دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
استفاده از کرم دور چشم،بهترین روش استفاده از کرم دور چشم چیست؟
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
استفاده از کرم دور چشم-روش استفاده از کرم دور چشم-کرم دور چشم-کرم دور چشم خوب-انتخاب کرم دور چشم-استفاده کرم دور چشم-روش های استفاده کرم دور چشم-کرم دور چشم مناسب-نحوه استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم:اگر به تازگی متوجه چروک های نازکی در گوشه چشم شدید، نباید کرمی را که مادر بزرگ استفاده می کند انتخاب کنید. همچنین اگر برای پف زیر چشم، به دنبال کرم هستید و پزشک تان تشخیص داده که این پف کردگی در اثر حساسیت ایجاد شده، باید به دنبال کرمی باشید که حاوی ترکیبات ضدحساسیت باشد. اگر پف زیر چشم در اثر تجمع مایعات زیر بافت پوست است، کرم های دور چشم مناسب می توانند به حل این مشکل کمک کنند.

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم

البته توجه داشته باشید که بهترین راه برای رفع پف زیر چشم استراحت کافی است. اما با افزایش سن، گردش خون مویرگی در ناحیه اطراف چشم کمتر شده و به همین دلیل تخلیه این مایعات از طریق مویرگ ها دچار اختلال می شود. برخی از کرم های دور چشم در افزایش گردش خون مویرگی موثر هستند.

روش استفاده از کرم دور چشم:

مرحله اول: قبل از استفاده از محصولات دور چشم، دست ها و صورت تان را به خوبی تمیز و کاملاً خشک کنید. آرایش چشم ها را به خوبی پاک کنید و پوست اطراف چشم را به خوبی تمیز کنید. زیرا چربی ها، آلودگی ها و بقایای آرایش، مانع از دستیابی شما به نتایج دلخواه خواهند شد.

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم


مرحله دوم: مقدار مناسبی از کرم، به اندازه یک پاک کن روی مداد یا یک نخود، از قوطی یا تیوب کرم بیرون آورده و روی یکی از انگشتان یا پشت دست قرار دهید. کمتر استفاده نکنید زیرا کافی نخواهد بود، بیشتر هم استفاده نکنید زیرا جذب پوست نمی شود و ممکن است وارد چشم شود. اگر از ظرف کاسه ای استفاده می کنید بهتر است کرم را با استفاده از اپلیکاتور یا گوش پاک کن در بیاورید تا ریسک آلوده شدن کرم کمتر شود. سعی کنید کرم دور چشم هایی خرید کنید که در تیوب بسته بندی شده اند. زیرا کرم دور چشم های بسته بندی شده در ظرف های کاسه ای هر بار که باز و بسته می شوند کمی از رتینول شان را از دست می دهند و بعد از یک ماه به جز مواد مرطوب کننده، سایر اثراتشان را از دست خواهند داد.

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم


مرحله سوم:با استفاده از انگشت حلقه، از زیر مجرای اشکی شروع کرده و نقطه نقطه کرم را دور تا دور چشم پخش کنید. همانطور که در شکل می بینید تمام پلک پائین، گوشه خارجی چشم و همچنین بخش استخوانی بین چشم و ابرو پوشش داده شده است.

استفاده از کرم دور چشم روش استفاده از کرم دور چشم


مرحله آخر: با حرکات ضربه ای ملایم و با انگشتر حلقه، کرم را دور چشم پخش کنید. این ضربه های ملایم به جذب بهتر کرم به داخل پوست کمک کند. به هیچ وجه پوست اطراف چشم را نکشید و نمالید و له نکنید. زیرا پوست دور چشم بسیار حساس است و این کار به چروک شدن بیشتر پوست دامن می زند و استفاده از کرم دور چشم را بی فایده می کند.


نکته:اگر خواستید آرایش کنید، اول چند دقیقه ای صبر کنید تا کرم خوب جذب شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (8 رای)  
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است