهم مواجه میشوند؛ آیا میسلار واتر برای پوست صورت ما ضرری ندارد؟

میسلار واتر چیست؟ مزایای پاک کننده‌های میسلار چیست؟

آیا استفاده از میسلار واتر برای پوست صورت ما خوب است؟

میسلار واتر یک محلول ملایم، بدون الکل، بدون روغن، و بدون هرگونه مواد شیمیایی مضر برای پوست صورت ما است. این محلول دارای مواد صابونی قوی و یا عوامل پاک کننده سنگین نیست که چربی طبیعی و مفید پوست را از بین می‌برند. در نتیجه، میسلار واتر باعث خشک شدن پوست صورت و چروک شدن آن نمی‌شود. در عوض پوست را نرم کرده و به آن هیچ گونه صدمه‌ای نمی‌زند.

از طرفی دیگر، به دلیل اینکه میسلار واتر حاوی مواد پاک کننده خیلی قوی نیست، ممکن است که نتواند به خوبی تمام مواد آرایشی موجود بر روی پوست صورت شما را از بین ببرد. به همین دلیل، ممکن است که مجبور شوید پس از استفاده از میسلار واتر، از یک شوینده صورت، پاک کننده صورت، و یا تونر صورت استفاده کنید.


چرا باید از میسلار واتر استفاده کنیم؟

بر خلاف پاک کننده‌های آرایشی دیگر، شما بعد از استفاده از میسلار واتر معمولا نیازی به شستن پوست صورت خود ندارید. چون این محلول، هیچ ردی از چربی و یا مواد شیمیایی مضر بر روی پوست صورت شما باقی نمی‌گذارد.

این محلول هیچ ماده شیمیایی‌ای در ترکیبات خود ندارد. به همین دلیل چشمان شما را اذیت نمی‌کند و باعث قرمز شدن چشم‌ها و یا اشک ریختن شما نمی‌شود. همچنین، ترکیب آب و گلیسیرین موجود در میسلار واتر، برای خانم‌هایی که پوست حساسی دارند نیز بسیار مناسب است.

میسلار واتر یک محلول لایه بردار نیست و در ترکیبات خود الکل نیز ندارد. به همین دلیل، باعث خشک شدن و یا ملتهب شدن پوست صورت شما نخواهد شد. این محلول ملایم، با پوست شما به نرمی رفتار می‌کند!

میسلار واتِر به راحتی مواد آرایشی را از روی پوست صورت شما پاک کرده، و این مواد را روی پوست پخش نمی‌کند. همچنین، استفاده از آن باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود. هیچ نیازی هم ندارید که در دستشویی از آن استفاده کنید.

حتی می‌توانید زمانی که روی تخت نشسته‌اید با میسلار واتر پوست صورت خود را پاک کنید و پس از آن با خیال راحت بخوابید.
این محصول شگفت‌انگیز، پوست صورت شما و نحوه روتین مراقبت از آن را دچار تغییر و نحول می‌کند. در ادامه برای شما شرح می‌دهیم که چطور می‌توانید به طور دائمی و موثر از میسلار واتر استفاده کنید.


میسلار واتر چیست؟ مزایای پاک کننده‌های میسلار چیست؟

چطور می‌توانیم به طور موثر از میسلار واتر استفاده کنیم؟

  • می‌توانید هر روز صبح از میسلار واتر استفاده کنید

کارشناسان پوست می‌گویند که هر فردی، دو بار در روز به یک چرخه کامل پاکسازی پوست نیاز دارد. یک بار در اول صبح، و یک بار شب قبل از خواب برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست صورت. احتمالا تصور می‌کنید که انجام این کار به صورت روتین، کار کمی سختی است.

اینجاست که میسلار واتر به کمک شما می‌آید. میسلار واتر به راحتی به درون پوست شما جذب شده و آن را کاملا تمیز می‌کند. اگر شب‌ها قبل از خواب، از هر گونه سرم صورت، لوسیون و هر چیز دیگری بر روی پوست صورت خود استفاده می‌کنید، بهتر است صبح اول وقت این مواد را با استفاده از میسلار واتر از روی پوست صورت پاک کرده و سپس صورت خود را بشویید.

  • می‌توانید از میسلار واتر برای تونینگ صورت استفاده کنید

اگر فکر می‌کنید که برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست صورت خود به محلولی قویتر نیاز دارید، می‌توانید در ابتدا از محصول مورد نظر خود استفاده کرده و پس از آن، از میسلار واتر استفاده کنید. در این حالت، میسلار واتر به عنوان یک تونر صورت عمل کرده و باقی مانده مواد آرایشی بر روی پوست شما را از بین خواهد برد.

