دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چرا موهایمان زود سفید می شود؟
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چرا موهایمان زود سفید می شود-سفید شدن موها-چربي و چيپس- ژل و واکس-موهايم سفيد شده-واکس هاي مو وکرمهاي مو -چيپس پفک تخمه-استعمال سيگار -سبزيجات وميوه هاي تازه-حنا و سبوس برنج

چرا موهایمان زود سفید می شود

سيگار مي کشم چربي و چيپس دوست دارم عاشق ژل و واکس مو هستم روزي سه بار موهايم را با شامپو مي شويم اما نمي دانم چرا موهايم سفيد شده و مي ريزد گرچه بخش خارجي مو از سلول هاي مرده تشکيل شده است ولي همين بخش مرده مو نشاندهنده زندگي و شادابي و سلامت شما مي باشد .

چرا موهایمان زود سفید می شود

انسان ها در سنين نوجواني و جواني بدترين رفتارها و کمترين نگهداري را در رابطه با موهايشان دارند و زماني به ارزش مو پي مي برند که موها سفيد مي گردند و در حال ريختن هستند. متاسفانه برخي محصولات آرايشي وبه اصطلاح بهداشتي بيش از سودي که به مو برسانند ضرري مي رسانند که تا سالها ماندگار و پا برجاست استفاده از مواد نفتي چون پارافين و يا روغنهايي که از ترکيبات آن کسي جز سازنده آن آگاه نيست چون انواع واکس هاي مو وکرمهاي مو .

..براي بعضي از مردم علي الخصوص جوانان عادت شده و استفاده از آن را نشانه رسيدگي به موهاي خود مي دانند و جالب اينجاست که انتظار دارند حتي يک تار از موهاي شان سفيد نشود و يک تار مو هم از سرشان کم نگردد.. استفاده از موادي که هيچ بار تغذيه اي براي بدن ندارند..فقط شکم پر کنند وبدن را با فقر مواد غذايي روبرو مي کند خود از عوامل موثر در سفيد شدن و ريزش مو مي باشند.

موادي چون چيپس پفک تخمه و...از همين دسته اند. يکي ديگر از علل بسيار مهم ريزش وضعف مو در مردان استعمال دخانيات مي باشد که حتي با علم به ضرر آن باز هم شاهد ترويج آن در بين جوانان وحتي پزشکان مي باشيم . استعمال سيگار باعث جمع شدن چربي زائد در حول پياز مو شده ومانع رسيدن مواد غذايي به آن ميشود.ا

نجام برخي کارها که البته نياز به همت والا واراده اي استوار دارد در امر مو از اهميت زيادي برخودار است به طور مثال کمتر خانواده اي است که برنج اين منبع بزرگ ويتامن به خصوص ويتامين هاي خانواده "ب" را به طور صحيح مصرف کند وآنرا آبکش نکند. ما به پوست برنج که همان سبوس است به چشم ماده اي زائد وکاه صفت نگاه مي کنيم در حالي که در گشورهاي غربي با استفاده از آن انواع داروها را براي سفيد شدن پوست وسياه شدن مو و... ميسازند.

چرا موهایمان زود سفید می شود

1 - سعي کنيد که در برنامه غذايي خود از سبزيجات وميوه هاي تازه بسيار استفاده شود وخوردن سبزيجاتي چون کرفس جعفري کاهو واسفناج توصيه مي شود. اين مطلب را هم اضافه کنم که اسفناج جدا از تقويت غده هاي رنگينه اي مو منبع عظيم آهن مي باشد که باعث تقويت استخوان وناخن ومو مي شود. ذکر اين نکته ضروري است که اسفناج در حالت عادي در بدن داراي جذب بسيار پاييني مي باشد وبايد همراه آبليمو ويا ماست خورده شود.

2 - بعد از استحمام اگر موهاي شما پف مي کند به جاي استفاده از ژل ها که باعث خفه شدن مو مي شود خودداري کرده وبه جاي آن از روغنهاي مفيد گياهي استفاده کنيد والبته به ياد داشته باشيد که هيچ روغني نبايد بيش از 3 ساعت روي سر بماند وپس از آن بايد با يک شامپوي خوب شسته شود.

3 - از حنا اين گياه مفيد استفاده کنيد وبه هيچ وجه خود حنا با شامپوهاي حنا قابل مقايسه نيست. اگر از رنگ دادن حنا خوشتان نمي آيد مي توانيد از پودر گل ختمي استفاده کنيد که ديگر حنايتان رنگ نمي دهد به علاوه از خواص خود ختمي نيز بهره برده ايد.

4 - شلتوک يا همان سبوس برنج گياه ارزان قيمتي است که در هر عطاري يافت مي شود. مي توانيد از دمکرده آن مانند چاي استفاده کنيد.

5 - از رسيدن گرد وخاک ودود به موهايتان جلوگيري کنيد که دشمن مو هستند. سعي کنيد موهاي خود را با شانه پلاستيکي شانه نکرده وبهترين شانه شانه چوبي مي باشد.


در ضمن استفاده از سشوار نيز به هيچ وجه توصيه نمي شود واگر مجبور به استفاده از آن هستيد حتي الامکان از درجه بسيار گرم ان استفاده نکنيد. به علاوه از شانه کردن مو در حمام خودداري شود

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید