مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
آشنایی با کاشت مو به روش های SUT و FUE، کدام یک بهتر است؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این گزارش کارشناسان ما سعی کرده اند تا در خصوص هر یک از روش های کاشت مو به روش SUT و FUE و نحوه انجام هر یک اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند .

برای انجام کاشت مو روش های متعددی وجود دارد که متناسب با فولیکول های مو هر فرد و بر اساس نظر پزشک متخصص هر یک از روش های کاشت مو انتخاب خواهد شد.

انواع روش های کاشت مو شامل هر یک از موارد زیر می باشد:

 • کاشت مو به روش SUT
 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش FUE
 • کاشت موبه روش BHT

در این گزارش کارشناسان ما سعی کرده اند تا در خصوص هر یک از روش های کاشت مو به روش SUT و FUE و نحوه انجام هر یک اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. با ما در کلینیک غرب تهران همراه باشید.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو SUTیکی از جدید ترین روش هایکاشت مودر دنیا بوده که پس از آن، هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد. از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است.

این روش که نتایجی طبیعی داشته و ظاهر عروسکی و مصنوعی به چهره فرد نمی بخشد، امروزه در پیشرفته ترین و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

خط رویش طبیعی و تراکم بالا از جمله ویژگی های چشمگیر کاشت مو به روشSUT می باشد. همچنین تعداد جلسات و طول زمان برداشت مو وکاشت مو sutدر این روش کوتاهتر است.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش اس یو تی

همانطور که اشاره شد، در این روش هیچ گونه عمل جراحی انجام نمی شود و در نتیجه درد و خونریزی و اسکار در این روش از بین می رود. به علاوه با استفاده از این روش می توان به تراکمی بیش از سه برابر روش های رایج مانند کاشت به روش FIT و کاشت مو به روش FUTدست یافت.

خط رویش طبیعی و برداشت و کاشت مو به شیوه بسیار دقیق، رسیدن به بالاترین تراکم مو در کمترین تعداد جلسات ممکن (۱ جلسه) و از بین نرفتن حالت طبیعی چهره فرد از مزایای کاشت موSUT است. از دیگر ویژگی های مثبت این روش می توان به سالم ماندن تمامی فولیکول های برداشت شده، در خلال پروسه برداشت و فریز کردن فولیکول ها و کاشت آن به صورت دقیق و در محل مورد نظر توسط متخصص کاشت مو ، اشاره نمود.

در روش کاشت موی اس یو تی دیگر مانند روش های کاشت اف یو تی و کاشت اف آی تی نیاز به جلسات مکرر نیست و شخص بیمار با یک جلسه کاشت خود را انجام میدهد از مزایای خوب این روش از کاشت طبیعی بودن خط رویش است، بررسی و کاشت آن توسط تیم مجرب ما،تراکم بالای مو در این روش، شروع و پایان کار در یک جلسه ومشاهده کردن موهای کاشته شده بعد از کاشت.

کاشت مو به روش SUT، مزایا و معایب آن

عوارض کاشت مو به روش SUT

این روش کاشت مو هیچ گونه عوارضی نداشته و بدون بیهوشی و به جا ماندن اسکار می باشد .این روش با ماشین های تمام اتوماتیک انجام می شود، در این نوع کاشت ۱۴۰۰۰مو پیوند زده می شود در این روش تراکم بسیار بالا و طبیعی از مو قابل مشاهده است . مانند روش های سنتی (FIT) و (FUT) نیاز به جلسات مکرر و خسته کننده مراحل کاشت نیست.

این روش تراکمی ۳ برابری نسبت به روش FIT , FUT دارد در حال حاظر در اروپا و امریکا از کاشت مو به روش SUT استفاده می شود. در این نوع کاشت تمام فولیکول های مویی که از شخص برداشت شده فریز می شود ودر نتیجه کاملا سالم میمانند و هیچ گونه فولیکولی از بین نمیرود.

بعد از پیوند قسمت های کاشت شده بوسیله دستگاههای لیزری تحریک می شود که این کار باعث رشد و تقویت مو ها میگردد و همچنین هر چه تراکم موهای پشت سر شخص بیشتر باشد تعداد بیشتری مو پیوند داده میشود. بعد از انجام کاشت به مدت ۲تا ۳ هفته باید از انجام ورزش و کارهای سنگین پرهیز کرد ولی بعد از این مدت دیگر نیازی به انجام مراقبت نیست و شخمص به راحتی میتواند فعالیتهای روزانه خود را انجام دهد.

کاشت مو به روش FUE چیست؟

یکی دیگر از روش های کاشت مو، کاشت مو به روش Fue می باشد. کاشت مو با استفاده از استخراج واحد فولیکولار به عنوان پیوند مو واحد فولیکولی (FUE) نیز شناخته می شود. روش حداقل یک عمل جراحی کاشت مو است که شامل برداشتن فولیکول های مو سالم از ناحیه اهدا کننده و پیوند دادن فولیکول های مو به مناطق طاس سر است.

عمل پیوند مو FUE با استفاده از بی حسی شروع می شود. با تزریق در منطقه اهدا کننده ماده بی حسی استفاده می شود. سپس تعداد ترجیحی فولیکول های مو یک به یک از ناحیه اهدا کننده استخراج می شود.

سپس ناحیه طاسی نیز بیهوش می شود و برش های ریز و بی شماری با استفاده از میکرو سوزن ساخته می شود که به طور خاص شکل می گیرد. مرحله آخر شامل قرارگیری پیوندها در این برش ها است.

مراحل عمل کاشت مو به روش FUE

عمل کاشت مو شامل دو مرحله است. مرحله استخراج و مرحله کاشت. مرحله استخراج شامل استخراج موهای اهدا کننده از منطقه اهدا کننده است. مرحله کاشت بلافاصله پس از اتمام مرحله استخراج شروع می شود. در مرحله زراعت، میکرو برش در منطقه طاسی ایجاد می شود. منطقه جوشکاری به عنوان منطقه گیرنده نیز شناخته می شود. فولیکولهای مو خارج شده با دقت در برشهای ریز قرار می گیرند ، بنابراین مرحله کاشت را تکمیل می کنند.

مزایای پیوند واحد فولیکول

 • حداقل تهاجمی: روش FUE باعث شده است که روند کاشت مو به حداقل تهاجمی انجام شود ، زیرا بر خلاف سایر روش های کاشت مو ، هیچگونه برداشتن یک نوار از سر انجام نمی شود.
 • زخم کمتر در کاشت مو به روش FUE : اگرچه روش FUE باعث ایجاد زخم های بی شماری می شود. اسکارهای ریز تولید شده به سختی قابل رویت هستند و به راحتی در زیر موهای اطراف آن پنهان می شوند. این جای زخم های کوچک به زخم های خطی تولید شده توسط سایر روش های انتقال مو مانند روش برداشتن نوار ترجیح داده می شوند.
 • تعداد زیادی از مناطق اهدا کننده : استخراج واحد فولیکول توانایی استخراج موهای اهدا کننده از هر قسمت از بدن را دارد. این برای افرادی که موهای اهدا کننده کمتری در پوست سر دارند ، مفید است. موهای بدن قابل برداشت و کاشت در ناحیه مورد نیاز است.
 • مدت زمان بازیابی کمتر : FUE خرابی قابل توجهی کمتری را ارائه می دهد.

کاشت مو به روش FUE، مزایا و معایب آن

معایب روش کاشت مو به روش FUE

 • مصرف زمان: مهمترین نقطه ضعف این روش ناشی از این واقعیت است که این روند آهسته است و نیاز به تلاش دستی جراح برای استخراج هر فولیکول به صورت جداگانه دارد.
 • به مهارت های بیشتری احتیاج دارد: همچنین در مقایسه با برداشتن نوار برای استخراج موهای اهدا کننده، مهارت بیشتری نیز دارد. با این حال، طی چند سال گذشته، بسیاری از جراحان این مهارت را به دست آورده اند.
 • نسبتاً گران: از آنجایی که به جراح شما نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارد و فقط یک جراح بسیار ماهر می تواند این روش را انجام دهد، از پیوند موی سنتی FUT گران است. نتیجه FUE یک روش تهاجمی حداقل هیجان انگیز است.

دلایلی که مردم ترجیح می دهند FUE را از روش های دیگر بگذرانند عبارتند از:

 • جلوگیری از اسکار خطی
 • زمان ریکاوری کوتاه تر
 • تمایل به یک دوره طبیعی بدون درد پس از عمل.

سخن پایانی

در این گزارش با کاشت مو در هر یک از روش های SUT و همینطور FUE و همینطور با مزایا و معایب هر یک نیز آشنا شدید. برای انجام کاشت مو بهتر است به کلینک های معتبر کاشت مو مراجعه کرده تا تحت نظر پزشک متخصص بهترین روش کاشت مو برای شما تشخیص داده شود تا دچار خطرات جبران ناپذیری نشوید.

کلینیک ایران نوین یکی از کلینیک ها معتبر پوست و زیبایی در تهران بوده که خدمات متعددی را در اختیار مراجعان خود در بهترین متد روز دنیا قرار خواهد داد.

کافیست به وب سایت این کلینیک (www.irannovinclinic.com) مراجعه کنید تا از خدمات متنوع این مجموعه و نحوه کار انها بیشتر آشنا شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است