  • استفاده از میسلار واتر برای پاک کردن لوازم آرایشی

شما می‌توانید علاوه بر مواردی که گفته شد، از میسلار واتر در جهت هدف اصلی آن یعنی پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست صورت خود نیز استفاده کنید. در ابتدا کمی از میسلار واتر را روی یک پد آرایش پاک کن بریزید و سپس پد را به آرامی بر روی پوست صورت خود بکشید تا مواد آرایشی از روی آن پاک شوند.

اگر آرایش شما غلیظ است، بهتر است که این کار را چند بار تکرار کنید تا مواد آرایشی به طور کامل از روی پوست صورتتان پاک شوند. این روش، مطمئن‌ترین و بی‌ضررترین روش برای پاک کردن لوازم آرایش از روی پوست صورت شما است.

  • استفاده از میسلار واتر برای شاداب‌سازی پوست

اگر در اواسط یک روز گرم تابستانی حس کردید که پوستتان سنگین شده و دیگر نمی‌توانید مواد آرایشی را بر روی آن تحمل کنید، می‌توانید از میسلار واتِر استفاده کنید.

در ابتدا کمی میسلار واتر بر روی یک پد آرایشی بریزید و به آرامی با آن بر روی ناحیه T پوست صورت (یعنی قسمت پیشانی و روی بینی) و یا هر ناحیه‌ دیگری که بر روی آن احساس چربی می‌کنید ضربه بزنید. این کار باعث می‌شود رطوبت مورد نباز پوست صورت شما تامین شده و در نتیجه، احساس شادابی کنید.

  • استفاده از میسلار واتر برای تمیز کرده برس‌های آرایشی

معمولا یکی از کارهای سخت برای ما خانم‌ها، پاک کردن برس‌های آرایشی‌مان است. آسانترین و بی‌دردسرترین راه برای پاک کردن برس‌های آرایشی، استفاده از میسلار واتِر است. کافیست در یک کاسه کوچک کمی میسلار واتر بریزید و برای چند دقیقه، برس‌های آرایشی خود را درون این کاسه قرار دهید. سپس آنها را با استفاده از یک پارچه نرم و یا دستمال کاغذی خشک کنید.

  • بعد از ورزش، پوست صورت خود را با استفاده از میسلار واتر تمیز کنید

بسیاری از ما خانم‌ها در هنگام ورزش کردن صورت خود را آرایش نمی‌کنیم. به همین دلیل، فکر می‌کنیم که می‌توانیم بعد از ورزش، مستقیما پوست صورت خود را با یک شوینده و یا پاک کننده، تمیز کنیم. حقیقت این است که وقتی شما ورزش می‌کنید و پوست صورتتان عرق می‌کند، دانه‌های عرق گرد و خاک موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند.

این مسئله باعث پر شدن منافذ پوست صورت می‌شود. به همین دلیل، بهتر است بعد از ورزش کردن، سریعا پوست صورت خود را با استفاده از میسلار واتِر تمیز کنید.

مقداری از میسلار واتر را روی پد کتانی یا پنبه بریزید و با آن کل صورتتان را پاک کنید. این کار را تا جایی که دیگر هیچ آلودگی به پنبه نچسبید ادامه دهید. نیازی به آبکشی هم ندارد! (مناسب تنبل هایی که شبها قبل از خواب شستشوی صورت برایشان سخت است!

اگر پوست مختلط یا چرب و مستعد جوشی دارید بهتر است ابتدا صورتتان را با شوینده و آب بشویید و سپس به عنوان محلول پاک کننده کمکی که تمام آلودگیها را از صورتتان پاک و آن را آبرسانی کند از میسلار واتر استفاده کنید. به این ترتیب هم کمتر جوش میزنید و هم پوست شادابی پیدا میکند.

محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۱۲۵ میل Micellar Cleansing Water

محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۱۲۵ میل Micellar Cleansing Water
محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۱۲۵ میل Micellar Cleansing Water

محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۴۰۰ میل Micellar Cleansing Water

محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۴۰۰ میل Micellar Cleansing Water
محلول میسلار واتر پاک کننده پوست گارنیه حجم ۴۰۰ میل Micellar Cleansing Water

محلول میسلار واتر بایودرما Bioderma Sebium H2O

محلول میسلار واتر بایودرما Bioderma Sebium H2O
محلول میسلار واتر بایودرما Bioderma Sebium H2O

همچنین بخوانید:

فونداسیون آرایشی چیست و چگونه یک فونداسیون مناسب انتخاب کنیم؟

راه های مناسب برای شستن قلم موی آرایشی

تفاوت اصلی تونر و میسلار واتر در چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits