دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۲ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
علت و درمان های بی نظیر برای سوزش جای ژیلت
2
1,117
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سوزش جای ژیلت : آمار نشان می دهد حدود 58 درصد زنان از روش شیو کردن برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده کرده و 75 درصد مردان روزانه صورت خود را شیو می کنند. به عبارت دیگر روزانه میلیون ها نفر با مشکلات مربوط به شیو کردن و سوزش جای ژیلت سر و کار…

سوزش جای ژیلت

حتما برایتان اتفاق افتاده است که بعد از استفاده از ژیلت جای آن می سوزد و این سوزش ممکن است بارها و بارها شما را در طول زندگیتان اذیت کرده باشد. بسیار از افراد برای اصلاح موهای زائد بدن از ژیلت استفاده می کنند ولی همواره مشکل سوزش را یکی از بزرگ ترین مشکلات بعد از استفاده از ژیلت می دانند.

وجود این سوزش باعث می شود که بسیاری از افراد از ژیلت برای اصلاح موهای زائد بدن استفاده نکنند در حالی که اگر با روش درمان این سوزش آشنا شوند و بتوانند این سوزش را درمان کنند قطعا بیشتر از آن استفاده می کنند.

عوامل سوزش جای ژیلت

عامل اصلی سوزش جای ژیلت در واقع بریدگی های کوچک بر روی سطح پوست شما می باشد که به دلیل استفاده نادرست از ژیلت به وجود می آیند. سوزش جای ژیلت می تواند بسیار دردناک باشد چرا که علت این سوزش تحریک بسیار زیادی پوست به دلیل برشی است که بر روی آن به وجود می آید. استفاده از ژیلت هایی که کارایی و تیزی خود را از دست داده اند می تواند یکی از دلایل سوزش جای ژیلت باشد، استفاده کردن از ژیلت به صورت خشک عامل دیگری است که می تواند باعث سوزش جای ژیلت شود.

سوزش جای ژیلت

درمان سوزش جای ژیلت

برای این که این سوزش جای ژیلت بر طرف و درمان شود بهتر است بعد از دیدن علائم تحریک شدن در روی پوست چند روزی را به پوست خود استراحت دهید تا بتواند خود را ترمیم و بازسازی کند. یکی دیگر از روش های درمان سوزش جای ژیلت این است که می توانید در حمام از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید چرا که خشک بودن پوست نیز عامل مهم دیگری در سوزش پس از استفاده از ژیلت می باشد.

استفاده از وازلین یکی از راه های پیشنهادی است که می توانید برای کاهش سوزش پوست بعد از استفاده از ژیلت از آن استفاده کنید. استفاده از کرم اصلاح قبل از این که بخواهید از ژیلت استفاده کنید می تواند سوزش شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و باعث شود پوست شما کمتر آسیب ببیند. بهترین زمان برای اصلاح با استفاده از ژیلت را بشناسید، بهترین زمان برای این کار بعد از دوش گرفتن می باشد چرا که بعد از دوش پوست به میزان کافی مرطوب می باشد و شما می توانید به سادگی عملیات اصلاح را با کمترین میزان سوزش انجام دهید.

جلوگیری از سوزش جای ژیلت

یکی از نکات مهمی که برای جلوگیری از سوزش جای ژیلت وجود دارد این است که سعی کنید در جهت رویش مو اصلاح را انجام دهید، این کار باعث می شود که آسیب کمتری به پوست شما وارد شود، البته برای اصلاح موهای پا بهتر است این کار برخلاف جهت رویش مو صورت گیرد. اصلاح در صبح به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که وضعیت بدن در این زمان باعث می شود که آسیب بیشتری به پوست شما وارد شود، برای داشتن یک اصلاح خوب با کمترین میزان آسیب به پوست می توانید اصلاح خود را در شب انجام دهید.

آب کشیدن ژیلت در فاصله های کوتاه می تواند روند اصلاح شما را بهبود ببخشد و باعث شود که آسیب بسیار کمی به پوست شما در حین اصلاح برسد و در نتیجه بعد از اصلاح احساس سوزش نکنید.


بیشتر بخوانید :

خطرات استفاده از ژیلت برای موهای بدن

لیست قیمت انواع لوازم اصلاح مو در بازار

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

وحید محقق


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits