برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

۹,۳۲۶
۷
۰
دوشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۲ ۲۱:۳۷

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

ابروها نقش بسزايي در زيبايي صورت و به خصوص چشم هاي ما دارند. يک ابروي زيبا مي تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد.

متاسفانه گاهي پيش مي آيد که ابروها حالت طبيعي خود را از دست مي دهند و بعضي قسمت هايشان خالي مي شود و به همين دليل ديگر نمي توان آنگونه که زيباست آنها را حالت داد. اما راه هايي وجود دارد که مي توان رشد موهاي ابرو را تحريک کرد تا دوباره ابروهايي همانند گذشته داشت.

معمولا بين 6 تا 8 هفته طول مي کشد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند اما بسيار پيش مي آيد که دوست داريم ابروها زودتر پر شوند و موهاي آن سريع تر رشد کنند. در اين مواقع استفاده از راه حل هاي طبيعي شايد مطمئن ترين کار باشد. البته بايد قبل از استفاده از اين راه حل ها مطمئن باشيم که کم شدن موها به دليل بيماري و مشکل خاصي نيست.

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

راه های افزایش رشد ابروهای کم‌پشت

1- استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون مواد مغذی لازم برای رشد موها را به پوست و مو می رساند.می توانید چند قطره روغن زیتون را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن نقطه از پوست خود کنید. ماساژ دادن پوست سبب بهبود و تسریع در رسیدن مواد مغذی به پوست می شود.

توصیه می شود که این کار را حداقل یک بار در روز و به مدت 30 تا 60 ثانیه بر روی پوست خود (مناطقی که رشد ابروها کم شده است) انجام دهید.بهتراست این کار را شب و قبل از خواب انجام دهید، زیرا در این زمان، روغن زیتون فرصت کافی را برای تاثیرگذاری خود خواهد داشت.

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

2- استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک، روغن مغذی دیگری برای تسریع رشد ابروها می باشد.

سه قطره روغن کرچک را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن منطقه از پوست کنید.

این کار را حداقل یک بار در روز انجام دهید و ماساژ دادن آن را برای مدت 30 تا 60 ثانیه انجام دهید.

بهتر است این کار را در شب و قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید تا روغن کرچک فرصت کافی برای تاثیرگذاری خود را داشته باشد.اگر چه مواد شیمیایی برای تسریع رشد ابروها در داروخانه ها وجود دارند، اما مواد طبیعی بودن بیشتر توصیه می شوند، زیرا اگر نتیجه هم ندهند، ضرری را هم در پی نخواهند داشت.

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

3- پیروی از رژیم غذایی مخصوص

پیروی از رژیم غذایی سرشار از سبزیجات سبز دارای برگ می تواند ایده مناسبی برای رشد هر چه بیشتر ابروهای فرد باشد.استفاده از محصولات لبنی کم چرب و پروتئین های کم چربی نیز به تسریع رشد ابروها کمک می کند. با افزایش دریافت پروتیئن و خوردن سبزیجات مانند اسفناج نیز می توان به این هدف رسید .تخم مرغ، لبنیات، انواع گوشت و حبوبات از منابع پروتئینی می باشند.

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

4- استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر تغذیه پوست، به نرم نگه داشتن پوست نیز کمک زیادی می کند.

چند قطره از روغن نارگیل را به ابروهای خود بمالید و ماساژ دهید.

حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید و بهتر است که قبل از خواب شب این کار را انجام دهید .

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

نکات لازم

1- مصرف روغن های ذکرشده در بالا، در طی روز سبب چرب شدن پوست می شوند و میکروب ها و گردوغبار موجود در هوا به راحتی جذب پوست می گردند و ممکن است آلودگی ها و عفونت هایی را در آن منطقه ایجاد کند. اما در هنگام خواب شب، امکان جذب آلودگی توسط پوست کمتر می باشد. به همین دلیل استفاده از آنها در خواب شب توصیه می شود.

2- اگر چه محصولات شیمیایی برای تسریع رشد ابروها در داروخانه ها به فروش می رسند، اما روش‌های ذکر شده در بالا به علت طبیعی بودن بیشتر توصیه می شوند، زیرا استفاده از این راه ها حتی اگر نتیجه هم ندهد، ضرری را هم در پی نخواهند داشت.

برای رشد سریع ابروها این کار را کنید

آيا ماينوکسيديل هم موثر است؟


شما مي توانيد براي رشد موي ابروها، روزانه از محلول 5 درصد ماينوکسيديل استفاده کنيد. به اين طريق که با احتياط زياد روزي يک بار مقداري از اين ماده را روي خط ابرو بماليد. در داروخانه ها ماينوکسيديل بدون نسخه در اختيار همه قرار مي گيرد و مي تواند براي رشد موي سر و ابروها موثر باشد.


پيشنهاد مي شود ماينوکسيديل را با گوش پاک کن به ابروها بزنيد که مبادا روي قسمت هاي ديگر پوست سرايت کند. البته حواس تان باشد که قطع يک باره اين ماده مي تواند موجب ريزش بيشتر ابروها شود. البته اين روزها مواد تقويتي بسياري براي ابرو در داروخانه ها موجود است که استفاده از بعضي از آنها تاثير زيادي دارد.

گردآوري توسط : مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(7 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter