فواید بی نظیر ماسک نشاسته برای زیبایی و سلامت پوست

ماسک نشاسته معجره ای برای ایجاد پوست های شفاف
۴,۸۳۸
۱
۰
چهارشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱
ماسک نشاسته معجزه‌ای برای روشن شدن پوست : نشاسته به دلیل داشتن خاصیت چسبندگی می‌تواند به عنوان ماسک صورت به منظور پاک کردن منافذ پوست استفاده شود. ماسک نشاسته پوست را شفاف می‌سازد.
ماسک نشاسته معجره ای برای ایجاد پوست های شفاف

فواید شگفت انگیز ماسک نشاسته برای پوست

همانطور که می دانید ماسک های روشن کننده بسیاری توسط شرکت های مختلف تولیده شده؛ اما هیچ چیز مثل یک ماده طبیعی برای پوست عملکرد مناسبی نخواهد داشت؛ البته این را هم باید بگویم که به شخصه معتقدم تاثیر ماسک های پوستی در تقویت پوست از مواد خوراکی و سبزیجات و میوه های مفید بسیار پایینتر خواهد بود؛ از این رو توصیه داریم خانم های عزیز برای زیبایی پوست خود قبل استفاده از ماسک های مختلف بر روی پوست تغذیه خود را غنی تر کرده و به سادگی مشکلات پوستی را بر طرف کنند.

نشاسته یکی از انواع ماسک هایی است که خاصیت ترمیمی بالایی دارد و در گذشته به جای پودر بچه برای رفع سوختگی پوست و درمان آبله مرغان و رفع سوختگی و عرق سوز شدن از آن استفاده می کردند.

اما در بین ماسک های طبیعی که می توانید در خانه آماده کنید ماسک نشاسته و شیر یکی از ماسک های ساده است که می توانید به جای استفاده از شیر از ماست کم چرب نیز استفاده کنید. ماسک نشاسته برای پوست چرب به این شکل است که برای آن باید از ماست کم چرب استفاده کنید اما پوست های خشک می توانند از ماستی استفاده کنند که درصد چربی بالایی داشته باشد.

از این ماسک می توانید به عنوان ماسک روشن کننده پوست دست نیز استفاده کنید و هیچ محدودیتی در استفاده آن نخواهید داشت؛ تنها یک نکته مهم در استفاده از ماسک ها وجود دارد که بهتر است آنها را بعد از بخور صورت با آب گرم و یا پس از حمام استفاده کنید که منافذ پوست به خوبی باز هستند. ماسک نشاسته یک نوع ماسک از بین برنده لک صورت و روشن کننده می باشد و بهتر است هفته ای یک بار تا دو بار بر روی پوست قرار بگیرد.

انواع ماسک نشاسته

ماسک نشاسته مانند ماسک جوش شیرین برای رفع جوش صورت و جلوگیری از در آوردن جوش مفید و موثر است شما می توانید به راحتی این ماسک را در منزل تهیه کنید و پوست آسیب دیده خود را به کمک این ماسک مفید و خانگی درمان کنید.

معرفی سه نوع ماسک معجزه آسای نشاسته

ماسک نشاسته و سفیده تخم مرغ و ماست

این ماسک صورت شما را به مرور زمان شفاف می کند و می توانید این نوع ماسک طبیعی را جزء دسته های ماسک شفاف کننده پوست صورت قرار دهید این ماسک مانند ماسک سفیده تخم مرغ برای از بین بردن بیماری پوستی آکنه بسیار مفید است.
اگر پوست چربی دارید بهتر است که ماسک کم چرب در تهیه این ماسک استفاده کنید.

مواد لازم

 • سفیده تخم مرغ : 1 عدد
 • ماست : 1 قاشق غذا خوری
 • پودر نشاسته : 1 قاشق مربا خوری

طرز تهیه ماسک

 1. ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید سپس سفیده تخم مرغ را در درون ظرفی مناسب آنقدر هم بزنید تا پف کند.
 2. ماسک نشاسته و سفیده تخم مرغ
 3. سپس ماست و پودر نشاسته را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید.
 4. ماسک نشاسته و سفیده تخم مرغ و ماست
 5. بعد از این که همه این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کردید ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود بزنید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب خنک بشویید و با کمک دستمال نرمی پوست صورتتان را خشک کنید. بهتر است که این ماسک را به مدت دو یا سه بار در هفته استفاده کنید.

ماسک نشاسته و ماست

اگر پوستی چرب دارید در تهیه این نوع ماسک از چند قطره آبلیمو یا آب پرتقال و ماست کم چرب استفاده کنید. در مدتی که این ماسک بر روی صورت شما قرار می گیرد از خندیدن و اخم کردن خود داری کنید. این ماسک مفید را می توایند به مدت 1 تا 2 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم

 • نشاسته : 3 قاشق غذا خوری
 • ماست کم چرب : 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه ماسک نشاسته و ماست

در درون ظرفی مناسب نشاسته را با ماست کم چرب مخلوط کنید و مخلوط این مواد را هم بزنید تا به شکل خمیری یکدست در آیند سپس این ماسک را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با کمک آب سرد بشویید.

ماسک نشاسته و شیر

این ماسک را بهتر است که یک یا دو بار در هفته استفاده کنید و بعد از یک ماه متوجه تاثیر معجزه آسای نشاسته بر روی پوست صورت خود می شوید.

مواد لازم

 • نشاسته : 1 قاشق مربا خوری
 • شیر : 2 قاشق مربا خوری

طرز تهیه ماسک

 • ابتدا نشاسته را در مقداری آب سرد حل کنید.
 • نشاسته حل شده
 • سپس به نشاسته حل شده شیر را اضافه کنید.
 • و بعد از مخلوط کردن شیر و نشاسته این ماسک را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید. بهتر است که در هنگام استفاده از این ماسک یک لیوان شیر و نشاسته نیز میل کنید.

آشنایی با خواص نشاسته برای سلامت بدن

تنها عملکرد نشاسته در رژیم غذایی تبدیل گلوکز به انرژی است. نشاسته در دهان انسان شروع به تجزیه می کند. وقتی مولکول های نشاسته توسط بزاق دهان احاطه می شود. وقتی شما می جوید، بزاق نشاسته را به کربوهیدرات های ساده تر به نام مالتوس تبدیل می کند. وقتی مالتوس وارد روده کوچک شما می شود، به شکل ساده تر خود که گلوکز می باشد تبدیل می شود. از این نقطه نظر، گلوکز بطور مستقیم از طریق دیواره های روده جذب جریان خون شما شده و به سلول های بدن، شامل سلول های ذهن انرژی می دهد.

پیشگیری از سرطان

پژوهش های اخیر نشان داده اند مصرف نشاسته همانند خاویار و شیر قادر به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می باشد. رژیم غذایی دارای نشاسته می تواند خطر ابتلا به سرطان روده که با مصرف زیاد گوشت قرمز رابطه دارد را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

سلامت پوست

اگر پوستی خشک، کدر و بی روح دارید می توانید از ماسک نشاسته و ماست استفاده کنید. استفاده از این ماسک باعث شفاف شدن، شادابی و لطافت پوست می شود. یکی از مهمترین خواص نشاسته همانند شیر شتر قابلیت چسبندگی آن است که باعث تمیزی پوست شده و جرم های پوست را از بین می برد. نشاسته همچنین قادر به درمان انواع جوش ها و آکنه می باشد.

سلامت قلب

یکی از مهمترین موارد در پیشگیری از بیماری های مزمن و بیماری های قلبی عروقی تغذیه است. به همین دلیل استفاده از مواد غذایی سالم و مقوی که منشا طبیعی داشته باشند می توانند علاوه بر اینکه کالری مورد نیاز بدن را تامین می کنند تاثیرات مفیدی روی سلامت بدن داشته باشند.

خواص نشاسته در طب سنتی

 • ترکیب آن با سفیده تخم مرغ و کشیدن آن روی چشم برای تسکین چشم درد و سوزش چشم عالی می باشد.
 • ترکیب جوشانده آن با نبات یا روغن بادام برای درمان نفث الدم، خشونت، سرفه گرم، درد سینه، قطع خون در هنگام بواسیر، حیض و اسهال مفید می باشد.
 • ترکیب آن با سرکه برای درمان خناق و ورم گرم موثر می باشد.
 • ترکیب آن با آب و مالیدن آن بر روی محل گزیدگی نیش مار برای مار گزیدگی عالی است.
 • نشاسته همچنین تاثیر قابل توجهی روی سلامت روده، کاهش قند خون، افزایش حساسیت به انسولین، چربی خون و وزن بدن دارد.

مضرات نشاسته

با توجه به خواص فراوان نشاسته مصرف این ماده غذایی بویژه در سه ماهه اول بارداری باعث ایجاد نقص لوله های عصبی و نخاعی می شود و به همین دلیل ممکن است باعث سقط جنین شود. به همین جهت از مصرف آن در دوران بارداری اکیدا خودداری کنید.

همچنین بخوانید:

نشاسته ذرت : خواص بی نظیر نشاسته ذرت برای بدن

مهمترین و بهترین خواص درمانی نشاسته برای سلامتی بدن

برای خشکی پوستتان حمام نشاسته بگیرید


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم