دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آیا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد ؟ اگر قصد کراتینه مو و رنگ کردن مو را با هم دارید، ترجیحا اول موهای خود را رنگ کنید. سپس بعد از 5 روز می توانید موهای خود را کراتینه کنید.

قابل توجه خانم های عزیز سوال کرده بودید که موها را بعد از کراتینه یا قبل از آن رنگ کنیم؟ برای پاسخگویی به این سوال این مقاله را تدوین کردم تا به طور کامل درباره رنگ کردن مو قبل و بعد از کراتین به شما توضیح دهم.

قطعا یکی از نکاتی که باید در نگهداری موهای کراتین شده ی خود رعایت کنید این است که بعد از کراتین موهای خود را دکلره نکنید و از رنگ های بدون آمونیاک استفاده کنید. ماسک مو و شامپوهای مخصوص بزنید.

درست است که هر دوی این کارها باهم یعنی هم رنگ کردن و هم کراتینه زیبایی شما را دو چندان می کنند اما بهتر است بدانید کدام را چه زمانی انجام دهید.

برای رنگ کردن ساقه مو، باید به سلامت ساقه مو اهمیت دهید. بنابراین اگر ساقه موهای شما در اثر عوامل مختلفی آسیبب دیده یا سوخته باشد موهای خود را با کراتینه احیا کنید تا آماده رنگ کردن باشد.

آیا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد ؟

اگر قصد کراتینه مو و رنگ کردن مو را با هم دارید، ترجیحا اول موهای خود را رنگ کنید. سپس بعد از 5 روز می توانید موهای خود را کراتینه کنید. اصولا بعد از دکلره کردن، موها آسیب می‌بینند. برای ترمیم بافت موهای خود می‌توانید موهتی خود را کراتینه کنید. اگر بعد از دکلره کردن موهایتان را کراتین کنید این کار یک امتیاز برای شما محسوب می شود. برای مثال اگر درصدی از موهای شما در اثر دکلره سوخته باشد شما با کراتینه می‌توانید ساقه موهای خود را احیا و ویتامینه کنید.

رنگ مو بعد از کراتینه

ممکن است شما موهای خود را کراتین کنید، با دیدن موهای صاف و لخت خود بخواهید یک رنگ جدید روی موهایتان بگذارید و تغییر ظاهر دهید. اما یک نگرانی به وجود می آید که آیا مواد کراتینه موهایم از بین می رود یا خیر؟ در کل بهتر است که 3 ماه پس از انجام کراتینه موهای خود را رنگ کنید.

برای پیشنهاد دادن راه حل به شما باید به شما بگویم که باید رنگ مویی انتخاب کنید که نیاز به دکلره نداشته باشد. گاهی ممکن است فقط رنگ ریشه موهای شما تغییر کرده باشد و بخواهید تنها آن را با ساقه موها یک دست کنید. بنابراین تنها رنگ کردن مو ریشه را انجام ‌دهید. این امر سبب می شود تا بخش زیادی از موهای شما رنگی نشود و خاصیت مواد کراتینه بر روی موهای شما باقی بماند.

اما اگرعجله دارید باید به شما پیشنهاد کنم که به سالن مراجعه کنید تا موهایتان را بررسی کنند تا بدانید ابتدا رنگ مو را انجام دهید و بعد کراتین کنید یا بالعکس. در پاسخ باید گفت که ابتدا باید موی سر را بررسی کرد و اگر مو کاملا سوخته باشد یعنی مو به راحتی از ساقه جدا می شود یا اینکه کش می آید این مو دیگر کراتین روی آن جواب نمی دهد و به اصطلاح آرایشگران یک موی مرده است. اما اگر مو دمیج، آسیب دیده و خشک باشد امکان این وجود دارد با روش کراتین احیاء کننده مو می توان آن را به موی سالم تبدیل کرد. اما یادتان باشد تا قبل از اینکه مو ساختارش را از دست بدهد، بهتر است کار کراتین مو انجام شود و بعد کار رنگ و مش را انجام دهید. اگر مو سالم باشد یا موی طبیعی باشد می توان رنگ مو را ابتدا انجام داد و بعد کار کراتین احیا کننده مو را اجرایی کرد.

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

همچنین استفاده از مواد کراتینه خوب و محصولات اورجینال باعث می شود بعد از گذشت مدتی از کراتین مو، روی موهای شما واکنش بدی باقی نگذارد.

آیا انجام کراتین مو رنگ مو را تغییر می دهد؟

این سوال متداولی است که خیلی از خانم ها می پرسند که آیا انجام کراتین مو رنگ مو را تغییر می دهد؟

اگر شما دارای رنگ موی طبیعی باشیدف یعنی موهای خود را رنگ نکرده باشید خیر هیچ تغییری نمی کند و هیچگونه تغییری بعد از کراتین مو بر روی رنگ موهای شما رخ نمی دهد.

اما اگر موهای شما رنگ شده باشد، بعد از انجام کراتین مو به میزان دو درجه موهای شما روشن تر خواهد شد. دو درجه میزان بسیار کمی است که به سختی قابل تشخیص است و برای تشخیص این تغییر بایستی متخصص باشید.

مرکز تخصصی کراتین مو بهاره صیاد در زمینه‌ کراتین مو خدمات آرایشی ارائه می دهد. یک تیم حرفه ای و باتجربه از متخصصان کراتین مو در این مرکز فعالیت می‌کنند. شایان ذکر است ، مشاوره قبل از انجام خدمات ، توسط خانم بهاره صیاد ، مدیریت مرکز ، انجام می‌پذیرد و در هنگام اجرای کلیه خدمات کراتین مو ، ایشان همواره حضور دارند.

منبع : ویرلناین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است