دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
فواید خاویار تراپی برای موهای خشک و آسیب دیده

آیا خاویار تراپی خشکی و آسیب دیدگی مو را درمان می کند؟

فواید خاویار تراپی برای موهای خشک و آسیب دیده
8
زمان مطالعه: 13 دقیقه
خاویار تراپی چیست و چه فوایدی دارد؟ خاویار تراپی مو یکی از انواع تراپی موهاست که در سالن های زیبایی و مراکز کراتینه و صافی مو مورد استفاده قرار می گیرد.

خاویار تراپی چیست؟

خاویار تراپی یکی از انواع تراپی هاست که از محصولات خاویار استفاده می شود. این محصولات دارای مواد معدنی و ویتامین ها هستند این موارد شامل ویتامین A است که مانع از ریزش موها و ریزش موهای شما می شود ، ویتامین D که از ریزش مو پیشگیری می کند و اسیدهای چرب امگا ۳ هم به شما کمک می کند موهای شما مرطوب شود.
خاویار تراپی از کمتر تراپی های مو است که بعد از اولین جلسه تاثیرات آن به آشکار دیده می شود. دانه خاویار دارای اسید آمینه، پروتئین، اسید چرب، ید و عناصر نادری است که سبب احیای مو و پوست سر می شود.ماسک آن شامل Abbysine که کاملا التیام بخش است و خاصیت ضد آلرژی دارد. Gluco_lipid در خاویار، ترکیبات فعال چربی دارد.
ماده Cerammide این ماسک، احیا کننده و مقاوم کننده فیبر موهاست. ماده Cationic Derivatives موها را لطیف و درخشان می کند و گره ها را از بین می برد.ویتامین های A و E در آن، خاصیت آنتی اکسیدان دارند. این ماسک دارای روغن های آرگان، کاملیا و املا می باشد که براق کننده و تغذیه کننده ی مو هستند.

خاویار تراپی برای چه موهایی مناسب است؟

خاویار تراپی برای موهای زیر مناسب است:

  • موهای کم حجم
  • موهای نازک
  • موهای آسیب دیده
  • موهایی که به طور دائم رنگ یا دکلره شده اند
  • موهای کدر
  • موهای پر گره

چرا خاویار برای موهای شما مناسب است؟

خیلی ساده است این ماده دارای ویتامین ها و مواد معدنی است. این مواد دارای ویتامین A است که از ریزش موها جلوگیری می شود ، ویتامین D که از ریزش مو جلوگیری می کند و اسیدهای چرب امگا ۳ هم به شما کمک می کند موهای شما مرطوب شود.

خاویار تراپی چه تاثیراتی دارد؟

خاویار تراپی چه تاثیراتی روی مو دارد؟

این مژده را می دهد که موهای شما را از ریشه تا انتها مرطوب کرده و آن را قدرتمندتر کرده و براق تر به چشم می آید. در حالی که برای موهای خشک ، صدمه دیده و خشک توصیه می شود و ولی موهای سالم هم کار می کند زیرا به محافظت آن کمک می کند.

خاویار تراپی چگونه انجام می شود؟

پس از شستن مو ماسک خاویار روی سرتان ماساژ دهید ، برس بزنید و پس از آن روی سرتان را کلاهی بپوشانید ، از پوست سر تا انتهای مو ، با ماسک پوشانده می شود.آنگاه، موها در فویل قلع پیچیده و به مدت ۲۰ دقیقه زیر یک سشوار قرار بگیرید . ماسک در هنگام قرار دادن در زیر حرارت بهتر عمل می کند.

روند خاویار تراپی چگونه است؟

ماسک خاویار بعد از شستشو روی سرتان بصورت ماساژ کاور می شود ، برس می شوید و بعد از آن پوشانده روی سرتان شده ، از پوست سر تا انتها ، با ماسک اسکورت می شوید.سپس ، در اتاق اصلی که موها در فویل قلع پیچیده شده باشد ، قرار داده می شوید و به مدت ۲۰ دقیقه زیر یک بخارپوش دار قرار می گیرید .ماسک در هنگام قرار دادن در زیر حرارت بهتر عمل می کند.

نتیجه کار چیست؟

نتیجه کار را باید از کسانی که این کار را انجام دادند پرسید . برای نمونه ما تجربیات سارای عزیز یکی از افرادی که موهایش را خاویارتراپی کرده است را برایتان نقل قول می کنیم : احساس ماسک را بعد از شستشو احساس کردم ، فقط به دلیل اینکه موهای من بلند است و خیلی سریع موهایم پیچ می خورد توصیه به این کار شدم . بعد از ماسک ، خیلی راحت برس و شانه می کنم . هنگامی که انگشتانم را از روی موهایم می چرخیدم احساس صاف و نرم می کنم. موهایم درخسان و براقتر هم شده اند.

نکته این است که ، اگر شما می خواهید یک درمان مو که واقعاً موثر باشد – بدون اغراق ، این همان روشی است که باید امتحان کنید. توصیهمی شود این کار را هر ماه و نیم یا هر دو ماه انجام دهید.

خاویار تراپی چه تاثیراتی دارد؟

چه کارهایی را نباید بعد از خاویار تراپی مو انجام داد؟

با اینکه ممکن است آرایشگرتان درباره مراقبت از موهای احیا شده با روش خاویار تراپی به شما توصیه های کافی کرده باشد، ما می خواهیم در این قسمت از مقاله دلگرم توصیه هایی را که برای موهای احیا شده بسیار ضروری است به شما بدهیم.

1. شامپو های ارزان نخرید

این مورد از همه مهم تر است. شامپو و نرم کننده تان را با دقت انتخاب کنید. تا سه ماه شامپو های معمولیتان را کنار بگذارید.موهای کراتینه شما به شامپو های ملایم با کراتین کم نیاز دارد تا همیشه با نشاط به نظر برسند و حالت خود را طولانی تر حفظ کنند.

اجزای شناخته شده ای که نباید در شامپوی شما باشد عبارتند از:

  • سولفات ها
  • سدیم کلرید (نمک)

چرا؟

چون سولفات ها از مواد فعال سطحی (موادی که هنگام استفاده ناچیز کشش سطحی آب را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند) هستند که چربی طبیعی موها و پوست سر شما را کم می کند.آنها پوشش اسیدی طبیعی مو که پوست سر را سالم نگه می دارد و از آن در برابر عفونت باکتریایی حفظ می کند خراب می کند.استفاده از شامپو هایی با ماده اصلی نمک پوشش کراتینی را از بین می برد و درمان گران قیمت شما را زودتر از آنچه باید خراب می کند.

2. از شامپو شفاف کننده استفاده نکنید

شامپوی شفاف کننده برای قبل از کراتینه کردن مو خوب است چرا که با پاک کردن باقیمانده های مواد قبلی از موها آنها را برای کراتینه آماده می کند.با اینکه این ماده به جذب سریع تر کراتینه کمک می کند باید فقط قبل از این روند استفاده شود نه بعد از آن چرا که به دلیل خاصیت پاک کنندگی عمیق آن، لایه های کراتین را درست مثل باقیمانده های مواد قبلی از بین می برد. حداقل سه هفته صبر کنید؛ بعد می توانید هفته ای یک بار، اگر لازم بود از شامپوی شفاف کننده استفاده کنید.

3. موهایتان را مرتب نشویید

کراتینه نیمه دائمی است. به همین دلیل اثر آن با شستشو به تدریج از بین می رود. مهم ترین اصل برای حفظ کراتینه به مدت طولانی تر، شستن کمتر موها است.می دانم ممکن است حس ناخوشایندی باشد اما این کار را می توان به راحتی با شامپوهای خشک انجام داد.صادقانه بگوییم، این بهترین روش برای تمیز و بانشاط نگه داشتن موهای شما بدون استفاده از آب است.
شامپوی خشک را دو بار در روز روی ریشه موها اسپری کنید و به این ترتیب می توانید از شستن آنها صرف نظر کنید. با این کار در وقتتان صرفه جویی می شود و موهایتان بویی بهشتی می گیرد!به یاد داشته باشید اگرچه می توانید موهایتان را 3 روز بعد از کراتینه بشویید، کراتین تازه زده شده انعطاف پذیر است و هنوز برای اینکه به خوبی روی موها تاثیر بگذارد به زمان نیاز دارد.

4. به موهایتان بیش از حد دست نزنید

لمس مرتب موها آنها را چرب می کند و وقتی حس کنید موهایتان چرب است برای شستن چند باره آنها وسوسه می شوید. علاوه بر این اگر آنها را زیاد دستکاری کنید احتمال پیچ خوردن موها به همدیگر زیاد می شود.
پس موهایتان را باز و صاف نگه دارید و بگذارید همان طور بماند.

5. تا دو هفته موهایتان را بالا نبندید

شینیون یا دم اسبی بستن مو را توصیه نمی کنیم چرا که در این صورت شما به لوازم تزئینی اضافه مو برای نگه داشتن موهایتان نیاز دارید.استفاده از این لوازم تزئینی می تواند روی موها فرورفتگی و خطوطی ایجاد کند. نکته کلیدی برای دوام بیشتر کراتین، پایین و صاف نگه داشتن موها تا حد ممکن است.

6. تا دو هفته هدبند نزنید

استفاده از هدبند برای بالا نگه داشتن موها، آنها را به هم پیچ می دهد. با این کار یکدستی موها را از بین می برید. قسمتی از موهایتان صاف و قسمتی دیگر فر خورده می شود.همان طور که گفتیم، کراتین تا یک هفته اول قابل انعطاف است و برای نفوذ کامل در موهای شما به زمان نیاز دارد.
به همین دلیل در این دوره نفوذ مواد، هر شکلی که به موهایتان بدهید همان طور می مانند.در این صورت برگرداندن آن به حالت اولیه برای شما مشکل می شود. بیشترین تلاشتان را بکنید و موهایتان را تا دو هفته اول به حال خودشان بگذارید.

7. موهایتان را با عینک آفتابی عقب نگه ندارید

عینک های آفتابی کاربرد هدبند را ندارند اما بیشتر ما دوست داریم از آنها برای عقب نگه داشتن موهایمان و نریختن آنها در صورتمان استفاده کنیم.البته که یک عینک آفتابی می تواند در عقب نگه داشتن موهایتان به شما کمک کند اما گزینه خوبی برای موهای تازه کراتینه شده نیست.

8. از کلیپس استفاده نکنید

درست مثل هدبند، کلیپس یا سنجاق های مو روی موها خط و فرورفتگی ایجاد می کند. تا وقتی مواد کراتینه کاملا به موهایتان نفوذ نکرده است از آنها استفاده نکنید.در غیر این صورت وقتی هنوز موهایتان در حال سازگاری با مواد کراتینه است ممکن است در قسمت هایی شکننده شوند.

9. موهایتان را پشت گوش هایتان نگذارید

گذاشتن همیشه موها پشت گوش ها چین و تاخوردگی های ناخواسته ای ایجاد می کند که برای دوباره صاف شدن به حرارت نیاز دارد. بنابراین تا 2 هفته اول موهایتان را در هیچ جا جمع نکنید.

سلامت مو با خاویار تراپی

10. در باشگاه تمرین های سنگین نکنید

تمرینات سنگین و عرق ریختن بیش از حد شما را وادار می کند هر بار که از باشگاه به خانه برمی گردید موهایتان را بشویید.حتی اگر به جای شستن از اسپری کردن شامپو خشک روی موها استفاده کنید، عرق کردن پوست سر نفوذ کامل مواد کراتین به موهایتان را مشکل می کند.برای جلوگیری از تمام این دردسرها 2 هفته بعد از کراتینه برنامه معمول باشگاهتان را دنبال کنید.

11. روی روبالشی های پنبه ای نخوابید

روبالشی های پنبه ای روی موهای صافتان خط و چین می اندازد. آنها رطوبت موهایتان را هم جذب و آنها را وزوزی و خشک می کند. علاوه بر این، این جنس پارچه باعث سایش موهای شما و منجر به پیچ خوردگی و گره می شود.
اگر وقتی بیدار می شوید موهایی نرم و بدون پیچ خوردگی می خواهید به جای روبالشی پنبه ای از روبالشی ابریشمی یا ساتن استفاده کنید.ساتن و ابریشم، سایش بین موها را که منجر به شکستگی می شود کاهش می دهد و علاوه بر این رطوبت موها یا پوست شما را جذب نمی کنند.

12. از روغن های غلیظ مثل روغن نارگیل استفاده نکنید

روغن نارگیل یا روغن جوجوبا برای فراهم کردن رطوبت عمیق، در فولیکول های مو نفوذ می کنند. با اینکه چیز خوبی است نکته بد آن احتیاج به مقدار زیادی شامپو برای شستن کامل آنها است.

صبور باشید دو هفته اول که بگذرد شما می توانید هر مقدار دوست دارید روغن استفاده کنید. اگر طرفدار استفاده از روغن هستید، توصیه می کنیم در دوره نفوذ مواد به موهایتان از یک روغن رقیق تزریق کراتین استفاده کنید.

13. موهایتان را تا 3 هفته رنگ نکنید

بهترین زمان برای رنگ کردن موها قبل از کراتینه کردن موها است؛ چون کراتین، رنگ را به خوبی روی موها تثبیت می کند و یک لایه محافظتی برای محو نشدن رنگ موهایتان فراهم می کند.این در حالی است که اگر حدود 3 هفته بعد از درمان موهایتان را رنگ کنید، رنگ به سختی به موها نفوذ می کند و ممکن است رنگ کردنتان نتیجه خوبی نداشته باشد.اگر لازم است این کار را انجام دهید توصیه می کنیم بعد از 3 هفته اول این کار را انجام دهید.

14. تا دو هفته شنا نکنید

شما نمی توانید تا دو هفته بعد از درمان، موهایتان را هیچ جا در معرض کلر قرار دهید. در غیر این صورت، مطمئن باشید پولتان را دور ریخته اید!کلر، کراتین تازه زده شده را بلافاصله از بین می برد. فقط یک بار شیرجه رفتن در استخر کافی است تا ببینید موهایتان تا چه حجم بزرگی از هم باز می شود.

15. موهایتان را کم رنگ نکنید

مثل کلر، ماده کم رنگ کننده رنگ مو هم قاتل مو است. این ماده خورنده است و موهای شما را وزوزی و بدشکل می کند. توصیه می کنیم موهایتان را قبل از کراتینه کردن هایلایت و بلوند کنید. کراتینه، موهای هایلایت و بلوند را درخشان تر می کند.

16. از اسپری هایی که برای موج دار کردن مو ساخته شده استفاده نکنید

این نوع اسپری ها حاوی نمک است که به موهای شما ظاهری موج دار می دهد. تا جایی که می توانید از آنها استفاده نکنید. به جای آن می توانید از اسپری کراتین مایع برای حفظ استایل موها استفاده کنید.

17. از حرارت زیاد برای مدل دادن به موهایتان استفاده نکنید

حرارت بالا می تواند لایه های کراتین را از موها پاک کند. برای صاف کردن یا فر کردن موها، وسایل مخصوص این کار را روی درجه حرارت توصیه شده یعنی 365 درجه فارنهایت تنظیم کنید.علاوه بر این، باید از یک اسپری محافظ در برابر گرما استفاده کنید و موهایتان را در برابر آسیب حرارت محافظت کنید.

18. موهایتان را با آب داغ نشویید

والت وینسلو، مدیر فروش محصولات زیبایی مو و پوست آلبرتو کالور توصیه می کند برای نتایج بادوام تر موها را با آب ولرم بشویید و بعد با آب سرد آبکشی کنید.آب داغ می تواند کراتین تازه زده شده را از بین ببرد و باید تا می توانید از آن دوری کنید.از طرف دیگر، آبکشی موها با آب سرد می تواند به لایه بیرونی پوست سر شک وارد کند و به این وسیله از وز شدن و گره خوردن موها جلوگیری کند.

احیا مو با خاویار تراپی

19. موهایتان را بعد از شستشو با هر حوله ای خشک نکنید

یک حوله پنبه ای خشن می تواند روی موهایتان چین بیاندازید. به جای آن از یک حوله میکروفایبر برای خشک کردن ملایم موهایتان استفاده کنید.حوله های میکروفایبر فوق العاده جاذب هستند و به سرعت آب اضافه را از موهای خیس شما بدون مالش زیاد به خود جذب می کند. این نوع حوله ها موهای شما را وزوزی یا چین دار نمی کند چون این جنس پارچه سایش ایجاد نمی کند.

20. برای باز کردن پیچ خوردگی ها موهایتان را شانه نکنید

روزهایی هست که از خواب بیدار می شوید و موهایتان کمی خمیده و نامرتب است. نترسید و لطفا فوری آنها را برس نکشید.فقط سشوار یا اتو مویتان را بردارید و با درجه حرارت متوسط سعی کنید موهایتان را به آرامی به حالت اول برگردانید. اگر می خواهید موهایتان را مرتب نگه دارید قبل و بعد از خوابیدن از یک برس مویی نرم استفاده کنید.
موهای طبیعی به کار رفته در این برس ها، گره موهای شما را با ملایمت از هم باز می کند و برای پوست سرتان هم خاصیت دارد.بر خلاف برس های معمولی، برس مویی، برای بافت موها ساخته شده و آنها را نرم نگه می دارد و سایش را در آنها به حداقل می رساند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (8 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits