دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۲۱ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
رنگ موی هولوگرافیک و شیوه نگهداری از این نوع رنگ مو
0
زمان مطالعه: 10 دقیقه
رنگ موی هولوگرافیک از رنگ های فانتزی و جوان پسند است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

رنگ موی هولوگرافیک چیست ؟

رنگ موی هولوگرافیک خاص و فوق العاده جذاب بوده و یکی از بهترین ایده ها برای ایجاد نشاط و تغییر در چهره است. رنگ های شاد و روشن به کار رفته در این تکنیک به وضوح روی چهره فرد تاثیر می گذارد و رنگ صورت را باز و بشاش تر نشان می دهد.

رنگ موی هولوگرافیک یا رنگین کمانی

رنگ هولوگرافیک یا رنگین کمانی یکی از استایل های پرطرفدار رنگ مو در سال های اخیر است. به صورت روتین رنگ هایی نظیر بلوند و قهوه ای بیشترین استقبال را دارند اما امروزه ترکیب رنگ مو های فانتزی و به خصوص رنگ موی هولوگرافیک دارای جایگاه ویژه ای هستند. در این نمونه از رنگ مو، موها چند رنگ بوده و با هایلایت های براقی که بین تارها وجود دارد یک ظاهر چند وجهی به نمایش گذاشته می شود. این رنگ ها در گذشته برای جشن هالووین مورد استفاده قرار می گرفته است اما امروزه به دلیل استقبال زیاد مردم از این نوع رنگ مو، دیگر مختص جشن هالووین نیست و همه جا از آن استفاده می شود.

رنگ موی هولوگرافیک یا رنگین کمانی به ترکیب چند رنگ فانتزی به صورت هایلایت، بالیاژ، یا آمبره گفته می شود. این رنگ ها بسیار زیبا و جذاب هستند و درخشندگی خاصی به موها می بخشند. برای اینکه بتوانید موهای رنگین کمانی داشته باشید، باید رنگ پایه موهای خود را روشن کنید. برای این کار می توانید از دکلره یا سایر روش های روشن کننده مو استفاده کنید. رنگ موهای فانتزی نسبت به سایر رنگ موها ماندگاری کمتری دارند. بنابراین برای افزایش ماندگاری آن ها باید دستورالعمل های خاصی را رعایت کنید.

رنگ موی هولوگرافیک چیست

آشنایی با رنگ موی سال (هولوگرافیک)

آنچه که بیش از هر چیزی در رنگ موی هولوگرافیک جلب نظر می کند، هایلایت هایی است که شفاف و براق می باشند. این شفافیت موجب می شود نور بر روی پوست و به خصوص گونه ها بیشتر شود. برای ایجاد رنگ موی رنگین کمانی معمولاً از چند رنگ پاستیلی استفاده می شود که درخشان بوده و زمانی که مقابل نور قرار می گیرند نیز تغییر رنگ می دهند.

ترکیب رنگ رنگ موی هولوگرافیک

بنا بر یک مصاحبه با رنگ­شناس، گرایش هولوگرافی تکنیکی به نام رنگ­زنی دست فشرده(hand-pressed coloring) به دست آمده است. نام رنگ­زنی دست فشرده از روش­ های چاپ پشت صفحه نمایشی(behind screen printing) استفاده می­ کند و آنها را به سمت طراحی موی هولوگرافیک می ­آورد. طراح (stylist) الگوهای مختلفی روی یک تکه از Plexiglas با رنگ (dye) نقاشی می ­کند و سپس یک قسمت از مو را درون شیشه قرار می ­دهد که رنگ را به موی شما انتقال می ­دهد.

طراح موی هولوگرافیک این پروسه را با استفاده از تصاویر خمیر مواد رنگی (pastel hues) از رنگ ­های صورتی، آبی و بنفش کمرنگ (lavender) روی بخش­ های مختلف مو، یا به صورت مجدد و تکراری روی بخش­ های مشابه تکرار می­ کند تا شدت (intensity) رنگ را تغییر دهد. این تکنیک از دیگر تکنیک­ های محبوب کاربرد رنگ مانند foil and balayage سریع­تر است و به طراح اجازه می دهد که کنترل بیشتری روی ارتعاش (vibrancy) ظاهر داشته باشد. تاکنون، فقط به چند تا از طراحان این تکنیک را آموزش داده ولی ما مطمئنیم که این تکنیک به سرعت جا می ­افتد.

چطور می توانیم رنگ موی هولوگرافیکی داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید رنگ موی هالوگرافیک را بر روی موهای خود داشته باشید، در گام اول لازم است با اصول رنگ شناسی آشنا باشید. در همین راستا ابتدا رنگ های مد نظر خود را باید در PLEXIGLAS قرار داده و به صورت نقاشی آنها را در کنار یکدیگر مانند رنگ آمیزی قرار دهید. سپس موها را به صورت دسته ای داخل رنگ فرو برده و خارج کنید. در این روش رنگ بر روی موهای شما به صورت رنگین کمانی می نشیند.

در مرحله بعد لازم است رنگ موهای خود را روشن کنید. زیرا برای داشتن رنگ موی رنگین کمانی باید رنگ پایه موهای شما روشن باشد. بر این اساس، قبل از هر کاری باید از دکلره مو یا از سایر روش های روشن کردن مو بدون دکلره استفاده کنید. سپس می توانید از هر رنگی که دوست دارید، استفاده کنید.

انواع رنگ هولوگرافیک جذاب و زیبا

امروزه در صنعت آرایشگری انواع مختلفی از رنگ های هالوگرافیک وجود دارد که هر کدام فرمول مخصوص به خود را دارند. در ادامه به چند مدل زیبا و جدید رنگ مو هالوگرافیک اشاره کرده ایم:

  • ۱. رنگ بلوند اوپال

این رنگ بر روی پایه موهای خاکستری پیاده سازی می شود و در زیر نور همچون مروارید می درخشد.

  • ۲. هولوگرافیک آبی

این رنگ مو با پایه آبی آغاز شده و سپس از هایلایت های هولوگرافیک بین آنها استفاده می شود. رنگ آبی برای فصل تابستان انتخاب مناسبی است.

  • ۳. رنگ صدفی

این نوع رنگ موها عموما بر روی رنگ های پلاتینیومی بهترین خروجی را خواهند داشت. لذا کار با رنگ پلاتینیومی آغاز می شود و سپس بین آن رگه های صدفی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در برخی موارد رنگی های صورتی و یاسی کمرنگ نیز مکمل خوبی خواهند بود.

  • ۴. رنگ آبی ارغوانی

رنگ موی هولوگرافیک آبی ارغوانی گزینه خوبی برای افرادی است که رنگ پوست تیره دارند. در این رنگ، می توان رگه های آبی و بنفش را بین موها ایجاد کرد.

  • ۵. رنگ موی هالوگرافیکی مدل تک شاخ

در این مدل رنگ هولوگرافیکی، از انواع رنگ های صورتی، یاسی، آبی روشن، سبز، زرد و … استفاده می شود تا ظاهر جادویی تک شاخ را ایجاد کند.در نظر داشته باشید که امروزه یکی از روش هایی که موجب می شود، ماندگاری این نوع از رنگ موها بیشتر شود، استفاده از تکنیک بالیاژ است. با این کار شما نیاز کمتری به تکرار رنگ خواهید داشت. معمولا برای افرادی که رنگ پایه موی آن ها تیره است، از هایلایت های آبی و سبز استفاده می شود.

رنگ هولوگرافیک چیست

انواع مدل های رنگ موی هولوگرافیک

نحوه رنگ کردن موها به صورت دسته ای است و هر دسته به رنگ متفاوتی آغشته می شود. مدل های متفاوتی از رنگین کمانی را می توان روی موها اجرا کرد. نحوه چینش رنگ ها و چگونگی اجرا روی نتیجه کار تاثیر دارد. در ادامه برخی از محبوب ترین رنگ های هولوگرافیک مو معرفی شده است:

مدل رنگین کمان روی لبه ی مو

این نوع رنگ مو از پر طرفدارترین مدل های رنگ موی هولوگرافیک است. در این شیوه رنگ های فانتزی و رنگارنگ تنها روی انتهای ساقه مو اعمال می شود. بقیه موها تک رنگ هستند ولی در قسمت یک سوم پایینی و انتهای ساقه همه رنگ های مورد نظر به کار رفته است. به این ترتیب با بلند شدن موها، همچنان زیبایی رنگ مو باقی می ماند.

مدل ریشه های روشن و درخشان

برخلاف بالیاژ و اغلب مدل های هایلایت مو، در این مدل ریشه های مو روشن تر هستند. این ایده بسیار خاص و ابتکاری است و جذابیت رنگ های فانتزی را افزایش می دهد. هم بر روی موی کوتاه و هم موهای بلند می توان از روش رنگ کردن ریشه مو استفاده کرد. روش کار به این ترتیب است که ریشه مو با انواع رنگ های روشن و پاستیلی هولوگرافیک، رنگ می شود. این رنگ تا میانه ساقه مو ادامه دارد و نیمه پایین موها رنگ نشده باقی می ماند.

