دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
اثرات مخرب اشعه های کامپیوتر روی پوست

اگر زیاد با کامپیوتر کار می کنید ضد آفتاب بزنید !

اثرات مخرب اشعه های کامپیوتر روی پوست
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اشعه های ناشی از مانیتور موجب ایجاد لکه های صورت می شود و در دراز مدت ممکن است باعث تخریب الیاف کلاژن و الاستین شود .

چگونه از اشعه های مضر کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از کار کردن با کامپیوتر نتیجه مطالعات جدید دانشمندان می باشد. این کار باعث از بین بردن اشعه های مضر و خطرناک رایانه می شود. با دلگرم همراه شوید .

اگر زیاد با کامپیوتر کار می کنید ضد آفتاب بزنید !

separator line

راه های مقابله با اشعه های مضر کامپیوتر

نکات مهم به هنگام استفاده از رایانه

بررسی ها نشان می دهند دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی 1800 داوطلب دریافتند افرادی که بیش از 4 ساعت در روز روبه روی کامپیوتر و لپ تاپ می نشینند حتماً باید از پوست خود محافظت کنند.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد کرم ضد آفتاب را هر 1 ساعت تجدید کنید تا پوستتان دچار لک های پوستی نشود.

separator line

اشعه های ماوراء بنفش لپ تاپ و اشعه های مضر دیگر باعث آسیب رساندن به چشم ها نیز خواهد شد که برای برطرف شدن این مشکل ماساژ چشم ها ضروری است.

ماساژ چشم ها باعث می شود که چشم ها هنگام کار با رایانه خسته و آسیب پذیر نشوند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی : با تاکید بر اینکه نور آفتاب، کامپیوتر و مهتابی دارای اشعه ماوراء بنفش است، افزود: طول موج های مختلف ناشی از نور کامپیوتر، مهتابی و آفتاب به سه قسمت A ، B و C تقسیم می شوند که هریک از این گروه ها با طول موج های مختلف می توانند روی پوست انسان تاثیرات منفی داشته باشند.

وی در ادامه طول موج اشعه ماوراء بنفش گروه B را در حد متوسط دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه طول موج این اشعه در گروه B بیشتر از سایر گروه ها است بنابراین خطر ایجاد سرطان پوست در این گروه نیز بیشتر است.

separator line

این متخصص پوست همچنین پیری و افتادگی پوست را از مهم ترین عوارض اشعه ماوراء بنفش در گروه A عنوان کرد و گفت: طول موج اشعه ای که از گروه A استخراج می شود بسیار بیشتر از دو گروه دیگر است که این مسئله می تواند در پیری و افتادگی پوست تاثیر منفی داشته باشد.

وی همچنین در خصوص مضرات اشعه ماوراء بنفش ناشی از گروه C تاکید کرد: طول موج اشعه های ناشی از گروه C ترکیبی از طول موج های گروه های اول و دوم را دارد و می تواند مضرات هر دو گروه در این اشعه دیده شود.

دکتر احسانی با تاکید بر اینکه لامپ های مهتابی و نور کامپیوتر میزان اشعه بالایی دارند، اظهار کرد: افرادی که برای مدت طولانی یعنی بیش از شش ساعت در برابر نور این وسایل قرار می گیرند توصیه می شود از ضد آفتاب استفاده کنند.

separator line

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، آسیب روی قرنیه چشم را از دیگر عوارض نور کامپیوتر و مهتابی برشمرد و افزود: لازم است افرادی که در برابر نور کامپیوتر و مهتابی قرار می گیرند از عینک های آفتابی استفاده کنند.

این متخصص پوست در پایان توصیه کرد: کودکان به دلیل اینکه پوست نازکی دارند لازم است درصورتی که در برابر نور آفتاب و یا کامپیوتر قرار می گیرند از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.

separator line

بیشتر بخوانید :

۶ فایده بی نظیر پوست پرتقال برای زیبایی و سلامتی

خواص و فواید بی نظیر پوست بادمجان و تاثیر آن برای سلامت پوست

ده ها ویژگی شگفت انگیز چاقاله بادام برای سلامتی و پوست


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • akairan.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است