مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
مراقبت از مو در تابستان
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مراقبت از مو در تابستان-محافظت از موها و صدمه به موها و ضد آفتاب برای موها و مقاوم شدن مو و موهای رنگ شده و مراقبت از موها و کدر شدن مو و شامپوی مناسب موها و موهای فر شده و خشکی موها

مراقبت از مو در تابستان

مراقبت از مو در تابستان

نور مستقیم خورشید در فصل تابستان موجب می‌شود موها رطوبت خود را از دست بدهند و به همین علت ممكن است كه موها شكنده و خشك شوند. وی افزود: موخوره و تغییر رنگ مو نیز از دیگر عوارض تابش مستقیم نور خورشید بر موها است ولی نور خورشید به هیچ وجه موجب ریزش مو نمی‌شود.

خانم ها به دلیل پوشش روسری کمتر در معرض آسیب های ناشی از نور آفتاب هستند. به آقایان نیز توصیه می شود برای محافظت از موها در برابر آفتاب به ویژه در مناطق ساحلی، از کلاه استفاده کنند.

مراقبت از مو در تابستان

برخی محصولات ضد آفتاب برای موها نیز وجود دارند که موجب مقاوم شدن مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید می شوند.

اگر قصد دارید در دریا شنا کنید، از کلاه شنا استفاده کنید تا از نمک و آلودگی های آب دریا در امان بمانید. در غیر این صورت بلافاصله بعد از شنا موهای خود را با شامپوی مناسب شستشو دهید.

مراقبت از مو در تابستان

اگر در استخر شنا می کنید، باز هم توصیه می کنیم که حتما از کلاه شنا استفاده نمایید، زیرا کلر موجود در آب استخرها آسیب زیادی به موهای شما وارد می کنند و موجب خشکی، شکنندگی و کدر شدن مو می گردند. این نکته به ویژه در استخرهای روباز حائز اهمیت است، چون موها هم در معرض کلر هستند و هم اشعه فرابنفش خورشید.

این نکته را نیز باید بدانید که موهای رنگ شده، فر شده و یا صاف شده با محصولات شیمیایی ضعیف تر و آسیب پذیرتر هستند، بنابراین مراقبت از آنها ضروری است.


گردآوري توسط : مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است