مدل رنگ موی هولوگرافیک روی رنگ پایه طبیعی

بر خلاف سایر رنگ های رنگین کمانی، این مدل طیف تیره تری دارد. در سال 2021 این نوع رنگین کمانی خیلی مورد توجه قرار گرفت. این مدل به برونته نیز معروف است و بر روی موهای تیره تر نیز قابل اجرا است. برای جذابیت بیشتر همه رنگ های رنگین کمان را انتخاب کنید و در ترکیب هولوگرافیکی به صورت دسته های رنگی مجزا به کار ببرید.

این مدل رنگین کمانی روی پایه موی قهوه ای تیره نیز به خوبی اجرا می شود. نیازی به از بین بردن رنگ موی طبیعی و روشن کردن آن نیست. رنگ های بنفش، آبی و سبز روی پایه موی تیره به راحت تر قابل استفاده هستند و نتیجه خوبی دارند.

دوام رنگ موی هولوگرافیک

با همه مراقبت هایی که برای جلوگیری از کدر شدن رنگ موی هولوگرافیک انجام می شود، این رنگ ها دوام زیادی ندارند. معمولا بین 4 تا 6 هفته رنگ مو، مات و کدر می شود و نیاز به تجدید دارد. برای حفظ درخشندگی موها می توانید از روش های مختلف برای تجدید رنگ مو استفاده کنید. آرایشگرهای حرفه ای بالیاژ مو را برای تجدید رنگ مو، پیشنهاد می دهند.

در صورتی که بخواهید همان تکنیک اولیه برای رنگ موی هولوگرام استفاده کنید لازم است هر 4 تا 6 هفته دوباره برای رنگ کردن موها و تجدید رنگ، مراجعه کنید. بالیاژ این امکان را می دهد که مدت زمان رنگ کردن موها را طولانی تر کنید. به این ترتیب آسیب کمتری هم به موها وارد می شود و کیفیت مو و درخشندگی ساقه موها حفظ می شود.

افزایش ماندگاری رنگ مو هولوگرافیک

  • هنگام شستشو حتما موها را با شامپوهای بدون سولفات و دارای نرم کننده ملایم تمیز کنید. شستن موها با شامپوی نامناسب موجب می شود تا رنگ موها زودتر مات شود. برای مثال شامپوهای حاوی آمونیاک روی موها تاثیر نامطلوب دارند. اگر بتوانید از شامپوهای تثبیت کننده رنگ مو استفاده کنید، خیلی بهتر است.
  • برای حفظ درخشندگی مو می توانید از اسپری رنگ مو استفاده کنید. این اسپری ها کیفیت رنگ موی هولوگرافیک را تا مدت های زیادی حفظ می کنند.
  • برای جلوگیری از خشکی و ریزش مو نیز می توانید ماسک موی نرم کننده و مرطوب کننده را امتحان کنید. موهای رنگ و دکلره شده در معرض خشکی و شکنندگی قرار دارند. با استفاده از یک ماسک موی مناسب می توانید رطوبت مورد نیاز مو را تامین کنید.
  • برای افزایش ماندگاری رنگ موی هولوگرافیک حتما استفاده از ابزارهای حرارتی را محدود کنید. انواع اتوی مو و سشوار نامناسب می تواند در کاهش کیفیت موهای رنگ شده تاثیر داشته باشد.
  • برای حفظ کیفیت موهای رنگ شده، با استفاده از روغن های طبیعی موها را ترمیم کنید. پس از استحمام و گرفتن آب اضافی موها با حوله، روغن نارگیل یا زیتون و یا روغن آرگان را روی موها استعمال کنید. چند قطره روغن را در کف دست ریخته و با آن ساقه مو را ماساژ دهید.

چگونه از رنگ موی هولوگرافیک نگهداری کنیم؟

یکی از چشمگیرترین مزایای رنگ های هولوگرافیک، براق بودن آن است. این رنگ های شاد و فانتزی و رنگین کمانی، درخشندگی و برق خاصی دارند. بسیاری از افراد به دلیل براقیت و درخشان بودن موها، این رنگ ها را انتخاب می کنند. اما مشکل اینجاست که این درخشندگی دوام کمی دارد. چنانچه مراقبت های لازم انجام نشود، خیلی زود موها به حالت کدر، مات و بد رنگ در می آیند. در این صورت موها جذابیت و زیبایی قبل را ندارند. این امر موجب نگرانی های شده است. متخصصین برای افزایش ماندگاری رنگ مو و حفظ درخشندگی آن،، راه هایی را پیشنهاد می دهند که در ادامه به آن پرداخته شده است.

معرفی بهترین شامپوهای تثبیت کننده رنگ مو

آیا رنگ کردن مو در دوران بارداری به جنین آسیب می زند ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید