alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
آشنایی با خطرهای تزریق بیش از اندازه بوتاکس
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطرهای تزریق بوتاکس-آشنایی با خطرهای تزریق بیش از اندازه بوتاکس -عوارض پس از تزریق بوتاکس-فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم-مسمومیت بوتاکسی-رفع چین و چروک

امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده می شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

ترکیبات فلج کننده؛ که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها می شوند و طول اثرشان بین 3 تا 6 ماه می باشد.

خطرهای تزریق بوتاکس

خطرهای تزریق بوتاکس

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده بطور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. يک روش سريع و نسبتا غير تهاجمی است.

خطرهای تزریق بوتاکس

برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری شود.

هم اکنون بوتاکس در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده را از نظر زیباسازی صورت دارد و هنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده هستند.

خطرهای تزریق بوتاکس

آیا چیزی به عنوان تزریق بیش از اندازه بوتاکس وجود دارد؟

در مواردی مانند جلوگیری از تحریک غده های عرقی برای درمان افرادی که از تعریق بیش از اندازه رنج می برند و یا مواردی این چنینی می توان بوتاکس را در دوز های بالا و تا سطح مسمومیت تزریق کرد.

دوز تزریقی که مسمومیت بوتاکسی ایجاد می کند 200 واحد است. اما بطور معمول اگر فقط هدف یک تزریق صورتی برای رفع چین و چروک است میزان تزریق مورد نیاز حدود 25 واحد میباشد بنابراین خطری فرد را تهدید نمی کند.

خطرهای تزریق بوتاکس

اگر برای درمان هایی مانند رفع چین و چروک صورت بوتاکس را در دوزهای بالا و تا سطح مسمومیت تزریق شود می تواند ضعف عضلانی، اشکال در بلع و مشکلات در سخن گفتن و نفس کشیدن را برای فرد به همراه داشته باشد. حتی مواردی گزارش شده است که افراد در اثر تزریق بیش از اندازه بوتاکس جان خود را از دست داده اند.

بنابراین در هنگام تزریق بوتاکس مطممئن شوید فردی که این کار را انجام می دهد دارای بورد معتبر تخصص پوست و یا جراح پلاستیک است که کاملا بر آناتومی بدن تسلط دارد و با میزان دوزهای مورد نیاز برای تزریق بوتاکس نیز کاملا آشناست تا در نهایت برای شما یک چهره یخ زده و بی روح به جا نماند.

چروک‌های صورت دو نوع‌اند:

1- نوع ديناميک كه بر اثر حركت مكرر عضلات.صورت در طی سال‌ها ايجاد می‌شوند.

2- نوع استاتيک كه در اثر كاهش كشساني پوست به علل متفاوتی ازجمله جاذبه زمين به وجود مي‌آيند.

سال‌ها تنها راه درمان چروک‌های استاتيک ليفتينگ (lifting) صورت و ابرو بود كه البته چروک‌های ديناميك را درمان نمی‌كرد.

بعضی از افراد لبخندی تحت عنوان(لبخند موناليزا) دارند كه گوشه‌های دهان در حالت طبيعی به طرف پايين لب فوقانی كشيده می‌شود. تزريق بوتاكس می تواند اين حالت را از بين ببرد.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits